[ vbvlada @ 13.08.2009. 11:52 ] @
Radim kao .NET programer već nekoliko godina, imam priličnog iskustva u razvoju kompletnog informacionog sistema,
učestvujem i u nastavi iz C# gde se izučava dosta stvari, pa mi MCAD sertifikat treba radi te nastave.
Da skratim, recimo da sam iskusio dosta stvari u .NET programiranju, pa me zanima da li bih mogao tek tako da izađem na polaganje,
ili neko ima da mi da neki savet u vezi toga.
Bio bih zahvalan na svakom odgovoru, jer do sada što znam je da mi treba MCAD (u stvari prvo MCP iz programiranja) sertifikat.
[ Slobodan Miskovic @ 13.08.2009. 12:49 ] @
http://www.microsoft.com/learn...s/certification/mcad.aspx#tab2

Ali taj sert. nije vise aktuelan.
[ Branko Santo @ 13.08.2009. 12:50 ] @
Nisu jos ukinuli MCAD?

Trazi MCST za development i MCPD to su moderniji sertifikati.
[ vbvlada @ 13.08.2009. 13:06 ] @
Hvala na odgovorima!
Ja stvarno nisam upucen u aktuelnosti oko sertifikata, iako imam CCNA...
Meni je za početak potrebno da položim samo jedan ispit iz MCAD programa (ili kojeg već od tih novijih) da bih imao MCP (ili kako se već sada zove),
kako bih eventualno mogao da predajem na Microsoft akademiji.
Još uvek ne znam da li će akademija da proradi, ni koji ćemo program da sprovedemo...
[ Branko Santo @ 13.08.2009. 14:59 ] @
Pa dobro treba ti bilo koji da bi postao MCP ali bi valjda bilo normalno da imas polozeno ono sto predajes zar ne?

Nisu ti ispiti toliko teski a svakako ces morati da citas moc-ove kako bi spremio predavanja pa nemoj biti lenj nego polozi sve a i ako ti ne bude te akademije koristice ti kao solidna stavka u CV.
[ vbvlada @ 13.08.2009. 15:07 ] @
U pravu si, Branko, o tome i razmišljam, nego biće možda trke sa vremenom, pa zato stvari gledam na ovaj način.
Ja ću u svakom slučaju položiti sve ispite jer, kao što kažeš, nisu teški, a koristiće mi.