[ m_antic87 @ 20.07.2009. 13:53 ] @
Pozdrav,
imam ovaj model( A430 ) od decembra 2006. godine.Juce dok sam snimao se prvi put pojavio ovaj problem - naime, kamerica snima bez ikakvih problema,ali prilikom slikanja se javlja problem sa horizontalnim linijama i slike su preterano osvetljene sto se moze uociti odmah nakon slikanja na display-u aparata. Pregledao sam gomilu foruma i ovi simptomi se vezuju za famozni CCD senzor,ali ja sam daleko od strucnjaka u ovoj oblasti i zato trazim Vasu pomoc!
Zanima me ukoliko je problem zaista u pomenutom senzoru,da li se isti moze zameniti besplatno( Canon garancija ) i gde?Koliko bi trajala opravka aparata?
Da li je neko imao slicne probleme?Kako ste ih resili?POMOC!!!!!!
[ Ze-Bo @ 20.07.2009. 14:01 ] @
Imao sam isti problem, CCD otkazuje.

Ja sam kupio novi, jer sam senzor + servis kosta toliko da se vise isplatilo da dodam malo para i kupim nov.
[ m_antic87 @ 20.07.2009. 15:39 ] @
Da li si isao u BG elektronik,tj. da li ima uopste smisla da nosim aparat kod njih?Postoji ona fora sa 'besplatnom popravkom',da li znas kakav je njihov stav prema tome?
Kad se problem javio na tvom aparatu?Ja sam ispucao nekih 7000 slika....
Hvala,Pozzz
[ jablan @ 20.07.2009. 15:53 ] @
Ako je problem zaista do felera koji se pojavio na celim serijama, onda bi trebalo da ti poprave bez naknade (meni su popravili A75). Nije u pitanju zamena bilo čega, već neki kontakt koji se gubi.
[ servis.impuls @ 20.07.2009. 16:36 ] @
Problem je flet kabl u objektivu.
[ StORM48 @ 20.07.2009. 19:41 ] @
Ako se problem vidi na fotografijama, to nije ni flat kabl, ni kontakti, nego baš sam senzor. I da, to se menja "for free" na dvocifrenim Axx kompaktima.

Za A470 ne znam.

Pozdrav
[ servis.impuls @ 20.07.2009. 19:56 ] @
Siguran si? Posto neki serviseri menjaju fletove i to radi, ali sad vidim da grese... trebali bi da pozovu musterije da im vrate novac 'rekao storm da vam aparat ustvari ne radi, necemo valjda verovati svojim ocima...'

[Ovu poruku je menjao servis.impuls dana 20.07.2009. u 21:27 GMT+1]
[ StORM48 @ 20.07.2009. 20:10 ] @
Nisam siguran, jer nisam baba Vanga. Ne znam kako si Ti siguran tako na neviđeno?

A drugo, da li je Tebi EVENTUALNO poznato da je zabranjeno reklamiranje na forumu i to vikanje "ja serviser, ja imam servis itd"?

Pročitaj Pravilnik.

Pozdrav

[ beske @ 20.07.2009. 20:16 ] @
Citat:
StORM48: Da li je Tebi EVENTUALNO poznato da je zabranjeno reklamiranje...

meni sve to kao komplet vise lici na anti-reklamiranje... a ne znam da li je i to zabranjeno, ne vidim da se pominje u Pravilniku....

[ servis.impuls @ 20.07.2009. 20:29 ] @
Evo, izmenio sam poruku, sad je u skladu sa "pravilnikom". Je li ovde poenta da se pomogne coveku ili...? Za opisani problem dao sam 100% tacnu dijagnozu, ko veruje-veruje, ko ne veruje-sta mu ja mogu.
[ StORM48 @ 20.07.2009. 20:46 ] @
Nije problem dati dijagnozu.
Rekao si svoje, ja sam rekao svoje i tu ne bi smelo da bude problema.

Cela Axx serija Canon kompakta je imala problem sa senzorima i to je menjano u garantnom i vangarantnom roku, potpuno besplatno, jer je Canon pokrivao sve troškove.

Kao što rekoh, za A470 ne znam, jer nisam čuo da pati od takvih problema, ali - ako anomalije postoje na fotografijama, često je problem u senzoru. To je iskustvo iz dva najveća domaća servisa fotoopreme.

Pozdrav
[ servis.impuls @ 20.07.2009. 21:02 ] @
Drugacije se manifestuje senzor... roze-ljubicasti obrisi ili razmrljana slika u roze tonovima ili izostanak slike. Preosvetljene slike koje kao da su prugaste ukazuju na neispravan rad elemenata objektiva (blenda,zatvarac).
Inace, kad je senzor u pitanju, u produzenu garanciju, prema mojim informacijama, spadaju i ixusi (II,IIs,400,500...), pojedini SONY foto aparati itd.
BTW Ovde se govori valjda o A430, ne 470... Na 430 puca flet koji napaja blendu i zatvarac unutar objektiva, ima jos aparata, raznih proizvodjaca kojima se to desava, OLYMPUS je koliko sam video sampion.
Takodje, ako neko misli da mi treba reklama na ovaj nacin...svasta... Molim moderatore da se o tome izjasne, a ja do tada necu postovati. Hvala.
[ m_antic87 @ 21.07.2009. 14:28 ] @
Ok,ljudi...sad sam jos vise zbunjen....salim se...Hvala svima..Da ne bi bilo zabune za ljude koji poznaju ovu oblast u rar-u dole sam stavio 2 fotografije ...saznao sam da u Bg-u postoji servis koji 'free' resava problem sa senzorom,ali ako je stvar do tog 'flet'-a,onda je samo pitanje koliko kinte da pripremim?Da li neko zna koliko kosta popravka flet-kabla???
Hvala jos jednom...Pozz za sve
[ karlash @ 31.07.2009. 19:56 ] @
100% flat kabl, kvar CCD senzora izgleda drugačije, ja sam imao iskustva sa 2 aparata (A60 i A85).
Prilikom kvara CCD senzora na display-u se javljaju ljubicaste pruge koje su najcesce aktivne mogu biti sa crnom pozadinom ili sa slikom u pozadini. Sto se tiče garancije ona vazi za sve modele sa ugrađenim Sony-jevim CCD senzorom, to se da zakljuciti na osnovu serijskog broja aparata. Problem je u tome sto je citava serija felerična na taj način što ccd senzor nije dobro zatvoren (sealed) prilikom proizvodnje. Nema toliko veze sa brojem napravljenih fotografija, senzor se kvari tako sto u njega ulazi mikro prašina.

[ easyyu @ 15.08.2009. 22:13 ] @
Drago mi je da sam naleteo na ovu temu..
Da se nahvalim da se i meni isto desilo juce sa CCD- senzorom.
Model Canon A85 kupljen 2006.
Posle oko 9000 fotografija slike su postale totalno ljubicaste i neprepoznatljive..a dok fokusiram slika na LCD-u fotoaparata je kao da koristi (blago receno) neki sepia efekat.
Mislim da bi bilo dobro stavili zvanicno ime firme ovde na forum koji u BG-u vrsi opravku posto na Canon sajtu ne mogu da nadjem ni zastupnika za Srbiju.
Ako ne moze zvanicno molim pomoc da mi posaljete ime firme na privatnu poruku da bih mogao da reklamiram svoj fotoaparat.
Evo i par slika:

[ NShappy @ 16.08.2009. 07:47 ] @
Te slike što si dao su tipični simptomi pokojnog senzora i za većinu Axx Canona se popravlja besplatno u zvaničnim servisima bez obzira na starost aparata. Verovatno će to raditi dok imaju pristup novim senzorima tog tipa. Zvanični su Focus plus i BG Electronic. Mislim da će ovaj prvi malo brže da to odradi pošto se bavi samo fotoaparatima. Meni su popravili već prilično vremešan A70 sa istom manom.
[ easyyu @ 16.08.2009. 18:04 ] @
Citat:
NShappy: Te slike što si dao su tipični simptomi pokojnog senzora i za većinu Axx Canona se popravlja besplatno u zvaničnim servisima bez obzira na starost aparata. Verovatno će to raditi dok imaju pristup novim senzorima tog tipa. Zvanični su Focus plus i BG Electronic. Mislim da će ovaj prvi malo brže da to odradi pošto se bavi samo fotoaparatima. Meni su popravili već prilično vremešan A70 sa istom manom.

Zahvaljujem ti puno na odgovoru!
[ ArtCool @ 16.08.2009. 22:01 ] @
Meni su slike bas cooool, i to ArtCooool.
Salim se, kada popravis slikaj nesto pa nam pokazi.
Pozz.
[ karlash @ 17.08.2009. 09:01 ] @
Ne radi više BG elektronik, ja odneo kod njih a oni me poslali u drugi servis. Servis Pixel plus (sajt im je u toku izrade) ovde imaš sve potrebne podatke:

http://www.yellowpages.rs/firm...22+5/kom_uid/80483/del_id/1006

Popravka je i dalje besplatna.
[ easyyu @ 17.08.2009. 18:39 ] @
Citat:
karlash: Ne radi više BG elektronik, ja odneo kod njih a oni me poslali u drugi servis. Servis Pixel plus (sajt im je u toku izrade) ovde imaš sve potrebne podatke:

http://www.yellowpages.rs/firm...22+5/kom_uid/80483/del_id/1006

Popravka je i dalje besplatna.

Hvala..danas sam ih kontaktirao i poslao.
Kazu oko 10-15 dana..posto ih ima puno sa istim simptomom :)
[ Tamara_K @ 24.09.2009. 15:24 ] @
Meni su isto tako izlazile psihodelične slike ( idealno za desktop) i na kraju se ispostavilo da je kapacitet baterija pao ispod minimuma. Noslila sam ga u servis bez veze, doduše ispali su fer i ništa nisu naplatili. Nadam se da si izmerio kapacitet baterija .
[ easyyu @ 24.09.2009. 23:16 ] @
Citat:
Tamara_K: Meni su isto tako izlazile psihodelične slike ( idealno za desktop) i na kraju se ispostavilo da je kapacitet baterija pao ispod minimuma. Noslila sam ga u servis bez veze, doduše ispali su fer i ništa nisu naplatili. Nadam se da si izmerio kapacitet baterija ;) .

Kakve crne baterje..
Pa narvno da mi je bilo to prvo sto sam proverio..
Vratili su mi u rekordnom roku dan pre letovanja za Tunis i ispucao u Sahari oko 1000 fotografija bez problema.
Znaci definitvno bio problem CCD senzor!
[ Tamara_K @ 25.09.2009. 20:22 ] @
Drago mi je da je tako, nisam znala da kapacitet baterija može da se proveri i u radnji koja ih prodaje.
Baš šteta što BG Elektronik više ne radi foto aparate, ja sam imala odlična iskustva sa njima, nisu mi naplatili detekciju kvara van garantnog roka, a jednom su mi i opravili besplatno, najbolje kad ti stigne SMS da podigneš uređaj.
Nadam se da su i ovi drugi iz Mihizove ulice OK. Ako je neko zaslužio ulicu u Bgd. to je on.
Trol off.
Pozdrav i da nam se aparati ne kvare
[ easyyu @ 26.09.2009. 00:41 ] @
Citat:
Tamara_K:
Nadam se da su i ovi drugi iz Mihizove ulice OK. Ako je neko zaslužio ulicu u Bgd. to je on.
Trol off.
Pozdrav i da nam se aparati ne kvare ;)

I te kako da su OK..Imaju sve moje preporuke sto se tice brzine opravke i kvalieta rada!
[ tm.miki @ 27.06.2010. 17:45 ] @
Poštovani,
imam isti problem sa foto aparatom canon a430, takođe se pojavljuju horizontalne linije prilikom fotografisanja ali samo na dnevnoj svetlosti ili kada je upaljena sijalica u sobi, dok kada je potpuni mrak fotografije su u potpunosti normalne i nema tih famuznih horizontalnih linija.
Da li mislite da je i u ovom slučaju do flat kabla? I koja je cena popravke dog fleta?
Unapred Vam hvala!!!
Milan

[ easyyu @ 28.06.2010. 00:36 ] @
Po meni moze biti..mada pogledaj moje slike su bile full ne prepoznatljive..
Ja mislim da u svakom slucaju posaljes u service...pa ako je do flat kabla odma ti zamene za dzabaka..ako nije kazu ti cenu a ti odlucis vredi li popravka ili ne (uglavnom ne)
[ crnibombarder @ 28.06.2010. 07:03 ] @
Pozdrav, ili je flat kablic od LCD-a, ili je CCD.
[ gox @ 25.07.2010. 12:35 ] @
Citat:
tm.miki: Poštovani,
imam isti problem sa foto aparatom canon a430, takođe se pojavljuju horizontalne linije prilikom fotografisanja ali samo na dnevnoj svetlosti ili kada je upaljena sijalica u sobi, dok kada je potpuni mrak fotografije su u potpunosti normalne i nema tih famuznih horizontalnih linija.
Da li mislite da je i u ovom slučaju do flat kabla? I koja je cena popravke dog fleta?
Unapred Vam hvala!!!
Milan



Miki, da li si resio ovaj problem?
[ gox @ 25.07.2010. 13:16 ] @
Citat:
easyyu: Po meni moze biti..mada pogledaj moje slike su bile full ne prepoznatljive..
Ja mislim da u svakom slucaju posaljes u service...pa ako je do flat kabla odma ti zamene za dzabaka..ako nije kazu ti cenu a ti odlucis vredi li popravka ili ne (uglavnom ne)


U kom servisu si popravio aparat?
Moze li vise info na pp, molim te..?
Imam jedan A430, sa istim simtomima kao sto si ti imao..
Hvala ti unapred!
[ easyyu @ 25.07.2010. 19:38 ] @
Citat:
gox: U kom servisu si popravio aparat?
Moze li vise info na pp, molim te..?
Imam jedan A430, sa istim simtomima kao sto si ti imao..
Hvala ti unapred!

Pogledaj moj post na prvoj strani i videces u kojoj sam firmi popravljao...
http://www.yellowpages.rs/sr/Z...opreme/Pixel-plus/profil/80483
[ tm.miki @ 27.07.2010. 21:30 ] @
gox, nazalost ja moj aparat jos uvek nisam popravio ovde u nišu to jako tesko ide!
Pozdrav
[ Stefano @ 02.08.2010. 00:21 ] @
Pogledajte moj problem na A620 od pre neki dan... u seriji od 20 fotki, "samo" jedna felericna i to veoma neobicno...



crop

[ easyyu @ 02.08.2010. 00:42 ] @
Pa testiraj ga dalje...
Ako se ponovi..nazivi firmu i pitaj da li se i to ubraja u garanciju!
[ Stefano @ 02.08.2010. 01:10 ] @
hocu svakako, ali od posla ne znam gde mi je glava ovih dana, tako da ce testiranje pricekati do sledeceg vikenda
[ NenaSoko @ 06.08.2011. 10:09 ] @
Citat:
m_antic87
Ok,ljudi...sad sam jos vise zbunjen....salim se...Hvala svima..Da ne bi bilo zabune za ljude koji poznaju ovu oblast u rar-u dole sam stavio 2 fotografije ...saznao sam da u Bg-u postoji servis koji 'free' resava problem sa senzorom,ali ako je stvar do tog 'flet'-a,onda je samo pitanje koliko kinte da pripremim?Da li neko zna koliko kosta popravka flet-kabla???
Hvala jos jednom...Pozz za sve



Pre neki dam mi se pojavio isti problem, isto osvetljene fotografije, iste linije. I to samo na dnevnoj svetlosti, sto je svetlost jaca, slike su svetlije, na suncu skoro bele, a kad kada je malo mracnije i uz blic fotografije su kao i ranije, potpunosti normalne i nema horizontalnih linija ni svetline.


U koji servis da nosim aparat na popravku?
Da li u Pixel plus, BG Elektronik ili u BeoDigital?
[ easyyu @ 06.08.2011. 14:14 ] @
Citat:
NenaSoko: Pre neki dam mi se pojavio isti problem, isto osvetljene fotografije, iste linije. I to samo na dnevnoj svetlosti, sto je svetlost jaca, slike su svetlije, na suncu skoro bele, a kad kada je malo mracnije i uz blic fotografije su kao i ranije, potpunosti normalne i nema horizontalnih linija ni svetline.


U koji servis da nosim aparat na popravku?
Da li u Pixel plus, BG Elektronik ili u BeoDigital?

Ja sam ga nosio u Pixel +.
Sredili ga za cini mi se nedelju dana!
[ NenaSoko @ 12.10.2011. 21:04 ] @
Za zamenu flat kabla su mi trazili 3.500 dinara, koliko su tebi uzeli, cini mi se da je to malo preskupo, dodacu jos toliko i kupiti nov aparat?
[ easyyu @ 13.10.2011. 04:05 ] @
Citat:
NenaSoko: Za zamenu flat kabla su mi trazili 3.500 dinara, koliko su tebi uzeli, cini mi se da je to malo preskupo, dodacu jos toliko i kupiti nov aparat?

Koga pitas?
Btw: 0 din..samo transport do bg-a
[ tm.miki @ 13.10.2011. 11:36 ] @
Ja sam zvao telefonom pre nekoliko meseci, i isto tako nesto su mi rekli oko 3500 din. pa sam zbog te cene i "digo" ruke od popravke!
Kako tebi nisu naplatili nista, reci nam pa da i mi prodjemo jeftino samo sa transportom? https://static.elitesecurity.org/smile4.gif

Hvala!

Milan.
[ easyyu @ 13.10.2011. 20:40 ] @
Pa garancija!!!
Pozoves se na garanciju i na to da je na Canon-ovom sajtu objasvenjen notifycation da je njihova greska da se javlja ovaj problem i da svi zastupnici/servisi preuzimaju taj model i besplatno ga servisiraju!
[ deavar @ 24.01.2012. 10:00 ] @
Pozdrav!

Imam isti problem sa Canon PowerShot A560. Zanima me gde se moze naci obavestenje na Canon-ovom sajtu o ovom problemu i kod kojih modela sa javlja, tj da ovlasceni servisi moraju da servisiraju aparat besplatno.

Hvala!
[ stojakovicv @ 07.02.2012. 13:56 ] @
Takodje na A460 modelu isti problem.

Zvao sam Pixel plus i dama koja se javila kaže da je u pitanju flat kabal i zamena kabla je 3500din.

Gde na Canon sajtu stoji to obaveštenje? Za koje modele je besplatna popravka?
[ Goran Mijailovic @ 13.10.2013. 02:05 ] @
Citat:
Gde na Canon sajtu stoji to obaveštenje? Za koje modele je besplatna popravka?


http://www.usa.canon.com/cusa/...ail&docId=0901e024801e74fe

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 13.10.2013. u 14:31 GMT+1]