[ petar222 @ 28.07.2009. 14:40 ] @
E ovako...Juce sam dobio Visa internet karticu (intesinu) i uplatio sam nesto malo para na br. deviznog racuna...Oni u banci su mi rekli da te pare sto uplatim na taj devizni racun imam na raspolaganju na kartici. I sad ja se ulogujem u svoj godaddy nalog narucim dva domena i kad ukucam sve podatke sa kartice izbacuje card number is not valid. Ja sam taj broj kucao u sledecim formatima xxxx xxxx xxxx xxxx, zatim xxxx-xxxx-xxxx-xxxx i xxxxxxxxxxxxxxxx gde je x jedan broj sa kartice...Prvi put rukujem sa karticama pa je moguce da ne treba ovako...Pomagajte :)
[ optix @ 28.07.2009. 17:58 ] @
Ja sam poslednji put imao problema sa Godaddy-em jer na njihovom checkout-u za Visu nema polja CVV pa prakticno ne mozes da verifikujes karticu. Ne secam se sta je tacno izbacio kao gresku, vrlo verovatno isto to sto i tebi. Ocigledno se to nije ispravilo.

Posle sam platio MasterCard-om...
[ view @ 28.07.2009. 22:37 ] @
Ja imam nekoliko visa kartica kao i bas tu intezinu.Broj kartice se pise u formatu xxxxxxxxxxx.... znaci svi brojevi spojeno.moras tacno da izaberes exp date koji ti pise na kartici.na godaddy ne treba cvv broj.meni se desavalo da cekam po dva dana da mi legnu pare koje sam uplatio kod njih na salteru a desavalo mi se i da legnu skoro odmah...sacekaj do sutra pa probaj opet ali nemoj ni previse pokusavati mozda ce sistem da ti banuje nalog ili karticu bolje je da sutra nazoves banku.
[ petar222 @ 29.07.2009. 19:39 ] @
Hvala na odgovorima!
Pokusavao sam sve na godaddy i nece pa nece...
Onda sam otisao na www.name.com i registrovao domen za nepunih 5 minuta. Jeste da su malo skuplji ali mi je uplata prosla odmah.
Pozz!
[ view @ 29.07.2009. 21:43 ] @
verovatno ti nisu pare legle na racun kada si pokusao..probaj sada opet na GD registruj neki info domen to ti je nekih 0.90$.moja iskustva sa karticama su da svaka ima neku svoju manu,mislim na veliku proviziju,na doidatne troskove,na to da nece svuda da prodju pa iz tih razloga imam nekoliko kartica.
[ optix @ 30.07.2009. 17:52 ] @
Meni je novac bio na racunu, ali ta Visa nikako nije htela da prodje...
[ view @ 30.07.2009. 18:35 ] @
svasta je moguce ali meni ta kartica redovno prolazi na gd
[ Stefan Jocic @ 30.07.2009. 19:00 ] @
Visa Electron Meridian banke prolazi skoro svuda... kupujem bez problema domene na GoDaddy, eNom, NameCheap...
[ petar222 @ 30.07.2009. 20:19 ] @
Evo ponovo sam probao i nece :( Jel moze neko da ostavi screenshot kako je popunio onu formu za placanje (naravno bez broja kreditne kartice :) ). Meni sad redovno izbacuje Credit Card number not specified. Ne znam stvarno u cemu je problem.
[ Dusan Filiferovic @ 31.07.2009. 01:58 ] @
Mrzi me da narucujem nesto ali ovako mi radi 100%

broj kartice: xxxxXXXXxxxxXXXX (radi preglednosti mesam velika i mala slova)
ime i prezime: Dusan Filiferovic (isto kao sto pise na kartici, bez nasih slova)
Datum isticanja: meni je jul/2010, znaci Jul/10
[ petar222 @ 09.08.2009. 09:51 ] @
Citat:
Dusan Filiferovic: Mrzi me da narucujem nesto ali ovako mi radi 100%

broj kartice: xxxxXXXXxxxxXXXX (radi preglednosti mesam velika i mala slova)
ime i prezime: Dusan Filiferovic (isto kao sto pise na kartici, bez nasih slova)
Datum isticanja: meni je jul/2010, znaci Jul/10

Hvala! Pokusavao sam svaki dan i evo sad da probam i ladno prodje. Ne znam do cega je bilo :) Pozz!
[ Dusan Filiferovic @ 09.08.2009. 11:11 ] @
Nema na cemu, obicno je problem da ti sredstva nisu na raspolaganju na kartici (ali budu u roku od 24 sata) ili ne popunis lepo formular o kartici.
[ spredic @ 21.10.2009. 11:07 ] @
i ja imam problem sa checkout error, pare mora da su legle na racun jer je uplaceno jos u cetvrtak. nece da prihvati pa to ti je, a narucujem 4 domena pa mi se ne isplati da placam 3-4 puta skuplje na drugim sajtovima za registraciju domena.
izguglao sam da su mnogi imali taj problem, i nisu dobili pomoc od godaddy, izgleda da ce i sa mnom biti isto. ja sam ocekivao, da ako je sajt toliko poznat, da prihvata placanje bez problema, na kraju to im je valjda i interes. a najjeftiniji su.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 21.10.2009. 12:01 ] @
GD iz mog iskustva nikada ne greši.

1.Ispoštuj ovo gore napisano

2. Proveri koliko novca imaš na kartici
[ Dusan Filiferovic @ 21.10.2009. 13:48 ] @
Najverovatnije ti iznos sa racuna jos uvek nije dostupan na kartici, proveri u banci.
[ tomislavnet @ 01.12.2009. 13:35 ] @
Ja takodje imam problem sa godaddy-ijem.
Prilikom registracije domena, obavestili su me da je sve uredno proslo i napravili su upit banci. Nakon 24 casa mail-om javljaju da se moji podaci ne slazu sa podacima iz banke i da posaljem na uvid fotokopiju nekog dokumenta. U medjuvremenu zakljucali su moj account. Poslao sam fotokopiju i ubrzo su otkljucali account ali su sredstva vratili na moj racun u banci i transkacija nije obavljena.
Sada vec tri dana pokusavam da kupim domen ali uzalud:
Citat:
"Unfortunately, we are unable to process your purchase using this form of payment. Please utilize another form of payment, or contact (480) 505-8855 for further assistance. Please click here to go back and confirm that your information is correct."

Svi podaci u accountu su tacni. Kontaktirao sam ih mail-om i nista posebno mi nisu odgovorili-da kontaktiram banku a banka kaze da to nema veze sa njima.
Ako moze neko iskusniji da pomogne?
[ Dusan Filiferovic @ 01.12.2009. 14:02 ] @
Pitaj banku na koje podatke ti se vodi kartica, npr meni u nazivu ulice stoji slovo Č a ime ulice ima dve reci pa su mi od jedne reci stavili samo prvo slovo i to bez tacke pa sam imao probleme na vise sajtova.
[ tomislavnet @ 01.12.2009. 14:09 ] @
Hvala, kontaktiracu ponovo banku.
Samo to sa č i ć ne znam da li ima neke veze jer na godaddy moze da se pise samo c.
[ Dusan Filiferovic @ 02.12.2009. 07:18 ] @
kucaj C
[ Stefan Jocic @ 02.12.2009. 14:07 ] @
Koliko sam ja upoznat ni na karticama ime i prezime ne piše sa Srpskim karakterima (ŠĐČĆŽ).
[ Dusan Filiferovic @ 02.12.2009. 19:36 ] @
Citat:
Stefan Jocic: Koliko sam ja upoznat ni na karticama ime i prezime ne piše sa Srpskim karakterima (ŠĐČĆŽ).
Upravo tako.
[ tomislavnet @ 07.12.2009. 12:44 ] @
Citat:
Stefan Jocic: Koliko sam ja upoznat ni na karticama ime i prezime ne piše sa Srpskim karakterima (ŠĐČĆŽ).

Citat:
Dusan Filiferovic: Upravo tako.


E pa obojica ste loše upoznati. ;)
Na kartici na kraju prezimena imam slovo ć a ne c.

Kontaktirao sam ponovo banku, kontaktirao sam ponovo godaddy i bez uspeha. Da su ovde pa da ih pozovem telefonom...
Jedino mi preostaje da izvršim transfer domena, stvarno ne znam šta da radim..
[ Stefan Jocic @ 07.12.2009. 14:06 ] @
Nisam loše upoznat, na sve moje kartice imena i prezimena su bez ŠĆČŽĐ.
[ Dusan Filiferovic @ 07.12.2009. 14:22 ] @
I ja na svojim karticama nemam nasa slova
[ tomislavnet @ 07.12.2009. 14:22 ] @
Ne znam za druge ali na mojoj je ć.
Šta sad da radim?
Da li bi mi Intesa zamenila?
[ igor.vitorac @ 07.12.2009. 14:39 ] @
Citat:
tomislavnet: Ne znam za druge ali na mojoj je ć.
Šta sad da radim?
Da li bi mi Intesa zamenila?


Mislim da bi prilikom izdavanja kartice trebao na formularu da napises sta tacno zelis da ti pise na kartici.
Moci ce sigurno da ti zamene, ali da platis dodatno. :-)
[ tomislavnet @ 07.12.2009. 14:57 ] @
Ma mene muci da li je to samo bio problem, da ne idem da menjam tek tako
Iskreno ne verujem da su svi znali za tu caku i da su trazili da im pise c a ne ć
I ovi sa godaddy-ja mnogo cepidlace ako je samo to problem a i uopste nisu odgovorni.
[ Stefan Jocic @ 07.12.2009. 15:15 ] @
Nisam čuo da se iko do sada žalio na GoDaddy, oni su poznati po dobrim uslugama. Pre će biti da ti nisi u banci naznačio kakvu vrstu usluge želiš i šta želiš. I da, šta ti piše na kartici (ne mislim na ono Visa), nego piše li Electron ili tako nešto?
[ tomislavnet @ 07.12.2009. 23:04 ] @
Imaju dobre usluge ali...
- support odgovara veoma retko (dopisivali smo se nedelju dana)
- ne traže validation code kartice
- spamuju mi mail svakih 48 sati raznim reklamama
- nisi morao da čuješ dovoljno je bilo da ukucaš u bilo koji pretraživač i shvatiš da mnogi ljudi imaju slične probleme
- previše su komplikovani

Važi, važi... nisam znao da za Godaddy treba posebna internet kartica za plaćanje

Visa internet karticu sam koristio već na nekoliko sajtova - nigde nije bilo problema. Posebno ne ovakvih kao što sam nabrojao za Godaddy.

[ Dusan Filiferovic @ 08.12.2009. 00:58 ] @
Ti si prvi za kog ja cujem da ima probleme sa GD.
[ Stranger2 @ 20.01.2010. 02:10 ] @
Ja sam imao par puta problema sa godaddy placanjima ali svaki puta se resilo sam od sebe nakon par dana (il ije bio neki zastoj ili mozda moja greska negde). Ali placano je ne direktno godaddy-ju nego preko paypal-a.

Citat:
Ma mene muci da li je to samo bio problem, da ne idem da menjam tek tako
Iskreno ne verujem da su svi znali za tu caku i da su trazili da im pise c a ne ć
I ovi sa godaddy-ja mnogo cepidlace ako je samo to problem a i uopste nisu odgovorni.


Registruj se na paypal. A na godaddy kada biras nacin placanja izaberi paypal. Probaj da li ce tako biti bolje. Paypal ima mnogo toga da se ispunjava i sigurnosnih pitanja i potvrda...
[ Ovomojela @ 27.01.2010. 14:15 ] @
Juče sam kod njih uplatio Visa Virtuon karticom (kartica za plaćanje isključivo preko neta). Danas vidim da imam Alert od nih: You have product(s) ready for setup. Dakle uplata je prošla!

Nego, ne mogu da nadjem slicnu temu na forumu, kada hocu da uradim Setup Account-a, i prodjem kroz Licence, Login i dodjem do Account Detail, i tu kada upisem domain name bez www dobijem sledeću poruku:

We cannot locate this domain name's DNS record for one of two reasons:

The DNS record is not under our control. Your Web site cannot launch until the record is manually changed to point to your hosting account's server. To help you preview your Web site before changing your DNS record, we have enabled Preview DNS. Learn More

The domain name was just purchased and a DNS record has not yet been created. Once created, your DNS record will update automatically.


Domen koji sam prijavio je živ, radi na nekom drugom hostu i za mesec dana ističe i domen i hosting nalog, da li treba ručno da izmenim DNS kod firme kod koje sam i napravio domen i koji DNS od godady-ja da stavim ručno?

Hvala
[ Dusan Filiferovic @ 27.01.2010. 15:21 ] @
Godaddy treba da ti kaze na koje dns servere da podesis domen.
[ Ovomojela @ 27.01.2010. 15:45 ] @
Hvala Dusane. Znaci treba da ih kontaktiram mailom? Malo je glupo uradjeno sto nije to negde navedeno, sto dzaba da se iscimavamo mailovima i ja i oni...
[ srpsko gradjevinarstvo @ 27.01.2010. 15:59 ] @
pošalji im mejl da dođu na msn :)
[ Dusan Filiferovic @ 27.01.2010. 17:18 ] @
[email protected] ;)
[ Stranger2 @ 27.01.2010. 18:27 ] @
Citat:
Znaci treba da ih kontaktiram mailom? Malo je glupo uradjeno sto nije to negde navedeno, sto dzaba da se iscimavamo mailovima i ja i oni...

Ako mislis na Godaddy hosting imas sve zivo objasnjeno u njihovom helpu. Ima posebna sekcija gde ima mnogo naslova u vezi svega vezanom za domene.
[ Dekstr @ 26.07.2010. 13:33 ] @
Da ne otvaram novu temu , zelim da uzmem domen na GoDaddy-ju , mozda i host nije ni bitno , kojom karticom mogu da narucim hosting ili domen kod njih . Koja je najbolja itd ?
Hvala !
[ Dusan Filiferovic @ 26.07.2010. 17:04 ] @
Visa Electron ili Visa Internet kartica(ovu drugu daje samo inteza) fino zavrsavaju posao na GD.
[ Predrag Supurovic @ 27.07.2010. 11:40 ] @
Daleko bilo da samo Banca Intesa daje VISA Internet karticu.

Bas naprotiv, samo Vojvodjanska banka je direktno u VISA sistemu i njene kartice garantovano rade, ukljucujuci i VISA Internet. Sa karticom Banca Intesa ljudi cesto prijavljuju probleme.
[ Dusan Filiferovic @ 27.07.2010. 20:14 ] @
U mom kraju nema VB :)
[ view @ 27.07.2010. 20:45 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Daleko bilo da samo Banca Intesa daje VISA Internet karticu.

Bas naprotiv, samo Vojvodjanska banka je direktno u VISA sistemu i njene kartice garantovano rade, ukljucujuci i VISA Internet. Sa karticom Banca Intesa ljudi cesto prijavljuju probleme.


Nikad nisam imao problem sa visa internet karticom banke inteza cak sam i prezadovoljan jer samo sa njom mogu da otvorim paypal

Citat:
Dekstr: Da ne otvaram novu temu , zelim da uzmem domen na GoDaddy-ju , mozda i host nije ni bitno , kojom karticom mogu da narucim hosting ili domen kod njih . Koja je najbolja itd ?
Hvala !


a tebi kao najbolje i najbrze resenje preporucujem da odes u erste banku i uzmes visa poklon karticu koja provereno radi na godaddy-ju
[ Dekstr @ 30.07.2010. 23:34 ] @
Skontao sam otprilike koje rade kartice . ono zbog cega sam prvenstveno pitao je koju da uzmem , jer planiram bukvalno da odradim to i kontam da za neklo vreme mi nece trebati . e sad kad si vec pomenuo PP , onda bih mi mozda bila korisna i za druge stvari osim samo za tu jednu kod GD . Vec za dve glupave kartice placam ta mesecna odrzavanja , bacanje para , pa u toj sferi koja izadje najeftinije ,, da se otvori , zatvori itd ?
Nadam se da ne remetim pravila , jer ipak je sve ovo vezano za domen . ali mozda i krsim , ako da recite mi da pisem negde drugde !
hvala !
[ ZanLepen @ 31.07.2010. 10:01 ] @
Vojvodjanska banka je očajna sa uslugom. Stalno neki redovi, formacije, kolone, svako pitanje je problem, itd..Internet kartica blagi užas, umesto da novac odmah bude dostupan za plaćanje, putuje preko Novog Beograda, Male Krsne do NS i to traje 24 do 48 h.

Pohvalio mi se upravnik filijale pre 10 dana da dobijaju novi sistem rada. A cela prednost novog sistema su novi redovi, duplo se duže čeka i neki smrdljivi zeleni papir kada uplaćujete pazar. Ma bolest jedna opšta. Čekao sam u redu 45min.

U RF i Intezi čekam plafon 10 min u uslovima eksremne gužve.
[ view @ 31.07.2010. 10:45 ] @
za poklon karticu ne placa se mesecno odrzavanje,placa se samo 200 dinara izdavanje.Za visa internet banke inteza se ne placa izdavanje a ni odrzavanje.
[ ZanLepen @ 31.07.2010. 11:22 ] @
Sada sam bio u komšiluku u OTP Banci i poručio internet karticu. Održavanje 200 din godišnje, rekli mi da dodjem u četvrtak, tada će biti gotova. Novac leže na račun odmah..Dakle prihvatljivo..pored Inteze treba imati još neku rezervnu, ali ne onu iz Male Krsne (Vojvođanske Banke)
[ Dekstr @ 01.08.2010. 13:25 ] @
@view
hvala . ici cu onda sutra , prekosutra da je napravim !
[ ZanLepen @ 11.08.2010. 11:16 ] @
dobio otp karticu uz kašnjenje 7 dana
[ mikal @ 09.08.2011. 20:02 ] @
Da se i ja pohvalim da sa 3 kartice nisam uspeo da platim registraciju na godaddy. visa electron, visa classic, obe iz Intese i poklon kartica Erste. Uz dodatak da za ovu trecu nisam znao koje ime da unesem. Verovatno zato sto na kartici i nema imena. Da probam sutra ili da vadim nove kartice? Mozda nije htelo zato sto mi ip nije iz Srbije? Neki predlog.
[ Dusan Filiferovic @ 09.08.2011. 21:24 ] @
Kontaktiraj ih i pitaj zasto te sistem odbija :)
[ negas @ 01.02.2013. 03:59 ] @
Da li je pametno placati VISA kreditnom karticom nesto sa neta, sa poznatog sajta. Naravno kada dodje naplata, platicu odmah sve da izbegnem kamate i td...

Za hakere ima mogucnost valjda u banci da blokiram karticu nakon kupovine, a posle kada zelim opet koristiti pozovem da odblokiram. Na mojih 40evra, konverzija novca je nekih 60din sto je ok.

Jel sam pogresio negde i kakva Vi imate iskustva ako ste koristili kreditne?

Ne mogu da izvadim internet intesa, jer ce mi proci popust dok mi se uradi kartica )
[ view @ 01.02.2013. 04:45 ] @
Ako mislis na godaddy da placas bas sa kreditnom karticom mislim da ti to nije neki problem.Mada ja ne bih koristio bas kreditnu karticu sa velikim dozvoljenim minusom na raznim sajtovima ali sa godaddy sigurno neces imati nikakav problem.

Kada sam dosau u slicnu situaciju kao ti i morao odmah da platim sa kreditnom karticom sutradan su me odmah zvali iz erste banke da provere da li sam ja izvrsio tu uplatu preko interneta jer im to valjda nije standardno jer nude posebne pakete kartica za placanje preko interneta.Placao sam 3-4 puta sa kreditnom karticom i svaki put su me zvali iz banke da provere tako da ti je to jos jedna sigurnost ako dodje do neke zloupotrebe.

A za neke naredne uplate idi pravac u banku i trazi karticu koja je namenjena samo za placanje preko neta (ima ih i u drugim bankama a ne samo u intezi ,ada u intezi je besplatna)
[ negas @ 01.02.2013. 13:06 ] @
A ha, OK, pa icicu ja danas po karticu, ali ovog puta cu da odradim kreditnom, jer ce proci popust na sajtu dok mi stigne internet karica. Nadam se da nece biti nekih dodatnih troskova, a i po nekoj ydravoj logici, zasto bi, ti bi mi sigurno napisao da si imao neki problem.

Ja mislim da odradim kreditnm, i kada dodje izvestaj platim im odmah celo potrazivanje i tako yatvorim to dugovanje, mislim da nije lose da tako sada odradim.

Sajt je dosta poznat za tu bransu, tako da je sve ok! Ima one katančiće za privatnost i td...

Hvala, ako neko ima neko iskustvo jos sa placanjem preko neta putem kreditnih neka se javi!

Sta se upisuje u ono Card Holder Name, jer mojem ime prezime i adresa (tako sam vdeo po netu neko je pisao) ili ime kartice, tipa Visa, mada ne verujem jer bese ima padajuci meni za odabir kartice?
[ view @ 01.02.2013. 13:27 ] @
Ok,u polje card holder name upisujes tvoje ime
verovatno imas imas i polje cvv 2 , tu upisujes zadnja tri broja koja se nalaze na poledjini kartice.
[ negas @ 01.02.2013. 23:14 ] @
E hvala, ja cu da upisem ime, pa ce mo da vidimo da li ce sutra da prodje, nadam se da hoce...
[ negas @ 01.02.2013. 23:55 ] @
E hvala, ja cu da upisem ime, pa ce mo da vidimo da li ce sutra da prodje, nadam se da hoce...
[ negas @ 06.02.2013. 16:59 ] @
Iskoristih kreditnu karticu bez problema. Isto odmah su me zvali iz banke sutra da me pitaju da li sam ja koristio zbog zloupotrebe, rekoh jesam, i ona rece OK.

Sada treba da dodje racun, i javicu koliko me je kostala konverzija funte/dinar, trebalo bi 0.0125 od iznosa robe. Konverzija, tu uslugu banka naplacuje 0.0125 x iznos, izadje kako ja racunah oko 60din.
[ view @ 06.02.2013. 19:16 ] @
To sto si platio u funtama nikad neces znati unapred tacno ko0liko ce sve kostati na kraju jer ti je racun u dinarima a kada placas nesto preko interneta tvoji dinari se konvertuju u eure pa tek onda iz eura u funte i to po ko zna kojem kursu...Ako se racuna po vizinom kursu onda to bude nesto povoljnije a ako se racuna po kursu banke onda to naravno bude ne povoljno...To tebi ne znaci nista ako si pazario nesto za 20-30 funti ali nama koji imamo dnevno vise transakcija na vece izno0se i tako svaki dan i kada posle sve sracunas mnogo para ode na te provizije i kursne razlike.
[ negas @ 07.02.2013. 01:15 ] @
Pa OK u pravu si. Ako imam dve konverzije placam redom 60+60 dinara otprilike za konverziju, a kurs su mi rekli da se racuna po NBS-u, dakle koliko je tamo toliko i meni...Sad videcemo kada dodje presek za kreditnu...Mada gledao sam razlika NBS-a i moje banke je vrlo mala i na 32 funte za moju kupovinu provizija je max sa dve konverzij 150 din, ali OK, ako imam 10 stvari to je 1500din sto nikako nije malo !!!

Samo ne znam, ali sam pretpostavi da ce konverziju vrsiti din/eur/funta sad zasto, sigurno da zarade na proviziji...

[Ovu poruku je menjao negas dana 07.02.2013. u 02:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao negas dana 07.02.2013. u 02:28 GMT+1]