[ BLACK_SWORD @ 31.07.2009. 15:08 ] @
Problem je sljedeci imam web sajt koja je smjestena na free hosting <110mb.com> i domena je <www.imestranice.110mb.com>, e ja sam dodo sad svoju domenu <www.imestranice.com> a nemogu da uklonim podomenu od hostihga <www.imestranice.110mb.com>, dalice to smetat sta googlu i ostalim trazilicama i ad sense oglasima sto dvije domene vode na jedan sajt, dalice prepoznavat kao jedan sajt
[ Dusan Filiferovic @ 31.07.2009. 15:34 ] @
Prepoznavace kao jedan sajt.
[ BLACK_SWORD @ 31.07.2009. 15:47 ] @
jel to znaci da nece nista smetati ni ad sense oglasima
[ curug07 @ 31.07.2009. 15:52 ] @
Citat:
Dusan Filiferovic: Prepoznavace kao jedan sajt.

Jesi siguran u ovo??
Malo je pitanje "zakukuljeno", ali neće google isto tretirati poddomen i domen...
Poddomen će tretirati kao deo "domaćina" ja mislim koji se valjda zove 110mb.com ili kako već.
[ view @ 31.07.2009. 16:00 ] @
a kako si usmerio domen www.imestranice.com na www.imestranice.110mb.com?Klasicna redirekcija?
[ Stefan Jocic @ 31.07.2009. 16:25 ] @
110MB ima kontrolni panel u kome postoji parked domains opcija, pa je verovatno samo odradio parkiranje. Slicno kao u cPanel-u.

@curug07

Ako je odradio parkiranje domena, onda ce google indeksirati samo poddomen. Jer na tom parkiranom domenu nema nikakvog sadrzaja, on samo vodi na poddomen (na kome se nalazi sadrzaj).
[ Dusan Filiferovic @ 31.07.2009. 17:32 ] @
Curug, ja sam mu tacno odgovorio na postavljeno pitanje da li ce google to prepoznavati kao jedan sajt, ali tu moze da ima i mnogo podpitanja koja nije postavio tako da nisam hteo da ga zbunjujem.
[ curug07 @ 31.07.2009. 17:51 ] @
Citat:
jockeal
@curug07
Ako je odradio parkiranje domena, onda ce google indeksirati samo poddomen. Jer na tom parkiranom domenu nema nikakvog sadrzaja, on samo vodi na poddomen (na kome se nalazi sadrzaj).

Pa nije tako drug..
Google će indeksirati i poddomen i glavni domen (ja sam razumeo da ima i taj glavni sajt).
Dakle, u pretrazi može da se pojave i jedan i drugi-- dakle dva a ne jedan kako si ti rekao...
Pa znam iz iskustva)
[ curug07 @ 31.07.2009. 17:54 ] @
Citat:
Dusan Filiferovic: Curug, ja sam mu tacno odgovorio na postavljeno pitanje da li ce google to prepoznavati kao jedan sajt, ali tu moze da ima i mnogo podpitanja koja nije postavio tako da nisam hteo da ga zbunjujem.

Pa odmah sam rekao da je pitanje malo "zakukuljeno"tj. nejasno...
Sve bi bilo jasnije da znamo domene i da ih pogledamo...
Dobio bi odgovor za pet sekundi.
Ja imam sve i svašta i google to pronalazi, i domene, i poddomene, i redirekcije.. sve...
[ Stefan Jocic @ 31.07.2009. 19:20 ] @
@curug07
Ne vrsi pretragu samo Google, nego i Yahoo, Bing i ostali (nije Google jedini search engine). Ukoliko je domen samo PARKIRAN, onda ce se samo indeksirati poddomen (posto je domen parkiran i nema nikakvog sadrzaja). Tako da ti ime domena i poddomena, uopste nije potrebno (posto vidim da ga trazis).

@BLACK_SWORD

Ovaj poddomen sto si besplatno dobio ne moze da se obrise, jer ti je on potreban. Googlu nece nista smetati uvezi toga jer ce ti indeksirati samo poddomen (ukoliko si samo parkirao domen).
[ BLACK_SWORD @ 31.07.2009. 20:56 ] @
google je indeksiro i poddomen www.ime stranice.110mb.com i domenu sto sam ja dodo www.imestranice.com nego mene zanima dali ce sta smetat ad sense oglasima ocel google znat da se radi o jednom sajtu
[ curug07 @ 31.07.2009. 21:08 ] @
Citat:
BLACK_SWORD: google je indeksiro i poddomen www.ime stranice.110mb.com i domenu sto sam ja dodo www.imestranice.com nego mene zanima dali ce sta smetat ad sense oglasima ocel google znat da se radi o jednom sajtu

Jesam li ja ovo rekao od početka iako ne znam o kom je sajtu reč
Pa koliko se ja razumem u adsense, nema to veze.
Njih možeš sa seješ na sva mesta koja su prikladna
Pa pročitaj ponovo pravilnik o ad sense..
Imaš na jezicima ex yu.
Tamo ćeš dobiti pravu informaciju šta se sme, šta se ne sme kad je adsense u pitanju;)

PS..
Zaboravih ovo..
Igrarije sa poddomenima može samo da ti donese štetu kada je adsense u pitanju...
Vodi računa o tome i zaista pogledaj pravilnik ponovo..
Nemoj da ti zbog neke "neregularnosti" google oduzme adsense...
[ Stefan Jocic @ 31.07.2009. 21:10 ] @
Ako je indeksiran i domen i poddomen, onda na domenu sigurno ima sadrzaja, drugcije ne moze biti.
[ curug07 @ 31.07.2009. 21:18 ] @
Citat:
jockeal: Ako je indeksiran i domen i poddomen, onda na domenu sigurno ima sadrzaja, drugcije ne moze biti.

Joj druže, ajd idi se stidi dva minuta molim te
Naravno da ima sadržaja hehe
Samo zbunjuješ čoveka.... sad je adsense u pitanju.. a tu nema zezanja...
[ BLACK_SWORD @ 31.07.2009. 21:43 ] @
stvar je u tome sto sam stranicu smjestio na besplatni hosting www.110mb.com i kod njih sam dobijo njihovu poddomenu www.imemojestranice.110mb.com, a imaju i opciju dodajte vlastitu domenu i ja sam dodo svoju domenu www.mojastranica.com, e sad mene interesuje posto imam na stranici ad sense oglase a google je indeksiro i podomenu koju mi je dao free hosting www.imestranice.110mb.com i moju domenu www.imestranice.com pa ocel google znat da je to jedna stranica, ili ce biti kao da je kopiran sadrzaj
[ Stefan Jocic @ 31.07.2009. 22:06 ] @
Citat:
curug07: Joj druže, ajd idi se stidi dva minuta molim te:D


Nemam ja sta da se stidim, to je zato sto moram da nagadjam jer pokretac teme nije objasnio da li je domen parkiran ili nije. Ono sto sam ja rekao jeste tacno, ali ukoliko je domen PARKIRAN!

@BLACK_SWORD

Ako imas sadrzaja na poddomenu i domenu (isti sadrzaj), google (a i drugi search engine-i) to bas nece ceniti (tako sam barem procitao u nekom SEO blogu). Sto je i logicno, pokusavas sa dve adrese da se dobro rangiras na search engine-ima. A sto se tice Google Adsense, koristi razlicite kodove za poddomen i domen (mada ti savetujem da detaljno procesljas njihov pravilnik).
[ curug07 @ 01.08.2009. 13:37 ] @
Citat:
jockeal: Nemam ja sta da se stidim, to je zato sto moram da nagadjam jer pokretac teme nije objasnio da li je domen parkiran ili nije. Ono sto sam ja rekao jeste tacno, ali ukoliko je domen PARKIRAN!

@BLACK_SWORD

Ako imas sadrzaja na poddomenu i domenu (isti sadrzaj), google (a i drugi search engine-i) to bas nece ceniti (tako sam barem procitao u nekom SEO blogu). Sto je i logicno, pokusavas sa dve adrese da se dobro rangiras na search engine-ima. A sto se tice Google Adsense, koristi razlicite kodove za poddomen i domen (mada ti savetujem da detaljno procesljas njihov pravilnik).

Ma šalim se.
Pa kako sam ja odmah znao pravo stanje stvari a nemam pojma o kom je domenu reč.
Verziran sam u te stvari kao što sam gore rekao....
Negooo...
Sa adsense se nije zezati.
Google to može da shvati kao zloupotrebu i može da oduzme adsense ako se krši pravilnik..
I ja sam gore rekao da pročitaš ponovo detaljno pravilnik, šta se sve ne sme, a šta sme..
Gde smeš adsense da postavljaš, a gde ne...
Jako su rigorozni i znam da su laki na obaraču ako se prekrši pravilnik