[ uross @ 15.12.2003. 15:23 ] @
Hocu da kupim 17" TFT ali nisam siguran za koji da se odlucim pa bih molio da mi pomognete.
Budzet mi je 600 € plafon, a pozeljno je ne vise od 500 €.

Na njemu bih izmedju ostalog (kucanje, malo crtanje, internet itd.) gledao TV, DivX-ove, DVD-ijeve, dakle odziv mi morao da bude manji od 25.

Ne znam koliko na kvalitet prikazivanja filmova recimo, utice da li je monitor(tj. njegov ulaz) digitalan ili analogan, tj. da li vredi dati vise para za digitalni zbog kvaliteta slike u filmovima i TV-a?

Takodje, bitan mi je i lep dizajn i obavezno da postoji crna varijanta monitora (da mi se slaze sa ostalim delovima kompa )

Kada kazem "koji", mislim i na model i na brend

Hvala unapred!
[ Genghis Khan @ 15.12.2003. 15:56 ] @
Kako ti je gornja granica 600€ stvarno mozesh da birash. Medjutim da sam na tvom mestu ne bih ishao iznad 500! Trenuni favoriti (odnos cena/kvalitet) su po meni
Acer al712
Adi a715
Lg 1710b
Svi imaju DVI, dobar odziv (ne znam tachan kod svih - kod adija je manji od 16ms). Adi je bash u sivo-crnoj boji i meni se savrsheno slaze uz Log.Cord.Des.Opt. misha i tastaturu! Kao shto rekoh, vec za 450 mozesh uzeti 1710b koji ima i dobar odziv i DVI pa mislim da je Preko 500€ bacanje para! Acera i Adija cesh jako teshko naci. Ja sam ih jurio mesec dana pa sam ga na kraju "skinuo" choveku sa stola :)
Sve gorepomenute monitore sam video (Adija imam) i svi su pribliznih osobina u realnom radu! Nekome se vishe svidja ovaj, a nekome onaj, jer svako negde vidi neshto bolje. To je normalno jer se ljudsko oko razlikuje od choveka do choveka pa ti obavezno preporuchujem da prvo probash (pogledash) sve modele koje imash u planu pa tek onda odluchish shta da pazarish! Sve savete prihvati ali sa rezervom bash zbog toga!
[ E.N.I.A.C @ 15.12.2003. 16:58 ] @
420 eur je SAMSUNG... Sta mislite o njemu???
[ Genghis Khan @ 15.12.2003. 18:07 ] @
Koliko znam samsung provizvodi "malo vishe" modela od jednog :)
Ako mislish na 172x chuo sam dosta negativnih komentara. Dok je 15" samsung iz x serije odlichan, 172x je pravo razocharenje. Nemojte mi verovati 100% ali to su komentari ljudi kojima ja verujem (long live Benchmark cheers)! Kao shto rekoh, ako hocete i DVI i odziv onda je izbor veoma suzen. Uostalom procheshljajte malo net (ili josh bolje domacu ponudu) pa samo pogledajte!
[ E.N.I.A.C @ 15.12.2003. 19:33 ] @
pa nisam bio siguran koji je model ali mislim da je 172.. A i nema mnogo TFT modela :) Najjeftinije 17ice proizvodi XELO firma iz Arilja. Oni samo sklapaju, kazu da je sve Samsungovo... Cena je 350 eur...
[ Genghis Khan @ 15.12.2003. 22:59 ] @
Verovatno si mislio na 172x!
Shto se tiche Xelo-a samo cu reci: kol'ko para (€) tol'ko muzike ;) Mada za 300€ mislim da vredi svakako! Finalna obrada mu koliko chujem nija bashnajbolja ali shta je tu je. Sve zavisi ko shta "trazi" od komponenata i rachunara kao i od mogucnosti naravno!
[ sasa022 @ 15.12.2003. 23:59 ] @
U par domacih casopisa redovno izlaze testovi TFT monitora,pogledaj pa odluci...
[ E.N.I.A.C @ 16.12.2003. 14:00 ] @
Sto se Xelo-a tice :) desi se da se ugasi na par minuta pa da se ponovo upali ali kad slusate muziku to ne smeta :)
[ Marvin Freestyle @ 16.12.2003. 14:52 ] @
Znachi ako ti se deshava da se Xelo monitor ugasi pa onda i upali posle nekoliko minuta to je vech problem. Znachi da je monitor neispravan ili neshto drugo na samom rachunaru ne funkcionishe. U svakom sluchaju neshto shto treba reklamirati kod svog prodavca harware-a. Inache, mislim da je komentar malo ... bez weze. A btw. najcheshchi problem sa owim monitorima je ispravljach, odnosno on/off dugme koje je prilichno loshe resheno.

Pozdraw
[ E.N.I.A.C @ 16.12.2003. 20:51 ] @
To su mi rekli distibuteri da ima tu manu da ponekad cvakne na par minuta i ponovo se upali... AKo je glup koment... izbrisite, ja se izvinjavam...