[ Brinet @ 02.08.2009. 11:05 ] @



Recimo da imam frekventni regulator koji ima jedan analogni izlaz. Sa frekventnog regulatora zelim da posaljem vise analognih velicina na PLC a potom da ih prikazem na touch panelu. Na primer potrebno je prikazati struju motora, brzinu obrtanja motota, temperaturu motora. Dakle u pitanju su sve analogne vrednosti , ali ako frekventni regulator ima samo jedan analogni izalaz kako sve te vrednosti prenositi ka plc-u? Da li se u tom slucaju pribegava upotrebi komunikacionih protokola ili se problem moze drugacije resiti?

Hvala puno na svakom savetu i sugestiji.

Pozdrav.
[ paga @ 13.08.2009. 13:30 ] @
Ne znam zašto se zamaraš sa touch panelom , kad već imaš jeftinih drajvova koji će ti sve te podatke pokazati na svom displeju .

A to za temperaturu da prikaže , ja mislim da nema ni jedan drajv cene do 1000€ . Skuplje od toga nisam radio , verujem da je za to potreban poseban aktuator u samom motoru .

Reci koji frekfentni drajv te zanima , pa ću probati da odgovorim .

uglavnom svaki drajv ima port tipa RS preko kojeg se programira i ili komunicira sa PLC-om . Kod Schneidera može da bude RS 482 , kod Siemensa RS 485 , itd.

Kod Siemensa se koristi USS PROTOCOL .
[ Brinet @ 19.08.2009. 19:47 ] @
Hvala puno na odgovoru. E ovako, u pitanju je Schneider-ov drajv Altivar 61.
Ovim frekventnim regulatorom potrebno je regulisati brzinu obrtanja motora ventilatora snage 5kW, s tim sto referencu brzine
zadaje plc, a fr salje plc podatke o brzini i struji i indikaciju kvara/rada motora.
Za temperaturu motora cu verovatno koristiti dodatni senzor.
Iako znam da se vecina potrebnih podataka moze ocitati sa displeja drajva,
ne pitam se ja tu bas puno tako da cu svakako morati da sve prikazem i na touch-panelu. :(


Pozdrav! :)