[ nex_t @ 17.12.2003. 14:02 ] @
Naravno uvek aktuelni problem izbora graf.kartice... prevashodno bi trebala da mi posluzi za gledanje filmova ,poneku igricu .. e sad tu je i tv kartica (odlucio sam se vec za pinnacle studio pctv pro) i ne znam koliko graficka moze da utice na kvalitet slike sa tv-a prikljucka..
ciljam na ati-jevu radeon 9600 128 mb pro, ali me zanima koliko su ostale losije, tj da li je npr 9600 sa 256mb (nije pro) ili ona 9600 SE, priblizna po kvalitetu navedenoj.. ili mozda neka sa nvidia chipsetom (asusova npr). Cuo sam neka negodovanja od ranije da su atijeve kartice dobre za filmove a lose za igrice (mada ovo prvo kod mene ima prednost).... dakle, gornja granica je 160 eu, pa bih vas zamolio da iznesete svoja iskustva i predloge, sugestije.... hvala.
[ pctel @ 17.12.2003. 14:24 ] @
To je sve 2D primena. ATI9200SE 64Mb je i vise nego dovoljan, daljim bacanjem para neces primetiti nikakvu razliku. Za gledanje filmova i TV tuner, dovoljna je 2MB graficka karta, ali, posto takva nema nigde da se kupi, bilo koja ATI kartica od 50 EUR-a ce raditi potpuno isto kao i ona od 200.
[ lazemi @ 17.12.2003. 16:44 ] @
Pre mesec dana sam uzeo Asus Radeon 9600 SE 128 MB - zaista odlicna slika i na monitoru i na Tv. Za igrice ne znam jer uopce ne igram. Uzeo sam i TV karticu Asus sa nekim Phillips cipom pa dobio izvanrednu kombinaciju