[ Insane boy @ 18.08.2009. 10:06 ] @
Uputstvo kako najlakše sinhronizovati e-mail domene kao što su hotmail, msn, live, xbox360 sa Windows Live Mail klijentom.

Instaliranje programa...


1. Skinuti Windows Live Mail

2. Pokrenuti, skuniti fajl pod nazivom wlsetup-web.exe

3. Zatim štiklirati samo Windows Live Mail.



4. Sačekati da se instalacija završi do kraja.



5. Odčekiraj te sve opcije.



6. Kliknite na Continue, i to je kraj.



Podešavanje naloga...


7. Pokrenite, Windows Live Mail (Start> Application> Windows Live> Windows Live Mail)



8. Kada smo pokrenuli WLM, pojavio nam se prozor za unos podataka, tj za konfiguraciju pošte gde je potrebno uneti samo 3 podatka:

a) U polje E-mail Address, uneti vašu mejl adresu koja se završava sa hotmail, live, msn ili xbox360.
b) U polje Password, uneti vašu lozinku za pristup mejlu.
c) U polje Display Name, uneti vaše Inicijale ili pseudonime, a možete staviti i vaše puno ime i prezime (ova opcija je zgodna ukoliko imate više od 2 email naloga, pa ćete lakše razlikovati naloge u klijentu)



9. Kada ste to uradili i kliknuli na Next, trebali bi da dobijete ovaj prozor.



Čestitam upravo ste konfigurisali vašu poštu sa E-mail klijentom, lako zar ne!?
[ Catch 22 @ 18.08.2009. 18:21 ] @
^ Glavna mogućnost Live Mail klijenta da može da se koristi i kao svaki drugi off-line mail client sa pop3 pristupom.
Postupak dodavanja novih email naloga je identičan kao u Outlook Expressu / Windows Mail... potrebno je samo odabrati opciju za manuelno konfigurisanje svakog pojedinačnog naloga.





Evo postavki za Live Mail POP3 pristup, kao i za neke poznatije domaće i strane providere

MS Live!


EUnet


Gmail


Telekom ADSL


Verat


Yahoo! (Potreban je pomoćni program YPOPS!)


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 18.08.2009. u 19:35 GMT+1]
[ miroslavL @ 18.08.2009. 18:52 ] @
Prvi post autora teme ne pali ako imaš xp64 (kao ja npr.) jer te live stvari neće... hoće samo preko pop3 programa kao što su: Thunderbird, Outlook... može se postaviti na svaka dva minuta da proverava jel ima novi mail (po meni bolje rešenje i svuda pali).

Evo šta izbaci na xp64
[ Insane boy @ 18.08.2009. 19:22 ] @
Nebih da te obeshrabrim ali ja sam tutorial napravio pod Windows 7 x64, tako da "pali" pod x64.

Meni je radilo i na XP 32bit i na Visti x64 / 32bit.

Vidim da ti koristiš Windows Server 2003 X64 verovatno moraš nešto naknadno podesiti u Firewall sistemu.
[ Catch 22 @ 18.08.2009. 19:45 ] @
Ograničenje na 32-bit verziju važi samo za penzionisani XP, pod Vistom / Win7 radi na obe verzije (32/64) bez ograničenja.

[ Insane boy @ 18.08.2009. 19:50 ] @
Upravo tako, Windows XP 64 se nije nikada proslavio kako treba...
[ miroslavL @ 18.08.2009. 19:50 ] @
Ne druže, ovo što sam napisao jeste proba i od ranije i sad u xp64 a to što mi izbacuje win2003 je zato sto mi je sa tog računara na ovaj šerovan internet i taj 2003 server je 32bit i na njemu ništa ne probavam jer radi ono za šta je namenjen.

Mada je WinXP64 delimično 2003-ojka (valjda ima njegov karnel "tako svi kažu za xp64") a win7 64 i Vista 64bit su drugačije radjeni od xp64!

Ovo je provereno 100%.
[ Insane boy @ 18.08.2009. 20:02 ] @
Pa eto onda znamo šta je XP 64bit nije podržan
[ nane @ 02.03.2011. 21:24 ] @
Citat:
Catch 22: ^ Glavna mogućnost Live Mail klijenta da može da se koristi i kao svaki drugi off-line mail client sa pop3 pristupom.
Postupak dodavanja novih email naloga je identičan kao u Outlook Expressu / Windows Mail... potrebno je samo odabrati opciju za manuelno konfigurisanje svakog pojedinačnog naloga.





Evo postavki za Live Mail POP3 pristup, kao i za neke poznatije domaće i strane providere

MS Live!


EUnet


Gmail


Telekom ADSL


Verat


Yahoo! (Potreban je pomoćni program YPOPS!)


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 18.08.2009. u 19:35 GMT+1]


Kako se koristi YPOPS!?