[ dejan, @ 07.08.2009. 15:40 ] @
Vidim da se otvorio ovaj nadasve zanimljiv kutak na ES-u,pa bih hteo i ja da dam svoj mali skroman doprinos.

Citat:
Senzacionalno otkriće centra za istraživanje iz Beograda
Rtanj krije drevnu piramidu!
Petak - 07.08.2009
Centar za istraživanje i ekologiju iz Beograda uputio je zahtev Vladi Srbije da im se omogući formiranje istraživačkog centra na Rtnju da bi utvrdili uzrok očiglednih mističnih pojava koju ova planina krije. Poslednja saznanja do kojih su došli geografskim i magnetnim merenjima ukazuju da se ispod Rtnja krije piramida!

Do sada su piramide u Bosni u Visokom bile jedine na ovim prostorima,ali mi Srbi ne bi bili to što jesmo da se kod nas ne otkrije nešto mnogo bolje,a verovatno i starije.I ne samo to,nego i razne leteće kugle,nevidljivost aviona na radaru dok nadleću Rtanj,specifični elektromagnetni talasi koji imaju geopatološki uticaj na ljudski organizam,i još mnogo toga što tek treba da bude otkriveno.

Citat:
Ukoliko država dozvoli, leteće kugle, nevidljivost aviona na radaru dok nadleću Rtanj, jedinstvene biljke u svetu, brojna jonizujuća i elektromagnetna zračenja, a naročito pravilan piramidalni oblik planine konačno bi mogli biti naučno objašnjeni.
Nebojša Marjanović, predsednik opštine Boljevac kaže da je ekipa stručnjaka ovog centra u razgovoru sa njim iznela naučnu osnovu da se ispod Rtnja krije piramida i da je ova mistična planina po svom obliku i dejstvu jedinstvena u svetu.
- Kažu da Rtanj ima specifične elektromagnetne talase koji imaju geopatološki uticaj na ljudski organizam. Podneli su zahtev nadležnom Ministarstvu da planinu „zagrebu“, odnosno da na nekoliko mesta obave iskopavanje. Očekuju da će pronaći građevine i podzemne hodnike - objašnjava Marjanović.

Ekipa Centra za istraživanje otkrila je da Rtanj leži na tri velike podzemne reke koje su na dubini većoj od 100 metara. Prema dosadašnjim ispitivanjima, velika je verovatnoća da ljudska civilizacija potiče iz Srbije, baš sa ovog mesta.
- Generacijama se prepričavaju neobične pojave na Rtnju. Bilo je priča i da su nestajali avioni, a mnogo meštana je tvrdilo da su gledali leteće tanjire, dok je pojavljivanje letećih kugli skoro svakodnevno. Nauka to nije dokazala, ali, recimo, jedinstvene vrste biljaka koje ovde rastu su ipak nešto što ukazuje na posebnost ovog zemljišta - kaže Marjanović.

I Artur Klark pisao o Rtnju

Predsednik opštine Boljevac kaže da se na samom vrhu Rtnja, na 1.565 metara nadmorske visine, nalazi neobična rupa, koja je, najverovatnije, jedan od izlaza iz piramide.
- Postoje svedoci da je jedan pastir bacio svoju frulu u tu rupu, a onda su je pronašli na drugom, nižem delu planine, gde je izašla. Još je Artur Klark, autor romana „Odiseja u svemiru 2010“ napisao da Rtanj nije planina, već da se ispod krije piramida, najstarija tvorevina civilizacije - kaže Marjanović.


Gradonačelnik video NLO

- Činjenica je da se je Rtanj pun mistike, da se ovde dešavaju čudne pojave. Moja terasa gleda na planinu i lično sam video ogromnu svetleću loptu okruženu diskovima kako leti potpuno neujednačeno. Menjala je brzinu, pravac i smer na jedinstven, neopisiv način - kazao nam je prvi čovek opštine Boljevac.

Ukoliko mislite da je prvi čovek opštine Boljevac jedini koji poržava celu ovu priču,grdno se varate.Obratite pažnju na spisak renomiranih svetskih akademika od kojih je jedan čak ŠESTOSTRUKI doktor i profesor na tri instituta.

Citat:

Istraživački centar čine svetski akademici

Istraživački centar, koji je registrovan i u Švedskoj, čine svetski priznati akademici i naučnici Semir Osmanagić, zaslužan za otkriće piramide u Visokom, inače član Ruske akademije nauka, zatim prof. dr Džozef S. Rendulič, šestostruki doktor i pronalazač, profesor na tri instituta u Indiji. Član Centra je i dr Hari Oldfild iz Velike Britanije, pronalazač polikontrastne interferentne kamere i mnogi drugi.

http://www.alo.rs/vesti/17996/Rtanj_krije_drevnu_piramidu

Evo i Blic piše o ovom neverovatnom otkriću.Vest o ovome se širi Srbijom munjevitom brzinom:


Citat:
Boljevčani poverovali u natprirodne moći
Rtanj, planina ili piramida
Autor: E. b. | Foto: j. vučetić | 07.08.2009. - 05:00

Posle senzacionalističke objave da se u Bosni nalaze piramide, iako to nikad nije dokazano, Semir Osmanagić je svoju pažnju usmerio ka Rtnju, uveravajući tamošnje meštane da žive na mističnoj planini.

http://www.blic.rs/reportaza.php?id=105085

Još nam samo fale vanzemaljci,nadam se da će se i oni uskoro pojaviti,pogotovo sad kad smo saznali koja im je planina omiljena na našoj planeti.Tako da nemaju ama baš nijedan razlog da se kriju više.
[ Laki_Gen @ 07.08.2009. 15:50 ] @
E pa necu da poticem sa Rtnja, pa da me cjelu noc divlji veprovi teslace....

Hocu da poticem sa one planine iz Biblije, kao i sav normalan svjet. Tacka.
[ dejan, @ 07.08.2009. 15:56 ] @
Nastavak sage o Rtnju i vanzemaljcima od kojih crkavaju televizori.

Citat:
VANZEMALJCI U SRBIJI

Meštani Rtnja tvrde da su svedoci čestih poseta NLO i čudnih užarenih kugli na nebu što kvare televizore


Rtanj je jedina planina u Srbiji koja ima oblik piramide, ali je još čuvenija po tome što je učestalo posećuju vanzemaljci. Pre nekoliko dana kao posledica poslednje vizite NLO crklo je nekoliko televizora u selu Rtanj, koje se ugnezdilo na 800 metara nadmorske visine.

Žena 59-godišnjeg kafedžije Dragoslava Milenovića zvanog Šou videla je iza njegovih leđa snop čudne svetlosti i crče televizor. Hajde samo da je njihov, nego polipsaše i komšijski.

Milenović je stari drug svemiraca i kaže da je prve ljudsko-vanzemaljske susrete imao pre 30-ak godina, ali je tada ćutao da ne kažu "vidi kakva budala".

- Prvo ide usijana kugla koja je toliko jarka i blještava da je teško gledati golim okom, a smenjuju se plavičasta, crvenkasta i ljubičasta svetlost - objašnjava Milenović koji je ubeđen da su ga vanzemaljci pri prvom susretu dobro izučili, a možda mu nešto i ugradili u glavu, pa otad ih on najčešće viđa. Zato valjda jedini uspeva da fotografiše leteće tanjire koji se na njegovim fotografijama pokažu kao čudna igra svetlosti.

- Pojavljuju se svuda, neki ih vide, neki ne. Eto, nedavno se pojavila užarena kugla u Kučevu, a pre 15-ak godina jedan student je izgoreo iz čista mira na svojoj terasi u Nišu. Ubeđen sam da su naše žene imale ljubavne veze s vanzemaljcima jer oni mogu da se materijalizuju i mnogi ljudi potiču od njih - ide korak dalje Milenović i tvrdi da su i pali anđeli pali zbog preljube s lepim ženama.

Bog Ra, Ilirka i faraon

Po jednoj legendi, priča Milenović, planina Rtanj je centar zemaljske kugle u kojem je obitavao bog Ra. On se zaljubio u lepu Ilirku koja je vladala Balkanom, pa joj je pomagao u osvajanju sveta. U vojnim pohodima stigla je čak do Etiopije, da bi se iznenada zaljubila i udala za faraona. Od muke i ljubomore bog Ra se rasprsne i ona se vrati na Rtanj.

Faraon dođe s vojskom da je vrati, a između ostalog dotera i silne zmijurine. Jedna ujede Ilirku i ona umre. Sve troje je sahranjeno u rtanjskoj piramidi, a na Rtnju ostade 13 vrsta zmija. Među njima i jedna zelena što liči na kobru. Kad ujede kravu, lipše za 30 sekundi.

- Pa i svetoj Bogorodici je došao anđeo a morao je da se materijalizuje. Mnogi na Zemlji imaju veze s onima gore, a ne pričam ja to zbog popularnosti, pa neću valjda da se ženim - brani se Milenović.

Njegovoj priči pridružuje se Dejan Jovanović iz Boljevca koji nikako nije verovao u vanzemaljce dok nije pre dve nedelje zajedno sa seoskim popom bio svedok čudne pojave.

- Bili pop i ja u kafani i pitam ga ja da l' je istina za te kugle. Pop kaže: "Neki veruju, a neki ne." Izađemo mi oko 10 uveče i krenemo kući. Buldožer mi bio parkiran 100 metara dalje, al' pop kaže: "Gledaj na vrh". Nije zvezda. Veće od zvezde, a manje od Sunca. Svetlelo pet minuta i izgubi se - priča Jovanović koji se kune da laža nije jer je svojim očima gledao.

- Čudan neki osećaj kad to vidiš. Ne mogu da objasnim. Ježiš se kao kad ti se kosa diže na glavi - pokušava da objasni Jovanović. Njegova kćerka ide u šesti razred, a odskora su neobično počele da joj se znoje ruke. Ljudi otkrili da leči zubobolju i bolove.

- Na veronauku joj pop rek'o da ne baje više, al' navalio komšiluk, ne možeš od njih da živiš, svi je teraju da ih masira - žali se Jovanović.
Milenović tvrdi da su ljudi uprkos civilizaciji ostali priprosti i neuki, a vanzemaljci hoće od nas da naprave dobre ljude, ni bogobojažljive, ni megalomane.

- Zemaljski svet će da se preokrene 2012. godine, jer ne može čovek više da bude životinja. Koljemo se između sebe i zato mora svest da nam se promeni - najavljuje prijatelj marsovaca.

Vatrene kugle na Rtnju viđali su i Milenovićevi prijatelji i ekipa iz Crvenog krsta - jedan crnac iz Gvineje Bisao i jedan Bosanac.

- Moj drug Pavle Matić ugledao je pored puta nešto užareno kao plast sena. Auto se blokirao, motor radi, a kola ne idu. On uzme granu i proturi je u usijanu masu, ali ništa, samo grana pucketala kad je izvlačio - prepričava Milenović.

Čudna užarena svetlost viđa se svuda po Rtnju, a nekima se desilo i da su ih prenosili - sa vrha Rtnja dole do autoputa. A zašto, to niko ne zna. Samo vanzemaljci

http://www.pressonline.rs/page...mp;sectionId=47&seriesId=0

[ zaraza @ 07.08.2009. 16:03 ] @
Pa kakvi bi mi to bili da nemamo bar jednu piramidu.

Citat:

Nastavak sage o Rtnju i vanzemaljcima od kojih crkavaju televizori.


I zovu se Elektrodistribucija.
[ vlada131 @ 07.08.2009. 16:13 ] @
Citat:
Eto, nedavno se pojavila užarena kugla u Kučevu, a pre 15-ak godina jedan student je izgoreo iz čista mira na svojoj terasi u Nišu


Ta dva događaja su povezana, naravno - ništa logičnije!

Citat:
Po jednoj legendi, priča Milenović, planina Rtanj je centar zemaljske kugle u kojem je obitavao bog Ra. On se zaljubio u lepu Ilirku koja je vladala Balkanom, pa joj je pomagao u osvajanju sveta. U vojnim pohodima stigla je čak do Etiopije, da bi se iznenada zaljubila i udala za faraona. Od muke i ljubomore bog Ra se rasprsne i ona se vrati na Rtanj.

Faraon dođe s vojskom da je vrati, a između ostalog dotera i silne zmijurine. Jedna ujede Ilirku i ona umre. Sve troje je sahranjeno u rtanjskoj piramidi, a na Rtnju ostade 13 vrsta zmija. Među njima i jedna zelena što liči na kobru. Kad ujede kravu, lipše za 30 sekundi.


Znači, VRH!!!! ROFL Zanima me ko još zna za 'legendu', osim dotičnog.

Citat:
Moj drug Pavle Matić ugledao je pored puta nešto užareno kao plast sena. Auto se blokirao, motor radi, a kola ne idu. On uzme granu i proturi je u usijanu masu, ali ništa, samo grana pucketala kad je izvlačio - prepričava Milenović.


Nije ga ubacio u brzinu?

Citat:
Bili pop i ja u kafani i pitam ga ja da l' je istina za te kugle. Pop kaže: "Neki veruju, a neki ne." Izađemo mi oko 10 uveče i krenemo kući. Buldožer mi bio parkiran 100 metara dalje, al' pop kaže: "Gledaj na vrh". Nije zvezda. Veće od zvezde, a manje od Sunca. Svetlelo pet minuta i izgubi se - priča Jovanović koji se kune da laža nije jer je svojim očima gledao.


Mesec zaš'o iza oblaka?
[ zaraza @ 07.08.2009. 16:17 ] @
Citat:

Bili pop i ja u kafani.......Buldožer mi bio parkiran 100 metara dalje...


Ide buldozerom u kafanu??

[ Miroslav Jeftić @ 07.08.2009. 16:20 ] @
Ti kao ne ideš?
[ Tyler Durden @ 07.08.2009. 18:10 ] @
Aaaaaaaa, pis zivi :D

Al ja bih volio da cujem strucno misljenje Anglakora i ekipe sa onog vanzemaljskog topica. Doduse, mozda je covjek sad vec na licu mjeste, u zasjedi na Rtnju.
[ dejan, @ 07.08.2009. 18:39 ] @
Ne znam šta je vama čudno što čovek ide buldožerom u kafanu.Potpuno normalna stvar,pogotovo ako živite u nekoj nedodjiji koju redovno posećuju vanzemaljci gde taj buldožer može itekako da posluži.Eto na primer,čovek onako pod gasom krene iz kafane i zli vanzemaljci to primete,pa dok je još u alkoholisanom stanju požele da ga presretnu na putu i kidnapuju zbog ugradnje nekog implanta.U toj situaciji buldožer mu dodje ko poručen za odbranu.Samo pregaziš zlog vanzemaljca jednim potezom i kraj priče.A ako ih ima više,plus ako im je još i svemirski brod u blizini,buldožer će da ih sredi dok si reko keks.
[ Ivan Dimkovic @ 07.08.2009. 18:47 ] @
A sta ako vanzemaljci isto nose buldozer u letecem tanjiru? To onda postaje zajebato...
[ musicmaster @ 07.08.2009. 19:19 ] @
A kada će da započnu sa otklanjanjem prirodnih slojeva piarmide Rtanj?
Zna li ko?

I hoće li vanzemljaci da se bune ako se krene sa tim?
[ combuster @ 07.08.2009. 19:43 ] @
Imace posla MiB
[ musicmaster @ 07.08.2009. 19:50 ] @
Ljudi, evo ga i jedan stargate na vrhu! http://www.panoramio.com/photo/13162862
[ zaraza @ 07.08.2009. 19:50 ] @
Citat:

A kada će da započnu sa otklanjanjem prirodnih slojeva piarmide Rtanj?


Cim poprave buldozer.
[ maksvel @ 07.08.2009. 20:36 ] @
Ma kakvi vanzemunci, evo pravog objasnjenja:
Citat:
According to a legend, the castle of a wizard was situated on Rtanj Mountain, in which a great treasure was guarded.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rtanj_Mountain
[ 101010 @ 07.08.2009. 22:00 ] @
Ja sam u danasnjim novinama saznao pravi motiv zasto su vanzemaljci posecivali Rtanj, a tamo su napravili i hram. Sve to zbog Rtanjskog caja koji je 6x jaci od Vijagre.
Dakle intergalakticki Rtanjski caj, izuzetna biznis prilika, samo treba saznati od cega se pravi.
[ Ivan Dimkovic @ 07.08.2009. 22:04 ] @
Pa brate, znaci uspeli su da sagrade letece tanjire i stignu do zemlje, a nisu uspeli da rese problem mlitave kite...

E i to su neki vanzemaljci - to nisu vanzemaljci, nego neke 3.14ckice :)
[ Srđan Pavlović @ 08.08.2009. 00:12 ] @
Mlitava ćuna, što bi rekli momci iz hrvatskog Hladnog Piva,
može nama Zemljanima biti manji problem od građenja letećih
tanjira, ali uopšte ne mora da znači da je tako i kod vanzemaljaca.

Zapravo, oni se možda razmnožavaju sporama, pupljenjem,
ili možda samo prostom voljom, ko zna, sve je to još mutno
ja bih sačekao dalja pojašnjenja medija o aktivnostima Bogova na Rtnju.

"Ali vratiću se do trafike, jer kutija je još uvek puna,
možda mi vrate mojih 20 kuna, kad im šapnem mlohava ćuna..."

:) Vrh.

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 08.08.2009. u 01:26 GMT+1]