[ Blablabla @ 04.08.2009. 19:09 ] @
...E da ljudi, htedoh da pitam - kakvi su obicno kvarovi kod tih uredjaja (ja na primer imam Qtek 9000), pa rek'o da imam na umu kako ga koristim; prevencija i te fore?

[Ovu poruku je menjao Blablabla dana 04.08.2009. u 20:36 GMT+1]
[ nmilosev @ 05.08.2009. 09:53 ] @
HTC-ovi modeli se slabo kvare, jedina opasnost vreba od tebe tj da ne sedneš na njega ili da ga ne držiš u džepu sa ključevima. Takođe ne preporučuje se da ga držiš u frižideru ili na suncu duže vreme. Takođe moja preporuka ti je da menjaš bateriju na svakoh godinu dana.
[ Blablabla @ 05.08.2009. 13:31 ] @
Na svakih godinu dana? Sto? Oslabi amperaza i postne nestabilan?

Uzgred - jos kad sam poceo da ga trazim video sam da ima da se kupi veca baterija za njega sa vecim poklopcem za istu.

|
V

http://www.youtube.com/watch?v=Fpghh0JJUuY

(na 1:00 pocinje demonstraciju u vezi vece baterije; dobar video, svasta ima da se vidi)

-----------
A isto mi pade na pamet: da li uopste postoji nekakva dzepna naprava koja je zapravo paket punjivih baterija (mali akumulator) u koji se utakne PDA/telefon i onda on ima dodatni izvor energije.
(To ne bi bilo tesko ni napraviti - za onog ko poznaje malo elektronike i moze da napravi plasticni kalup za kuciste. Samo uzme nekoliko AA punjivih baterija i spoji ih serijski/paralelno u zavisnosti od toga koliko trazi uredjaj i nesto elektronike i konektora - ma ukratko: napravi se da imitira kao da je utaknut u USB prikljucak PC-ja i puni ga)
[ asanin @ 27.09.2009. 12:53 ] @
Moze da se napravi USB punjac i vrlo je prosto, samo je malo teze naci kuciste za cetiri baterije a da lepo izgleda i da nije glomazno. Ja sam pravio to i bas koristi ako recimo putujete negde ceo dan a gledali bi filmove ili slusali muziku duze vremena...
[ C0r130n3 @ 27.09.2009. 17:07 ] @
Postoji vec punjac na tu foru. Google-uj malo, zove se kao "punjac za hitne slucajeve" ili tako nesto. izgleda kao privezak za kljuceve (sto i jeste), koristi jednu bateriju,... toliko se secam... oko 1000 din kosta. A sto se touch screena tice, sve ti je vec napisano. Drugar koji se bavi servisiranjem HTC-a mi je rekao:"Najveci i jedini problem HTC-a je za sada ekran... Stave ljudi telefon u zadnji dzep, pa sednu... eto, to sam jedino servisirao za godinu dana."
[ asanin @ 02.10.2009. 17:51 ] @
Taj "punjac" sa jednom baterijom ne moze da se poredi sa ovim u koji idu 4 baterije. To je kao jos jedna dodatna baterija i daje duplo vecu autonomiju...