[ bulat666 @ 03.08.2009. 15:19 ] @
Prebijem sa nekim ortakom dam mu 9200SE za 9600pro uz njegovu doplatu. Naravno kartica je bila poluispravna i on mi je to rekao! Ima neke linije i artifakte, menja boju u windowsu, kad je u 32-bit colour onda secka malo kad pomeris prozor i sl. Kad je bela pozadina onda se vide kockice sitne i menja belu boju u svetlo plavu. No, uzmem ja to od njega, misleci u sebi da ce fleshovanje bios-a da sredi stvar, inace kaze on meni da je jednom menjao kuler jer bio bucan i sad ovaj novi isto poceo da drci jako. Donesem ja kuci, skinem atiflash i romove za bios bas za 9600pro. Fleshnem jednom ista prica, fleshnem neki modovan bios, (inace je ova radila na 400/200) u bios editoru promenim na 390/230, stvar se pogorsa i linije u boot-u se vide jos jasnije i ima ih vise. Vratim stari bios, sve kao i pre (kad udjem u neku igru, sve zivo sece i sve je mutno i izopaceno katastrofa). I reko aj da stavim neki bios od neke starije kartice, uzmem 9550 fleshujem! Restart. i crna slika! Nece da boota nece nista! Dodjem na ideju da o5 vratim stari bios posto imam plocu sa integrisanom grafikom (Gigabyte GA-7KMP,tako nesto) pa da probam da preko gledam na monitor dok ovu fleshujem, ali nigde u biosu za ovu maticnu nisam video da ima opcija da se ENABLE-ju i AGP i Onboard u isto vreme. Tako da sam sad zaglavljen. I pitam nekog od vas dal ima neke sanse da se vrati 9600PRO u zivot al kao normalna bez artifakta?! Jer mi onakva nista ne znaci!
[ musicmaster @ 03.08.2009. 15:38 ] @
Izvuci tu neispravnu kršinu što si zamenio za 9200 i onda prikopčaj monitor na integrušu.
Zatim kada dobiješ sliku sa integrisanom, ugasi komp vrati tu ubivotinu, ali ostavi monitor priključen na int.
Trebalo bi da ploča sama prebaci default grafičku, zavisi gde je monitor prikopčan, ako nema opcije za biranje.
Probaj onda ponovo.
Možda ćeš dobiti sliku i odmah, samo prebacivanjem konektora na integrisanu varijantu, probaj prvo tako, bez vađenja.

Da se razumemo, 9600 je neuporedivo bolja ali kao ispravna.
A ovo mi miriše na "ubistvo". 2 puta si je overio, već overenu. :D

Dil ti je do bola.
Koliko ti je doplatio?
[ bulat666 @ 03.08.2009. 16:08 ] @
Dao mi je 9600 i jos 10e! :D Pa jbga, meni ni jedna ni druga ne znace nista nego da osposobim drugi komp, eventualno igram neq malo "zajebanu" igru! Kad je graficka u AGP-u nece da boot-a uopste iako je monitor na integrisanoj ni iz 20-og puta!!! Mislio sam da budzim nesto oko jumpera na maticnoj ali... Tu nisam bas vican i strucan! :)
[ musicmaster @ 03.08.2009. 18:39 ] @
Sad pošto je tako, uzmi pa i ti sebi nađi jednu 9200.
Ili FX5200.

Taman toliko i vredi.
10 evra.
[ Miso Kovacevic @ 03.08.2009. 22:20 ] @
Ne moze u isto vrijeme da ti radi i kartica i integrusa. Probaj da flashujes tako sto ces ukljuciti inegrusu i pratiti na njoj sta se dogadja.

Mada na toj 9600 pro je 99% crkla memorija zato i dobijas artifakte i to neces rijesiti nikakvim flashom.
[ musicmaster @ 03.08.2009. 22:31 ] @
Citat:
Miso Kovacevic: Ne moze u isto vrijeme da ti radi i kartica i integrusa.


Može.
To jest mogu.
Ali samo jedna može da dadne sliku,
drugim rečima, da bude aktivna.
Ili dve kao jedna (sli/crossfire), mada to je već druga priča...

U njegovom slučaju - ne može izgleda više ništa!
Sva sreća te se čovek ne igra kako je rekao...
[ Miso Kovacevic @ 03.08.2009. 22:51 ] @
Na to sam mislio samo se nisam precizno izjasnio
Moze on da je vrati u prvobitno stanje. I ja sam jednom moju staru 9600 pro flash-nuo sa pogresnim biosom i vratio sam je u zivot uz pomoc PCI graficke jer nisam imao integrisanu na ploci. Poslije sam ubo bios koji bolje radi od fabrickog (bolje se klokovala karta i bile su manje latencije za mem).
[ bulat666 @ 04.08.2009. 12:32 ] @
Aj danas cu jos malo da se igram pa cu javiti sta se desava, mada, mrka kapa. Kazem vam, jedini problem je taj sto ne mogu da boot-am uopste kad imam 9600 u agp-u, jednostavno nista ne radi, kuleri se vrte al nema "BIP"-a. I ja takodje mislim da je memorija ostecena, a to se izgleda dogodilo kad stari kuler nije radio "svoj posao" kako treba pa se recimo deo memorije sprzio!

Al' onako usput, da nema neko nesto od tih 9200, 9200SE, FX5200 i sl. da proda!? (izvinjavam se na offtopic-u)
[ StORM48 @ 04.08.2009. 12:49 ] @
Postavi oglas u odgovarajućoj temi. Ovde to nije dozvoljeno.

Pozdrav
[ musicmaster @ 04.08.2009. 21:51 ] @
A što ti bulat666 lepo ne zamoliš tog tvog "drugara" da ti on lepo vrati tvoju 9200,
ti njemu njegovu polu-ispravnu/crknutu 9600 i 10 evra,
pa neka ON umesto tebe kupuje grafičku.

Ne čini ti se da je nešto možda "naopako" u ovoj situaciji?
Od samog starta, naravno.

Da, najverovatnije će se on "naljutiti" na tebe posle ovakvog predloga.....
I neće pristati, jer se već snašao.
[ bulat666 @ 05.08.2009. 14:11 ] @
Naopako je to sta sam je mislio da nesto znam al ne znam nista. A to dovodi do zakljucka da ja imam pogresno misljenje u vezi ove stvari. Ja sam "mislio" da flesh to moze da resi ali ne moze. Pogresno sam procenio stvar i to je to! Mislim nije mi sad da se izjedam sto sam uzeo poluispravnu stvar, obratio sam se forumu za pomoc, ali beznadezno, video da ne moze i to je to! I da mu vratim graficku, bilo bi lepo da je vratim u onom "radnom" stanju. BTW, nasao sam drugu za 800! ;) Hvala na pomoci i odgovorima!
[ musicmaster @ 05.08.2009. 16:03 ] @
Ne zaboravi ...

Citat:
....Naravno kartica je bila poluispravna i on mi je to rekao!....


to nije radno stanje.
Bar ne po meni.

Ali!....

Citat:
BTW, nasao sam drugu za 800! ;)


... sve je onda extra.

Poz.