[ vulica @ 21.07.2009. 12:45 ] @
Može li mi neko sugerisati gde mogu da pronađem informacije o načinu implementacije sos 112 broja,softverskim rešenjima,...? Radim diplomski rad na temu " Uvođenje servisa 112 u Srbiji " i imam preoblema sa pronalaženjem ovih informacija.Hvala!
[ gigo385 @ 22.07.2009. 09:21 ] @
Imas nesto infomacija na stranicama duzs.hr.Ako treba jos nasto vise javi pa saljem na PP
[ vulica @ 22.07.2009. 12:00 ] @
Hvala,mada i dalje imam isti problem!Mene zanima i kako će kod nas uraditi informacioni sistem za podršku ovom servisu,a te informacije nisu dostupne.Zanima me koje će se prelazno rešenje koristiti kao sistem podrške,ali na stranicama sektora za vanredne situacije to ne možete pronaći.U svakom slučaju hvala,značiće mi bar da znam kako je to sprovedeno u zemljama okruženja.
[ Zoran 021 @ 16.08.2011. 18:16 ] @
Evo jedna vest šta naše glavonje planiraju: pretplata za besplatni broj 112 !Još neko planira da se ugradi kao i za fiksne troškove za EPS!
[ morihei ueshiba @ 16.08.2011. 21:55 ] @
Nisi dobro razumeo. Iz postojece pretplate bi trebalo da se izdvaja po 10 din za finansiranje uspostavljanja i odrzavanja tog broja. Ne vidim iz vesti da neko planira da se ugradjuje u bilo sta. Inace,u pitanju je ozbiljan posao koji mnogo kosta zbog izmena koje moraju da se naprave u postojecem sistemu koji je neefikasan i zauzima nepotrebno mnogo resursa u tim sluzbama. Novi sistem je svakako neophodan i sigurno ce doneti na dugi rok ustede uz bolju efikasnost sluzbi. Medjuti,kao i sve ostalo - kosta.
[ Zoran 021 @ 17.08.2011. 10:59 ] @
Problem je što se to svuda plaća iz budžeta,samo kod nas će to biti u tipu ugradnje raznih agencija.Suviše dugo živiš napolju da bi znao kako to ovde funkcioniše kod nas!