[ logic_rabbit @ 30.07.2009. 09:02 ] @
Yahoo je cak pristao da na svoje sajtove stavi Bing pretragu umjesto Yahoo pretrage.
Vise informacija na
Choicevalueinnovation
[ dragazervea @ 31.07.2009. 05:03 ] @
To je racunam veoma dobra stvar, Bing and Yahoo se udruzuju, medjutim mislim da jos uvijek nisu u stanju da "ratuju" sa Google. Evo recimo taj isti Bing je do skoro bio Live Search i prije toga sto svi znamo MSN Search, dok je i Yahoo i Google uvijek imao zadrzano ime. Yahoo koji je prije par mjeseci morao da odpusti veliki broj svojih radnika, (sudeci po vijestima) jer jednostavno morao nesto da ucini po pitanju svog sajta.

Nisam pristalica niti jednog, premda najvise vremena provodim na Google.

Vijest je na mjestu, medjutim vidjecemo kako ce sve to da se odvija.

Poz,
Draga
[ sonus70 @ 31.07.2009. 09:33 ] @
Pa bing izgleda ko gugl kad mu posle onih "Images" "Videos" "Maps" itd. dodaš link "Hotmail" i " MSN"
I da ne zaboravim gradijent na pozadini.
Ne čini mi se kao nešto što će preorjentisati ljude da prestanu koristiti gugl. Navika je čudo.
[ Horvat @ 31.07.2009. 09:49 ] @
aha,to su pominjali na vestima
[cuo sam samo da se neko buni zbog google-ovog "monopola na pretrazivace" ,ali nisam ispratio do kraja]
[ websurfer @ 31.07.2009. 10:41 ] @
Dok se ne udruze u Bingooghoo! (Bing+Google+Yahoo!)
[ Symbian forever @ 31.07.2009. 11:24 ] @
Heil Bill Gates!!!!!!
[ curug07 @ 31.07.2009. 12:46 ] @
Pa koliko ja videh.. bing je..... još daleko od google-a....
Imaju zanimljivu pretragu fotografija... dalje nisam zalazio
[ logic_rabbit @ 31.07.2009. 17:25 ] @
Bing definitivno izgleda ljepse od Google sajta. Odlicna im je stvar sto se svaki dan mijenja fotografija i ima par korisnih informacija o istoj tako da covjek moze nesto i da nauci...
Koristio sam live search i ovaj Bing je mnogo bolji iako nije jos dobar kao Google jako je dobar. Takodje je brzi od Googla zbog vjerovatno manjeg broja korisnika.
Pretraga video materijala i kupovina vise mi se svidjaju nego na Googlu. U svakome slucaju Google bi se trebao zabrinuti. Vjerovatno je Google i izbacio vijest o Google operativnom sistemu koji jos nece dugo izaci da skrene oci javnosti sa mnogo veceg problema koji on ima, a taj problem je Bing...
[ curug07 @ 31.07.2009. 17:47 ] @
Citat:
logic_rabbit: Bing definitivno izgleda ljepse od Google sajta. Odlicna im je stvar sto se svaki dan mijenja fotografija i ima par korisnih informacija o istoj tako da covjek moze nesto i da nauci...
..

hehe...pa nije ovde bitna lepota, već pružanje usluga koje su nam potrebne.
Može on da bude najlepši na svetu, ako mi u pretrazi ne daje sve relevantne stvari koje sam ja tražio.
Zadaj bilo koju reč i dobićeš mnogo manje rezultata nego na google-u.
To valjda nešto govori...
A to za informacije.... pa ako mi trebaju, neću ih tražiti na bingu, već na mestima gde su one potpune i mestima koja su predvidjena za informacije...
Bing nije namenjen informisanju koliko se ja razumem u zemljoradnju
Dakle, lepo je naravno što se pojavio neko nov.. al još je to ništa naspram giganta zvanog google;)
[ websurfer @ 31.07.2009. 22:52 ] @
Nadam se da ce postati dostojna konkurencija Google-u jer je to dobro za korisnike posto ce, nadam se, da se takmice kvalitetom i stalnim usavrsavanjem.
[ IT_DooX @ 01.08.2009. 14:31 ] @
Bolji mi je Bing od Google pretrage,sad sam bas proverio... Doduse, Google izbacuje naslovnu stranu pretrage kao prvi link, Bing kao drugi... Kucao sam B92 kao query u pretragu... Pretraga slika je odlicna,time sam vrlo zadovoljan...Mislim da cu neko vreme da koristim Bing
[ srlexic @ 01.08.2009. 14:57 ] @
Što se tiče pretrage fotki, neprikosnoveno koristim Ask Images već nekoliko godina i prezadovoljan sam, Google Images odavno ne zadovoljava potrebe i mislim da imaju veoma loš algoritam pretrage fotografija.
[ misk0 @ 01.08.2009. 20:47 ] @
mislis na - images.ask.com ?
[ mmix @ 02.08.2009. 08:39 ] @
Kad smo vec kod toga, jel neko zna dal svi ovi pretrazivaci indeksiraju exif i metadata informacije ili se slike indeksiraju samo po imenu i stranicama na kojima se nalaze?
[ mmix @ 02.08.2009. 09:02 ] @
E da, inace, cuo sam od par ortaka da je Bing zakon, efektivno zaobilazi content firewall-u i firmama u pretrazivanju filmova (bing : video : pron, hint, hint ) i da kad misem hoverujes iznad rezultat mozes lepo da odgledas "zabranjeni" materijal doduse u smanjenom formatu.

Bing je sasvim ok, zaista vraca manje rezultata ali to je vise krivica webmastera nego Binga, posto nemaju ljudi jos naviku da sitemape svojih sajtova submituju i u google i u bing, pa sve zavisi od linkback-a u nekoj indeksiranoj stranici dal ce neki sajt biti ubacen u crawl listu. Vremenom ce se to ispeglati.
[ musicmaster @ 02.08.2009. 09:17 ] @
A jel' probao neko preko "Bing endžina" da nadgleda UK live kamere?
[ musicmaster @ 02.08.2009. 19:55 ] @
Ovo je recimo stara fora i na tako nešto sam mislio...

[ tahiya @ 03.08.2009. 11:44 ] @
Iskreno,.. meni je drago zbog toga... Ako budu imalo konkurentni.. bit ce zanimljivo.. mada sam radikalni Google-ovac... :)
[ StaraPlanina @ 03.08.2009. 14:00 ] @
@tahiya

Slazem se, ziveti u postinformatickom drustvu, u kome je sa aspekta pretraga dominantna iskljucivo jedna kompanija, ... moze da bude vrlo vrlo opasno,

Tako da je prirodno i trzisno opravdano da se desavaju ovakvi pokusaji, i voleo bih da je kombinacija Yahoo Bing borac sa sansom, ali cisto sumnjam,

Iskren da budem, glasine govore da u ovom trenutku google ima preko pola miliona umrezenih servera, a dok ovakvu hardversku mrezu neko ne napravi, ne verujem da ima sanse za ravnopravni duel, ... pa nek se kombinuju do mile volje ...
[ websurfer @ 03.08.2009. 16:51 ] @
Citat:
StaraPlanina: @tahiya

Slazem se, ziveti u postinformatickom drustvu, u kome je sa aspekta pretraga dominantna iskljucivo jedna kompanija, ... moze da bude vrlo vrlo opasno,



To vazi i za druge oblasti - ne samo za pretragu.
[ darkonsm @ 04.08.2009. 06:58 ] @
Slazem se da im je kvalitet pretrage i binga i yahooa slab i to vidno zaostaju cak na engleskom , a tek lokalni jezici tu su ocajni. Engleski sad cini tek trecinu svih pretrga u svetu .Dog to nerese ako uopste rese ,nemaju realne sanse .Jeste engleski glavni jezik ali ga dobro zna 15% na svetu delimicno do trecine , a cak i oni koji ga znaju dobro ,desi se da im zatreba neka lokalna pretraga .
[ Cileinteractiv @ 06.08.2009. 00:08 ] @
Meni je Bing vrlo zanimljiv. Prva stvar koju sam primetio su pop up baloni "More info" u kojima se prikazuje tekst sa stranica rezultata pretrage bez potrebe za njihovim otvaranjem u drugom tabu/prozoru.
[ old @ 05.10.2009. 11:04 ] @
Nikada ne bih menjao dva "brendovana" imena za jednog novajliju.
[ zoomtronic @ 09.10.2009. 12:53 ] @
Neću menjati google jer meni završava posao, user interface
treba da bude prost i jednostavan , da i oni koji nisu napredni
korisnici mogu da ga razumeju, Svako ulepšavanje dovodi do komplikacija i
sporijeg loadinga , posebno za one koji se konektuju sa dial-up-a.