[ gogi2805 @ 22.08.2009. 21:01 ] @
Pozdrav;

Dali mi neko moze poblize objasnit kako se voip telefonija naplacuje jer ima VOIP STUNT klient i na njegovoj listi stoji da su nemacki fiksni brojevi besplatni , e sad dalije moguce da ako ja nekog zovem u nemacku da to njemu naplate ili da tu dodje uz moj ADSL racun. Ovo pitam jer se stvarno prvi puta susrecem sa tim oblikom komunikacije!

Unaprijed hvala
[ Kazo1 @ 22.08.2009. 21:13 ] @
Što su “Freedays” ?
Broj dana za vrijeme kojih možete pozivati besplatno destinacije za koje u cijeniku pise da poziv prema njima košta 0ct/min.
Dakle, tijekom vašeg Freedays razdoblja možete poziva sve destinacije navedene kao "Free" besplatno. Kada ste potrošili Free dane, primjenjuju se Normal rate cijenik. Dodatne Free dane možete dobiti kupnjom kredita.

Tjedne Free minute
Kod besplatnih poziva, postoje ograničenja na BROJ poziva i TRAJANJE poziva.
Registrirani korisnici dobiju najviše 200 ili 300 besplatnih minuta tjedno ( ovisno o voip provajderu), mjereno u posljednjih 7 dana i to po jedinstvenoj IP adresi. Neiskorištene besplatne minute ne mogu se prenesti u sljedeći tjedan .
Ako je ograničenje prekoračeno, primjenjuje se Normalrate cijenik.

Normal rate cijenik

Cijenik po kome se obračunavju pozivi nakon isteka “Free dana” ili tjednih free minuta.
Kod većine zemalja na koje se to odnosi, nako isteka free dana ili minuta cijena minute razgovora košta 1ct/min.


Ako sta jos nije jasno pitaj :))

Nece se naplatiti ni broju kojeg zoves a ni tvom operateru preko kojeg ides na internet.
Naplacuje se od kredita kojeg uplatis. Cista prepaid usluga.



LP

[ hjasko @ 22.08.2009. 21:38 ] @
Koristio sam dugo Voip Stunt i zadovoljan sam medjutim toplo preporucujem NONOH od istog proizvodjaca jer ima vise mogucnosti za iskoristenje free poziva na podrucju Ex-Yu... cijene su otprilike iste za razgovor nakon 120 dana free poziva prema vecini fiksnih telefona u EU,Americi,Austrijili i dr...


HJasko
[ Kazo1 @ 22.08.2009. 21:43 ] @
Actionvoip Srbija 3ct/min

Nonoh
90 free dana ako nije preko resellera
200 min free tjedno