[ mima_cool @ 20.08.2009. 18:41 ] @
Kako najlaksim i najbrzim putem na ovoj slici u GIMP-u promeniti pozadinu da bude skroz bela? Treba mi najlaksi nacin, jer je veci broj slika u pitanju.


Slika
[ Ivand @ 20.08.2009. 21:55 ] @
Lose su ti slike, nema tog programa koji ce uraditi ovo na jedan klik, da si slikao barem na belom papiru, ili barem jednobojnoj pozadini bilo bi mnogo lakse, ali ovako imaces problema sta god koristio.
[ Lacika.1991 @ 20.08.2009. 22:17 ] @
to je apsolutno nemoguće sa te slike kao što ti misliš samo ufarbati pozadinu u belo,verovatno u gimpu imaš kao i u photo shopu magic wand tool,ili neki wand tool pa zumiraš i uokviriš oko ivica i isečeš kao 1,2,3 lajera kolko ti odgovara,najbolje svaki predmet posebno,i onda polako zumiraš i polako brišeš sa gumicom nepotrebne delove oko ivica da to izgleda lepo,ovo ti neće proći ispod sat vremena zezanja,pošto vidim da tražiš najjednostavniji,mislim da bi mu to bilo to,znači isečeš,odvojiš kao layere i onda obrađuješ ivice
[ Srđan Pavlović @ 20.08.2009. 23:04 ] @
Citat:
jer je veci broj slika u pitanju.


heh... tesko ces odraditi takav tip batch-joba...

Mislim da ces morati 1 po 1, ako je pozadina svuda ova sivkasta sto je bila, upotrebi bucket fill
sa potrebnom osetljivoscu da se resis veceg dela (skoro) jednobojne pozadine, a onda precizno gumicom
brisi zaostatke + malo smooth-a po ivicama (ja to nisam ovde, mrzelo me).... i eto ga.

[ barakuda111 @ 21.08.2009. 01:27 ] @
Dajte ljudi.... nemoguce da to ne moze na laksi nacin da se odradi u photoshopu. Ja nisam bas upucen u photoshop, ali sigurno ovde ima onih koji jesu. Treba samo temu da stavis u neki drugi podforum, gde su ljudi upuceni u forografije i rad sa njima.

Mislim da sam jednom video da mozes da okruzis rucno ili sa "magic wand" da selektujes jedan oblik na slici koji zakljucas, i onda slobodno farbas belom bojom i ofarbace sve osim "zakljucanog" dela slike.

Znaci treba samo da nadjes neki deo foruma gde su iskusniji sa edit-ovanjem fotografija, slika...
[ Srđan Pavlović @ 21.08.2009. 01:56 ] @
Citat:
Mislim da sam jednom video da mozes da okruzis rucno ili sa "magic wand" da selektujes jedan oblik na slici koji zakljucas, i onda slobodno farbas belom bojom i ofarbace sve osim "zakljucanog" dela slike.


Aman, nije problem za jednu fotku, mozes to uraditi relativno lako,
problem je ono sto on hoce a to je Batch-job, dakle da to isto uradi
odjenom na vise fotki, sto je nemoguce zbog toga sto se operacija te
prirode ne moze unificirati kako bi se odradila u Batch-job-u, jer nije tako jednostavna.

Recimo primer jednostavne operacije koju mozes da odradis na 5000 fotografija je
povecanje kontrasta za 5% ili smanjenje intenziteta jednog od 3 RGB kanala (primer).
Ali ovde se radi o tome da se na razlicitim fotkama ne moze definisati radnja jer se
razlikuje za svaku, te se ne moze u tom smislu automatizovati kroz batch.
[ Lacika.1991 @ 21.08.2009. 09:28 ] @
pa jesam ti lepo rekao da nemere u photohopu to jednostavno uraditi,ostaje ti ili da ih isečeš sa magic wandom i stavish u feather na nekih 2-3 mada može i bez toga i lepo da ih kao drugi layes obradiš,ili ih opet selektuješ ta tri,i onda sa da ofarbaš pozadinu u belo,ali opet moraš da obrdjuješ ivice,kako god moraš ih obrađivat,ko želi da gleda reckaste ivice
[ tforgo @ 21.08.2009. 10:14 ] @
Nisam koristio Gimp, ali u Photoshopu se to ovako radi:

Line selection za prave linije, ostalo cistiti maskama i brushevima. Puno posla, a malo para... Fizikalisanje u Photoshopu :D

Ako postoji mogucnost odradi to kako treba. Sve ponovo fotografisati u white boxu. Podesavanje fotoaparata da bude tako da vecina bele povrsine bude presvetljena ili tu negde na granici presvetljenosti, kako bi se levelsima lako izvukla bela povrsina. U delovima slike gde je dodatno potrebno cistiti koristis Color Dodge, na nekih 30% sa belom bojom i brush alatkom.
[ mima_cool @ 21.08.2009. 16:44 ] @
Hvala, probacu nesto od ovoga.