[ Adis A. @ 08.08.2009. 10:10 ] @
Zdravo.

Imam jedno pitanje. Fakultet je prošao akreditaciju ( TF Čačak), stvoreni su novi smerovi - programi, a starih više nema. Šta se dešava u slučaju da studenti koji studiraju po starom programu, žele (moraju) da obnove godinu? Podrazumeva se da se taj stari program ne predaje budućim generacijama. S' kime će onda ti studenti koji obnove godinu, da idu na predavanja u tom slučaju? Šta se dešava tada? Negde sam pročitao da fakulteti moraju da obezbede studentima koji studiraju po starim programima, da po tim programima i završe studije. Da li je to tačno, i kako se to sprovodi, nisam saznao.

Bilo kakva informacija je dobrodošla.



[ maksvel @ 08.08.2009. 11:36 ] @
Pravo mesto za ovo pitanje definitivno je studentska sluzba!
Ipak, evo par logicnih mogucnosti: predmete iz kojih imas potpise, nije nuzno da ponovo slusas. Pojedini predmeti su identicni, pa mozes sa novom generacijom da pohadjas. Druga opcija je mentorska nastava, a poslednja mogucnost (manje verovatna) je organizovanje posebne nastave, naravno ukoliko postoji dovoljan broj studenata.
[ Adis A. @ 08.08.2009. 17:29 ] @
Što se tiče informacija na fakultetu: Išao sam kod prodekana za nastavu i ona jednostavno nije znala šta da mi kaže povodom toga, dakle, ako tu nisam dobio prave informacije... Mada ću pitati i u studentskoj službi.

Maksvel, naveo si mogućnost da student koji obnovi godinu ide sa idućom generacijom ( Inženjer informacionih tehnologija). Međutim, taj novi smer, kao što sam kažeš pojedini predmeti su identični, ali to nije studijski program po kojem je određeni student upisao godinu (Inženjer informatike). Na primer, I godina starog programa Akademski inženjer informatike i novi program Inženjer informacionih tehnologija se razlikuje za ove ispite:

1. Fizika 2
2. Tehnička mehanika
3. Informaciono-komunikacione tehnologije 2
4. Uvod u tehničke sisteme
5. IT praktikum
6. Tehničko crtanje (sa nacrtnom geometrijom)

Ovo su ispiti kojih nema na tom novom smeru u prvoj godini, a ni na kasnijim godinama studija.

Ako urade to sa prebacivanjem na novi smer (studenata koji obnove godinu), zašto su onda studenti polagali, većina i položili (možda osim Fizike 2) ove ispite?
Naravno, faktor znanja je tu najbitniji, ali i dragoceno vreme je utrošeno za spremanje tih ispita.

Maksvel, hvala ti na odgovoru.

Kao što rekoh, bilo kakva informacija za moju prvu poruku je dobrodošla.

[ maksvel @ 08.08.2009. 18:19 ] @
Ustanovljavanje novih studijskih programa krupan je potez, koji povlači niz inovacija, pa ipak treba biti strpljiv i ako sve informacije ne stignu odmah. Svakako će se definisati modus za studente koji su u tvojoj poziciji i ne verujem da će iko biti "pušten niz vodu".
Ako pojedinih predmeta nema, ostaju druge opcije koje sam pomenuo u svojoj prethodnoj poruci. Ali, kao što rekoh, malo strpljenja, pa ćeš konkretne odgovore dobiti od nadležnih.

[ Adis A. @ 08.08.2009. 21:27 ] @
Maksvel, hvala na informacijama. Strpljenje imam.

Ne treba mi više pomoć, svakom ko je i pročitao temu Hvala na utrošenom vremenu. :)