[ koya_90 @ 20.08.2009. 18:55 ] @
nokia 5130c-2 xpressMusic. kako dekodirati sa vip mreze ???!


Da li je moguce u kucnoj varijanti dekodirati ovaj tel,odnosno da ga ne nosim u servis...
imam usb za njega i ako moze da se dekodira recite mi JOS koji program treba koristiti?
odg te mi ovde ili na mail: [email protected]
HVALA UNAPRED
[ BVC-Project @ 20.08.2009. 20:59 ] @
Kabel solucija nije još došla ni za nas obične smrtnike koji rade taj posao da bi preživkeli a kamo li u slobodnoj varijanti za široke narodne mase..

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 21.08.2009. u 01:45 GMT+1]
[ Strale @ 09.10.2009. 14:27 ] @
Citat:
koya_90: nokia 5130c-2 xpressMusic. kako dekodirati sa vip mreze ???!


Da li je moguce u kucnoj varijanti dekodirati ovaj tel,odnosno da ga ne nosim u servis...
imam usb za njega i ako moze da se dekodira recite mi JOS koji program treba koristiti?
odg te mi ovde ili na mail: [email protected]
HVALA UNAPRED


imas fazon preko usb kabla da dekodiras sa programom phoenix uz taj paket ide i jos

Skini i BB5 reaper cak ima i tutorial za BB5 telefone za flesovanje.

Ako oces mozes da mi ostavis mail na pp pa ti posaljem.

Sve o flesovanju i dekodiranju imas ovde
http://forum.gsmhosting.com/vbb/index.php

[Ovu poruku je menjao Strale dana 09.10.2009. u 15:40 GMT+1]
[ koya_90 @ 09.10.2009. 18:54 ] @
Brate Strale,hvala ti na pomoci...sta da ti kazem!!!
ako bude neke frke javljam ti se...
pooooz
[ Strale @ 09.10.2009. 22:03 ] @
mnogi nece reci sa kojim programom jer nece da otkrivaju ali ja evo da pomognem nekima
[ cybergsm @ 10.10.2009. 10:54 ] @
@Strale

Prica se ponavlja iz dana u dan, ne strucnim i netacnim informacijama dovoditi ljude u zabludu i dovesti je situaciju da unisti svoj telefon.


" imas fazon preko usb kabla da dekodiras sa programom phoenix uz taj paket ide i jos "

1. Ni NOKIA ne moze preko Phoenixa da dekodira niti jedan telefon a kamoli BB5 sa SL3 zastitom
2. Za sada ne postoji ama bas nikakva solucija za iste telefone sem kupovine koda preko operatera
3. Ako zelis da pomognes pomogni konstruktivnim i tacnim informacijama a ne totalno netacnim i ne strucnim !

poz.

P.S. Kritika je iz dobre namere :)
[ Strale @ 10.10.2009. 11:15 ] @
Da li si siguran u to, a sta mislis ako imam neku modifikaciju
[ cybergsm @ 11.10.2009. 19:56 ] @
Na tvoje pitanje, da imas modifikovanu verziju Phoenix-a, ja cu da odgovorim, daj mi adresu i ja cu doci sa 10 telefona 5130 sa VIP-a, ti mi otkljucaj preko tvog "modifikovanog"Phoenix-a i ja cu ti platiti 30€ x 10 = 300e za posao (ne treba da mi das tvoj "modifikovani" Phoenix, niti da mi ga prodas) a sta u suprotnom ? Bili pristao da ti meni das isto 300€ ?
Ako ti imas (a nemas) foru za dekodiranje ovih telefona bio bi bogatiji barem za koji milion €. Solucija za ove telefone ne postoji ama bas nigde u svetu, a kamoli u nekoj sobici, iskopleksiranog lika !

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 12.10.2009. u 01:19 GMT+1]
[ Iksi @ 12.10.2009. 16:12 ] @
Pozdrav! Covek je mislio na phoenixslayer blog verovatno na kome se nalaze
alati za dekodiranje bb5 telefona. ali
1. Sa phoenix-om kao sto kolega rece nema sanse.
2. Unlocker koji se nalazi na tom blog-u radi samo uz pomoc jaf box-a ili
usfs plus hwk dakle ne moze bez fbus kabla.
3. Taj unlocker nije za bb5 sa sl3 zastitom.
4. Jedini crack-ovan alat koji mozda moze da otkljca tel na usb je mx key,
ali nisam probao i necu da pricam na pamet, bilo bi lepo da ovo neko potvrdi
ili demantuje.. na gsm forumu pisu svasta... 5. opet nije za sl 3....
6. na usb mozes da otkljucas vecinu bb5 sa sl 1 i sl 2 zastitom sa mt box-om
ali... crack-a naravno nema! :))). Nadam se da je sada dovoljno dobro
pojasnjeno.
[ cybergsm @ 13.10.2009. 06:36 ] @
@Iksi

Nikakav alat ne moze da otkljuca SL-3, tako ni MX-key.
[ Emil Ranc @ 13.10.2009. 19:01 ] @
Pozdrav!

Da li se kod nas radi dekodiranje telefona sa japanskih mreža? U pitanju je Sharp 880SH (brendiran kao Softbank 816SH). Telefon je GSM/3G tako da bi trebalo da radi ovde.
[ www.mobiluy.co.yu @ 14.10.2009. 09:45 ] @
Citat:
Emil Ranc: Pozdrav!

Da li se kod nas radi dekodiranje telefona sa japanskih mreža? U pitanju je Sharp 880SH (brendiran kao Softbank 816SH). Telefon je GSM/3G tako da bi trebalo da radi ovde.


radi se bez problema, vise alata ga podrzava.
[ ZZIKA @ 14.10.2009. 17:28 ] @
Citat:
www.mobiluy.co.yu: radi se bez problema, vise alata ga podrzava.


Koji ga alat podržava ako bi se moglo znati ?
[ Iksi @ 15.10.2009. 00:09 ] @
zna znam, nisam ni rekao rekao sam samo da moze da odkljuca bb5 sl 2
telefone ali preko usb-a na to sam mislio da neko ili potvrdi ili demantuje.
Kakva su uopste iskustva sa ovim alatom? Kod nas ga je nemoguce naci a kosta
samo 60 dolara. Na stranim forumima kazu da mu je support uzasan ali je
navodno jedan od najboljih flashera za cupanje "mrtvaka". E sad da me neko
ne bi kritikovao zbog ovoga samo prenosim sta se po forumima pisalo zato i
zelim da cujem iskustva iskusnijih.
Hvala
[ milosnis018 @ 15.10.2009. 10:59 ] @
Nabavio sam Vip-ov mob. model 226. Kada ubacim mts ili telenor karticu trazi mi kod za otkljucavanje mreze.
Dali neko zna kod?!
[ cybergsm @ 15.10.2009. 18:21 ] @
Pa da,zna sam provajder, a u tvom slucaju VIP. Resenje za njega postoji u okviru uredajaja koji se zove Sagem JTAG ili RockerDongle ili ...... Ali nikakva free solucija.

P.S. Da napomenem, ako si ukucavao pogresno kodove, i zablokirao telefon za dalji unos kodova, onda ti se cena samog posla uvecava x2 jer posebno ide na server odblokiranje countera !
[ Emil Ranc @ 16.10.2009. 20:27 ] @
Ljudi, opet ja i moj japanski Softbank 816SH.... naime, bio sam u jednom (čini mi se poznatijem) servisu u Pančevu i rekoše da oni to ne rade, ali „možda neko to radi u Beogradu“, ali ne veruju (?)... Nisam imao vremena da dalje tražim...

Eh... elem, ako postoji neko ko ume da otključa taj telefon (verovatno s tim alatima koje je mobiluy spominjao) i vidi ovu poruku, nek se javi na pp/mail....
[ ZZIKA @ 17.10.2009. 09:23 ] @
Citat:
Emil Ranc: Ljudi, opet ja i moj japanski Softbank 816SH.... naime, bio sam u jednom (čini mi se poznatijem) servisu u Pančevu i rekoše da oni to ne rade, ali „možda neko to radi u Beogradu“, ali ne veruju (?)... Nisam imao vremena da dalje tražim...

Eh... elem, ako postoji neko ko ume da otključa taj telefon (verovatno s tim alatima koje je mobiluy spominjao) i vidi ovu poruku, nek se javi na pp/mail....



Za taj model telefona ne postoji ni jedan alat (BOKS) koji ga radi. Zato sam i postavio ono pitanje par postova iznad. :)

Mogu se dekodirati isključivo na KOD koji bi mogao provajder mreže na koju je telefon kodiran da ti da (samo da hoće :) ) ili da isti kupiš na jednom od par servera koji se bave tim poslom (a i to zna nekada da bude veoma diskutabilno).

Dalje informacije ti ne mogu dati, jer se tako nešto krši sa pravilima ovog foruma.
[ kondormit @ 17.10.2009. 15:55 ] @
Imam isto ovu Nokiu, i posto putujem stalno, treba mi da stavim na primer karticu drugog operatera kada odem preko grane.
Zvao sam VIP korisnicki servis, i gospodjica mi je rekla da nema informaciju kako bih ja mogao da dobijem taj kod. Sta da radim? U inostranstvu operateri posle mesec-dva koriscenja, daju svojim korisnicima kod, ipak oni placaju mesecno tu pretplatu po ugovoru :(
[ ZZIKA @ 17.10.2009. 17:59 ] @
Citat:
kondormit: Imam isto ovu Nokiu, i posto putujem stalno, treba mi da stavim na primer karticu drugog operatera kada odem preko grane.
Zvao sam VIP korisnicki servis, i gospodjica mi je rekla da nema informaciju kako bih ja mogao da dobijem taj kod. Sta da radim? U inostranstvu operateri posle mesec-dva koriscenja, daju svojim korisnicima kod, ipak oni placaju mesecno tu pretplatu po ugovoru :(


Naravno da ti neće dati KOD, čak ni po isteku 2-godišnje ugovorne obaveze.
A zašto ? Pa jednostavno - u ugovoru nigde ne piše da su obavezni da ti daju KOD, pa samim tim i neće. Ugovor su pisali oni onako kako njima odgovara, a ti si to potpisao i tako overio da se slažeš sa svim navedenim uslovima i obavezama.

Priča da u inostranstvu neko posle par meseci daje KODove ... to već postaje kao neka naša domaća urbana legenda. Pre će biti - rekla - kazala. Možda neko i negde, ali ... to su možda samo retki (čitaj - veoma retki) slučajevi.

Smisao kodiranja telefona je u tome da ti operater daje naizgled besplatno ili veoma povoljno telefon (navodno ga plaćaš 1 EURo ili ništa), ali si ti u obavezi da se vežeš ugovornom obavezom o pretplati od jedne, 2 ili ko zna koliko godina. Operater naravno kroz tu pretpatu duplo naplati telefon i još uz to i dobro zaradi, ali na stranu to. Operater se ne zadovoljava time da te je vezao sa pretplatom, već telefon koji ti je tako velikodušno poklonio, dodatno kodira i onemogućava njegov rad sa SIM karticama drugih (konkurentnih) operatera. Time te je dodatno naterao da koristiš samo tu mrežu i naravno praviš račun kod njih, a ne kod konkurencije.

I sad ti hoćeš da se oni od toga odreknu. Šta misliš kada bi ti bio operater, kako bi se ti poneo prema korisniku koji traži KOD za dekodiranje ? :) :) :)

Ja znam da ti hoćeš (a možda i nećeš, već ti je to izgovor :) ) da koristiš telefon u drugoj državi sa karticom lokalnog operatera, ali ... na ovaj fazon bi i drugi mogli da dobiju KOD. Operater jednostavno neće dati KOD nikome i to je to.

KODove možeš dobiti (kupiti) na raznim serverima koji se bave prodajom istih, ali to nije besplatno (u zavisnosti od modela telefona može da bude i bezobrazno skupo), a njihove adrese neću navoditi, jer pravila foruma to ne dozvoljavaju.

Postoje i neki drugi načini, ali oni takođe ne smeju na ovom forumu da se pominju.


[ Iksi @ 19.10.2009. 18:36 ] @
Pozdrav! Ja do sad nisam primetio ni jedan tel zakljucan na mts!!! Telenor
da, vip da, ali mts izgleda ne zakljucava svoje telefone!
Ja sam imao 1 tel na ugovornu obavezu siemens c60, bivsa dev uzela nokiu
6120 i znam za jos gomilu slucajeva a vip i telenor zakjucavaju cak i
telefone koji se daju uz prepaid pakete!!! Bezobrazluk. I sad ce da navuku
ljude na htc magic a koliko ce ih kostati dekodiranje istog?
Nego kad ti pomenu servere jel konacno proradilo nesto za rpl osim da se
telefoni nose u ovlaceni nokia servis?
pisi na
[email protected]
[ cybergsm @ 20.10.2009. 08:20 ] @
@Iksi

Svugde u svetu je normalno da su telefoni zakljucani i na pipejdu. Pa barem kod mene cini 70% telefoni doneti iz NEmacke,Svajcarske,Austrije. Hoces da kazes da su oni svi "bezobrazni" a da je samo MTS "OK" ?

A sto ae tice HTC i BB.......koga da navuku.......bezobrazluk...... hehehehe,ma takve najvise volim, nase tkz. "biznismene" koji sede u kaficima, vrte plasticnu kasicicu od expresa u ustima, a za istu (kafu) mole konobara da pise na crtu. Govore o stotinama hiljada evra,nose BB i HTC (dekodirane a ne znaju za sta su namenjeni).

HTC i BB su telefoni koji su namenjeni iskljucivo poslovnim ljudima. Njima nije bitno dali je zakljucn ili otkljucan, jer ne moze da koristi uslugu (na primer BB), ako nije uzet zajedno sa provajderovom karticom, a da mu je MEP u listi. Za sta ce ti onda telefon od 400-800e kada mozes da ga koristis kao SKUPI fotoaparat.


Ne branim ja nikoga ovde, samo skrecem paznju, da :

1. Kod nas je isto kao i svugde u svetu (zasto bi bilo drugacije)
2. Danas poslovne i skupe telefone nosi ko treba i ko ne treba (statusni simbol) !
[ ZZIKA @ 20.10.2009. 11:07 ] @
Citat:
Iksi: Pozdrav! Ja do sad nisam primetio ni jedan tel zakljucan na mts!!! Telenor
da, vip da, ali mts izgleda ne zakljucava svoje telefone!
Ja sam imao 1 tel na ugovornu obavezu siemens c60, bivsa dev uzela nokiu
6120 i znam za jos gomilu slucajeva


Telekom zaključava svoje telefone. Nekada se desi da neke ne zaključaju, ali to se dešava i kod drugih operatera. Jednostavno, promakne im neka količina ... Recimo kod VIPa je u poslednje vreme bilo dosta Nokia 2680s koje nisu zaključali, ali to je bilo samo u prvih 10-tak dana kada su ih pustili. Sada je svaki zaključan.


Citat:
Iksi: Nego kad ti pomenu servere jel konacno proradilo nesto za rpl osim da se
telefoni nose u ovlaceni nokia servis?
pisi na
[email protected]



Svako malo se pojavi neko ko kao pouzdano radi RPL, ali ništa nije 100% sigurno.
Na stranu to da nikada ne možeš biti siguran da će ti RPL rešiti telefon, osim ako ga sam nisi ukokao, a u tom slučaju - ako si napravio BackUp - RPL ti i ne treba.
[ miki069 @ 20.10.2009. 20:37 ] @
@Zika: nađi koji je to model telefona u zadnje 3 godine MTS zaključavao. Mislim da nema. Zaključavali su 2003/2004, mislim, Siemens MC60 i kasnije 2005/2006 Nokiu 6070 i/ili SonyEricsson K510i. Serviser cybergsm je u pravu da operater treba da se štiti zaključavanjem telefona. Neko svesno, ne samo nezaključavanjem, gura MTS u propast. Bili su u poziciji da su mogli da zgaze i Telenor i VIP u Srbiji u roku od 3 meseca. Nemoguće je da sto puta prave iste greške i da sami oni teraju korisnike da pređu kod Telenora i VIP-a. Razlozi su jasni. Da se kupi za šaku evrića.
[ ZZIKA @ 21.10.2009. 08:57 ] @

Eto baš juče - jedan F305 Sony Ericsson i jedan Samsung C3050.

Bila je i neka Nokijica 1209, ali da ne grešim dušu - ona je možda sa neke druge mreže.
[ lecter @ 25.10.2009. 22:21 ] @
Pozdrav! Da li se moze uraditi upgrade softwera za Nokia 5800 XpressMusic, na neku noviju verziju???
[ simtim @ 26.10.2009. 09:31 ] @
koja je sadashnja verzija na toj 5800? *#0000#

Pozz Sloba
[ viktorparacin @ 23.11.2009. 19:30 ] @
Uzet je kod telenora pre 5 meseci, u medjuvremenu sam mu update sw sa nokia sajta, i sada sam resio da ubacim u njega 064 sim, ali zakljucan. raspitivao sam s i niko ne moze da otkljuca tu zadnju verziju. bar za sada. jel isitna ili nije. ili me zavlace??
pozz
[ cybergsm @ 26.11.2009. 08:47 ] @
Jednostavno nisi pitao na dobrom mestu. Telefon se moze uraditi, normalno NE za 150 din. ali moze, bez ikakvih problema !


PARDON : moje previd, brze "kucam" nego sto "mislim" !

[Ovu poruku je menjao cybergsm dana 27.11.2009. u 08:36 GMT+1]
[ ZZIKA @ 26.11.2009. 10:44 ] @

Da nisi malo promašio cifru ?

Pretpostavljam da kikiriki majstor nisi (dekodiranje za 100g kikirikija), a takođe pretpostavljam da nisi toliko blesav da plaćaš server, a posle častiš mušterije. :) :) :)

Koriguj to ili dodaj jedno NE u rečenicu. Ovako ... ljudi će pomisliti svašta. :)
[ duck@ @ 27.11.2009. 10:01 ] @
Meni evo stoji L700 Samsung - Mts-ov kodiran. I ja sam se iznenadio kada sam video da to jos uvek rade. Taj telefon i ne koristim pa mi nije ni bilo bitno da ga dekodiram, ali sam stvarno bio zbunjen kada sam to video.
U kom rasponu se krecu cene, eto za dekodiranje ovog telefona, po servisima ukoliko bih resio da to ipak uradim?
[ ZZIKA @ 27.11.2009. 12:46 ] @
Ne bih da me neko pogrešno protumači - nemam servis - imao sam. Nisam više u poslu, tako da informacija koju dajem nema veze sa nikakvom reklamom, promocijom i sl.

L700 dekodiraju za 5-10 EURa - zavisi kako ko. Servisi nemaju jedinstven cenovnik, pa su im i cene različite.

Ako neko cepa preko 10 - to je već vaćaroš ili je jedini u kraju, pa mu se može.

Po meni - sve između 5 i 10 je realno za taj model. Sve van tog okvira je ili jajarenje ili vaćarenje.
[ cybergsm @ 30.11.2009. 06:47 ] @
@cyber

Ocigledmo si "prevideo" jednu jako bitnu stavku u formiranju cena, a da nije "vacarenje" :

- u cenu rada ne ulazi samo "konkurencija" ili sl. ulazi : br. zaposlenih, kvalitet rada, cena kirije (struje......), kompletni rashodi.

Izgleda da od kada si izasao iz posla, zaboravio da cenu rada ne cini samo trziste (koliko komsija radi).
[ ZZIKA @ 30.11.2009. 08:49 ] @

Ne znam koliko ti radnika imaš u radnji i koliko si platio NSPRO sa kojima konkretni telefon može da se dekodira, ali znam koliko se plaća porez i znam koliko košta radnja tog tipa. Znam takođe i koliko takva radnja može mesečno da donese u nekoj manjoj sredini, a koliko u nekom većem gradu.

Smatram da izuzetno realno procenjujem šta i koliko treba da košta, ne računajući i stavku - ekonomska kriza i da narod nema kao što je nekada imao.
Postoji granica dobrog ukusa i prilikom formiranja cena, tako da cena može da bude - niska, realna, visoka i bezobrazna.

Mnogi misle da su majstori ako znaju da oderu mušteriju, ali to nije tako.
Majstor je onaj ko ume da uradi, naplati i da na kraju svi budu zadovoljni - i on, ali i mušterija.

A onaj koga pogađaju cene konkurencije - nije majstor, već bi se više to moglo podvesti pod drugu psihologiju, ali to nije priča za ovu temu.

Takođe - a to je i jedan od razloga (pored zdravstvenih) mog izlaska iz ovog posla, najveći problem servisa mobilnih telefona je u tome što većina uopšte nisu školovani elektroničari. Većina su samouki nazovi majstori koji su u posao ušli samo zbog para. Svoje nazovi servise su pretvorili u trgovine i buvljake koječime, a popravke sveli na puko produvavanje ploča i zamenu krupnijih komponenata. Takvi šemu u životu nisu videli, a kamo li uz pomoć šeme išta popravili. Na taj način - ruše ugled i onih koji svoj posao pokušavaju da rade - i rade na pravi način, a odnos prema mušteriji grade kvalitetnim radom.

Naravno - ne želim da se iko ovde smatra pogođenim, jer pišem uopšteno i sve što sam gore naveo ne odnosi se na nikoga konkretno. Jednostavno - to je moje viđenje stvari.
[ simtim @ 30.11.2009. 09:56 ] @
E ZZIKO svaka ti chast


[ Slobodan Miskovic @ 14.12.2009. 15:34 ] @
Koliko kosta unlock S8000 Sansung Jet telefona sa MTs mreze?
[ srdjee @ 14.12.2009. 18:46 ] @
^ 15-20 ojra, bar u NS
[ Slobodan Miskovic @ 21.12.2009. 20:01 ] @
Koliko su pouzdani sajtovi tipa : http://www.uniquephones.com/ koji nude dekodiranje na osnovu IMEI broja telefona, konrektno Samsung S8000? Da li je moguce dekodirati ovaj telefon na osnovu IMEI broja?

Hvala.
[ ZZIKA @ 22.12.2009. 08:37 ] @

Ti sajtovi su ... kako koji. Uglavnom pošalju kodove koji uglavnom rade.

Ali - to je 2-3 puta skuplje nego klasična metoda, a da o načinu plaćanja i ne govorim. Obično te na kraju sve izađe mnogo skuplje nego što na sajtu piše.

Bilo je i slučajeva da se sajt (ili server) ugasi i da ti uplate propadnu. Takođe - desi se da kodovi ne budu dobri i da posle imaš probleme sa njima da bi im objasnio da to što su oni tebi poslali ne valja i da treba da ti pošalju ispravne kodove, a oni ti ponovo pošalju iste (koji ne rade) i na kraju odustaneš, a oni ti naravno ne vrate novac.

Ima tu svačega. Može da ispadne dobro, a mogu i da te zavrnu.
[ aldair @ 26.12.2009. 14:42 ] @
interesuju me dve stvari.
prvo: je li je tacno da ce se po ubacivanju sim kartice druge mreze u ovaj telefon koji je inace kodiran na telenor mrezu isti zakljucati ili blokirati?

drugo: koliko kosta dekodiranje samsung s5230 mobilnog telefona?

pozdrav
[ ZZIKA @ 28.12.2009. 09:16 ] @

Nije istina da će zablokirati i da će se išta loše desiti.
Samo će ti prijaviti da kartica ne odgovara ili da je telefon zaključan. Nešto u tom smislu. I naravno - neće dalje od te poruke ići.

Kada vratiš odgovarajuću karticu (u tvom slučaju Telenor) - telefon će naravno nju prihvatiti i normalno raditi.


Dekodiranje tog telefona je do skora bilo dosta skupo, ali u poslednje vreme većina alata ga je podržala, tako da su i cene na nekom realno prihvatljivom nivou. Koliko tačno ne znam, ali ... to sve zavisi od mesta do mesta, a najviše od toga u kojem se gradu nalaziš, jer nije sve jedno da li ti neko naplaćuje nešto u Beogradu, Novom Sadu ... (gde ljudi imaju para) ili u nekom mestu u unutrašnjosti gde ljudi generalno nemaju para.


[ miki069 @ 28.12.2009. 20:28 ] @
Neće se zablokirati odmah kada ubaciš karticu drugog operatera, već će tražiti da ukucaš mrežni kod.
Ako desetak puta promašiš taj kod onda ga dovodiš u stanje PHONE FREEZE.
Ne znam da li bi u tom stanju radio i sa karticom operatera od koga si ga kupio.
Nikada mi nije palo na pamet da to probam. Dovodio sam ga u to stanje kada krenem kod majstora da ga otključa.
Znatiželja, a ako pogodim uštedeću XXX dinara.
Serviserima ne menja stvar jel PHONE FREEZE ili nije. Otključaju ga uvek uspešno
[ Slobodan Miskovic @ 04.01.2010. 13:12 ] @
Prilikom otkljucavanja bi trebalo da se dobiju 4 koda, jedan je za unfreeze i jos 3 za unlock.

Da li neko ovde moze da odradi dekodiranje preko imei broja za MTS Samsung S8000? Na vecini sajtova sam dobijao poruku posle poslatog IMEI broja:

Citat:
Your IMEI unlock order for XXXXXXXXXXXXXXX could not be delivered because no unlock code could be found in the relevant database for the IMEI submitted or unlock tool chosen.


Ako neko na forumu moze to da zavrsi preko IMEI broja neka me kontaktira.

Hvala unapred.
[ Iksi @ 05.01.2010. 22:03 ] @
ja se samo pitam koliko telefona treba da bude upropasceno da se moderatori
opamete i dozvole normalnu diskusiju?
Ja razumem da kada nesto moze da se odradi u kucnoj radinosti da se napise
da oze makar upucivali ljude na crackovan software u naznakama ali da bar
znaju odakle da pocnu sa pretragom po google-u, ali ovo ovo je zaista
strasno. Sto se tice komentara koji su serviseri ok a koji ne, da to treba
izneti na videlo kako se ne bi desilo da covek odnese telefon u neki nazovi
servis pa onda dobije telefon koji je nemoguce popraviti!
Konkretno dosao mi je n70 polu mrtav... u pokusaju da se digne prosao je
flash ali je telefon nastavio da se gasi. Pokusao sam da ga izvucem sa
jaf-om mt-om i ufs plus hwk ali... ja mu nisam mogao nista pa sam ga odneo
kod drugara koji je jedan od najjacih ljudi u beogradu a mozda i sire..
Iii... epilog... neko je otvarao telefon lemio ga i upropastio nacisto!
Naravno covek je preuzeo tel. i bacio ga u kantu :D jer mu nije bilo spasa.
Telefon mi je inace stigao iz kraljeva. Na zalost ne znam kako se zove
servis u koji je covek nosio telefon inace bih ovde javno napisao da ljudi
iz tog kraja pripaze gde nose telefone!
i na kraju pitam se ko je od moderatora zaista serviser, zapravo ima ih samo
je pitanje koliko meddju moderatorima jer je evidentno da ovakva ocajna
pravila ne mogu da prodju na ozbiljnom forumu o servisiranju!
[ Aleksandar Vasic @ 05.01.2010. 22:40 ] @
Za sve nejasnoce u vezi sa pravilima foruma se ubuduce javite na forumu Pitanja i Predlozi.
[ reddiablo @ 20.02.2010. 15:35 ] @
Da li neko zna da li moze i gde da nadjem kod ili software za dekodiranje nokia 7610 supernova kupljene u telenoru na post-paid.Kada ubacim mts karticu pise phone restricted i trazi unos koda. Hvala
[ ZZIKA @ 20.02.2010. 16:31 ] @

Potrebno je dekodiranje. (to si i sam zaključio)

Bez odgovarajućeg BOXa (MT, UB, GENIE CLIP, CYCLON, JAF, MX ...) ne može da se dekodira.
[ racko1988 @ 21.02.2010. 14:17 ] @
Pozzz za sve na forumu...Jedno pitanje...Jel sad vec moguce dekodiranje VIP-ovih telefona u kucnoj varijanti?Naime imam VIP-ov model 226,iliti Sagem my220v,dobro poznat svima...Cena ovog polovnog telefona kako vidim ovih dana ide maximum do 700,800 dinara,a meni u servisu traze za dekodiranje cak 1000 dinara :(..pa ljudi servis prevazilazi vrednost telefona,tako da necu da ga dam tamo na dekodoranje..A kazi te mi vi ima li vec neka mogucnost da ga ja u kucnoj varijanti dekodiram za ostale mreze?Naime u servisu gde sam pitao rekli su mu da se ti kodovi skidaju sa interneta,i da se samo ukucaju u telefon i to je to,i naravno kod se plati,samo sto ce oni da mi za tu uslugu sto ce samo DA MI UKUCAJU KOD da mi uzmu bar jos 500 dinara na onu cenu koda koju oni placaju na internetu...Pa kad je tako mogu i sam da platim taj kod i da prodjem jeftinije,samo ako neko zna gde se skida taj kod?Ili neki drugi vec nacin za dekodiranje ovog telefona?Neki sowftwer ili sta vec?Hvala i pozdrav za sve...
[ ZZIKA @ 21.02.2010. 16:20 ] @

Ti što su ti danas tražili 1000 DINara su obični vaćaroši.

Potreban ti je SAGEM JTAG BOX i odgovarajući softver, kao i pristup serveru (sve se dobija kupovinom BOXa preko kojeg se i pristupa serveru).
To kućnoj varijanti nemaš i ne isplati se. Postoji još par BOXeva koji rade Sageme (to su ti u stvari ovi tvoji pomenuti Vodafoni) ali je suština slična kao kod JTAGa.

Ali - ono što ti je serviser prećutao je to da mu server već odavno za te modele ne uzima ni jedan jedini dinar.
Pazi - govorim o modelima 226 i 220 koje si i pomenuo.

Samim tim - dekodiranje ne bi trebalo da košta više od 5 EURa po telefonu. To je bar po meni neka realna cena ispod koje se ni serviseru ne isplati da radi (plaća čovek porez, zakup lokala, režiju ... , treba i on nešto da zaradi, jer od vazduha i slave se ne živi).

Postoje Sagem modeli za koje server uzima novac i ima nelogičnosti da dekodiranje bude skuplje od samog telefona, ali se to ne odnosi na ova 2 modela koje ti pominješ.

To bi ti bio najpotpuniji odgovor.


[ Horvat @ 26.02.2010. 17:10 ] @
zanima me na koji nacin se otkljucava nokia 5220 xpress music,zakljucana na telenor mrezu?

[malo off:citajuci ovu temu ,kroz glavu mi prolazi ova poruka...nista ne moze od kuce,sve iz servisa...]
[ ZZIKA @ 26.02.2010. 20:12 ] @
Može i kod kuće da se uradi. Nabavi MT BOX, Universal BOX, JAF, MX, Cyclon ili Genie Clip. Svaki od njih može da ti završi dekodiranje tog telefona za nekih 20-tak sekundi ili manje.


A to pravilo o preporuci da se sve radi kod kuće je da ne kažem šta ...

To mi liči na ono - žena treba da ti se porodi i ti pitaš komšiju šta da radiš, a on ti kaže - ma nemoj da je vodiš u porodilište - možeš ti da je porodiš i sam kod kuće. Evo na InterNetu postoje uputstva - pročitaj i samo tako postupi i sve će biti OK. Šta bre znaju one babice i doktori - samo bez veze tamo sede i dobijaju platu nizašta.

Pitanje je samo da li bi ti tog komšiju smatrao normalnim ili ne?


Ne treba da dalje obrazlažem šta ja mislim o ljudima koji postavljaju ovakva pravila, a sami se ne potrude da i jednim korisnim tekstom učestvuju u diskusijama na forumu i pomognu svojom stručnošću, jer - sebe nazivaju moderatorima. Moderator nije onaj ko briše tekstove na forumu i igra se policajca, već onaj ko svojim zalaganjem i aktivnim učešćem u diskusijama doprinosi kvalitetu foruma. Bar bi tako trebalo da bude.

Lično sam mišljenja da ako treba - treba jasno i glasno reći - ovo mora u servis i tačka.
Ne treba navoditi konkretna imena servisa javno ni u pozitivnom, a ni u negativnom smislu i to je to.
Reklame i sve što liči na to su problem i to treba sankcionisati. Kraj.

No da ne pišem previše, jer verujem da će i ova poruka biti veoma brzo obrisana.
[ Horvat @ 26.02.2010. 20:28 ] @
eto mene licno zanima tehnicka pozadina tih "boxeva",sta oni u stvari rade i ostalo,a takodje me zanima i kako se generisu kodovi za otkljucavanje

---
svako zna otici u servis i kesirati 10 e sto automatski ponistava potrebu za ovu temu,ako se svaki odgovor zavrsava na "odnesi u servis"
[ espresso @ 26.02.2010. 20:48 ] @
Citat:
Moderator nije onaj ko briše tekstove na forumu i igra se policajca, već onaj ko svojim zalaganjem i aktivnim učešćem u diskusijama doprinosi kvalitetu foruma. Bar bi tako trebalo da bude.

Slažem se. Ja sam prihvatio da pratim ovaj podforum jer nije bilo zainteresovanih. Ti, ako misliš da imaš vremena da pratiš sve poruke i održavaš forum, ja ću ti rado ustupiti svoje mesto.
[ ZZIKA @ 27.02.2010. 09:03 ] @
Citat:
Horvat
eto mene licno zanima tehnicka pozadina tih "boxeva",sta oni u stvari rade i ostalo


Da li si elektroničar ?
Ne znam na kom nivou treba da ti objasnim, pa zato pitam. Nemoj se samo uvrediti, jer nije mi namera da ikoga vređam.
Hajde - probaćemo od zlatne sredine:

BOXevi za dekodiranje su u stvari interfejsi koji služe za povezivanje računara sa telefonima. Osnovna namena je konverzija signala sa RS232, paralelnog ili USB porta na signal koji odgovara komunikaciji sa mobilnim telefonom.

Telefoni su ranije podržavali samo serijsku komunikaciju (F-BUS kao duplex - komunikacija preko 2 linije - jedna je Rx, a druga Tx i M-BUS kao simpleks ili komunikacija preko jedne linije u oba smera), dok savremeni telefoni pored serijske poseduju i USB komunikaciju, pa za neke BOX nije ni neophodan.

Da ne širim priču o unutrašnjem dizajnu BOXeva, jer nije bitna.

Ranije je postojalo samo par BOXeva i obično je glavni bio RS232 UNI BOX kojeg je kasnije zamenio USB UNI BOX koji je u stvari samo konverter sa USB na RS232 sa digitalnim izlazima (0 i 5V). Bio je tu i Kaljevićev Nokia Flasher za flešovanje Nokia telefona, pa NOKIA BOX i tu je sve počelo.

Tadašnji softveri su bili ili nezaštićeni (pisali su ih entuzijasti), pa su mogli svi da ih koriste besplatno, ili slabo zaštićeni, pa su se CRACKovi pojavljivali veoma brzo. Naravno - sve je to uz jedan jeftin UNI BOX i odgovarajuće kablove za vezu sa telefonom (konektori su se nabavljali i pravili tako što su se skidali sa punjača i Hands Free kablova) moglo da se koristi i kod kuće i mnogo ljudi je moglo da odradi dekodiranje.

A onda je neko namirisao dobar posao od svega ovoga, pa su se pojavili prvi zaštićeni BOXevi - recimo već pomenuti Kaljevićev NOKIA BOX koji se prodavao za 3000 DEM u startu, a možda i više - ne sećam se više. Onda je na red došao SIEMENS sa MAXIM DONGLEom i da ne nabrajam.

Polako su ljudi koji pišu softver za dekodiranje počeli da razmišljaju kako da što je moguće bolje zaštite svoj intelektualni rad i naravno na svemu tome dobro zarade.

Pojavili su se Griffin, Martech BOX i raznorazni DONGLEovi i slični vidovi zaštita.

Danas se u najvećem broju slučajeva koristi USB Dongle kao zaštita sa odgovarajućim sistemom zaštite softvera u koji neću dublje da zalazim. Suština je u tome da su ljudi koji pišu softver za dekodiranje zaštitili svoj rad i da je ta zaštita u ovom trenutku dosta jaka. Katkad neko napravi neki CRACK, ali obično ni tada CRACKovani softver ne može u potpunosti da funkcioniše ispravno, pa se dešava da se telefon ubije i sl.

Znači - ako želiš da koristiš softver - plati, a oni ti daju BOX koji nije neka visoka tehnologija i odgovarajući KLJUČ u vidu USB DONGLEa ili u poslednje vreme u samom BOXu imaš implementiranu elektroniku USB DONGLEa gde je samo potrebno ubaciti odgovarajuće isprogramiranu karticu (to već dobiješ u BOXu kada ga kupiš).


Citat:
Horvat
a takodje me zanima i kako se generisu kodovi za otkljucavanje
----
svako zna otici u servis i kesirati 10 e sto automatski ponistava potrebu za ovu temu,ako se svaki odgovor zavrsava na "odnesi u servis"



Što se suštine dekodiranja tiče - nekada se radilo o jednostavnoj stvari. Bilo je potrebno na određenu lokaciju u najčešće EEPROMu telefona promeniti određenu vrednost bajta na određenoj lokaciji i dekodirao si telefon. Naravno - trebala ti je informacija na kojoj je lokaciji odgovarajući bajt i šta koja vrednost znači kada se unese na tu lokaciju.

Ali - kako su se sistemi dekodiranja razvijali, tako su i proizvođači mobilnih telefona sve više i više komplikovali sisteme kodiranja, tako da smo danas došli do situacije gde se još u konstrukciji procesora za mobilni telefon razvija i poseban deo (u procesoru) koji služi za čuvanje kodnog sistema od neželjenog upada. Sve to je toliko komplikovano urađeno, da ja i ne verujem da hakeri mogu to da provale. Više sam mišljenja da je na delu industijska špijunaža ili nešto slično (nađeš nekoga iz razvojnog tima Nokie i platiš mu par miliončeta, a on ti da informaciju) ili sami proizvođači posle određenog vremena namerno puste neku informaciju kako bi pospešili prodaju neke serije modela ... Sve to je za nas smrtnike nedostupno, pa ne vredi ni da lupamo glavu oko toga.

Zato će serviser da kupi BOX gde mu je sve sažvakano, platiće koliko mu se traži ukoliko želi da radi i radiće.

Ne kažem da se neki kodni sistem ne može provaliti, ali tvrdim da je to danas izuzetno teško i veoma neisplativo - ukoliko nisi neko ko će posle to što je mukotrpnim (višemesečnim danonoćnim) radom otkrio, iskoristiti tako što će napraviti BOX i prodavati ga. Tada se - ako si prvi - sve to veoma brzo isplati. Ali - i da ti uspe da nešto provališ i pustiš BOX u promet - vrlo brzo će konkurencija raznim sniferima komunikacije između BOXa i telefona otkriti šta tvoj BOX radi i implementirati tvoj rad u svoj softver. Nisi ni svestan koja je borba i konkurencija između timova koji prave BOXeve.


Suština cele priče je da ono što se danas kod kuće (bez profesionalnih alata - BOXeva) može uraditi sa mobilnim telefonom, a u cilju dekodiranja, je veoma malo i nesigurno.
Ne kažem da ne može - nešto i može, ali ne kao pre par godina kada je bar 50% stvari moglo, dok danas ne može ni 10% i to ako debelo rizikuješ sa nekim CRACKovanim softverom.


Eto - ukratko.

[ ZZIKA @ 27.02.2010. 09:06 ] @
Citat:
espresso: Slažem se. Ja sam prihvatio da pratim ovaj podforum jer nije bilo zainteresovanih. Ti, ako misliš da imaš vremena da pratiš sve poruke i održavaš forum, ja ću ti rado ustupiti svoje mesto.


Ja sam od skoro u penziji i nikakve fiše funkcije i poslove ne prihvatam.

Ali - uvek ću biti protiv pravila koja se krše sa logikom i zdravim razumom.

To pravilo o kojem govorimo nije dobro i treba ga korigovati. Ne brisati - samo korigovati. Za dobrobit svih članova foruma.
[ Horvat @ 27.02.2010. 09:17 ] @
e ovo je vec valjani odgovor,hvala,a ne ono snishodljivo iz prethodne poruke...

znaci u sustini,ni danas boxevi nisu skupi za proizvodnju [cak sto vise,usudio bih se reci,jeftinije je nego prosecno dekodiranje u servisu?],ali je problem sw koji ide uz njega,jer ga je tesko "za dz" "nabaviti",ne?

btw,pomenuo si u prethodnoj poruci i jaf box,da li mozda imas semu za isti?

[p.s. delimo misljenje oko sistema razbijanja,da je u velikom broju to iscurilo direkt od proizvodjaca,ili mitom ili namerno,isto kao sto smatram da se vecina razbijenih enkripcija satelitskih kanala desava namerno]

btw radi jos dejan s ovim,posto je davno nesto dodao na site [ili ga je menjao]?
[ ZZIKA @ 27.02.2010. 14:29 ] @

Citat:
Horvat
znaci u sustini,ni danas boxevi nisu skupi za proizvodnju [cak sto vise,usudio bih se reci,jeftinije je nego prosecno dekodiranje u servisu?],ali je problem sw koji ide uz njega,jer ga je tesko "za dz" "nabaviti",ne?


Za proizvodnju nisu, ali da su jeftini - uopšte nisu jeftini.

Neke stare ćeš dobiti za ispod 100 EURa, a za nove (one koji su aktuelni) - zavisno od onoga šta i kako rade ćeš morati da izdvojiš i više stotina EURa. Plus što za neke modele telefona moraš da doplaćuješ i dodatne LOGove (kredite) da bi mogao da ih završiš.


Citat:
Horvat:
btw,pomenuo si u prethodnoj poruci i jaf box,da li mozda imas semu za isti?



BOXevi su obično rađeni sa mikrokontrolerima u sebi i bez sadržaja za iste (softvera za mikrokontroler) ne možeš ih kopirati. Takođe - svaki mikrokontroler ima svoj interni sistem zaštite programske memorije koji je neprovaljiv. Samo stare varijante starih (prvih) mikrokontrola su bile provaljive, ali su te prve serije zamenjene novim i od tada, do danas - samo su priče za malu decu kako je neko očitao softver iz nekog zaštićenog mikrokontrolera.

Znači - što se kopiranja BOXa tiče - zaboravi. Nemoguća misija.
A šema kao šema - u tom slučaju ti ništa ne znači.

Pa i sam originalni JAF košta sada negde oko 80 EURa sa sve PKEY DONGLEom (ja ga svojevremeno platio 250 + posle par godina 80 za PKEY, ali eto ... stvari zastarevaju i pojeftinjuju), ali polako i on odlazi u prošlost, a menjaju ga drugi BOXevi.
Doduše, nešto se trza u poslednje vreme, pa ćemo videti šta će se dalje dešavati, ali ... čim je nešto jeftino - odmah znaš koliko je sati.


Citat:
Horvat:
btw radi jos dejan s ovim,posto je davno nesto dodao na site [ili ga je menjao]?



Mislim da Kaljević slabo više šta radi. Zaradio je taj para u proteklih 15 godina da neće morati 3 naredna života ništa da radi.
Doduše - nikad se ne zna ... ko će ga znati - možda mu bude dosadno, pa ... :)

[ Iksi @ 27.02.2010. 16:59 ] @
pozz. Mx key je najjeftinija varijanta od svega toga... paznja, prilikom
unlock-a obavezno kliknuti na unlock by code ili tako nesto ne znam sad
napamet, ako je za konkretan model moguce da ne bi ubio telefon.
[ Iksi @ 27.02.2010. 17:12 ] @
Pozz
citat
@ ZZIKA

Danas se u najvećem broju slučajeva koristi USB Dongle kao zaštita sa
odgovarajućim sistemom zaštite softvera u koji neću dublje da zalazim.
Suština je u tome da su ljudi koji pišu softver za dekodiranje zaštitili
svoj rad i da je ta zaštita u ovom trenutku dosta jaka. Katkad neko napravi
neki CRACK, ali obično ni tada CRACKovani softver ne može u potpunosti da
funkcioniše ispravno, pa se dešava da se telefon ubije i sl.
Sreca pa ovo nije sasvim tacno. Naime ima i svetlih primera npr crackovani
jaf koji sasvim lepo vrsi posao i nije mi ubio do sad ni jedan tel a
koristim ga vec mesecima u kombinaciji sa ufs plus hwk micro. Naravno plus
usb gde i kad je moguce.
[ ZZIKA @ 27.02.2010. 18:23 ] @

Ali je isto tako isti taj crackovani JAF (namerno) ubio nebrojeno mnogo originalnih PKEY DONGLEova.

Takođe - zna i originalni JAF da ubije telefon, a kamo li crackovani. Samo treba da naletiš. Retko, ali se dešava.


Što se MXa tiče - uz njega ti treba i BOX - ili JAF ili UFS. Na kraju 100 EURa mora da ti izađe iz džepa kako god okreneš. Pa još i kablići ... Stalno se nešto ulaže. Da bi se profesionalno radilo - bez par hiljada EURa ne može da se krene u ozbiljan posao. A i kada se uloži - ako se nema znanja - džabe i opreme i alata.
Nešto inteligencije i mnogo prakse čine majstora.

U suštini - svaki je BOX dobar - samo ga treba znati koristiti. Nekada može i CRACK, ali moraš da mu znaš vrline i mane. Da znaš šta se sme, a šta ne. A i čovek ... treba to da voli. Takođe - informisanost je jedan od bitnih aspekata. Stalno moraš da pratiš šta se dešava i šta se novo pojavljuje od alata, a boga mi i metoda rada, jer se svakodnevno sve veoma brzo menja.

[ Horvat @ 28.02.2010. 13:50 ] @
ovo me podsetilo na nas razgovor vezan za nacin na koji razni ljudi znaju kako rade novi procesori u mobilnim telefonima...pogledajte [nije direktno za mobilne vezano,nego za tehnologiju r. inzenjerstva]


kakve kredite doplacujes?


nego nisam siguran tacno sta je pkey dongle,to mu dodje kao hardware-ski reper serijskom broju [aktivacijskom br.]?

vidis,nije mi ni palo na pamet da imaju neki eeprom ili flash u sebi,pa sam zato pitao za semu ;) [a kontam da je hex code doticnih nepoznat za "siru javnost" i da je zakljucan od kopiranja sam eeprom/flash/uc]

a sto se informisanosi tice,odakle se informises o takvim stvarima? jedino znam za onaj forum koji je i na pocetku teme pomenut,samo tamo ima baas svega,i treba se oteliti dok se nadju tacni i korisni podaci
[ ZZIKA @ 28.02.2010. 16:22 ] @
Ovo sa ovog VIDEA je mala beba u odnosu na mobilne telefone. Takođe - pitanje je procenta uspešnosti tog metoda kojeg čovek prikazuje (koliko desetina originalnih kartica uništi da bi došao do onoga što želi). Ali OK - ko razume kompleksnost ovoga gde tačno znaš šta da gledaš i šta da uradiš, razumeće šta znači kompleksnost nečega gne pojma nemaš ni gde da gledaš, ni šta da tražiš.

Pitao si za logove.
Ja ih više ne kupujem, jer više ne radim, ali ovi što rade trenutno moraju da plaćaju za Logove za SeTool za S1 platformu Sony Ericssona, a takođe i za sve novije Sony Ericssone ukoliko ne žele da rade PATCH metodu, već FULL unlock, za Locosto+ platformu Sagema i ima toga još dosta. Kao i doplata za dalji UpDate starih BOXeva. Znači - ako želiš dalje da koristiš - moraš da platiš inače nema Updatea.

Što se informisanosti tiče - postoje razni forumi na NETu - i besplatni, a boga mi i oni gde se pristup manje ili baš debelo plaća. Imaš par naših foruma, a imaš i veoma mnogo stranih. Takođe - prepiska (ICQ i sl.) između kolega veoma mnogo znači.
Na forumima moraš da naučiš da čitaš "između redova", jer mnoge informacije ti ne serviraju na tacni, već dobiješ samo nagoveštaje. Ima svašta ... ima i lažnjaka, a ima i dobrih stvari. U suštini - praksa čini majstora.
[ Horvat @ 28.02.2010. 17:37 ] @
pa drugacije je svakako,druge su velicine,drugaciji signali i ostalo,ali sigurno da ima slicnosti u razbijanju tehnologije [npr. ja za ovo nisam znao,i dalje mi je nejasno prilicno kako je to sve uspeo jer je video malo sturo napravljen,verovatno namerno]
a sto se tice unistenih kartica,ako razbije,nista mu ne znaci sto je unistio 2-3-5 pa i 10 kartica u procesu,jer se debela lova vrti oko toga,ali ako ne...e onda se vec malko cese,tako je i s mobilnima verujem


da,ali mi nije jasno sta su logovi tacno? to su oni kljucevi koje mozes da upises u mob pa se on otkljuca [ako je to,od koga otkupljuju te "logove"] ili su ti logovi samo za otkljucavanje limita boxeva?

cini praksa majstora,samo sto je praksa tu jako skupa - skupa oprema,a tek je skup objekat na kojem se stice praksa,vrlo lako mozes sjbati...a najveci je problem,odakle poceti,a da,da bi ista iole ozbiljnije radio,ne utrosis 2-3 godine u istrazivanja [i taman kada mislis da si svario ono staro 2-3 godine,to vise uopste nije u opticaju,doduse nije to bas tako,ali...]
[ ZZIKA @ 01.03.2010. 08:16 ] @
Logovi su krediti (uplaćen novac unapred) za pristup serveru koji ti obezbeđuje dekodiranje. Da li će ti server slati kodove ili na neki drugi način obezbediti dekodiranje to nije toliko važno. Važno je da i pored opreme koju si debelo platio, moraš za neke modele da doplatiš da bi mogao da ih uradiš.

A onda neko tamo hoće džabe i kod kuće. :)


Promakao mi je odgovor za DONGLE.
To ti je USB hardversko-softverska zaštita. Serijski broj ? Ne to nije serijski broj. Svaki hardverski ključ (DONGLE) ima svoj serijski broj, ali to je mnogo komplikovanija zaštita koja štiti softver od neovlaštenog korišćenja. Da je reč samo o serijskom broju - mnogi softveri bi odavno bili CRACKovani, ali ovde to gotovo da nije moguće.

Neko je pomenuo da radi sa CRACKovanim JAFom, ali tu se ne radi o klasičnom CRACKu, jer je programer koji je učestvovao u izradi JAF softvera ili zaštite za njega u stvari pustio CRACKovanu verziju. Čista diverzija iznutra. A to se dešava kad se članovi tima posvađaju i svete se jedan drugome, jer ... velike su tu pare u pitanju. Mi ne možemo ni da sanjamo kolike.

Ovde su delimično opisani sistemi zaštite sa DONGLE-om:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dongle
[ Iksi @ 01.03.2010. 15:50 ] @
hmm, delimicno se slazem sa ovim.
Naime, dongle zastitu nije bas tako tesko provaliti zapravo zavisi o cemu se
radi. Smard card je najteze provaliti, a sentinel, hasp roki i sl paaa...
veoma lako i jednostavno posto postoje emulatori.
Dakle napravi se identicna kopija dongle-a i onda emulator simulira da je
isti ubacen u usb port. Recimo ovako je krekovan govorni software za slepe
Jaws, ali.... firma koja ga proizvodi je doskocila nekom opakom majstorijom
pa je sad to jako tesko izvesti obzirom da program proverava fizicki dongle
u usb port-u....
[ Horvat @ 01.03.2010. 20:21 ] @
da,na to sam mislio,kao neki kljuc bez kojeg program/hw ne radi [zato sam dao primer s/n jer je on kao kljuc u sw industriji,naravno postoje i drugi tipovi kljuceva...]

znaci ni ne dekodiraju ti uredjaji,nego ti sa servera salju signal za dekodiranje...u bogte,sad vec ni ne mogu zamisliti koju lovu ovi likovi obrcu...

[ ZZIKA @ 01.03.2010. 23:44 ] @
Što se Dongleova tiče - dato je kao primer. Svi popularniji BOXevi zaštićeni su Smart Card zaštitom. Gotovo je neprovaljivo.

Što se dekodiranja preko servera tiče - radi se kombinovano. BOXevi obično već malo starije stvari dekodiraju Stand Alone - bez upotrebe servera, dok ono što je najsvežije (i naravno - najisplativije) - ide preko servera.

Poenta je - uzeti što je moguće više para. Čista klasika.

Što je najgore - onaj serviser sa početka priče tu najmanje zaradi. On je samo izvršni organ između krajnje mušterije i timova koji pišu softvere i prave BOXeve. Naravno - ne može baš svako da radi ni taj posao koji je naizgled jednostavan, jer to uopšte i nije. Svaki alat (BOX) ima svoju metodolohiju rada koja se svakodnevno menja, zbog metoda koje se takođe menjaju. Nekada se u mesec dana više puta izmeni metod rada. Nekada toliko da ukoliko "izostaneš sa časa" teško možeš da se pokupiš posle.

No da ne širim priču ... knjige bi se mogle napisati.
[ svakaVamcast @ 02.03.2010. 06:38 ] @
Kada smo kod knjiga....

Koga interesuje vise vezano za ovu tematiku (smart card) zastitu, moze doci ovaj vikend na Univerzitet "Singidunum" u Beogradu, bice odrzan seminar vezan za zastitu podataka i intelektualne sredine. Medju ostalim izlagacima, ja cu upravo govoriti o smart card zastiti podataka i njihovoj implementaciji !

Isto tako u Aprilu na Palicu, takodje, moja maleknost ce izlagati na E-poslovanju. Pa kome je blize, a zeli da sazna, neka se prijavi organizatoru......
[ flymanbat @ 26.03.2010. 14:42 ] @
Da li neko moze da mi kaze da li je moguce dekodirati telefon LG Incite CT810, AT&T mreza, s obzirom da sam vec nosio u servis i dobio sam odgovor da ima i hardwersku zastitu.

To mi nije bas najjasnije.

Pronasao sam na youtubu i po netu kako da uz pomoc nekog koda dobijes meni u koji treba da upises broj (Subsidy code) koji dobijas na osnovu IMEI.

Koliko sam video ne postoje generatori za ovaj model telefona.

E sad me interesuje da li neko ima iskustva sa kupovinom kodova preko neta. Ako ima dajte neki proveren link.

Unapred hvala!
[ legija @ 26.03.2010. 20:02 ] @
Svako ko ima moj box moze ti dekodirati taj telefon.
[ svakaVamcast @ 27.03.2010. 08:02 ] @
"dobio sam odgovor da ima i hardwersku zastitu"

Taj kome si nosio i koji sebe naziva "serviserom", bi mogao da se bavi nekim drugim poslom :-). Svako ko se bavi ozbiljno ovim poslom, moze da uradi taj telefon. A odgovori tipa "da ima i harversku zastitu" - "ne pije vodu" - tako nesto ne postoji !
[ flymanbat @ 31.03.2010. 07:48 ] @
Citat:
legija: Svako ko ima moj box moze ti dekodirati taj telefon.


E hvala na odgovoru, mozes mi reci onda ko ima tvoj box da ne lutam po kvazi servisima i da mi sole pamet, napisi mi na pp gde da idem npr. u Bg.

Citat:
svakaVamcast: "dobio sam odgovor da ima i hardwersku zastitu"

Taj kome si nosio i koji sebe naziva "serviserom", bi mogao da se bavi nekim drugim poslom :-). Svako ko se bavi ozbiljno ovim poslom, moze da uradi taj telefon. A odgovori tipa "da ima i harversku zastitu" - "ne pije vodu" - tako nesto ne postoji !


Pretpostavio sam da tako nesto ne postoji ali reko ajde da proverim da ne bude da sam nesto zaostao, u svakom slucaju hvala potrazicu neki ozbiljniji servis.

Ne bih da se pravim pametan i da pokusavam sam da radim ali s obzirom na odgovore po servisima hteo sam da sam upisem kod i da zavrsim, ali me interesovalo da li ima neki pouzdan sajt koji moze da ti posalje ispravan kod na osnovu IMEI.

Probacu jos u nekom servisu, a posle ako ne ide kupicu kod preko nekog sajta pa da probam jel ipak je bolje da sam zablokiram telefon nego tamo neki da mi filozofiraju.

Pozdrav
[ svakaVamcast @ 01.04.2010. 07:24 ] @
U principu, mogao bi i sam da ga dekodiras, samo moras naci server koji ce ti siporuciti kod. Medjutim tu stoji jedno drugo pitanje, a ono je cena. Znaci, stavis na papir cenu log fajla (nece ti niko dati kod besplatno) + cenu transakcije. Ili nadjes pouzdan servis (koji je inace zabranjeno reklamirati na ovom forumu) i odes kod njih da uradis za neku noramlnu sumu. Tu se jos pojavljuje i sigurnost dobijanja koda, posto jako puno ima public-prevaranata. No to ostaje na tebi da odlucis.

poz.
[ flymanbat @ 01.04.2010. 10:54 ] @


Hvala ti "svakaVamcast" na odgovorima, znam da je zabranjeno reklamiranje i znam da kosta log tako da cu pronaci neki servis pa cemo da vidimo.

Pozz
[ kika_pa @ 26.08.2010. 17:31 ] @
Dobar dan svima!

Molila bih za pomoc u vezi sa dekodiranjem Nokie 5230 koju sam dobila iz strane zemlje. Koja je procedura i mogu li to da odradim sama?
Unapred hvala.
[ ZZIKA @ 26.08.2010. 18:06 ] @

Kako sada stvari stoje - taj telefon ne da ti u sopstvenoj režiji ne možeš da dekodiraš, već nećeš moći ni u servisu.

Trenutno se dekodiraju sledeće Nokie SL3 platforme:

2700
2730
2690c
3600s
3720
5130
5310
6300
6303c
6500s
6500c
5730
N97
N97

Ali i to što se dekodira košta veoma mnogo, pa je možda samo N97 isplativo raditi. Sve ostalo se ne isplati.
[ kika_pa @ 26.08.2010. 18:41 ] @
Hvala, ZZIKA, na obavestenju.

U servisu su mi rekli da ce za otprilike mesec izaci sifra za dekodiranje ovog telefona, ali ja sam se ponadala u cudo interneta, pa sam smatrala da je neko vec pronasao sifru.

Ako sazna neko nesto u skorije vreme, molila bih da napise.

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 27.08.2010. u 15:01 GMT+1]
[ ZZIKA @ 26.08.2010. 19:07 ] @
Ne postoji jedinstvena šifra za otključavanje telefona.
Svaki telefon je jedinka za sebe i potrebno je provaliti mnogo toga da bi se došlo do algoritma pomoću kojeg se uz podatke očitane iz telefona dolazi do koda za dekodiranje.

Do kodova za telefone koje sam naveo da se radi i sada se ne dolazi preko algoritma, već "Brute force" metodom. Otprilike to ide ovako - softver na serveru simulira telefon i sam sebi ukucava KOD od 000000000000000 do 999999999999999. Kada KOD prođe (simulirani telefon ga prihvati) - nađen je. To naravno može i da potraje malo više vremena, ali za sada je tako.

Ne mora da znači da baš tako radi, ali ovo sam napisao samo da bih objasnio o čemu je reč i da još nije nađen algoritam za direktno kalkulisanje KODa, već je najviše do čega se došlo (a i za to je trebalo godinu i kusur dana) - brute force metoda.


Ovi što su rekli da će moći za mesec dana su veliki optimisti (ili možda neznalice, ali nije moje da ocenjujem ljude).

Niko ne može da tvrdi i obeća kada će neki sistem za dekodiranje biti otkriven. Može da bude i za dan i za mesec dana, a može i da ne bude. Vreme će pokazati.

U suštini za sve se jednom nađe rešenje - samo je pitanje koliko će vremena proći.
[ kika_pa @ 26.08.2010. 19:50 ] @
Hvala na podrobnom objasnjenju, nadam se da ce optmisticne pretpostavke biti istinite (i sami ste rekli da je vreme pronalaska neizvesno).
[ ZZIKA @ 26.08.2010. 20:06 ] @

Optimistično je i verovati da Deda Mraz postoji. :)

Ko zna .... možda, možda ... :) :) :)
[ kika_pa @ 26.08.2010. 20:50 ] @
Verovatno, samo sto od tog deke nemam koristi.
[ Iksi @ 26.08.2010. 21:28 ] @
hmm, mislim da cene polako padaju, naime griphin team je spustio cenu za sl3
sa 80 na 60 kredita...
[ Iksi @ 26.08.2010. 21:31 ] @
da, inace vec mesecima se prica da mister zucko sprema nesto ali.... S druge
strane nesto se kuva cim su ovi iz griphin-a resili da spuste cene. Samo da
na kraju mx team ne napravi nesto slicno kao vibra clip za dct4 plus :D
[ sabansv @ 13.09.2010. 14:07 ] @
Pomagajte, vec mesec dana imam telefon nokiu e52sa telenor mreze, da li postoji resenje da se dekodira i po kojoj ceni. Ako neko iz subotice moze neka se javi
[ sabansv @ 13.09.2010. 15:47 ] @
Pomagajte, vec mesec dana imam telefon nokiu e52sa telenor mreze, da li postoji resenje da se dekodira i po kojoj ceni. Ako neko iz subotice moze neka se javi
[ svakaVamcast @ 14.09.2010. 07:38 ] @
Rešenje postoji, ali kada čujes cenu, mislim da ćes ipak još čekati :)

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 14.09.2010. u 15:12 GMT+1]
[ Iksi @ 14.09.2010. 18:21 ] @
hm kolega mislim da mu tih 60 e nece biti tako puno :D
[ lugomir @ 22.10.2010. 17:21 ] @
Postovanje,

uzeo sam u mts-u Samsung S3110

koji je na moju zalost kodiran. da li moze da se "otkljuca"? i kako?

ukoliko neko moze da mi pomogne moze na pm

unapred HVALA
[ svakaVamcast @ 22.10.2010. 18:17 ] @
@lugo

Postoji par varijanti, jedna je da kupis kod od nekog ko vrsi tu uslugu (na netu postoji poodosta firmi, a medju njima i mnogo prevaranata), ali moras da vodis racuna od koga kupujes. Cena je oko 30e po kodu. Druga varijanta je da kupis neki od uredjaja koji sluze za tu namenu (na primer NSPRO ili Z3X) ali ako imas samo jedan telefon nije ti isplativa varijanta posto takvi uredjaji kostaju par stotina eura. I imas varijantu da nadjes nekoga ko imas takav uredjaj pa da ti on odradi posao.
[ SasaDee @ 05.11.2010. 22:10 ] @
Treba mi neka novija verzija softvera za flesovanje Samsunga m3510beat. Ima neki softverski problemcic a treba mi i da ga skinem sa Telenor mreze pa ako moze oba posla zamenom softvera da se resi bilo bi dobro. Trazio sam po netu i nista ne mogu da nadjem.
[ joemaster986 @ 17.11.2010. 00:40 ] @
pozz za elitesec ekipu...

odavno nisam bio na zanimljivijoj temi, tim pre sto posle 2 strane nije postala prepucavanje 2-3 "naprednija" lika.... svaka cast.

nego, moj problem je sto sam obecao devojci da cu probati da joj ustedim koji evric pa pokusavam sam da nadjem neko resenje (ono home made tralala) da dekodiram Nokia 2700 sa Vip-a. No kako vidim po ovim postovima ovde, to nije bas kako sam ja mislio. Nasao sam neocekivano puno sajtova koji za Nokiu nude free decoding, neki code calculator fazon, pa kontam jel to stvarno moze ili je to promaja? Doduse ni jedan ne podrzava 2700classic. Na jednom od foruma sam nasao da "classic" Nokia telefoni bez ranije spomenutog BOXa ne moze da se dekodira. Nasao sam i neki software (doduse bajat, zadnji update iz 2009, pa i nije neka preporuka) WorldUnlockCodesCalculator 4.4 ali na njemu nije podrzan Vip Mobile (oni su jos u YU, valjda nostalgicari...xexe), ali se moze rucno dodati novi code operatera tj. njihov code (22005). Izmedju ostalog moze se izabrati i Asic (2,5,6,7) i ubaciti onaj petocifreni broj, koji je valjda kao pozivni, sto bi znacilo za Vip 38160 (kombinacija 381 za Srbiju i (0)60 za Vip) ili je to nesto drugo, ja ne znam? E sad pitanje je u vezi DCT zastite. U programu postoji opcija kod izbora modela "General DCT 2/DCT3/DCT4", valjda ukoliko nije podrzan moj model ili ne znam koji je moj model telefona. Da li ako nije podrzan model nego samo tip DCT zastite mogu dobiti validan unlock code? Na 2700 je DCT3 zastita, koliko sam uspeo da iscupam po forumima, ali stvarno nisam iz tematike i pojma nemam da li je info tacna. Nisam zeleo ni da cujem cenu iz servisa dok sam ne probram. :) Mada, mislim da je ta on-line-free varijanta neka prevara, da smrznes fon, pa posle nosi na servis i sl. al opet kome to treba, sem zlim budalama... ne bi skodilo ni neko objasnjenje, pored standardnog "ne mosh' bez servisa" :)
[ svakaVamcast @ 17.11.2010. 07:35 ] @
Sve si sam skontao, a odgovorice ti bas taj u prvom tvom pasusu :

Tvoj telefon nije nikakav DCT vec SL3, pa laganim googlanjem ces doci do zakljucka.

A na kraju : "Nisam zeleo ni da cujem cenu iz servisa dok sam ne probram"

Kada je cujes ..... :))))))))
[ miki069 @ 17.11.2010. 11:02 ] @
SecurityLevel 3 ili ti SL3 zaštita je na 2700c, a ne praistorijska DCT3.
Cena otključavanja je viša od cene novog otključanog telefona.
Što si uzimao kod VIP-a ako nećeš da koristiš njihovu karticu?
[ Iksi @ 17.11.2010. 22:31 ] @
drugim recima, jedino resenje je ako imas nekog drugara koji ima mt box da
ti to dekodira i naplati jedino logove u protivnom daces lagano oko 50 / 60
e kako gde..
[ miki069 @ 17.11.2010. 22:50 ] @
I da nađe drugara koji ima uređaj kolko će ga koštati log?
Neisplativo u svakom slučaju.
Najbolje je da nađe nekoga ko koristi VIP mrežu i da mu proda telefon po realnoj ceni (40-50e ako je kao nov).
Sve ostalo je bacanje para u nešta što ima manju vrednost od cene otključavanja.
Otključavanjem gubi garanciju! Ona realno nije bitna, jer ne postoji, ali lepo izgleda.
I ako ga otključa, prodati ga ne može za više od 50e.
Milsim na svršeni glagol "prodati", a ne na nesvršeni oblik "prodavati".

[ Miloš Levačić @ 28.11.2010. 14:27 ] @
Pozdrav svima!

Imam Samsung Galaxy i7500 koji je zaključan na Telenor mrežu. U servisu su mi tražili 20e da ga otključaju. Ja bih samo da proverim ovde da li je to pristojna cena, jer vidim da ima i takvih pitanja/odgovora u ovoj temi, a naravno, kao i svi ostali, ne bih baš da me oderu ako to inače ne košta toliko.

Hvala unapred,
Miloš
[ svakaVamcast @ 28.11.2010. 19:13 ] @
Realna i korektna, mozda mozes naci negde i jeftinije, ali i skuplje, tako da je to zlatna sredina :)

pozz
[ www.mobiluy.co.yu @ 09.12.2010. 08:07 ] @
bolje plati tu cenu za unlock u servisu. a mozes i da naletis na nekog sa manjom cenom pa da posle nemas signal i sebi iskomlikujes za neku malu razliku u ceni.
[ Stingwi @ 15.12.2010. 05:53 ] @
Pozdrav svima! Dobio sam skoro Nokiu E61 iz Austrije, ali je problem sto je zakljucana na A1 mrezi. Pa me zanima da li moze da se dekodira preko usb-a (dku-5) ili mora u servis. I koliko se krece dekodiranje ovog modela? Hvala!
[ svakaVamcast @ 15.12.2010. 19:26 ] @
Pa ne mora u servis, ali moras da imas opremu kuci. Cena ovog posla u servisima je okvirna i krece se oko 1000 din.
[ simtim @ 15.12.2010. 20:48 ] @
javi se na pm u vezi E61
Pozz
[ Iksi @ 15.12.2010. 23:01 ] @
javi se na pm
[ whitekiller @ 18.12.2010. 14:15 ] @
Pozdrav svima,
dobio sam telefon Nokia x6 iz Svajcarske koji je zakljucan za njihovu mrezu....
Pitanje je sledece. Da li je moguce negde u beogradu otkljucati doticni telefon i koliko se ta usluga krece...
Hvala unapred
[ svakaVamcast @ 18.12.2010. 17:05 ] @
Ozbiljan servis ce ti uzeti aparat, al` posto je sve to pravilnikom foruma zabrnajeno, sorry :(
[ negas @ 22.12.2010. 07:17 ] @
Imam VIP ovu nokiu 2690, jer moze nekako da se dekodira bez servisa, to vazi i za stari vodafon 527 isto VIP! Na vodafonu sam ukucavao slucajne kodove, jer mi to povecava cenu ako odem u servis nad ekodiranje!

Za oba telefona nemam usb kablove!

Nadhoh jedan sajt na na netu gde se ukucaju imei i posalju ti na meil kod, tamo izaberes vip srbija, pa cu videti da probam mada ne verujem da ne traze kintu...al bar za sada ne...
[ svakaVamcast @ 22.12.2010. 12:16 ] @
2690 ni u teoretskom slucaju ne mozete uraditi u kucnoj varijanti, ukucavanjem pogresnih kodova se dobija veeeliki problem, koji je trenutno nemoguce resiti.
Sagem 527 je takodje nemoguce u kucnoj varijanti uraditi, i da, odblokiranje aparata da ponovo omoguci unos koda je dodatni trosak (x2 na cenu dekodiranja)

P.S. Cena dekodiranja Nokije daleko prevazilazi cenu koju pretpostavljam da ocekujete (govorimo o dvocifrenim ciframa cija prva desetica prelazi broj 4, i da govorim u eurima)
[ negas @ 22.12.2010. 12:32 ] @
OK, meni nije blokiran na srecu nijedn telefon od oba koja sam naveo! Ali jesam na 527 ukucavao neke brojeve, kao da dekodiram, pa reko jer ce me to sad vise kostati na dekodiranje u servisu, na primer da njima sad treba vise posla oko toga!
I taman jos jedno pitanje?
Na jednom sajtu sam dao IMEI stare nokie 3410 i dobio neki kod, koji ima i slovne oznake, pa ne znam kako da ga ukucam, pa jer znate mozda?
[ svakaVamcast @ 22.12.2010. 12:58 ] @
*-com kucas simbole, brojeve standardno.

P.S. pod blokadom smatram da nedaje vise mogucnost unosa koda
[ negas @ 22.12.2010. 13:02 ] @
Blokadu za kod, jer ja mogu sada da primetim, verovatno ne!?
Kod vodafona, ja na primer kao ukucao jedan, on kaze pogesan, pa odbroji min, za sledeci, pa onda ja opet, on kaze, nije ni ovaj ok, pa odbroji sada dva minuta i sve tako, ja terao do 5min! E sad, ne znam da li to znaci da ce u servisu da mi traze cenu 5 puta vecu!

Nisam raumeo za simbole!!!
[ zzviktor @ 22.12.2010. 21:47 ] @
Da li je moguce dekodirati vip music zte u kucnoj varijanti.
[ svakaVamcast @ 23.12.2010. 06:45 ] @
Tacan model,slika..... ili fotografija zadnje nalepnice (gde je IMEI) ? "Narodni" nazivi nista ne znace !
[ negas @ 23.12.2010. 09:16 ] @
Uspesno sam dekodirao stari model sa neta nokia 3410! Uspeo mi je iz prve, dobro ipak je to stari telefon, ali ipak znaci da moze da se dekodiraju neki telefoni kao sto ja uradih i sa neta!

Kad se drzi duze zvezda, dobijaju se slova pw, to nisam znao odmah!!!
[ vojjin @ 26.12.2010. 15:33 ] @
Dobio sam iz USA T-mobile HTC G2.. lepa makinica al treba dekodiranje... Nisam nasao na netu nikog ozbiljnog da to odradi (mozda sam neke preskocio)... Ima li ko kakvu ideju gde bi se moglo dekodirati, tj kod koga.

Fala Vi unapred na odgovoru.
[ Iksi @ 27.12.2010. 12:17 ] @
naravno da moze, a cena zavisi od toga da li ima novi boot loader ili ne.
Ako ima novi boot loader tu postoji veeeliki problem jer se koristi test
point i to ti moze odraditi iskljucivo veoma iskusan serviser jer u
protivnom moze da bude svasta :D. Drugo postoji razlika izmedju americke i
evropske verzije htc hd 2, drugaciji je boot loader software...
[ vojjin @ 27.12.2010. 15:04 ] @
Proverio sam svugde, cak i kod HTC predstavnistva u Srbiji, niko ne moze da ga dekodira (verovatno zbog tog novog boot loadera). U HTC su mi rekli ako ne mogu ovi iz Profi Tel iz BUl revolucije, ne moz niko, i tako i bi. Ali mi neko shapnuo da bi sa nekim brojem (mislim da je to PAC broj) koji treba da se dobije od provajdera koji ga je kodirao, moze da se dekodira. Naravno da nisam bio lenj, zvao sam T-mobile u USA koji su mi trazili sve zive i nezive podatke, cak sam morao i prijatelja koji ga je doneo (a on je inace njihov korisnik) da ukl;jucim u konverzaciju kako bi im dao sve licne podatke (osim broja cipela) i saglasnost da hoce da ga dekodira. Tako da cekam mail od T-mobilea sa kompletnim uputstvom kako dekodirati.. verovatno taj broj. Greota bre da vracam fon nazad u USA, do yaya je...
[ Iksi @ 27.12.2010. 17:12 ] @
pusti mi mail iskopao sam nesto :)))
[ vojjin @ 30.12.2010. 15:50 ] @
pisi na vojin AT arithmo.com :) hvala unapred (jos ne dobih nista od t-mobilea)
[ fanfon @ 30.12.2010. 17:08 ] @
U kom formatu se ukucava kod za otkljucavanje?
[ svakaVamcast @ 30.12.2010. 20:23 ] @
HeksaDecimalnom :)
[ fanfon @ 30.12.2010. 23:02 ] @
Za cega sluzi SPCK a za cega NCK? To su skracenice za sta? Koliko sam skontao NCK je skracenica za network code koji se ukuca da se telefon otkljuca sa mreze. Ali sta u slucaju kad trazi "sim network unlock PIN"? Jel to NCK ili SPCK?
[ svakaVamcast @ 31.12.2010. 09:55 ] @
Pa ne mozes mesati babe i zabe (kako neko voli da kaze), sve to zavisi od proizvodjaca telefona kako ce nazvati sistem zastite svoj model. To sto si ti naveo je sistem zastite za SonyEricsson telefone a takodje i Samsung aparate, odnosno NIVO zastote, da li je provajder ili SIM to je pitanje, ali to sve zavisi od PROIZVODJACA telefona, tako da nesto sto je vezano za HTC ne naziva se isto i za Samsung i obrnuto.
[ fanfon @ 31.12.2010. 12:53 ] @
1. Nista nisam mesao posto nista nisam ni konstatovao, vec postavio pitanja.
2. Lepo sam pitao sta znace skracenice SPCK i NCK. Tvoj odgovor je toliko generalan i konfuzan da se nista iz njega ne moze razumeti. Ako znas odgovori, a ako mislis da znas, a nisi siguran, onda bolje da i ne odgovoras. Ako si vec naveo da je nesto od toga sistem zastite za SE telefone i Samssung aparate(prepostavljam da i tu mislis na telefone, a ne miksere i sl), onda napisi sta od tog dvoje. Ali sudeci po tvojoj sposobnosti komunikacije i sarkasticim odgovorima, onda je bolje da ne odgovaras ako nemas nista pametnije da kazes.

Za ostale clanove foruma dobre volje:

1)Sta znace skracenice SPCK i NCK?
2)Za cega sluze ti brojevi?
3)Koji od njih se kuca kad trazi "SIM network unlock PIN"?

Hvala unapred na odgovorima.
[ svakaVamcast @ 31.12.2010. 14:15 ] @
@fantom

Hahaha e jesi lik, stvarno.... pa odgovorio sam ti lepo u prvom i jedinom odgovoru na tvoje pitanje. Ako zelis glagolsko znacenje skracenica, dovoljan ti je google.
[ fanfon @ 31.12.2010. 15:00 ] @
Nije fantom vec fanfon. Vec ovde se vidi da ne citas kako treba. Nisi mi nista odgovorio kako sam pitao. Ja sam te kodove dobio za ZTE model tako da to verovatno ima veze i sa ostalim proizvodjacima, a ne samo SE i Samsung. Treba mi odgovor na trece pitanje ako neko zna.
[ svakaVamcast @ 31.12.2010. 18:06 ] @
ZTE ima samo jedan jedini kod, i njega kucas, nema tu neke mudrolije. Da si lepo napisao za koji model ti treba rekao bi ti odma, ovako ........

Ako si dobio dva koda, kucaj prvi. Ako ti ne prodje, veruj mi kod nije dobar (vecina je takva od free kalkulatora), mada nekada i prodje. Jako je bitno na kojem je provajderu zakljucan, ako je ViP Srbija ili HRvatska, nema teorije da prodje, jer je kod promenjen i ne ide preko free kalkulatora.
[ fanfon @ 31.12.2010. 19:11 ] @
Uspeo sam da dekodiram EASY model iz prve preko free calculatora. Jedino da su ih oba zakljucali razlicito. Za koji kod da ukucam pitam iz razloga sto ne znam sta ce se desiti ako pogresan ukucam.
[ Milos911 @ 01.01.2011. 10:53 ] @
Kad upalim k800i ekran je beo i blinka... Pokusao sam da ga flesujem prateci ovo uputstvo, ali i ekran i dalje blinka, kao da nista nisam uradio. Fajlovi koje sam koristio za flesovanje su:
K800_R8BF003_MAIN_GENERIC_WI_RED53
K800_R8BF003_FS_EUROPE_2_RED53
HB1-06_Gen_CDA102568_11_R8A_GENERIC_EUROPE_2
i:
K810_R8BA024_MAIN_GENERIC_RED53
K810_R8BA024_FS_EUROPE_2_RED53
HB1-06_Gen_CDA102568_11_R8A_GENERIC_EUROPE_2
i
K810_R8BA024_MAIN_GENERIC_RED53
K810_R8BA024_FS_MEDITERR_RED53
HB1-06_Gen_CDA102568_4_R8A_GENERIC_MEDITERR
(fajlovi su imali odgovarajuce ekstenzije...)
XSS++ log:
Code:

11:50:10| Baseband ID: 9900
11:50:10| Protocol Version: 3.1
11:50:10| Warning: IMEI name does not match GDFS name (IMEI:K800 GDFS:K700)
11:50:10| ...using IMEI name
11:50:10| 
11:50:10| Profiling SEMC phone...
11:50:10| Platform: DB2020
11:50:10| OTP CID: 49
11:50:10| EROM CID: 53
11:50:10| EROM Color: Red
11:50:10| IMEI: 35342701xxxxxx
11:50:10| Phone ID: K800
11:50:10| Region: S_E_EUROPE
11:50:10| CDA: CDA102511/2   R2A
11:50:10| Firmware Version: R8BF003
11:50:10| EROM: R3A022
11:50:10| Ready for operation!

Sta raditi, osim nosenja u servis?
Srecna nova godina :)
[ ikac2000 @ 03.01.2011. 16:49 ] @
Mozete li okvirno da mi kazete koja je cena dekodiranja Nokie 3110c?

Hvala....
[ simtim @ 05.01.2011. 17:13 ] @
Proveri PM u vezi 3110c
[ shoxzc @ 05.01.2011. 19:18 ] @
Da li neko moze da mi kaze gde mogu da odnesem telefon da se dekodira sa telenorove mreze? Moze kontakt na pm - bez reklame.
[ svakaVamcast @ 06.01.2011. 08:36 ] @
Telefon je jako sirok pojam :)

Sala mala, ajd` napisi koji je proiyvodjac i model, pa da vidimo dalje.

pozz
[ vojjin @ 06.01.2011. 17:52 ] @
Eo konacno i ja da se oglasim... posle duge rasprave sa t-mobile iz USA poslali su mi unlock code... i G2 RADI! :)))))) Pa trebalo je samo uneti nekih 8 cifara i to je to... telefon je unlokovan... :D Ok, nisu bas "neke" cifre, ima 100 miliona kombinacija :)
Kako god, G2 mi sljaka.
Hvala svima koji su pokusali da pomognu. Mogu toplo da preporucim svim ljubiteljima HTC telefona da uzmu Desire-Z koji je kopija G2 samo za evropu da ne zale pare za njega.
[ boris_bgd @ 12.01.2011. 14:04 ] @
Pozdrav svima.

Moze li neko da mi pusti PP sa proverenom informacijom gde mogu dekodirati Nokiu 5130c XM? U pitanju je telefon kupljen u VIP-u.

Interesuje me adresa servisa i cena.

Ja se nalazim na Novom Beogradu.

Unapred zahvalan
[ ZZIKA @ 12.01.2011. 17:23 ] @

To može da ti uradi sada svaki servis.

Cena se kreće oko 30-35 EURa. To je trenutna cena. Tendencija je da polako klizi naniže, a direktno zavisi od cene koju postavljaju timovi kao što su UniversalBOX team i MT BOX...

Pre 15-tak dana je izašla i solucija za FREE dekodiranje (nije baš FREE - mora da se ima BOX i plati aktivacija), ali kako ta solucija zahteva izuzetno skupe grafičke kartice i skup računar koji to može da podrži (jako napajanje itd...), a kalkulacija KODa traje 1-7 dana u zavisnosti od snage procesora na grafičkoj kartici, pitanje je koliko bi neko ko finansira nabavku opreme naplatio rad te iste opreme.

[ Iksi @ 12.01.2011. 17:40 ] @
Ziko, ne znam da li si na gsm balkan forumu, ali ovih dana se vodi tamo
prilicno zestoka diskusija. Naime mx je uzeo free varijantu za sl 3 od ivana
golubjeva i implementirao je u software i sad to prilicno masno naplacuje
xD. Mislim da ce sad sto ti rece cene ici na dole sve vise, ali ono sto je
najvaznije je da je rascol ubacio ovu mx varijantu u fenix key i omogucio
potpuno besplatno koriscenje kao i mt.
[ Dzejmi Oliver @ 15.02.2011. 13:06 ] @
Poz Ljudi

Jel zna neko neko pouzdanu varjantu za online otkljucavanje samsunga s3370 preko seriskog broja ili usb kabla?Servis mi nije opcija jel ovde kod mene to naplacuju vise nego je trzisna vrednost telefona......
Hvala
[ ZZIKA @ 15.02.2011. 17:58 ] @

Što se Nokia SL3 otključavanja tiče - džaba je besplatna solucija, kad je oprema koja će da je podrži skupa.

Oni tamo na tom GSM Balkan forumu nemaju druga posla, pa mlate praznu slamu. Baš me zanima ko je od njih nabavio opremu i dekodira na ovaj način. Možda jedan ili sve ukupno dvojica.
To ti je isto kao kada ljudi raspravljaju koji je BMW bolji, a voze Yuga.

Činjenica je da velikim timovima posao i dalje dosta dobro ide, pa ne spuštaju cene baš tako brzo.

Evo kako ja proveravam da li će cena kliznuti na dole ili ne:
Odem na sajt: http://www.universalbox.com/
i levo dole pogledam u deo: Average SL3 unlock time (vreme za koje će vaš telefon stići na red za kalkulaciju)

Kada to vreme padne na ispod jednog sata i tako bude par dana zaredom - verovatno predstoji pad cene.

Inače - njima treba nekih 6 minuta da iskalkulišu KOD za jedan telefon. Očigledno imaju neki skraćeni metod da bi to uradili. I naravno - paralelno rade .... jako mnogo telefona, pa se čoveku zavrti u glavi od cifara kada izračuna koliko para zarađuju. Ipak ... sve su oni prethodno morali dobro da plate da bi sada mogli da ubiru plodove svog rada.
[ ZZIKA @ 15.02.2011. 18:04 ] @
U vezi s3370 i dekodiranja:

Ne znam gde si ti to pitao, ali taj se telefon može uraditi NSPRO BOXom, a mislim da ga radi i HWK.
Samim tim nije skup za dekodiranje i svaki ga servis može uraditi, pa i cena tog posla ne može da bude previsoka (6-8-10 EURa - kako kod koga).

Preko kodova uvek može, ali to košta bar 2-3 puta više.

Ako baš hoćeš sam da ga uradiš - to je najskuplja varijanta - kupiš HWK (oko 70 EURa) ili NSPRO (oko 100 EURa) i radiš sam do mile volje.
[ Iksi @ 18.02.2011. 17:02 ] @
Da, tacno oprema je zaista preskupa cak kupuju i po 2 graficke kartice i
kako bi ubrzavali proces dekodiranja.
Inace, za dekodiranje koristim jedino i iskljucivo mt koji je bar po mom
misljenju tata za nokiju :D.
Evo prvi su poceli reparaciju sl 3 telefona imei i rpl mada je cena za to
zadovoljstvo trenutno previsoka only 80 mt box kredits! :D
Kakva je situacija sa universal-om?
[ ZZIKA @ 08.03.2011. 18:46 ] @

E sad će biti klanja.

Iako ... opet ništa revolucionarno - i dalje će biti potrebna preskupa oprema ili čekanje na skupe kodove, ali će bar moći da se radi većina SL3 telefona:

http://forum.gsmhosting.com/vb...-sl3-bruteforce-loger-1222569/

[ BVC-Project @ 10.03.2011. 13:13 ] @
Greška,brišite ovu poruku.
[ fanfon @ 11.03.2011. 06:53 ] @
Imam nokiu 2700. Zakljucana je na 063 mrezu. Ko moze da je dekodira mi javi na PP sa cenom
[ Bonafides @ 18.03.2011. 12:18 ] @
Pozdrav svima!

Pade mi na pamet da otkljucam sopstveni Siemens A35, kupljen kod Mobtela 2003. ali jako dobro ocuvan. Pretpostavljam da znate da je zakljucan na Mobtel, danas Telenor mrezu. Iskreno, ne isplati se davati 600 dindzi za njegovo otkljucavanje, pa me zanima da li se isti moze otkljucati pomocu kodova, gde se moze skinuti taj program, da li se preko neta moze dobiti kod... Ima li ko kakvu ideju...

Thanks in advance ;)
[ ZZIKA @ 19.03.2011. 10:47 ] @
Ne može preko kodova (može, ali to se debelo plaća serverima koji prodaju kodove).

Najjednostavniji način:

- SIEMENS A35 DATA kabl
- Softver FREIA 15 (može i stariji, ali 15 je najbolja verzija)

U Configuration function odabereš port računara na koji si povezao telefon preko DATA kabla

Telefon treba da je povezan na kabl i isključen.

Odabereš model

Klikneš na Unlocking Function

Čekiraš: Direct unlock also saves map

Klikneš na Use original IMEI i posle toga kreće Unlock.

Tvoje je da pritisneš (kratko) dugme za uključenje telefona da bi inicijalizovao komunikaciju sa telefonom.

Ako sve prođe kako treba - za par sekundi telefon je otključan.



Inače - za tvoju informaciju taj telefon se dekodira za 200-300 DIN u pravim servisima, dok jajare uvek budu jajare, pa bi da zarade više nego što sam telefon vredi. To je posao bez rizika, star je (prastar) model i radi se jednostavno i brzo. Takav posao ne može mnogo da košta. Nekada da, ali danas - ne.


[ milanbrainbug @ 08.04.2011. 07:53 ] @
Evo da pitam da li bi neko znao da li je moguce otkljucati vodafone 527 preko unlock codes kupljen je u VIP-u.Ili pak ako znate neki softver koji moze da obavi posao konkretno za ovaj model telefona.To mi je za dobrog prijatelja ,a obecao sam mu da cu procesljati po netu da vidim da li je to moguce da se odradi!evo i onaj IMEI ako je potreban 35926202408977 - 6
hvala unapred!
[ ZZIKA @ 08.04.2011. 17:05 ] @
Da - ide na KOD, ali ne može onako kako si ti mislio (džabe). Moraš da imaš odgovarajući alat (recimo SAGDD - JTAG ili neki drugi alat slične namene), a takođe i pristup serveru.

Takođe - treba da znaš da postoje i 2 varijante istog telefona. Prva je sa starim procesorom i ona može da se odradi na kabl, dok je druga sa novim procesorom (LoCosto V2.II) i ona se takođe može uraditi, ali na mnogo teži način - mora se razlemiti flash memorija (u većini slučajeva tu je problem što je fleš dodatno zalepljen nekim epoksidom ili sličnom materijom), očitati odgovarajućim programatorom i poslati očitani sadržaj ljudima sa supporta SAGDD BOXa ("Special Service"). Produkt i jednog i drugog je KOD koji se dobija od servera i dalje je sve jednostavno.

Poenta cele ove priče je da ne vredi da se mlatiš tražeći FREE rešenje, jer ono ne postoji.
Takođe - ne verujem da bi ti i jedan servis za bilo kakve ponuđene pare radio telefon ako se radi o verziji sa LoCosto V2.II procesorom. Ako je stari procesor u njemu - to OK - dekodiranje bi trebalo da se kreće oko 5 EUR-a.


Napomena:
Nemam servis i nikome ne pravim reklamu. Cena je data po slobodnoj proceni i informativnog je karaktera.



[ ymiljan @ 08.04.2011. 17:58 ] @
Samsung Omnia
PDA i900XXHJ4/RNHJ1
Phone i900XXHI5

kupljena u "Roamingu" pre 2 godine. Posle brojnih padova (fizičkih) čudno se ponašala i ponaša.
Prelazi u flight mode potpuno random, i ne prihvata manuelno gašenje flight moda. Naravno, rezultat je da ostajem bez signala u sumanuta vremena i u sumanutom trajanju. Drugi problem, koji se odnosio na smanjenu osetljivost ekrana na dodir u levom delu se, nekim čudom, popravio nakon hard reseta.
Što se tiče flight moda, odnosno isključenja telefona, hard reset nije dao promena, pa bih hteo da odnesem negde da se flashuje/instalira novi softver ili šta god je već moguće uraditi da bi se problem rešio.

Gde da odnesem?

Hvala
[ milanbrainbug @ 08.04.2011. 19:30 ] @
Citat:
ZZIKA: Da - ide na KOD, ali ne može onako kako si ti mislio (džabe). Moraš da imaš odgovarajući alat (recimo SAGDD - JTAG ili neki drugi alat slične namene), a takođe i pristup serveru.

Takođe - treba da znaš da postoje i 2 varijante istog telefona. Prva je sa starim procesorom i ona može da se odradi na kabl, dok je druga sa novim procesorom (LoCosto V2.II) i ona se takođe može uraditi, ali na mnogo teži način - mora se razlemiti flash memorija (u većini slučajeva tu je problem što je fleš dodatno zalepljen nekim epoksidom ili sličnom materijom), očitati odgovarajućim programatorom i poslati očitani sadržaj ljudima sa supporta SAGDD BOXa ("Special Service"). Produkt i jednog i drugog je KOD koji se dobija od servera i dalje je sve jednostavno.

Poenta cele ove priče je da ne vredi da se mlatiš tražeći FREE rešenje, jer ono ne postoji.
Takođe - ne verujem da bi ti i jedan servis za bilo kakve ponuđene pare radio telefon ako se radi o verziji sa LoCosto V2.II procesorom. Ako je stari procesor u njemu - to OK - dekodiranje bi trebalo da se kreće oko 5 EUR-a.


Napomena:
Nemam servis i nikome ne pravim reklamu. Cena je data po slobodnoj proceni i informativnog je karaktera.


Hvala Zivojine sto si podelio te informacije,videcu josh malo pa cu mu preneti na kraju ovo sto si ti meni rekao!
[ ZZIKA @ 09.04.2011. 08:15 ] @

Citat:
ymiljan: pa bih hteo da odnesem negde da se flashuje/instalira novi softver ili šta god je već moguće uraditi da bi se problem rešio.

Gde da odnesem?

Hvala



Po meni - problem je hardverske prirode i flešovanje tu neće pomoći.

Na pitanje gde da odneseš ti niko ovde neće dati odgovor, jer je to pravilima foruma zabranjeno.

Gde god da odneseš ... rezultati će biti neizvesni. Moguće je da je sitnica, ali moguće je i da nije.
[ fanfon @ 09.04.2011. 09:24 ] @
Zna li neko kako se krece cena dokodiranja Nokia 2700 u Novom Sadu?
[ ZZIKA @ 09.04.2011. 11:28 ] @
Oko 30 EUR i mora da se čeka nekoliko dana na KOD.
[ sasa988 @ 13.04.2011. 13:22 ] @
Pozdrav

Interesuje me da li je moguce dekodirati Nokiu 1616 sa Svajcarske mreze i koliko kosta takav zahvat?

Pozdrav
[ BVC-Project @ 13.04.2011. 17:45 ] @
Ne isplati se otključavati taj telefon,jako jeftin model a dekodiranje preskupo.Može se riješiti na BF ali kažem ne isplati se jer treba vremena za kalkulaciju koda a to vrijeme je potrošnja struje,amortizacija opreme itd,itd.. Vrati telefon u švicarsku :-) najbolje riješenje.
[ sekica01 @ 15.04.2011. 16:53 ] @
Jel' ima ko kod za dekodiranje Samsunga sgh-b100?
Hvala!
[ darkado @ 22.04.2011. 18:34 ] @
koja je trenutna cena otkljucavanja nokie c7 sa telenora?
[ ZZIKA @ 23.04.2011. 07:50 ] @

Orjentaciono - negde oko 45-50 EURa.
[ gguslar @ 25.04.2011. 08:00 ] @
Da li se moze otkljucati NOKIA 2730c-1 sa VIP mreze i koliko para?
[ ZZIKA @ 25.04.2011. 08:32 ] @
Isto kao i za 2700 - gore odgovoreno.

Nemojte više postavljati pitanja o ceni dekodiranja, jer više je i meni dosadilo da smaram kolegu koji se time bavi takvim pitanjima da bih to ovde prenosio, a nije ni svrha ovog foruma da se takve stvari ovde pišu.

Protegnite ljudi malo noge, obiđite par radnji i raspitajte se. Nije to toliko teško. Ne natrčavajte odmah na prvu loptu - prvo na više mesta proverite, pa se onda odlučite.
I ne nasedajte na šminku. Obično su mesta koja blješte i šljašte, a unutra atraktivna prodavačica/sekretarica itd... napravljena da ljudi nasednu i plate više.
[ UnNick @ 30.04.2011. 00:05 ] @
Kako bih mogao da dekodiram Samsung C520? Hvala. :)
[ momma1990 @ 08.05.2011. 15:53 ] @
Ljudi našao sam na ulici pre nekoliko meseci telefon. Upalim ga ali ne mogu da ga koristim jer treba da se dekodira. U pitanju je T-Mobile MDA Compact 2 telefon. Evo i ispod slika da se lakše snadjete ... Btw, telefon je kupljen preko T mobile-a ....



Hvala u napred ....

[Ovu poruku je menjao momma1990 dana 08.05.2011. u 19:25 GMT+1]
[ moka100574 @ 13.05.2011. 11:28 ] @
Da li HTC Desire HD moze da se otkljuca sa Telenora? HITNO!
[ ZZIKA @ 16.05.2011. 10:51 ] @

Naravno da može - između ostalog - radi se XTC CLIP-om.

http://www.xtc.hk/
[ Popac86 @ 17.05.2011. 22:59 ] @
Ja sam dobio HTC Desire HD iz Austrije, polovan i zaključan. U lokalnom servisu su mi rekli da ne može da se otključa, mada mi se činilo da ih je mrzelo da rade i vratili mi telefon. Da li stvarno ne može da se otključa, ako može da li može neko objašnjenje kako to uraditi u kućnoj varijanti? U velikom sam škripcu jer sam u manjem gradu i pored tog servisa u kome sam već nosio telefon, drugi ne postoji..Što se tiče XTC CLIP, čini mi se da plaća a to je već problem uraditi iz Srbije zbog načina plaćanja. Da li neko ima rešenje problema, neki tutorijal ili preporuku za servis(u poruci)?
[ ZZIKA @ 18.05.2011. 08:42 ] @
Ne bih pisao ono što nije provereno.
Doduše, ja više ne radim (u penziji sam), ali kolega koji radi posao mi je potvrdio da je nekoliko baš ovih modela bez problema uradio XTC CLIP-om.
Nema razloga da mu ne verujem, jer se radi o nekome ko provereno dobro radi svoj posao.

U svakom slučaju, i na NET-u postoji par video zapisa kako se to na taj način radi:

http://www.youtube.com/watch?v=bLWtIzOkEbI

Što se tiče servisa koji ne može ili "neće" da uradi telefon:
Problem je u ekonomskoj krizi i mentalitetu naših ljudi, pa svako u želji da zaradi danas otvara neku radnju i naziva je servisom, a da gleda da što je moguće manje uloži u opremu. O znanju da i ne govorimo. Svi bi voleli da budu gazde, a o tome ko će da radi, malo se razmišlja. Zato nam je tako kako nam je.


[Ovu poruku je menjao ZZIKA dana 18.05.2011. u 10:09 GMT+1]
[ Popac86 @ 18.05.2011. 12:43 ] @
u redu, hvala na brzom odgovoru. Očigledno je da ja ovo ne mogu da odradim kod kuće jer mi je potreban uređaj koji se nalazi na video klipu kao i sam program. Hteo sam da pitam da li ovaj sajt može pomoći http://www.htcimeiunlock.com/htc-desire-hd-unlock , da li to u stvarnosti radi ili su to obični prevaranti koji samo uzmu novac.
[ Ubuntash @ 21.05.2011. 01:24 ] @
Može li mi neko pomoći kako da dekodiram telefon na MTS mrežu?
Čitao sam da može i ručno ako se unese ispravan kod mreže ali ni taj kod ne znam koji je.
U pitanju je Motorola w376g - TRACFONE
IMEI: 356893014843815

Hvala na odgovoru.
[ ZZIKA @ 21.05.2011. 13:45 ] @

KOD ne možeš ni da imaš - to se kupuje, skupo je i ... zna da bude problematično.

I da ga otključaš, bez prepravke hardvera neće ti kod nas biti previše upotrebljiv.

Po podacima on radi na: 850/1800/1900 MHz .

Naše mreže rade pretežno na 900 MHz. Povećava se i pokrivenost 1800 MHz signalom, ali ako telefon ne podržava rad na 900 MHz ... u našim uslovima korišćenje takvog telefona je muka živa.

Ne isplati se mučiti se oko njega.
[ m-two @ 12.06.2011. 02:47 ] @
Je l' mi moze neko reci da li, i ako moze, kako da skinem sifru sa Samsunga e250, posto sam uzeo od druga tel. koji je bio pokvaren, popravio ga, i kad sam ukljucio trazi mi sifru, a on ne moze da se seti koju je sifru stavio.. Zanima me da li ja to mogu sam kuci odraditi na kompu.. ??
[ ZZIKA @ 13.06.2011. 10:28 ] @

Ako je samo KOD telefona, onda bez kartice ukucaj: *2767*3855# i sačekaj koji minut da se telefon resetuje i restartuje.

Ako je mrežni KOD - onda moraš da ga nosiš na dekodiranje.
[ m-two @ 14.06.2011. 00:03 ] @
Jeste sifra telefona, kao sto se moze staviti sifra za poruke, tako je ovde stavljena sifra kad se pali tel. A posto kad sam ukljuci tel. trazio mi sifru koju ja naravno ne znam, i mogao sam 9 puta da pogresim sifru, i ja debil lupao 9 puta sifru, i kasnije mi pisalo da je tel. zamrznut, al' i i daje mogu ukucati sifru.. Probao sam ovo sto si mi napisao, jeste se restartovao tel. al' kad sam ukljucio opet trazi sifru..
[ ZZIKA @ 14.06.2011. 10:53 ] @
Šta tačno traži ? Šta ispiše kada traži šifru ? Ali napiši doslovno kako ispiše.

Po onome što si napisao, mislim da ćeš ti teško da završiš taj telefon i da ćeš morati da potražiš profesionalnu pomoć kod nekoga ko ima odgovarajući alat (makar UFS/HWK BOX).
[ m-two @ 14.06.2011. 14:31 ] @
kad ubacim karticu u tel. i ukljucim prvo se pojavi "telefon je zamrznut" i odma posle se pojavi kvadratic da ukucam sifru, i dole ima opcija za SOS poziv..
[ ZZIKA @ 14.06.2011. 18:16 ] @

Da - to ti sada ispisuje, jer je smrznut i sada je potrebno ukucati MASTER KOD koji će ga odmrznuti.

Mene zanima šta je ispisivao kada telefon nije bio smrznut?

Mislim da ti nije tražio KOD telefona, već KOD mreže, ali nema veze, jer sada ti je telefon svakako smrznut (blokiran) i bez alata (odgovarajućeg BOX-a) ga ne možeš srediti.
Samo alatima kao što su: UFS/HWK, NSPRO, Z3X Samsung i sl. može se doći do potrebnih KOD-ova ili izvršiti DIRECT UNLOCK i kompletno dekodirati telefon.
[ m-two @ 14.06.2011. 23:45 ] @
Pa da verovatno.. A to sto si naveo, jesu to programi neki ili sta..? Ako jesu, je l' ima neka besplatna verzija da se skine, pa da to pokusam sam odradim..?? Mislim nije mi problem da odnesem kod majstora, bio sam pitao, nije to skupo nesto, al' bi voleo da sam to uradim, da naucim kako se to radi..
[ ZZIKA @ 15.06.2011. 10:02 ] @

Nisu softveri, već profesionalni servisni uređaji.

Svoj problem ne možeš da rešiš bez takvih alata.
[ m-two @ 15.06.2011. 17:45 ] @
Aha, oke.. U svakom slucaju HVALA..:)
[ predrag78 @ 16.06.2011. 14:48 ] @
treba mi dekodiranje za 2 nokie
C5-03 i 5230
molim vas da mi javite na PM.
[ tukidid @ 16.06.2011. 23:48 ] @
Blekberi 8110 jel moze da se natera dekodiranjem ili flesovanjem da radi internet na mts i kako(link)?tnx
[ zoolmayur @ 19.06.2011. 14:09 ] @
Pozdrav,drug ima Samsung I9000 Galaxy S,koji je kupljen preko MT:S mreze. Hteo bih da ga kupim od njega,posto je dobio iz inosranstva mnogo bolji model,pa me interesuje da li moze da se prebaci na telenor mrezu,i koja je procedura,tj.da li mogu to sam kuci da odradim ili mora u servis,ako mora u servis,koliko iznosi otpilike cena?
[ ZZIKA @ 20.06.2011. 08:19 ] @

Sam kod kuće ne možeš.

Za dekodiranje og telefona potreban je odgovarajući servisni BOX - NSPRO, Z3X i sl.
[ zoolmayur @ 20.06.2011. 23:29 ] @
hm,u medjuvremenu sam dobio odgovor na drugom forumu,kazu da ovo zavrsava posao...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=761045

stize mi fon za koji dan pa cu isprobati
[ ZZIKA @ 21.06.2011. 18:37 ] @

Možda i završi posao, a možda i ubije telefon.
Kod takvih stvari uvek postoji velik rizik, ali - kako ono kaže DelBoy - ko reskira ...

Mislim da je ipak mnogo sigurnije nekim profesionalnim alatom koji isčita KOD bez čačkanja po softveru telefona. Jeste da to malo i košta, ali je to ipak mnogo jeftinije od onoga koliko košta kada se nešto nepredviđeno desi.

Svako naravno ima mogućnost da odluči šta će da radi, pa tako i ti. Ja sam samo naveo neke stvari na koje treba da misliš pre nego kreneš da radiš.

Ako uspeš - super, a ako ne - opet dobro - jedno iskustvo više.
[ Kutuzov @ 30.06.2011. 06:23 ] @
Intersuje me koliko košta (orjentaciono) dekodiranje sledećih telefona:
Nokia C7-00
Nokia C2-01
Nokia C3-01
Nokia 6303
Vjerovali ili ne imam sve četiri navedene Nokie i sve su zaključane na T-mobile...
[ BVC-Project @ 01.07.2011. 12:21 ] @
Pojedinačno,svaki od taj telefona kod mene dek. košta oko 300 kn (malo više od 40 Eura)
[ gigamg1 @ 02.07.2011. 17:58 ] @
jel ima neko product code za nokia c3-00 rm 614 za srpsko trziste?
[ vasami @ 13.07.2011. 11:19 ] @
Kakv je situacija sa dekodiranjem lg gt540? Imam jedan sto je zakljucan na mts mrezu. Da li moze da se odradi besplatno preko nekog sajta na Internetu?
[ sprenger @ 13.07.2011. 20:58 ] @
Kao prvo pozdravljam sve sa foruma “Elitesecurity”.
Sluci se i ovako mirno i kompetentno tece diskusija na temi “DEKODIRANJE mobilnih telefona,
pitanja i odgovori, SAMO OVDE” sto mene uistinu raduje.
Nisam strucnjak (ekspert), po ovoj problematici moja je strucnost sasvim drugacija.

Kupio sam mome unuku sony ericsson W580i, od veoma cesnog i postenog coveka.
Telefon je bio njegovom sinu i on ne zna dali je telefon “DEKODIRAN”
ONE, VIP, T-Mobile kako bi radio na sve mreze, a radi sigurno jer sam licno to ustanovio.
Dali je to posledica operatora od koga je telefon (ne zakljucan) kupljen, ili je telefon dekodiran?

Problem:

1.Molio bih da mi neko kratko odgovori kako da ustanovim dali je “DEKODIRAN” ili je ona druga
opcija operator ga nije zastitio (zakljucao), (ili je to nemoguce detektovati)?

Duzan sam da Vama objasnim u cemu je stvar i zasto sve ovo.

Hteo bih USB kablom putem SEUS-a updatovati telefon jer je unutra mnogo “buckuris” nepotrebne stvari, a
neke orginalne opcije su individualno promenjene, neke obrisane pa nemogu mu kraj naci i ako sve radi!
Sam SEUS to preporucuje u izvesnom vremenskom periodu kako bi se telefon “Osvezio”.
Svesan sam da putem SEUS-a, telefon posle “IAgree” moze slobodno telefonu “prikaciti”, novu
vecu zastitu CID, ali me to ne brine, moja dilema je da mi ga ne “zakluca” na nekog. drugog operatora
od prethodno citiran ONE od koga mislim da je kupljen, mada da nisam siguran.
Hvalala Vam svima.
Izvinjavam se na jezicne greske (nadam se da cete me razumeti).
[ sasa988 @ 30.07.2011. 16:16 ] @
Da li se trenutno moze dekodirati Nokia 1616 sa neke Svajcarske mreze?

Pozdrav
[ Aca83 @ 03.08.2011. 08:56 ] @
Skuplje je dekodiranje tog telefona nego što u radnji košta novi nekodirani.

Računaj negde 25-30 EUR-a, jer se KOD za dekodiranje kupuje, pa je sve jedno da li kupuješ KOD za Nokiu N97 ili 1616.

Direktnog (pa samim tim i jeftinog) dekodiranja za ove Nokie još uvek nema, a kada će biti ... ... to niko ne zna.
[ dulejr @ 04.08.2011. 11:10 ] @
Imam Sony Ericsson W302 i kodiran je na VIP mrezu(Srbija),jel mogu nekako da ga odblokiram.Gledao sam one imei kalkulatore i dobijem ja kod za otkljucavanje ali ne moze da se ukuca jer telefon dozvoljava da se ukucaju samo tri cifre jer nemam njihovu karticu.Jel postoji neko kucno resenje ili mora kod majstora?

P.S.Drug ima neku staru vip karticu koju vise ne koristi ali je pogresio pin vise puta i trazi mu puk?Jel mogu bar to preko kompa da sredim?
[ ZZIKA @ 04.08.2011. 17:38 ] @

Ne postoji kućno rešenje za taj telefon.
[ SmartKV @ 21.08.2011. 21:52 ] @
Da li se moze dekodirati Nokia C3-00 koja je bila na crnogorskoj mrezi?
[ ZZIKA @ 22.08.2011. 14:11 ] @

Nokia C3-00 je telefon urađen na Broadcom platformi (da to tako nazovemo) i kao takav, za sada se iz njega ne mogu očitati podaci (ne poseduje F-BUS komunikaciju, već samo USB) koji su potrebni za BruteForce metod kalkulacije KOD-a.

Možda će uskoro nešto novo izaći za njega, ali trenutno (trenutak traje već dosta meseci :) ) za njega ne postoji rešenje.

Jedino da na nekom serveru koji prodaje kodove kupiš KOD. To je naravno izuzetno skupo i nepouzdano po pitanju mogućih prevara.
[ Kisinjo @ 22.08.2011. 20:38 ] @
Pozdrav svima!
Zanima me dali je moguce dekodirati Samsung Galaxy Ace (S5830) sa telenora i koja je cena?
[ ZZIKA @ 22.08.2011. 20:46 ] @
Da - S5830 je moguće dekodirati.

Cene su šarene i zavisi od mesta do mesta, ali po meni 600-1000 DIN bi bilo OK za taj model.

Napominjem da već duže vremena ne radim, tako da što se procene cene tiče nisam baš najkompetentniji, jer više nisam u toku i ne znam koliko vlasnika radnje košta jedan radni dan (porezi i nameti države su sada mnogo viši nego kada sam ih ja plaćao), a to u mnogomeutiče na cene izvršenih usluga.

[ villenjak @ 22.08.2011. 22:42 ] @
Da li može da se dekodira stari LG B2050 sa T-mobilea bez Boxa? Ako ne može koji box treba za njega?

Pozdrav.
[ ZZIKA @ 23.08.2011. 12:33 ] @
Bez BOX-a malo teže.

Radi ga ... recimo - UFS/HWK BOX.

Ako me sećanje ne vara - bili su i neki CRACK-ovani softveri (Vygis Cracked i sl.), ali ti je i za takav softver bio neophodan odgovarajući DATA kabl ili UNI BOX sa odgovarajućim kablićem koji bi obezbedio vezu računara i telefona.

Zato je najbolje mnogo ne eksperimentisati, već koristiti ono što sigurno završava posao ( UFS/HWK BOX).
[ villenjak @ 23.08.2011. 13:04 ] @
Hvala na odgovoru.

Pozdrav.
[ zrezac1 @ 30.08.2011. 23:19 ] @
Da li mi ko moze pomoci da otkljucam telefon Sony-Ericsson J230i
Hvala unapred
[ Iksi @ 31.08.2011. 00:42 ] @
hm, a zar atf ne moze da iscita potrebne podatke za bruteforce? Pitam
jer su nedavno izbacili neko resenje da se bukvalno za sve koristi usb
umesto f-bus komunikacije?
Takodje cini mi se na i fenix ima mogucnost bf na usb?
[ ZZIKA @ 31.08.2011. 07:33 ] @

Ne za sve - pogotovo ne za najnovije platforme.

Uglavnom svi jači alati koji rade Nokie kopiraju jedan drugog i imaju slične mogućnosti.

[ djdj88block @ 31.08.2011. 08:35 ] @
Zdravo drugari. Interesuje me da li je moguce "flashovati", otkljucati ili sta vec, telefon HTC Evo 4G tako da radi na nekoj od nasih mreza?
[ miki069 @ 31.08.2011. 10:22 ] @
HTC Evo 4G radi samo na CDMA mrežama.
Samo na nekim drugim kontinentima.

http://www.htc.com/us/products/evo-sprint#tech-specs
[ djdj88block @ 31.08.2011. 14:22 ] @
E pa tu onda dolazimo do nove teme. Ako posetite http://www.htc.com/rs/product.aspx
videcete listu HTC telefona koji su podrzani kod nas, a poslednji Evo 3D nosi nalepnicu "Uskoro dostupno",
malocas se dopisivah sa operaterom HTC predstavnistva i tom prilikom ga upitah moze li mi reci makar otprilike koliko jos treba da cekamo, rece covek 3 meseca. Taj model koliko sam uspeo da primetim takodje radi na CDMA mrezama. Iz cega bi covek trebao da zakljuci da ce za neka 3 meseca neki od nasih operatera uvesti CDMA mrezu? Ili ce izaci nova serija telefona za nase trziste?

[Ovu poruku je menjao djdj88block dana 31.08.2011. u 15:36 GMT+1]
[ ZZIKA @ 31.08.2011. 17:27 ] @

Verovatno ni jedno, ni drugo.
[ maka978 @ 01.09.2011. 06:35 ] @
Treba mi pomoc za dekodiranje Vodafone 555 Blue.Telefon je na Vip-u.Hvala
[ boki019 @ 15.11.2011. 17:55 ] @
Bump...
Sta se trenutno desava vezano za odkljucavanje SL3 Nokia ?
Koje su varijante? Ima li nesto novo ili je i dalje cekanje po par dana i sl ( sa po 2 graficke i sl...? )
Postoji li neka "kucna" varijanta, pa neka traje koliko hoce... ( ionako ne gasim nikad komp :)
Inace, pitam za kevin Nokia C2 za koji ne vredi da placam dekodiranje... valjda )

Pozz i hvala...

[ Iksi @ 16.11.2011. 16:11 ] @
[ ognjenr @ 23.11.2011. 16:35 ] @
Citat:
maka978: Treba mi pomoc za dekodiranje Vodafone 555 Blue.Telefon je na Vip-u.Hvala


Isto pitanje!!
[ ZZIKA @ 24.11.2011. 12:08 ] @

Za sada isto kao i do sada. Preko odgovarajućeg BOX-a se isčita LOG i pošalje na kalkulaciju koja se naravno debelo plaća.

Može i kućna varijanta uz peskupo ulaganje u opremu (red veličina oko 1000 EUR-a za nešto što će da valja) koje se za komad-dva ne isplati.

U najavi je da će od 1.12. da bude pušten sistem za direktno dekodiranje SL3 Nokia, ali kako je najavu uradio neko kome nije za verovati (ko još Manoleu uopšte išta veruje), teško da će ta najava i da se ostvari.
Čekamo 1.12. pa ćemo da vidimo, ali ja čisto sumnjam.
Možda nešto i bude, a možda i ne bude. :)
[ michaelJordan @ 24.11.2011. 16:20 ] @
Da li Nokia 6303c moze da se unlock-uje bez nosenja u neki servis?
Koji software?
Da li ona spada u SL3?
[ ZZIKA @ 24.11.2011. 17:51 ] @
Nokia 6303c je SL3

Ne mogu ni baš svi servisi da ti je dekodiraju, pa samim tim otpada mogućnost da to sam kod kuće uradiš, a bez velikih (vidi post iznad tvojeg) ulaganja.
[ kgwb72 @ 29.11.2011. 21:44 ] @
Imam telefon Nokia E72 i imam problem da kamera ponekad hoce nekad nece da se upali, u servisu su mi rekli da je potrebno flesovanje...zanima me da li to moze da bude resenje problema i da li mogu to sam da odradim. Pozdrav i hvala
[ ferero @ 01.12.2011. 11:38 ] @
Ima li neko ima informaciju o tome da li je krenuo sistem direktnog dekodiranja Nokia sl3 modela
Znam da je dugo najavljivan za danas, i ako jeste kolike će biti cene?
hvala..
pozz
[ ZZIKA @ 01.12.2011. 13:15 ] @
He, he ...

Pogledaj šta sam napisao par postova iznad.

Svima možeš da veruješ, ali Manole-u ... NIKAD.
Da ne upotrebim neke grublje reči.

Doduše nada uvek poslednja umire, pa eto ... ko zna ... možda nešto jednog dana i bude. :)
[ michaelJordan @ 01.12.2011. 13:26 ] @
Ja sam, pre neki dan odneo Nokiju 6303c u jedan servis u Balkanskoj ulici (Bgd)!
Covek mi rekao da moze da dekodira SL3 telefone, kaze ostavi i dodji sutra po telefon.
Tako je i bilo, ja ostavio a on me sutra ujutro zvao i rekao da ipak nije uspeo
da dobije kod?!
Inace pobrisao mi je sve zivo u telefonu

Trazio je 30e za dekodiranje, naravno nije dobio jer nista nije uradio
a jos je i zabrljao!
Sad sam odneo u jedan drugi servis, oni isto kazu da mogu...za 20e...vodecemo.
Javicu ovde kakav je ishod!
Koliko sam skapirao oni to nesto salju nekde na net-u pa onda za par dana dobiju kod...?!
[ ZZIKA @ 01.12.2011. 18:03 ] @
Taj prvi ti nije servis.

Po sadašnjem sistemu iz telefona se samo očitaju podaci (IMEI i HASH) koji se pošalju na kalkulaciju.
Od kvaliteta servera koji radi kalkulaciju zavisi brzina do koje će se doći do KOD-a.
Kada se KOD dobije od servera, preostali deo posla se svodi samo na njegovo ukucavanje u telefon.

Znači - u telefonu ostaje sve kako je i pre bilo, jer nema potrebe da se išta u njemu menja.

Taj što ti je sve obrisao je neka neznalica i ne zaslužuje da sebe naziva servisom.
A očigledno voli da zaradi.

Trenutno su, zbog ove lažne najave za 1.12. svi serveri malo spustili cene (uplašili se da neće više imati posla), pa je i cena od 20 EUR-a sada realna.
Verovatno će ti ovaj drugi bez problema završiti posao. Jer - nije servis lepa radnja sa šljaštećim izlogom, već obično neki ćumez u kojem rade neispavani majstori. Obično to tako izgleda, ali ima i izuzetaka. :)
[ Iksi @ 01.12.2011. 22:52 ] @
pa dobro nije samo on najavljivao tu pricu... tu je ako se ne varam i
raskol a i cyclone team....
[ ZZIKA @ 02.12.2011. 08:06 ] @
U startu Raskal ništa nije obećavao, a Cyclone je rekao da će ako Manole pusti i on u roku od jednog dana pustiti besplatno.

Manole je krenuo sa tom pričom, a onda su i svi ostali krenuli da mu kontriraju. Moguće je da je i Raskal posle nešto mutio, ali je činjenica da je Manole prvi pustio buvu. On je to naravno uradio da bi se bolje prodavao HTI BOX. Sve su to trgovci i trgovački trikovi za zamajavanje sitne raje. Ne treba se previše obazirati na njih. Jednog dana kada SL3 pukne, pućiće najverovatnije bez najave i pompe.

[ boki019 @ 03.12.2011. 22:56 ] @
Ja sam posle malo muke i pocetnickih problema uspeo da odkljucam jednu nokiu 2700 sa Bruteforce...
Sa mojom Spphire 6870 je bogami trajalo dobrih 5-6 dana :)
Ali uspesno sam iscitao hash pustio BF i tako to i reseno :)
Igrao sam se sa HTI boxom ( i MXkey) od gore pomenutog Manola...

Sada imam problem sa iscitavanjem C2-02, ali kazu ljudi da nije podrzana.... LOL
Ostace na Telenoru izgleda... :(

[ ZZIKA @ 05.12.2011. 17:29 ] @

C2-02 trenutno nije podržana. Ne možeš da očitaš HASH. Za sada je tako.

Inače - Brute Force metoda funkcioniše odavno i besplatna je za one koji kupe opremu.
E sad- koliko je sve to isplativo (skupa grafička koja pod 100% opterećenjem radi nekoliko dana da bi došla do KOD-a za jedan jedini telefon), to je individualna stvar. Rizik da ti otkaže kuler na grafičkoj ili nešto drugo pođe po zlu i grafička ispusti dušu je dosta velik. Zato servisi koji rade Brute Force to znaju dobro i da naplate. Na stranu to da ti treba jedan omanji Đerdap da napoji takvu mašinu. :) Troši ko grejalica. :) Nije baš, ali ... :)

Manole je za 1.12. najavio direktno dekodiranje (bez Brute Force), pa još i potpuno besplatno za sve korisnike MX-a sa HTI. Sumnjivo je bilo od samog početka i pokazalo se da se radi o laži. Ako ništa drugo bar je to malo spustilo cene na serverima koji rade Brute Force .
[ boki019 @ 06.12.2011. 23:29 ] @
Znam za free bruteforce...ali nisam imao potrebe... :)
Struju ionako ohohoho placam :( a kartica je u garanciji...
A gsmhosting forum sam procitao ceo :)
I mislim da je C2-01...promasio sam taster u predhodnoj poruci :)
Hvala za potvrdu da nije podrzan, u svakom slucaju...
pozz
[ ZZIKA @ 07.12.2011. 16:56 ] @

Za razliku od C2-02, C2-01 je podržan, ali samo ako je 15-digit KOD. MobileEx će ti već reći da li je 15 ili 20-digit kada klikneš na SCAN. Naravno - obavezan je F-BUS kabl ili odgovarajući nastavak za štipaljku.

http://174.120.45.27/tmp/C2-01_RM-721_FBUS_ATF.png

http://www.cpkb.org/images/f/f5/Nokia_C2-01_pinout.jpg
[ boki019 @ 08.12.2011. 09:31 ] @
Probao sam i sa stipaljkom i na usb , i sa mobileex i sa Universal box-om...
Pinout je taj, mislim istu sliku sam i ja gledao, e sada: nisam imao kabl koji ima prvi pin u drugom redu (vbatt i gnd) , tj imam kabl sa 4 pina u prvom redu i TRI u drugom ( srednja tri)... Pitao ljude koji se bave telefonima duzi niz godina, kao taj nema veze, moze i bez njega...
Da li je tu bila greska? Da li on ipak ne moze da ga iscita kako treba bez tog pina ( jer, navodno, citiram: "Vbat vuce sa stipaljkice, a gnd ima na zadnjoj nozici, tako da ti to ne treba" )
Da li da pojurim kabl? ili ipak moze ovakav: 0 0 0 0
0 0 0

Hvala na odgovorima...


edit: i da, nisam kratkospajao mbus_1 i _2 , kao sto pise na jednoj od slika :)
Bice da je ipak do kabla :)
I jos jedna stvar: da li cu moci da sa konkretnim kablom za c2-01 ucitam i odradim bruteforce preko MxKey-a?
Hvala.

[ abyss @ 08.12.2011. 10:12 ] @
Zna li neko da li ovaj "uredjaj" radi? I ako radi, kako radi?
http://www.dealextreme.com/p/usb-2-0-unlock-cable-for-nokia-c3-103768
[ ZZIKA @ 08.12.2011. 10:28 ] @

To nije uređaj, već samo kablić. Ništa sa čime bi mogao da završiš posao dekodiranja.
[ abyss @ 08.12.2011. 10:32 ] @
Tako sam i mislio. A sta li im onda znaci ovo: Supports Windows 7
[ dragan.djokic @ 10.12.2011. 07:14 ] @
To je servisni kabl za C3 i poprilicno je nepotreban jer se taj telefon radi preko USB kabla, i dekodiranje i flesovanje.
A to sto pise da je i za Win7 je cista marketinska fora koja nema veze sa mozgom
[ nightinglade @ 18.12.2011. 00:12 ] @
pozdrav
u normalnim zemljama, ako kupite telefon koje je vezan za jednu mrezu, vi pozovete operatera i trazite im kod za otkljucavanje i otkljucate.
zanima me da li to vazi i u srbiji, konkretno za telekom?
znaci pozovem ih i kazem da imam ugovor sa njima jos 1god na taj broj i da sam uzeo uz broj i telefon c3 ali sada hocu da njihov broj prebacim u drugi telefon, a u c3 da stavim karticu iz druge mreze. da li ce mi dati kod za otklucavanje?

koliko kosta unlockovanje za c3?

hvala puno
[ dragan.djokic @ 18.12.2011. 10:04 ] @
Zasto neki ljudi uporno sire dezinformacije?
To sto pricas jednostavno nije tacno i nigde i nijedan provajder ti nece dati kod tek tako.
Zasto su oni ulozili trud (citaj novac) i zakljucali telefon i onda tek tako dele kodove za otkljucavanje?
Ti mislis da su nasi provajderi izmislili zakljucavanje telefona na mrezu? Ne nisu, nego bas ti za koje ti tvrdis da dele kodove cim neko zatrazi.
Ne kazem da mozda ima izuzetaka ali u pravilu neces dobiti kod.
Kada istekne ugovor to je moguce, moguce je cak i kod nas ali to bas u praksi i ne funkcionise tek tako.
Daj molim te uzdrzi se ovakvih pisanija bez veze jer to prosto nije istina.

Kupio si verovatno noc C3 sa mreze u pola cene i sada ti je mnogo da das 2-3 hiljade dinara da ga otkljucas?
Trebao si kupiti sim free telefon a ne ovde iz besa, povredjenosti li cega vec pises nesto sto nije istina.
[ nightinglade @ 18.12.2011. 13:42 ] @
googlaj how to unlock nokia c3 i vidi na koliko mesta se ponavlja da pozoves svog operatera koji jedini moze da ti da taj kod, i kako npr. o2 i vodafon daju kodove. pricaju ljudi koji imaju iskustva.
3000?!!! je*ote ja mislio nije vise od 500-1000 dinara.. da dam 3000 din da otljucam telefon koji sam polovan plation 7000 je van pameti... ooooooo srbijoooo
[ ZZIKA @ 18.12.2011. 19:26 ] @

Šta misliš zašto dekodiranje te Nokie toliko košta ? Kada bi operateri delili kodove džabe sigurno ne bi.
Nije bitno koliko si ti platio telefon, već koliko je para potrebno uložiti u alat za dekodiranja i koliko samo dekodiranje zahteva posla i nosi rizika. Za SL3 Nokie to je veoma skupo, a i posao je zahtevan i dugo traje, pa se i dekodiranje adekvatno tome i naplaćuje.

Kada bi operateri delili džabe KOD-ove, ne bi ni dekodiranje koštalo mnogo, ali priče sa NET-a ili priče prijatelja koji su čuli da njihov komšija ima svastiku čiji je mali otključao tamo i tamo telefon jednostavno ne piju vodu. Sve se svodi na rekla - kazala i tračeve. Ne veruj mnogo pričama, jer većina tih priča su obične bajke za laku noć. :)

Operateri u nekim zemljama stvarno daju KOD-ove za otključavanje telefona, ali tek po isteku ugovorne obaveze i tek kada se vlasnik telefona (potpisnik ugovora) lično pojavi sa telefonom i ugovorom u kojem piše da postoji obaveza operatera da po isteku ugovora na zahtev vlasnika otključa telefon. U Srbiji ni jedan operater u ugovoru koji sa njim potpisuješ ne daje ni nagoveštaj ovakve mogućnosti, pa sam možeš zaključiti da li će ti izaću u susret i dati KOD ili ne. Ako ne veruješ - slobodno ih pozovi i pitaj.
[ nightinglade @ 18.12.2011. 23:20 ] @
hvala na odgovoru. cuo sam se preko skaypa sa drugom iz engleske danas i pitao ga usput da li daju kodove on kaze da ima druga kom su dali kad ih je pozvao, ali to je upravo ono sto si rekao da ne verujes, odnosno te price kad neko zna nekog :D

i koliko je otklucavanje za c3? 3000din? ako je toliko ode telefon na pijacu u subotu, mada mozda i kupim 064 karticu, 3000 din ne bih dao ne znam sta da je.

a to da ne daju kodove za slucaj koji sam izlozio je retardirano jer vas ugovor i onako veze i oni ce svoje da dobiju i nece biti ni najmanje osteceni... ali...
[ dragan.djokic @ 19.12.2011. 06:39 ] @
Pise na netu ti je argument :)
Pise i na autobusu banka pa ti pokusaj u njemu da podignes novac :)
Cuo sam se sa drugom koji ima druga ciji prijatelj ima poznananika cijeg komsije tetka ima sestru i ona kaze ....

Inace u i kod nas u Telenoru imas u ugovoru da posle isteka ugovora mozes da trazis kod.
Isto tako su mi dolazili mnogi koji su i trazili taj kod, mesecima ih zavlace kako su oni poslali zahtev Nokia-i ali kod jos nisu dobili. I to tako traje mesecima dok se klijent ne izmori i prosto ne odustane od toga.
I da, isto tako kada proguglas videces da taj telefon moze da se otkljuca i jeftinije. Veruj da je to istina :)
I kako to da kada toliko guglas i tamo sve pise nisi video da su otkljucavanja SL3 nokia skupa?

[Ovu poruku je menjao dragan.djokic dana 19.12.2011. u 07:50 GMT+1]
[ miki069 @ 19.12.2011. 07:05 ] @
Brute force metoda (2.000 do 3.000 dinara cena) mogu samo:

C3 RM-614
C3-01 RM-640

Ako ti je C3 sa qwerty tastaturom otkucaš *#0000# i ako prijavi RM-614 onda pričamo o ceni otključavanja
brute force metodom koja bi te iznela 2.000 do 3.000 dinara zavisno od servisa.
Otključavanje može da traje i do 7 dana.

Ako nije RM-614 onda kod mora da se kupuje preko servera i može da bude mnogo skuplje ili
čak da uopšte ne može da se otključa.
Otključavanjem se gubi garancija, koja ti ionako važi samo na ime onoga ko je zaključio ugovor.

Inače nova, SIM free, u full pakovanju sa 2GB karticom, Nokia C3 košta 85e.
Polovna, zaključana ne bi smela da bude više od:
85e - 30e (otključavanje) - 15e (što je polovna) = 40e.
[ nightinglade @ 19.12.2011. 11:08 ] @
hvala na odgovorima :)

@dragan.djokic
brate dal ti mislis da ja znam da je ovo SL3 lol


@miki069
hvala puno na detaljnom cenovniku. ne isplati se to meni, vracam ovo cudo pa cu da uzmem polovan e71 za iste pare
gde c3 kosta 85e? u Nisu u radnji u merkatoru je 130e, a na sajtu mobilnisvet najjeftinija je 118e.
[ miki069 @ 19.12.2011. 19:31 ] @
http://www.gsmarena.com/nokia_c3-3269.php
Klikni na svežnjeve novca (price group) na kraju specifikacije telefona. Piše 90e i to je prosečna maloprodajna cena.
Po ceni sa grafikona desno ga ja nabavljam u veleprodaji. Vidiš da je palo ispod 80e.

I u MTS-u za keš ne bi bila mnogo skuplja:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/nokia-c3.html
Dodaj razliku od Bel100 (7.800) minus Bel50 (4.200) na 7.800 i dobiješ cenu za keš (oko 105e).
U MTS-u je 24 meseca garancija, otključane su i garancija glasi na telefon a ne na kupca.

Ako hoćeš za 85e javi se na pp.


[ ZZIKA @ 20.12.2011. 13:38 ] @

Da napomenem da postoji još jedna sitnica u vezi dekodiranja Nokia - SL3 platforme:

Kada je krenulo sa Brute Force metodom, ni ljudi u Nokiji nisu sedeli skrštenih ruku, tako da sada većina novih modela više nema KOD-ove sa 15 cifara, već sa 20.
Za sada se 20-cifarni KOD-ovi ne rade - verovatno iz razloga što bi Brute Force trajao previše dugo, a moguće je da postoje još neke otežavajuće okolnosti.
[ ZZIKA @ 20.12.2011. 13:40 ] @

Da napomenem da postoji još jedna sitnica u vezi dekodiranja Nokia - SL3 platforme:

Kada je krenulo sa Brute Force metodom, ni ljudi u Nokiji nisu sedeli skrštenih ruku, tako da sada dobar deo novih modela (a i par novijih verzija starijih modela) više nema KOD-ove sa 15 cifara, već sa 20.
Za sada se 20-cifarni KOD-ovi ne rade - verovatno iz razloga što bi Brute Force trajao previše dugo, a moguće je da postoje još neke otežavajuće okolnosti.
[ Krayzie @ 23.12.2011. 10:44 ] @
Koliko cuh sinoc, u Cacku je cena dekodiranja tih SL3 telefona spala na 15-20eur.
[ ZZIKA @ 23.12.2011. 19:21 ] @

Ti si lično bio u nekom servisu i oni su ti tako rekli ?

Evo ja sam zvao par kolega (više ne radim, ali znam ljude koji rade) pa čisto iz prve ruke: cene se kreću od 2000 do 3000 DIN. Jeftinije (2000) se naplaćuju Nokie 2700, 2730, 5130c, 6303 i sl, a one malo skuplje 2500 ili 3000 - kako gde. Svi rade na Brute Force i čeka se 2-3, a nekada i više dana.

Većina ih radi tako što koriste neki server za Brute Force, jer se kupovina opreme za BF isplati samo ako se ima mnogo posla.
Serveri za Brute Force, servisima uslužno rade i naplaćuju 15-20 EUR-a po telefonu.

Neko ko je sebi kupio opremu može da lupa cenu kakvu hoće. Može i džabe da radi - njegova je volja.
Jedino ne vidim logiku, a ni matematiku da ti oprema od par hiljada EUR-a troši kilovate struje i gde posle dan ili dva dobiješ KOD za jedan jedini telefon, a ti to naplatiš jeftino. Tim tempom otplatio bi opremu negde 2014. Kome se to isplati? Pogotovo što ove grafičke sa kojima se radi ako se ne hlade kako treba ili stane kuler znaju lako da ispuste dušu. Ne pomaže mnogo ni garancija, jer prodavac ima dosta dug rok za popravku ili zamenu (ako uopšte i prizna garanciju), a telefoni prolaze li prolaze. Sa njima i zarada.
[ dragan.djokic @ 26.12.2011. 22:22 ] @
Evo jednog iskusta iz prve ruke za sve oni koji tvrde da se vani provajderi zakljucavaju telefone na mrezu a posle dele kodove ako trazite.

Pre tri dana u servis mi je dosla zena sa telefonom Iphone 3GS, nov, u kutiji, uzet u Telenor Svedska, uz paket i placen je valjda oko 100e uz ugovor na 12 meseci. Pita koliko je dekodiranje i kada sam joj rekao cenu odmah je pristala :) Kaze, pitala je tamo za kod, htela odmah da ga otkljkuca, rekli su da moze i da to kosta oko 100e. Ugovor je na 12 meseci i posle isteka ugovora mozete traziti kod i provajder ce vam ga dati. Ako zelite kod u toku trajanja ugovora mozete dobiti kod ali mora da se plati. Ako kod trazite prvi mesec ugovora kosta kako ona rece oko 100e, na kutiji pise u krunama pa ne znam tacno koliko ali to je otprilike to. Kod u drugom mesecu kosta oko 10% manje, u trecem manje ... zadnji mesec valjda 25-30e a trinaesti mesec moze i besplatno :)

Zanimljivo mi je sto to sve pise na kutiji, ne preterano sitnim slovima :)

Toliko o tome kako vani zatrazite kod i oni vam ga ljubazno tek tako daju :)
To su ciste lovacke price, po sistemu, babi se snilo sto joj je milo :)


[ mlgagi @ 28.12.2011. 10:12 ] @
I sam znas koliko taj telefon vredi u slobodnoj prodaji, a ona je dala za njega samo 100e, tako da niko nece da ti pokloni telefon, ali posle isteka ugovorne obaveze su duzni da vam daju kod, sto i ucine ako im zatrazis, naravno da niko nece da ti da dzabe kod i to za telefon koji si platio 3-4 puta ispod cene, nisu ni oni bas tako blesavi, sve lepo kod njih pise u ugovorima, samo sto za razliku od nasih provajdera oni te iste ugovore i postuju.
[ dragan.djokic @ 28.12.2011. 20:08 ] @
Ma znam ja ali neki ne znaju a misle da znaju :)
Odnosi se na pisanije od par postova unazad.
[ djoxx @ 30.12.2011. 02:09 ] @
Pozdrav svima|Dobio sam nokiu 5530 na kojoj pise "phone start-up failed.Contact the retailer" nosio sam je u servisu u Le i rekli su mi da je ne mogu popraviti pa s obzirom da ovde ima strucnih ljudi zanima me da li je popravka moguca i isplativa?Hvala unapred na odgovoru.Zaboravio sam da napomenem da je telefon zakljucan na vip mrezu


[Ovu poruku je menjao djoxx dana 30.12.2011. u 22:55 GMT+1]
[ Ivanitza90 @ 09.01.2012. 21:22 ] @
Postavila sam shifru na Nokiu N70 kada, koja se mora uneti kada dodje do promene kartice u telefonu, ali sad te shifre ne mogu da se setim. Zna li neko koliko koshta dekodiranje?
Unapred zahvalna
[ Iksi @ 09.01.2012. 22:28 ] @
tesko da ces to sama... da ne zamaramo ljude, pisi mi na:
[email protected]
[ EvilMax @ 10.01.2012. 23:09 ] @
Pozdrav svima...! Pazario sam Nokiju 6210 i to staru, nije Navigator, treba mi za neki projekat iz elektronike....Kada je ukljucim bez SIM kartice ona mi daje obavestenje da ubacim SIM, medjutim kada ubacim SIM, ona mi daje obavestenje koje glasi "SIM nicht angenommen" sto bi na translate-u glasilo "SIM nije prihvacen"....E sad, da li je telefonu zakljucano menjanje SIM kartice ili je pak mobilni operater zakljucao svoj telefon....?! Pokusao sam neke kodove za hard reset i nece ni za zivu glavu, pa nisam hteo vise da ne zablokiram slucajno telefon....Nemam pojma ni sa koje je mreze niti ikakve kodove jer sam je tako pazario....
Sta mi je za ciniti...?!
[ ZZIKA @ 11.01.2012. 08:58 ] @

Odnesi ga na dekodiranje. To jedino možeš da uradiš.

Kako se radi o veoma starom telefonu, mogao bi i sam da iskalkulišeš KOD preko serijskog broja, ali potrebno je još znati iz koje je države i na koju mrežu telefon zaključan što ti verovatno ne znaš, pa kalkulacija u startu otpada.

Dekodiranje u servisu za takav telefon ne bi trebalo da bude skuplje od 300-500 DIN.
[ EvilMax @ 11.01.2012. 21:43 ] @
Hvala za safet.... :-) Dekodirano za 500 din....Pozdrav....
[ radovic ranka @ 21.01.2012. 12:20 ] @
Imam nokiu 6220 classic,da li neko moze poIMEImoci da ga dekodiram,naravno bezplatno...IMEI:3529210206335000
[ ZZIKA @ 22.01.2012. 19:15 ] @

Naravno da ne može
[ Mladen @ 23.01.2012. 21:13 ] @
Da li moze da se dekodira nokia c2, zakljucana na telenor i koliko bi to kostalo?

Hvala
[ ZZIKA @ 24.01.2012. 13:18 ] @

Nokia C2 može da se dekodira. Kako se radi o SL3 platformi, sve što je na ovom forumu rečeno o SL3 - važi i za ovu Nokiu.
[ RiddickBowe @ 26.01.2012. 02:20 ] @
Ziko moze li se samsung galaxy 5 ( europa ) sa vip-a dekodirati u kucnoj varijanti ili je bolje da ga nosim u neki servis? Na google-u mi se stalno nude neke online aktivacije samo ne bih da nasednem na neku prevaru pogotovo ako je povoljnije u servisu.. Pozdrav i hvala unapred.
[ ZZIKA @ 26.01.2012. 09:30 ] @

U kućnoj varijanti mislim da neće moći.

Što se OnLine servisa koji nude kodove tiče, sve je više ovakvih OnLine prevara.
Dosta toga je OK, ali ima još 2 puta više prevaranata. Kako se kriza u svetu sve više zahuktava, sve se više ljudi žali na probleme sa OnLine prevarama.
Može ti se desiti da ti oni pošteno odrade KOD, ali da KOD nije dobar, jer je operater izmenio kodni sistem.

Na stranu to što sve te OnLine kalkulacije budu skuplje nego naši servisi - kako kod koga, ali na tebi je da se malo pomučiš i raspitaš na više mesta, jer i tu ima onih koji bi na brzinu da uzmu pare, a i onih skromnijih.

Kako već duže vremena ne radim (penzija), nisam baš u toku sa modelima. Ako je taj Galaxy 5 u stvari Samsung I5500, to je već malo stariji ( oko 2 godine star) model koji se može uraditi sa većinom BOX-eva koje serviseri imaju i bez komplikacija. Samim tim ni dekodiranje ne bi trebalo da bude skuplje od 600-800 DIN.
[ Igor88 @ 28.01.2012. 10:43 ] @
Molim vas za info da li je moguce otkljucati Nokiu C3 u "kucnoj varijanti"/i inace u servisu, i ako nije tajna, da li bi flash telefona skinuo blokadu na samo jednu mrezu?
[ ZZIKA @ 28.01.2012. 10:52 ] @

U kućnoj varijanti samo onako kako sam objasnio ovde:
http://www.elitesecurity.org/p3029714

Flešovanje (promena softvera) neće dekodirati telefon.
[ miloscebic @ 31.01.2012. 17:01 ] @
ljudi sutra mi stize iz amerike nokia n97,zanima me dali moze da se dekodira kod nas u srbiji?
[ ZZIKA @ 01.02.2012. 19:24 ] @

To je takođe SL3 Nokia - sve što je na ovom forumu rečeno za dekodiranje SL3, važi i za ovu Nokiu.
[ Bonafides @ 02.02.2012. 10:46 ] @
Pozdrav!

Zna li neko kako mogu otkljucati onaj VIP-ov telefon koji se prodavao uz prepaid iz 2008. U pitanju je VIP 226 (Sagem my220v)

IMEI 354078021140775

800X-2IVNRS1 (Vip mobile, Serbia)

Ima li neko ideju kako ga otkljucati i postoji li program za kucno otkljucavanje. Ja sam nasao neki program za otkljucavanje, ali taj program trazi da se telefon poveze sa kablom koji ja nemam.

Unapred se zahvaljujem na svakoj informaciji.
[ BokeeWAVEII @ 05.02.2012. 16:40 ] @
Mogu li ja na svom samsung s8530 wave II da promenim software da bi ga update na bada 2.0 ? .. jer za moj firmware jos nema tog update-a.
[ Peckalica @ 15.02.2012. 04:17 ] @
nasao sam u ladici telefon zte 125 vodafone
da li moze da se dekodira i kako?
kad ubacim drugu karticu ne dozvoljava mi nista da ukucavam
imei 352807020439214
ako neko zna kako bio bih mu zahvalan za pomoc
[ Dominator08 @ 15.02.2012. 20:05 ] @
Da li postoji neki način da sam dekodiram Samsung Galaxy Ace ili je bolje da nosim u servis? Koliko će mi naplatiti u servisu?
[ mlgagi @ 15.02.2012. 21:53 ] @
koliko ja znam, ne postoji besplatan nacin dekodiranja za Galaxy Ace, tako da bolje nosi u servis, bolje nego da sam nesto prckas, cena ti je od 1000-1500 din, ne bi trebalo da bude vise...
[ Dominator08 @ 16.02.2012. 12:27 ] @
Hvaa na savetu, 1500 je kao sto si i rekao!
[ Mevi @ 27.02.2012. 13:23 ] @
poz ljudi !

Posedujem Nokiu 701 zakljucan je na austrijsku mrezu A1, intresuje me dali je moguce da se otkljuca? ako "da" onda kako ?

Unapred hvala.
[ padulenko55 @ 10.03.2012. 13:33 ] @
Postovani,

Da li bi neko mogao da mi pomogne?Doneo mi je drug iz Bosne stariji telefon Samsung sgh c160...Problem je kad ubacim karticu,pise Network lock,i trazi mi da upisem neki kod.Da li neko zna sta da radim?Hvala unapred

[Ovu poruku je menjao padulenko55 dana 10.03.2012. u 16:49 GMT+1]
[ mlgagi @ 15.03.2012. 20:54 ] @
ne upisuj sam nista, nosi u servis na dekodiranje...
[ mondexx @ 15.03.2012. 21:21 ] @
jel ima neko mozda kodove za iPhone 4 koji je zakljucan za Austrijsku T-Mobile mrezu
[ Milos911 @ 23.03.2012. 18:47 ] @
Samsung Star II (s5260), zakljucan na vip. Koji alat koristiti za otkljucavanje (ne mora resenje na izvolite, volim da ceprkam po telefonu). I kad sam vec tu, lg p350. Cyanogenmod 7.2, rutovan gingerbreak-om. Oba zakljucana na vip.
[ samotuj @ 24.03.2012. 13:49 ] @
Milos911, javi mi se na [email protected]
[ cozmo_im @ 29.03.2012. 22:17 ] @
Samsung S3550 iz VIP-a ne moze da se dekodira (otkljuca)

Elem, kako je istekao ugovor kod VIP-a, dadoh rodbini ovaj telefon (koji je u perfektnom stanju, cak mu i garancija jos nije istekla, jer smo ranije obnovili ugovor) da ga otkljucaju za druge mreze.

Ne lezi vraze ne moze da se otkljuca. Nosili su u tri servisa u Staroj Pazovi i nijedan box ne vidi telefon - inace telefon se uredno kaci na Samsung Kies, razmenjuje podatke sa kompom, sve uredno, puni se preko USB-a.

Pitanje se odnosi da li u ta tri servisa ne znaju to da odrade i da li je moguce da je VIP "hardverski" onemogucio otkljucavanje telefona? Ono sto sam video na netu je da se ovaj fon otkljucava u roku od minut i da nikakve zavrzlame ne postoje.

Dakle, samo da li je moguce (to je jedan serviser rekao navodno) da se "hardverski" osteti i da je nemoguce otkljucati ga. Meni to zvuci neverovatno.

Ali ajd da pitam...
[ ZZIKA @ 30.03.2012. 20:21 ] @

VIP nije ništa radio po pitanju "hardverskog oštećenja" koje pominješ. I sam si zaključio da je to van pameti.

Taj se telefon provereno može dekodirati. Pitanje je samo zašto ne komunicira, jer po svemu što si napisao trebao bi da može. Možda bi prethodno flešovanje na oficijelni softver tog modela pomoglo.

De proveri ako si u mogućnosti da kada na isključenom telefonu pritisneš i držiš zvezdicu, pa ubodeš USB kabl (priključen na računar) u njega, da li telefon ulazi u BOOT MOD? Da li ga računar detektuje ? Ovo nema veze sa dekodiranjem, ali me zanima kao provera da li se telefon ponaša kako bi trebao ili ne.
Iz BOOT MOD-a ćeš ga izvući vađenjem i vraćanjem baterije.
[ mlgagi @ 30.03.2012. 22:17 ] @
ma ako ga vidi kies mora da ga vidi i njihov box...

[Ovu poruku je menjao mlgagi dana 30.03.2012. u 23:48 GMT+1]
[ cozmo_im @ 31.03.2012. 08:21 ] @
Probacu cim dodjem do fona. Imam rockerdongle, pa sam rekao da traze servis sa istim i infenion usb drajverima.

Ako nema, donecu ga ovde pa ce valjda neko odraditi to.
[ ZZIKA @ 31.03.2012. 11:36 ] @

Kakav crni Rocker Dongle. To je davno propao projekat. Možda i može da uradi taj telefon, ali bolje je pokušati sa NSPRO ili Z3X. Oni provereno rade taj telefon.

Ovde je problem komunikacije (tekefon nije vidljiv od strane BOX-a). Pitanje je kako se telefon prijavljuje računaru prilikom konektovanja na USB. Bitna stvar je modem - modem drajver. Takođe i modem port. Recimo NSPRO BOX odbija da komunicira sa telefonom kojem je u sistemu dodeljen port viši od 200.

A ova gore provera koju sam naveo nema veze sa modem drajverom, već sa flešovanjem. Ako prilikom ulaska u BOOT MOD telefon bude vidljiv od strane računara, moguće je pre dekodiranja preflešovati telefon na oficijelni softver. Ako je komunikacija sa modemom bila softverski blokirana, posle flešovanja oficijelnim softverom za taj model, taj problem bi morao da bude rešen i telefon bi bio vidljiv bilo kom alatu (BOX-u) za dekodiranje. Posle toga sve je jednostavno završiti uz odgovarajući alat.

Ima tu dosta sitnica na koje treba obratiti pažnju. Ipak, radi se o relativno jednostavnom modelu za dekodiranje i verujem da će ti to neko ko stvarno zna (i hoće) da radi svoj posao lako završiti.
[ Jovan 1988 @ 01.04.2012. 02:06 ] @
Da li bi mogao neko da mi pomogne da otkljucam telefon ZTE S320?
Telefon je zakljucan na Telenor mrezu,a hteo bi da ga otkljucam i koristim druge kartice.
Ako se uzme vrednost telefona verovatno mi se ne isplati da ga nosim u servis...?
Dajte neki predlog sta da radim.
IMEI : 351629040100167
Unapred hvala na odgovoru.
[ Cyber01001 @ 01.04.2012. 05:27 ] @
nezz dal ce ici al probaj si izvuci code preko kalkulatora vamo http://www.wintechmobiles.com/tools/zte-unlock-code-calculator/
[ ladek @ 01.04.2012. 16:27 ] @
Bok, nedavno sam kupio Samsung galaxy s plus u T-com-u i želio bih ga otključati, zanima me da li ja to ikako mogu ućiniti sam, a da se ne poništi garancija?
[ dampa55 @ 02.04.2012. 20:05 ] @
Zdravo imam problem sa mob kad ubacim karticu ne prepoznaje je i pise mi da ukucam kod mreznog operatera.molim vas da mi pomognete bas mi je hitno...imei telefona je IMEI 359548045823932 u pitanju je samsung galaxy note...hvala puno unaprijed...
[ Popac86 @ 02.04.2012. 22:31 ] @
pozdrav svima!
Dobio sam jedan lepo očuvani Ericsson T28s (volim stare telefone) iz inostranstva i hteo bih da ga dekodiram. Star telefon, računam sve to ima da ide bez problema kad ono uvek mora nešto naopako da krene. Nosio sam ga u dva manja servisa i kažu da mu ne mogu ništa :/ ,da li je moguće da taj stari telefon može da ima tako jaku zaštitu da mu ovi ne mogu ništa ili ovi iz servisa nemaju pojma, neće da se bakću ili šta ti ja znam?
[ bugmenot2 @ 02.04.2012. 22:49 ] @
Pozdrav,

da li neko zna kojim alatima je moguće promijeniti IMEI telefona. U pitanju je HTC Wildfire - rooted, sa Cyanogenmod 7.1 ROM-om. Sve fercera odlično, želim promijeniti IMEI jer sam ga pronašao i koristit ću ga na istoj mreži na kojoj ga je koristila vlasnica, a vlasnica je bila veoma drska nakon mog nastojanja da joj ga vratim, pa sam ga odlučio zadržati.

Hvala,
ZeKoU
[ ZZIKA @ 03.04.2012. 08:43 ] @
Citat:
Popac86: pozdrav svima!
Dobio sam jedan lepo očuvani Ericsson T28s (volim stare telefone) iz inostranstva i hteo bih da ga dekodiram. Star telefon, računam sve to ima da ide bez problema kad ono uvek mora nešto naopako da krene. Nosio sam ga u dva manja servisa i kažu da mu ne mogu ništa :/ ,da li je moguće da taj stari telefon može da ima tako jaku zaštitu da mu ovi ne mogu ništa ili ovi iz servisa nemaju pojma, neće da se bakću ili šta ti ja znam?


Ti kod kojih si bio nemaju pojma. Odmah ih precrtaj kao servisere.

Ericsson T28 se dekodira lako i bez ikakvih problema.

Naravno, potrebno je imati i odgovarajuću opremu, a najvažniji deo je računar na kojem je instaliran Windows 98 ili ME. Softver za dekodiranje ovog telefona ne funkcioniše pod Win XP nikako. Ne može ni u Compatibility modu.

Softver koji se koristi se može skinuti sa NET-a: Ericsson ATR 5.3, a neke verzije koje nisu prolazile na ATR5.3 mogu se uraditi sa: Ericsson Atr_50

Potrebno je imati i klasičan interfejs sa MAX232 i serijski port na računaru na koji se taj interfejs može povezati. Takođe i odgovarajući kablić za vezu interfejsa sa telefonom. U nedostatku interfejsa (UNI BOX-a i sl.) može se koristiti i klasičan RS232 DATA kabl koji se malo prepravi - uradi se jedan prespoj na samom konektoru da bi telefon mogao da uđe u TEST MOD koji je neophodan za dekodiranje, flešovanje itd...

I to je sve.


Nije svaka radnja na kojoj piše servis - servis. Obično se tamo prodaju telefoni i oprema (znači - trgovac), pa hajde da kad već rade, pokušaju još malo para da zarade. A od škole, bar nekog elektro smera nema ni E. Takvih se treba kloniti. Sa velikom sigurnošću mogu da tvrdim da je tamo gde si bio baš takva situacija.
[ Popac86 @ 03.04.2012. 12:13 ] @
u redu, hvala na brzom odgovoru :)
[ jecak90 @ 04.04.2012. 20:36 ] @
jel moze neko da mi kaze kako da dekodiram vip mini droid? IMEI 355190041780032
[ shpiki @ 04.04.2012. 23:51 ] @
Ae da malo sama pokusas: tvoj mini droid je ustvari Alcatel OT890... e sad, probaj malo da googlas na tu temu...
[ dellco @ 18.04.2012. 10:28 ] @
Molim za neko uputstvo za otkljucavanje - dekodiranje telefona Alkatel ot 209. Telefon je sa VIP karticom ali ja hocu da stavim Telenorovu karticu.
Ako moze neko uputsvo Free tj besplatno.
[ zozondara @ 19.04.2012. 12:04 ] @
ZTE G R-221 IMEI 359264034442466
[ shpiki @ 20.04.2012. 00:43 ] @
NCK/NP Code : 460522240286
SPCK/SP Code : 024766670648

[ dellco @ 22.04.2012. 23:38 ] @
Citat:
dellco: Molim za neko uputstvo za otkljucavanje - dekodiranje telefona Alkatel ot 209. Telefon je sa VIP karticom ali ja hocu da stavim Telenorovu karticu.
Ako moze neko uputsvo Free tj besplatno.

Zaboravih da napomenem da je IMEI broj: 353667041936898 ID provajder: 209x-2bvnrs1
[ marija777 @ 12.05.2012. 17:34 ] @
Imam HTC ONE V T320e iz Vipa ali bi ga ja koristila sa Telekomove mreze.
Pokusala sam da skinem kod sa neta (besplatno) al ne moze, moze li neko da i pomogne da pronadjem code i da otkljucam telefon?
IMEI je 351816053785923

Unapred hvala
[ dragan.djokic @ 12.05.2012. 20:32 ] @
Nema nikakve sanse da se izracuna preko IMEI oznake, promenjeni su fabricki kodovi.
Taj model se moze otkljucati ali u servisu, na kabl. To je tako kod vecine HTC telefona u zadnje vreme.
[ marija777 @ 12.05.2012. 23:09 ] @
Hvala.
[ sondek @ 13.05.2012. 22:11 ] @
...Isti problem sa One V u Vip mrezi.Izbegao bih dekodiranje na kabl bar jos neko vreme...
Ako neko moze da dodje do kodova moze nas kontaktira na mail.Sto se mene tice neka kaze i cenu.S obzirom da sam uzeo i jedan od vecih paketa(i jos tri u firmi) koji ce se koristiti na drugom telefonu,uz produzetak ugovora Vip svakako nece biti na steti.Mozete me kontaktirati i na mob.063/8288377 Milan
[ darko0262 @ 17.05.2012. 19:27 ] @
cao imam veliki problem sa telefonom samsung ace s5830 pokusao sam da rotujem telefon, nesto zeznuo I tel. je u podpunosti mrtav... tacnije ubio sam BOOT telefona da li postoji ikakva mogucnost da se tel. popravi da se odradi novi boot pteko JTAG box ili nekako drugacije... da li ima pomoci tom telefonu...???

Hvala
[ kvazarija @ 29.05.2012. 18:12 ] @
POZDRAV,da li je moguce i na koji nacin odraditi unlock ovog Huawei Ascenda G300 iz VIP-a?I takodje 6303 Nokie iz Telenora...Koja je cifra za uslugu?hvala
[ trader6 @ 02.06.2012. 16:13 ] @
Dekodiranje nokia 100 vip?
[ dragan.djokic @ 07.06.2012. 07:18 ] @
@sondek,
.
Citat:
..Isti problem sa One V u Vip mrezi.Izbegao bih dekodiranje na kabl bar jos neko vreme...
Ako neko moze da dodje do kodova moze nas kontaktira na mail.Sto se mene tice neka kaze i cenu.S obzirom da sam uzeo i jedan od vecih paketa(i jos tri u firmi) koji ce se koristiti na drugom telefonu,uz produzetak ugovora Vip svakako nece biti na steti.Mozete me kontaktirati i na mob.063/8288377 Milan


Taj model se i otkljucava na kod do koga se dolazi iscitavanjem potrebnih podataka iz telefona. Mora tako zato sto su svi kodovi u novijum modelima promenjeni i racunanje kalkulatorima ne prolazi.
Izjave tipa Izbegao bih dekodiranje na kabl su neozbiljne i samo mogu stvoriti konfuziju i strah kod korisnika
[ Dragan Le @ 14.07.2012. 11:50 ] @
Ljudi da li je neko do sada pronašao kućnu varijantu otključavanja nokia C2-01. Hvala
[ ZZIKA @ 14.07.2012. 18:06 ] @

Ne nadaj se da će se tako nešto pojaviti u narednih godinu ili dve, a pitanje je hoće li i tada.

U principu i trenutna varijanta je kućna (donekle besplatan softver), samo što zahteva mnogo skupe opreme koju se nikako ne isplati nabavljati da bi se dekodirao jedan telefon. Teško da se isplati ulaganje i za dekodiranje 100 telefona.
[ Maverickso @ 20.07.2012. 18:23 ] @
Pozdrav!
Veoma me interesuje nesto sto je vec pitano ali nije bilo odgovora

Dakle kupio bih huawei g300 ali samo telefon od nekog ko prodaje naravno.
Medjutim moram da znam da li moze da se povrati telefon nakon otkljucavanja na drugu mrezu kodom?

Ja imam postpaid ugovor sa telekomom,a g300 ima samo u vipu.

Dakle dali moze da se povrati telefon na original u slucaju da mora da se salje na garanciju?
ili mogu da se pozdravim sa garancijom?

Molio bih za odgovor veoma mi je vazno.
Hvala
[ paklea1 @ 19.08.2012. 16:23 ] @
Citat:
Maverickso:
Pozdrav!
Veoma me interesuje nesto sto je vec pitano ali nije bilo odgovora

Dakle kupio bih huawei g300 ali samo telefon od nekog ko prodaje naravno.
Medjutim moram da znam da li moze da se povrati telefon nakon otkljucavanja na drugu mrezu kodom?

Ja imam postpaid ugovor sa telekomom,a g300 ima samo u vipu.

Dakle dali moze da se povrati telefon na original u slucaju da mora da se salje na garanciju?
ili mogu da se pozdravim sa garancijom?

Molio bih za odgovor veoma mi je vazno.
Hvala

Ovo takodje i mene zanima jako mi je bitno i bio bih jako zahvalan kad bi neko uspeo da odgovori na pitanje .
[ vladakru @ 27.08.2012. 21:00 ] @
kako se skida network lock na LG E400?
[ marip @ 19.09.2012. 07:21 ] @
Da li moze uopste da se dekodira Huawei g3512 nekako i koliko bi to kostalo?
[ BorisMB @ 20.09.2012. 15:09 ] @
Pozdrav,
Ja se izvinjavam sto ovako upadam :)
Zanima me da li neko ima algoritam za sl3 dekodiranje
Ja imam samo ovu sliku ali nije mi jasno sta je sta
http://i290.photobucket.com/albums/ll262/mrd007/LBF.gif

tako ako neko moze da mi objasni matematicki bio bih mu zahvalan
Pozdrav
[ miki069 @ 20.09.2012. 15:48 ] @
SL3 algoritam zaključavanja ima Nokia.
Obrati im se e-mailom i možda ti ga daju.
[ BorisMB @ 20.09.2012. 15:52 ] @
Ok mozda sam se lozese izrazio algoritam za sl3 brute force metod dobijanja kljuca :)
[ ZZIKA @ 20.09.2012. 19:03 ] @
Proguglaj malo.
Ključna reč: "Ivan Golubev"

Čovek se bavi kriptografijom i on je bitna ličnost u vezi dekodiranja SL3.
Ima i svoj blog, pa je moguće da je nešto pisao i o tome što tebe zanima.
[ BorisMB @ 22.09.2012. 22:14 ] @
Upoznat sam sa tim gospodinom ali juce sam proveo pola dana da nadjem objasnjenej kako se dobija kod ali ne mogu...
Nasao sam programe ali oni mi nista ne znace, zelim da probam nesto sam da napravim cisto eksperimentalno
sve sto do sad znam jeste de mi treba IMEI i prvih 40 karaktera hash-a ali ne znam sta ide dalje sa sha1
[ ZZIKA @ 24.09.2012. 08:16 ] @
Nećeš ništa postići eksperimentisanjem. Neko je odavno to već uradio. Sve što je potrebno za dekriptovanje nalazi se implementirano u softverima kao što su:

oclHashcat-plus ili ighashgpu

Uz to ti je potreban i hardver od oko 1000 EUR-a da bi 1 KOD mogao da dobiješ posle 1 dana dekriptovanja i to je to.

I tu su iscrpljeni načini ovakvog dolaženja do KOD-a.

Za bolji (brži i jednostavniji) način, ovo je krivi put. Mora se pristupiti sasvim drugom metodologijom, ali za sada ti samo Nokia u tome može pomoći, a sigurno neće. :)
[ aldair @ 25.09.2012. 19:05 ] @
koliko kosta dekodiranje mobilnog telefona alcatel 991?
[ marija777 @ 25.09.2012. 22:15 ] @
Dekodirala sam HTC One V i sad mi ne radi memorijska kartica na telefonu. Jel se to nekome jos desavalo? I kako moze da se popravi?
Pozdrav i hvala.
[ Cyber01001 @ 25.09.2012. 22:41 ] @
Citat:
aldair:
koliko kosta dekodiranje mobilnog telefona alcatel 991?


odes do prvog servisa i pitas , ne moze ti nitko tocno reci koliko ces platiti!
[ BorisMB @ 03.10.2012. 13:55 ] @
Citat:
ZZIKA:
Nećeš ništa postići eksperimentisanjem. Neko je odavno to već uradio. Sve što je potrebno za dekriptovanje nalazi se implementirano u softverima kao što su:

oclHashcat-plus ili ighashgpu

Uz to ti je potreban i hardver od oko 1000 EUR-a da bi 1 KOD mogao da dobiješ posle 1 dana dekriptovanja i to je to.

I tu su iscrpljeni načini ovakvog dolaženja do KOD-a.

Za bolji (brži i jednostavniji) način, ovo je krivi put. Mora se pristupiti sasvim drugom metodologijom, ali za sada ti samo Nokia u tome može pomoći, a sigurno neće. :)


a ima li idje algoritam kako radi taj dekriptor :) znam da je jednostavno ali ne mogu nikako da ga nadjem, hardver od 900 eura ima ali ocekujem mnogo vecu brojku dekodovanja. Ako ko moze da mi pronadje ili objasni algoritam za dekriptovanje kako radio bio bih mu stvarno vise nego zahvalan a ako uspijem oduzio bih mu se na konkretan nacin.
Oclhashcat sam skinu ali ne mogu da sa njim da uradim ono sto meni treba.
[ dragan.djokic @ 07.10.2012. 04:16 ] @
A sta to tebi treba?
Oclhascat prakticno podrzava sve kripto algoritme koji su u upotrebi. Neke ima smisla razbijati neke ne, recimo nokije sa kodom od 15 cifara se racunaju a ako imaju kod od 20 cifara onda je to trenutno nemoguca misija za danasnji hardver, moguce je ali se ne ispalti jer bi kod kostao kao brdo telefona :)
SL3 nije algoritam nego se tako naziva zastita kod nokie. Inace se zasniva na SHA algoritmima koji su javni i nije problem naci detalje.
Hardver od 900 evra moze ti obezbediti prosecno jednu kalkulaciju dnevno a mozda i manje, zavisi od hardvera, jer ako je neka klasicna kucna masina onda nece ni toliko nego mozda prosek od dan ipo po telefonu. To sto je to po tebi nekako malo nema neki znacaj jer je to prosto tako.
Mislim da se dzaba bavis time jer, bez uvrede molim, ti nemas ni priblizno kapacitet za to kao ljudi koji se time bave profesionalno, godinama. to prosto potvdjuju tvoja pitanja i stavovi koje ovde iznosis.
[ BorisMB @ 07.10.2012. 16:08 ] @
Citat:
dragan.djokic: A sta to tebi treba?
Oclhascat prakticno podrzava sve kripto algoritme koji su u upotrebi. Neke ima smisla razbijati neke ne, recimo nokije sa kodom od 15 cifara se racunaju a ako imaju kod od 20 cifara onda je to trenutno nemoguca misija za danasnji hardver, moguce je ali se ne ispalti jer bi kod kostao kao brdo telefona :)
SL3 nije algoritam nego se tako naziva zastita kod nokie. Inace se zasniva na SHA algoritmima koji su javni i nije problem naci detalje.
Hardver od 900 evra moze ti obezbediti prosecno jednu kalkulaciju dnevno a mozda i manje, zavisi od hardvera, jer ako je neka klasicna kucna masina onda nece ni toliko nego mozda prosek od dan ipo po telefonu. To sto je to po tebi nekako malo nema neki znacaj jer je to prosto tako.
Mislim da se dzaba bavis time jer, bez uvrede molim, ti nemas ni priblizno kapacitet za to kao ljudi koji se time bave profesionalno, godinama. to prosto potvdjuju tvoja pitanja i stavovi koje ovde iznosis.


Naso sam, to sto si sve reko vec znam, prva developer verzija oko 20 minuta za kljuc ... za mjesec dana bice gotov servis i ocekivano vrijeme ce biti oko 6-7 minuta.
[ dragan.djokic @ 08.10.2012. 14:51 ] @
Pricas o SL3 ili o necemu drugom?
Pitam zato sto si pominjao da ne radi za to sto tebi treba a nisi napisao za sta to.
[ marko0991 @ 10.10.2012. 23:19 ] @
Problem je sledeci: Imam mobilni Nokia Asha 300 i pristup internetu mi je omogucen,osim gledanja videa na YouTube. Prilikom pustanja videa,dobijam obavestenje,da nisam pretplacen na paketne podatke.Mreza je mts i imam paket,koji sadrzi i mobilni i nternet. Pretpostavljam da je problem,sto je telefon iz VIP-a (mada sve ostalo funkcionise). Dobro bi mi dosla "pomoc prijatelja".Unapred,hvala i pozdrav.
[ Lui Vito @ 24.10.2012. 19:34 ] @
Pozdrav dobri ljudi,
dekodirao sam Nokiu e72 i sad me zanima ako radim hard rest da li ce da utice na to da telefon opet bude zakljucan za sve kartice ili ne?

[Ovu poruku je menjao Lui Vito dana 24.10.2012. u 23:39 GMT+1]
[ miki069 @ 24.10.2012. 22:56 ] @
Slobodno uradi hard reset.
Neće se ponovo zaključati ponovo.
[ Lui Vito @ 25.10.2012. 10:09 ] @
Citat:
miki069: Slobodno uradi hard reset.
Neće se ponovo zaključati ponovo.


Hvala na odgovoru. :)
[ KINK @ 28.10.2012. 04:31 ] @
Citat:
marko0991:
Problem je sledeci: Imam mobilni Nokia Asha 300 i pristup internetu mi je omogucen,osim gledanja videa na YouTube. Prilikom pustanja videa,dobijam obavestenje,da nisam pretplacen na paketne podatke.Mreza je mts i imam paket,koji sadrzi i mobilni i nternet. Pretpostavljam da je problem,sto je telefon iz VIP-a (mada sve ostalo funkcionise). Dobro bi mi dosla "pomoc prijatelja".Unapred,hvala i pozdrav.

Probajte da Vam u nekom servisu upisu novi originalni nokia softver


[Ovu poruku je menjao KINK dana 28.10.2012. u 05:47 GMT+1]
[ deki999 @ 01.11.2012. 09:07 ] @
Pozdrav svima,
može li se dekodirati Samsung Galaxy S3, tj. otključati za sve mreže?
Uzet je u VIP-u.


[ KINK @ 08.11.2012. 14:24 ] @
Moze ali ne moze free
[ deki999 @ 08.11.2012. 14:48 ] @
Ok.
Završio sam.
Kupuju se kodovi.
Ukuca se i to je to.

Hvala.
[ madmax-wifi @ 09.11.2012. 00:32 ] @
Pozz svima, dali je moguce otkljucavanje ZTE-G S302 pomocu kodova?
Probao sam razne varijante i kombinacije, sa raznih sajtova online kalkulatore ali nisam uspeo da ga otkljucam...
Tel je iz Vip-a inace.
[ markolazarevic @ 09.11.2012. 03:57 ] @
cena dekodiranja nokia x3-02?
[ backo17 @ 15.11.2012. 13:02 ] @
U Novom Sadu sam ja platio 2000din dekodiranje x3 02.
[ aldair @ 15.11.2012. 21:29 ] @
moze li da se nokia 500 rutuje da se instalira android
[ chester87 @ 18.11.2012. 16:30 ] @
Problemi sa trenutnom verzijom software-a (08.63) na Nokia C3 pa me interesuje da li postoji pogucnost flashovanja istog jer mi je garancija svakako istekla?
[ Cyber01001 @ 18.11.2012. 23:01 ] @
To mozes i tokom garancije,jednostavno spoji mob na pcsuite i napravi update! Najnovija verzija je 8.71 ali ne znam da li je dostupna za ovo trziste,spoji pa vidi koju ces dobiti
[ chester87 @ 19.11.2012. 01:26 ] @
Probao sam to, update je na 08.63 i nema novije, bar ne kod nas.. Ima opasnu gresku ova verzija, ne mogu da se obrisu liste poziva pa mi nista drugo ne preostaje nego da ga vratim na verziju pre samo ne znam moze li se to uraditi Phoenix-om preko usb ili ipak treba box?
[ chester87 @ 20.11.2012. 12:24 ] @
Urađeno, posle dve reanimacije sam uspeo. Zbog lose verzije koja neodgovara mom tel je bio mrtav jedno vreme i na kraju je oziveo sa 08.63 opet.
[ ludidzora28 @ 11.01.2013. 00:44 ] @
Ima li neki nacin da se otkljuca n97 mini, Telenor je u pitanju...
[ Cyber01001 @ 11.01.2013. 01:54 ] @
Koliko znam od nokia telefona nazalost jos uvijek nista za dzabe :(
[ ludidzora28 @ 11.01.2013. 10:05 ] @
Majke ima ga.. uzeo sam jednu vrlo povoljno, i sad bi da je dekodiram ali eto problema... Malo sam kopao po netu i shvatio da mozda moze (hashcat) ali trebace mi verovatno dani, nije mi losa konfiguracija ali za ovo verovatno jeste... Druga opcija, zvati Telenor, posto je ugovor istekao ali nisam vlasnik... A da platim opet me izadje malo ispod realne cene, onda to nije to...
[ ADNAN62 @ 02.02.2013. 21:29 ] @
Dali moze za sonyericsson t 610 NCK IMEI JE 35195600063310528 unapred hvala
[ marsovac_bgd @ 14.02.2013. 13:39 ] @
LG Optimus Hub E510

358688046607750

Jel moze da se odkljuca pomocu koda.Uzet u VIP-u.
Hvala
[ samotuj @ 15.02.2013. 11:35 ] @
@marsovac_bgd
Moguce je otkljucati taj telefon na osnovu IMEI broja. Pogledaj u PP.
[ pgoran @ 16.02.2013. 15:41 ] @
da li neko zna gde mogu da nadjem kod za otkljucavanje HTC Wildfire?
hvala unapred
[ shpiki @ 16.02.2013. 23:49 ] @
Ima neko fintu za unlock Samsung Omnia Pro B7330? Zakljucan na mt:s... :(
[ aldair @ 17.02.2013. 02:14 ] @
imam problem sa mobilnim telefonom alcatel ot991. kad se ukljuci samo se pojavi slika vip i tu stoji. nista drugo ne radi. ne moze onda da se iskljuci, mora da se izvadi baterija. odnao sam u servis i kaze da je menjao softver, da je flesaovao nesto, da je radio nesto sa eprom ali isto je. kad se ukljuci samo se pojavi slika vip na pocetku i nsita vise. to je pre nego sto podigne programe. sta je problem i moze li da se popravi
[ Cyber01001 @ 17.02.2013. 03:39 ] @
Nema besplatnog nacina ni za jednog od navedenih :(
A ti @aldair si promasio temu ,postavi pitanje ovdje gsm servisiranje
[ shpiki @ 17.02.2013. 13:15 ] @
Ok, nema bez "plati pa se klati", jel moguce standardnim USB kablom ubaciti drugi ROM ili i za to treba box?
Kad ubacim drugi ROM, ne bi trebalo da bude i dalje zakljucan?
[ Cyber01001 @ 17.02.2013. 14:28 ] @
Prakticki sve mobitele mozes flesati usb kablom ali ne i maknuti sim lock , imas vamo sve i svasta za tu omniu pa pogledaj,portali su i android na njega :) XDA Developers
[ shpiki @ 18.02.2013. 00:52 ] @
Ma znam za XDA, ali nisam nasao varijantu za uklanjanje sim locka (tj. jesam al sa boxom). Najpotrebnije mi je da otkljucam tel. jer sam presao u drugu mrezu a tel. zakljucan na mt:s... :( bilo mi je bitno samo da znam dal ce fleshovanje ukloniti sim lock ili ne. Zahvaljujem! :)
[ jovan sokarda @ 22.02.2013. 08:58 ] @
kako da dekodiram telefon fodafone 555 blue, radi samo na vip mrezi IMEI 356694041037235 ID V555X-2AVNRS1 hvala unapred
[ BVC-Project @ 25.02.2013. 12:23 ] @
NCK CODE: 0608106791
[ Mokyyy @ 25.02.2013. 14:49 ] @
zna li neko kako da dekodiram samsung S3350 trevi? evo imei 35388604410818/6 01 - hvala unapred!
[ Yoca @ 27.04.2013. 23:45 ] @
na vipu mi je, ocu da dekodiram.. moze neka pomoc?
SAMSUNG GT-S5670
[ Cyber01001 @ 28.04.2013. 02:55 ] @
Citat:
Yoca: na vipu mi je, ocu da dekodiram.. moze neka pomoc?
SAMSUNG GT-S5670


Moze,zasto ne bi moglo :) , Galaxy mini sim unlock
[ SasaMiladinovic2003 @ 06.05.2013. 19:39 ] @
Kako da dekodiram telefon Vodafone 555 blue, radi samo na vip mrezi, IMEI 356694043945625 , ID V555X-2AVNRS1. Hvala unapred
[ zikic015 @ 11.05.2013. 19:26 ] @
Molim za pomoc!!!
Kako da dekodiram telefon fodafone 555 blue, radi samo na vip mrezi
IMEI 356694042838425 ID V555X-2AVNRS1
hvala unapred.
[ grofmed @ 29.05.2013. 23:19 ] @
pozdrav, dobio tj.majka dobila iz amerike mob. at & t - kasnije provalio da je zte R225,na youtube video kako doci do koda preko fastgsm i poslali mi dole navedeno

Dear Customer,

The unlock code(s) for your IMEI: 351590040283850 are

NCK: 642356842220
SPCK/SP: 690638882215

ukucao prvi broj kad mi trazio code ali time sam otkljucao mob.ne i dobio mrezu,ubacivao vip i telenor karticu ali- no service,potrebno joj je za Telenor pa ako neko zna resenje neka javi!
[ ZZIKA @ 05.06.2013. 10:06 ] @
ZTE R225 sa AT&T mreže je telefon predviđen za američko tržište.
Podržava rad isključivo na mrežama koje rade na 850 i 1900 MHz.
Samim tim ne može da radi na našim mrežama koje rade na 900 i 1800 MHz.

Ti si platio za KOD i sa tim KOD-om si otključao telefon.

Pošto telefon hardverski ne može da podrži rad na 900 i 1800 MHz, on logično ne može ni da vidi naše mreže.

Izmene koje bi trebalo uraditi na telefonu su takve i tolike da se to ne isplati, a u većini slučajeva nisu ni moguće.
[ grofmed @ 05.06.2013. 11:41 ] @
ok,skapirao odmah da je zbog frek.i odlozio ga inace nista se ne placa-mozda je bio pod ugovorom pa istekao ali kako god.hvala
[ djalf @ 26.06.2013. 14:35 ] @
El ima neko Unlock za Alcatel OT-209, mislim da je sa VIP-a
IMEI 353667044678786
ID 209X-2BVNRS1

Hvala unapred
[ galanda @ 30.07.2013. 17:03 ] @
Drustvo, jel bi neko mogao da mi pomogne oko dekodiranja za tel
ZTE BLADE G, iz telenora je...
da li uopste moze da se dekodira preko IMEI???
Hvala unapred
[ knezsrki @ 02.08.2013. 09:41 ] @
Pozdrav svima. Imam Nokiu 100 RH-130. Da li je moguće ovaj telefon dekodirati pomoću koda?
IMEI: 353269059555734
[ miki069 @ 02.08.2013. 13:13 ] @
Noka 100 se i dekodira samo unošenjem koda.
Kod se plaća 15 do 30 evra, zavisno od Servisa.

Ne ostavljajte IMEI od vaših telefona.
Neko će ih zloupotrebiti i posle imate grdne probleme sa organima gonjenja.
[ stefanaca @ 07.11.2013. 18:42 ] @
vodafone blue 555 V 555X-2AVNRS1
SVN 020 03 KAKO OTKLJUCATI RADI SAMO VIP UNAPRED ZAHVALAN
[ drmrvuja93 @ 20.11.2013. 22:57 ] @
zanima me da li je moguce besplatno otkljucati vodafone 555 blue? pokusao sam sa nekim softverima ali nista od toga
[ negas @ 27.11.2013. 19:24 ] @
Dobio sam kodove iz Telenora za dva telefona. Nokicu c2-01 i 1650.

Ovaj na c2-01 je odmah otkljucao telefon, ali na 1650 nije, ne moze. Pa rekoh da pitam kako mogu da otkljucam telefon N1650.

Ja sam ocekivao da otvorim 1650 odmah a da zabode na c2-01, kad ono obrnuto.

Na netu sam probao neke kodove, njih 20tak i vise i nista a na srecu nece upste da mi blokira telefon. Naravno probah i sa i bez kartice, ista pesma nece.

Ako imate neke kodove za ovaj telefon bacite ovde pa da pokusam.
[ Dragan Le @ 02.12.2013. 11:33 ] @
Aj mi pusti kodove za c2-01

Zahvalan bi bio
[ kobi87 @ 09.12.2013. 23:08 ] @
Dobro vece.Da li mogu dekodirati Sony Xpiriju pomocu kodova.Ako mozete da mi pomognete?najverovatnije je kodiran na Vip.Molim Vas pomozite.Hvala
[ kobi87 @ 09.12.2013. 23:08 ] @
Dobro vece.Da li mogu dekodirati Sony Xpiriju pomocu kodova.Ako mozete da mi pomognete?najverovatnije je kodiran na Vip.Molim Vas pomozite.Hvala
[ kobi87 @ 11.12.2013. 22:44 ] @
Dobro vece.Da li mogu dekodirati Sony Xpiriju pomocu kodova.Ako mozete da mi pomognete?najverovatnije je kodiran na Vip.Molim Vas pomozite.Hvala
[ Cyber01001 @ 11.12.2013. 22:49 ] @
Pa dobro cemu 3 posta za redom ? Obicno se saceka da ti netko odgovori....
Mozes ga otkljucati preko koda ali samo u slucaju da taj isti kupis negdje online,nema dzabe nigdje.
[ kobi87 @ 11.12.2013. 22:53 ] @
A slucajno,nisam znao kako da obrisem drugi moj post.A nema nikog ovako preko foruma da pomogne?Dobro,ondak fala
[ Cyber01001 @ 11.12.2013. 22:58 ] @
Nazalost uopce nema besplatnog rjesenja za dekodiranje,eventualno da trazis code od operatera ako imas mogucnosti
[ kobi87 @ 11.12.2013. 23:05 ] @
E jbg-a,ma nasao sam mob tako da ne verujem da ce mi operater Vip pomoci
[ kobi87 @ 11.12.2013. 23:24 ] @
Ali ok,hvala u svakom slucaju
[ marinke89 @ 07.04.2014. 11:19 ] @
Pozdrav svima,

Potrebna mi je pomoc, kako mogu da otkljucam Samsung galaxy S3. Pokusao sam preko galaxysim unlock ali dzabe kaze da imam neko novi system lock i da trenutno ne mogu da ga otkljucaju.
IMEI 354244058082424 / 01

Hvala puno
[ ZZIKA @ 11.04.2014. 17:50 ] @

Svaki Samsung Galaxy S3 se može otključati NSPRO ( http://www.nsteam.org/ ) ili Z3X Samsung ( http://z3x-team.com/samsung-activation/ ) BOX-om, kao i mnogim drugim sličnim alatima.
[ miskorus1 @ 23.04.2014. 21:03 ] @
Pozdrav svima,
Da li moguce dekodirati ili otkljucati LG G2, kod koga nakon ukucavanja 2945#*802* izađe lista:
zaključavanje mreže, itd...
izborom bilo koje opcije kaže: Telefon je trajno zaključan i nije ga moguće otključati.
To je permanent lock ako se ne varam, i izgleda da je neko ubacivao 10x pogrešan kod (pre nego što sam ga kupio). Tel radi samo na telenor.
Ako neko moze to da odradi neka se javi na pp

[ MiniMe @ 12.05.2014. 10:06 ] @
Imam Nokia Asha 302, na VIP Srbija mrezi. Molim PP sa preporukom za pouzdano I povoljno dekodiranje ovog telefona. Jer iz ovih ovde poruka shvatih da ne postoji nista besplatno. Hvala.
[ kobi87 @ 23.05.2014. 13:48 ] @
Dobar dan ljudi.Jel moze pomoc...imam Vip-ov Lg t375.Jel moze pomoc da ga dekodiiram,da prima Mts?Hvala
[ stevke76 @ 23.05.2014. 21:07 ] @
Moze li mi neko iskalkulisati kod za otkljucavanje
Model: Alcatel one touch pop c3
4033X-2ETNRS1 Telenor Srbija
IMEI: 862149023765060
Unapred havala.
[ nokia c6 @ 31.05.2014. 11:25 ] @
Pozdrav. Da li moze da se dekodira telefon lg optimus l7 2 sa telenor crnogorske mreze?
[ Sashka14 @ 10.09.2014. 11:13 ] @
Dobar dan vredni ljudi !
Imam Zte grand x na telenorovoj mrezi je,hocu da ubacim 64 karticu.
E 1588
Imei :865863010307028
S/N :326640161143
Unapred hvala!!!
[ miroslav29070902 @ 18.10.2014. 18:44 ] @
moze li pomoc oko dekodiranja telefon je Samsung gt s3350 imei 35597604740570/1 01 ssn s3350gsmh fcc id a3lgts3350
telefon je donesen iz francuske pa ako moze pomoc oko dekodiranja ili ako nije problem neki kod da posaljete
[ dragan.djokic @ 19.10.2014. 09:57 ] @
Tesko da ce ti neko besplatno poslati Samsung kod.
Mozes i daljinski da to odradis i da kupis kod ali to ti je neisplativo.
Telefon u ruke i pravac servis da se otkljuca na kabl, cena verovatno izmedju 500 i 1000 zavisno od servisa.
[ sasadj72 @ 14.11.2014. 09:45 ] @
Dali Postoji neka fora da se Mobilni dekodira a da se ne plati ? ? ?
ZTE Blade G
IMEI:359765030011659
[ KrkaCiC @ 14.11.2014. 11:38 ] @
Slabije
[ sat lnb @ 17.11.2014. 17:45 ] @
Moze li mi neko iskalkulisati kod za otkljucavanje
Model: Samsung GT-E1080W
SSN:-E1080WGSMH VIP Srbija
IMEI: 355874/04/639163/6
Unapred havala.
[ zorter @ 18.11.2014. 22:27 ] @
Imam ZTE Blade Q na VIP mreži i ne mogu da ga otključam. Na ZTE kalkulatoru dobijem dve šifre ali ni jedna neće da otključa. To su NCK/NP i SPCK/SP kodovi ali ne reaguje bilo da ih ukucam preko *983*8284# bilo preko ###825*09#.
Molim za pomoć, kako, šta i gde da ukucam da bi se otključati.
IMEI: 862310027611599
Hvala unapred.
Pozdrav
[ ninovicmiroljub @ 06.02.2015. 18:37 ] @
Imam Alcatel OT 808 zakljucan u Telenor mrezi. Kad ubacim mts trazi da upisem mrezni kod a kasnije verovatno traziti ce traziti unlock code. Ima li pomoci
[ cerebrum981 @ 20.02.2015. 23:38 ] @
Mrezni kod je u stvari unlock kod
[ MileG @ 21.02.2015. 23:17 ] @
Da li bi neko mogao da otkljuca ovaj telefon sa ove mreze?
http://www.mtel.ba/eshop-privatni/Telefon/Sony-Xperia-E3/692
[ kana @ 12.03.2015. 20:09 ] @
Da li se kod Telekoma moze saznati unlock kod za telefon sa njihove mreze
za koga je istekao ugovor poodavno, u pitanju je Samsung I5500.
Cini mi se da je to kod Telenora islo bez problema.

Ako daju gde da se obratim, podrska? telefonom? u poslovnici?
[ kana @ 14.03.2015. 19:21 ] @
Hex editor cuda cini, a i ne placa se.
[ fenix72 @ 03.08.2015. 10:35 ] @
Dali moze neko dami pomogne imam telefon samsung Galaxy mini2 GT-S6500D dali moze neko dami Kodira to preko IMEI posto nemogu preko usb konektor mi crko...
[ Milan3232 @ 31.01.2016. 12:53 ] @
Treba mi unlock code za nokiju 5228 imei 352715043982260 mreza telenor(mobtel). Hvala unapred
[ iculibrk @ 31.01.2016. 15:06 ] @
Ako ti je istekla ugovorena obaveza, a verovatno jeste mozes poslati mail na [email protected]. Trebas poslati ove podatke:
1. Ime i prezime vlasnika korisničkog broja uz koji je kupljen uređaj na koji se zahtev odnosi;
2. IMEI broj i model uređaja;
3. Korisnički broj
Imas ovde na sajtu telenora, pa procitaj.
Meni su poslali kod za par dana.
[ Milan3232 @ 31.01.2016. 17:57 ] @
Hvala puno iculibrk,nisam znao da moze tako. :)
[ Hrčak @ 21.08.2016. 18:21 ] @
Resio sam da se vratim na stare modele mobilnih, ovi androidi me zrache previse (u svakom svmslu rechi), a poslednji koji sam koristio je bio sony ericsson j10i2, pa sam pazario jedan polovan, u odlicnom stanju, ali ima firmware za western europe, ne za central, dakle nema srpski jezik! A meni bas taj treba treba iz odradjenih razloga...
Na zalost, preturio sam i google.com i yandex.ru (na kome ima firmvera za taj telefon, ali logicno, samo na ruskom), pa bih zamolio nekog dobrog coveka da me uputi gde bih mogao da nadjem iste, sto noviju verziju!
Takodje i skori svi sajtovi koji su pruzali podrsku vise ne rade, prestali su 2014...

Tako da molim za pomoc!
[ Monac2012 @ 10.06.2019. 23:38 ] @
Ako neko u beogradu ima kabl za otkljucavanje starog alkatel easy db doso sam do jednoga ali nazalost kodiran na slovenacki A1 tj simobile nekada pise kad se pali si mobile i trazi network kod inace radi bez problema.
Napomena:ovo je bez sim kartice
Ovako on radi.

Treba mi za neke lokacije gde jedino on ima signal a i ocu da imam u kolekciji otkljucan telefon.
Pozdrav