[ arsa xx @ 18.12.2003. 23:22 ] @
Imam problem vec nedelju dana, verovatno kao posledicu ukljucivanja satelitskog linka, da uposte nemogu da uplodujem nista preko 7-8kB.
Kod ostalih provajdera nemam nikakvih problema.

Razmisljam da uzmem wireless link i upload mi je neohodan.

Ako neko zna dali upload radi na Technicom wirelessu neka javi.
[ BeastMaster @ 18.12.2003. 23:39 ] @
Meni upload sad radi bez problema na tehnikovom wireless-u, prvih dana nije radio, ali sada radi u proseku 6-7k.
Pozdrav
[ S a l e @ 19.12.2003. 00:38 ] @
Propusni opseg (brzin) 64 kbps?
Onda to i nije tako lose, cak sta vise i blizu maximalnih 8 KBps ;)

[ radojko @ 19.12.2003. 00:57 ] @
Imam isti problem, ne znam o cemu se radi.

Hoce da uploduje exe file ali nece sliku ni html, tako vec 10 dana?

Pokusao sam da slici promenim extenziju ali nevredi kao da provali da je slika.

Probaj da uplodujes neku sliku vecu od 20kB pa javi.
[ Ivan Stanojevic @ 19.12.2003. 02:48 ] @
wireless upload radi...

PITANJE: 64 kbps da li je to download 64 kbps + upload 64 kbps ili je tih 64 kbps deljeno na download+upload ?
[ Gojko Vujovic @ 19.12.2003. 04:53 ] @
Baš čudno, i ja sam imao sličan problem. Sale, nije problem u brzini
uploada nego se zakuca na 8k i ne šalje dalje. Nisam uspeo da provalim o
čemu je reč pošto se problem rešio sam od sebe - proradilo je.
[ nemesis @ 20.12.2003. 11:26 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Baš čudno, i ja sam imao sličan problem. Sale, nije problem u brzini
uploada nego se zakuca na 8k i ne šalje dalje. Nisam uspeo da provalim o
čemu je reč pošto se problem rešio sam od sebe - proradilo je.


vi svi koristite ono home user 64k :) itd ?:)
[ Gojko Vujovic @ 20.12.2003. 13:18 ] @
Ja zaboravih tu da dodam da nisam tih problema imao na tehnicomu već na sasvim drugom provajderu koji veze nema sa tehnicomom.

Uvek zakucavalo na nekih 8704 bajtova ako se dobro sećam cifre. Ne znam sa čim ima veze taj broj i zašto baš dotle prođe pa dalje ne ide.
[ nemesis @ 24.12.2003. 05:56 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Ja zaboravih tu da dodam da nisam tih problema imao na tehnicomu već na sasvim drugom provajderu koji veze nema sa tehnicomom.
Uvek zakucavalo na nekih 8704 bajtova ako se dobro sećam cifre. Ne znam sa čim ima veze taj broj i zašto baš dotle prođe pa dalje ne ide.


ccc... tako mator, gotovo na korak od CCIE ... :) ... a stvarash
zabunu .. ccc...
[ ocultis @ 12.03.2004. 12:28 ] @
Znam da je matora tema, ali ponovo aktuelna...

Tehnicom ISDN,

ne mogu da uploadujem nista na sajt, cak ne mogu da zakacim attachment na yahoo i hotmail...

Krene par kilobajta, pa stane, pa onda curka po neki bit...timeout...


zanima me da li neki ima tih problema?
[ Vertygo @ 12.03.2004. 20:48 ] @
Jesi li probao preko smin-a ( 042110834 ) ?
Ja sam pre imao problema sa uploadom preko ulaznih linija u Bgu i od tada koristim isključivo smin.

Offtopic : reci mi da li običan flat na tehnicomu podržava oba kanala ili je cena nešto viša?
[ ocultis @ 13.03.2004. 23:30 ] @
Preko smin-a ne ide, a ne ide bogami ni preko 3060xxx... Probao analognim modemom, ide bez problema... nesto do ISDN-a...

Da l' je moguce da nema ljudi sem mene, koji imaju problema sa ISDN tehnicom uploadom... Tehnicka podrska mi kaze da nisu imali prijava za tako nesto...ajde ljudi kazite mi da je do mene :(

offtopic:
Tehnicom ne podrzava oba kanala, samo jedan :(
[ Gojko Vujovic @ 13.03.2004. 23:36 ] @
Zanimljivo je da Tehnicom leti preko wirelessa. Izgleda da su wifi korisnici pokupili sav dostupan propusni opseg.
[ nemesis @ 14.03.2004. 01:19 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Zanimljivo je da Tehnicom leti preko wirelessa. Izgleda da su wifi korisnici pokupili sav dostupan propusni opseg.

verovao ili ne ... nije :) ...
pre par dana je pushten news server kao i server za razmenu .. :)
i chak ni to nije popunilo link ... :))) ...
nego ono kako kad kome zalomi :)..

[ nemesis @ 14.03.2004. 01:21 ] @
Citat:
ocultis:
offtopic:
Tehnicom ne podrzava oba kanala, samo jedan :(

pa da.. zato shto placash jedan flat a ne dva :) ...
simple ... priznacesh ...
[ ocultis @ 14.03.2004. 07:16 ] @
Nije, "ne postoji mogucnost" kacenja na oba kanala... pa sve i da uplatis 2x flat

Zanimljivo medjutim, da sam uspeo da se zakacim sa jednim kanalom na ISDN, a istovremeno preko drugog kompa, analognim modemom (sa istog telefona) jopet na tehnicom...
[ pailhead @ 17.03.2004. 07:41 ] @
E ja izgleda imam ovaj problem, vec 2 meseca nemogu da uploadujem nista na ftp servere, krene prvo 5kbs, posle samo par trenutaka uspori i skroz stane, uploadujem svega 7-8kb.
[ Guardian OfThe Blind @ 04.11.2004. 09:13 ] @
Definitivno je do tehnicom-a, i ja sam pokušao na oba broja, sa tri različita kompa i tri različita modema i jednostavno neće da uploaduje fajlove (i uopšte podatke, čak i neke velike html forme nisu htele da mi se šalju) veće od neke granične veličine. To je stvarno sramota, "običan" korisnik neće primetiti u surfu a web dizajneri mogu da se oproste od posla!
[ smars @ 04.11.2004. 13:37 ] @

hmm.. problem je i dalje aktuelan...

Evo, ja uplatio pre mozda mesec dana FLAT 7 dana :) da vidim da li se popravilo stanje,
i utvrdio sam da, ako se kacim preko SMIN broja (iako to ne volim da cinim :), upload
radi, cini mi se, bez problema (??) Da li je jos neko ovo primetio?
Dobar je tehnikom, recimo, to sto nije radio upload je bilo korisno jer nisu mogli da skidaju nista od mene prilikom koriscenja P2P programa, mada kad bolje razmislim, to je ponekad i otezavalo situaciju (kickovanja sa hubova i slicno)

:))

pozdrav
[ ocultis @ 05.11.2004. 12:57 ] @
Evo ljudi čini mi se da sam pronašao rešenje problema upload-a. Naime, potrebno je isključiti softversku kompresiju...

idite na konekciju/properties/networking/settings i odčekirajte enable software compression

probajte i javite kako radi...

[ Guardian OfThe Blind @ 06.11.2004. 16:42 ] @
Da mislim da je to i kod mene rešilo problem, mada sam zaboravio da sam to isključio pa sam prvo pomislio da su ljudi iz tehnicoma videli temu i isključili ograničenje. Kakva zabluda...