[ yapian @ 06.08.2009. 17:00 ] @
doneo sam roditeljima D-Link Skype USB adapter (koji sluzi kao mala centrala izmedju PSTN i VOIP poziva). Povezao sam ga na telefonsku liniju i ADSL kako bih koristio Skype Out za pozive ka inostranstvu. Naime, sve je bilo ok prvi dan kad sam instalirao: pritisnes dva puta tarabu na telefonu da se linija prebaci sa PSTN na VOIP i zoves sasvim normalno (inace je linija na PSTN by default). Danas vec nije bilo tako. Kad pritisnem dva puta tarabu dobijem sljedecu poruku: "Telekom Srbija, pogresno unet kod za restrikciju saobracaja. Za informacije pozovite broj 9813." Ako ukucam broj direktno u Skype, sve je ok.

Da li neko zna zasto se ovo desava, i kako da prevazidjem ovu prepreku kako bih mogao zvati direktno sa telefona, a ne da kucam broj u Skype?

Hvala unapred!!!


PS. Imam Skype Out kredit :)
[ Zox @ 06.08.2009. 18:17 ] @
Nema veze to sa telekomom. Problem je sa adapterom jer ne prepoznaje "prebacivanje linije" pa prosledejuje sta god pritisnies na default liniju, u tvom slucaju pstn.
Proveri setovanje samog adaptera. deinstaliraj njegov drajver/program pa instaliraj ponovo. takodje pomaze ako ga ubijes u process list pa ga startujes ponovo (u prevodu kao da si restartovao kompjuter)
ako nista odo ovoga ne pomogne onda ti je adpter riknuo.
[ yapian @ 06.08.2009. 19:19 ] @
ej, hvala ti puno!!!! resetovao sam program i sad radi. super da nije telekom u pitanju! reinstaliracu drajvere. hvala jos jednom, stvarno velika pomoc!!!
[ batancev @ 25.09.2009. 07:34 ] @
a gde se mogu kupiti te voip kutijice? i koliko okvirno kostaju?
[ yapian @ 25.09.2009. 11:53 ] @
ja sam ga kupio na netu
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16833127070
kostalo me oko 50 dolara.