[ XMistery @ 02.09.2009. 19:54 ] @
Molim za savet, nisam uspeo da nadjem odgovor na par pitanja u vezi sa funkcionisanjem MoneyBookersa i Debitnih kartica tipa Visa Virtuon od Rajfaizen banke i Visa Internet Banke Intesa.

Da bi se verifikovala debitna kartica moram uplatiti na primer 10 EURA i Moneybookers skida 1-3 eura, to je OK

Pitanja>

1= > Interesuje me da li prilikom podizanja sredstava sa svog MoneyBookers racuna mogu novac poslati putem SWIFT transakcije na devizni racun u Banci Intesa ? I kako se na primer u Banci Intesa ta transakcija vodi ? tj. da li se vodi kao da je fizicko lice poslalo novac ( Ime Prezime, adresa itd.) ili se vodi pravno lice MoneyBookers?



Da li se navodi ime i prezime osobe koje ima MoneyBookers i koja je poslala novac putem SWIFTA ili samo Moneybookers ?


2= > Da li putem SWIFT-a mogu poslati novac na bilo koji devizni racun fizickog lica u Srbiji. Pireus banka na primer ne naplacuje proviziju ako su sredstva na racunu vise od pet radnih dana.

Moja majka ima racun u Pireus Banci pa bih mogao na njen devizni racun poslati sredstva sa MoneyBookers account-a

3=> da li se novac na Moneybookers racunu automatski salje na moj deviyni racun u Intesa Banci ili ja popunjavam online zahtev za podizanjem novca i slanjem na odgovarajuci deviyni racun?

4= > nameravam da se bavim elektronskom trgovinom. Interesuje me da li se sva imena ljudi koji su kupili od mene navode u izvodu banke na primer Intesa Banke, jer cu onda morati malo malo da idem do banke i potpisujem izjave i razne druge gluposti.

5=> ako je stanje na MoneyBookers racunu na primer 1000 ( hiljadu) EURA koliko iznosi limit koji mogu uputiti SWIFT transakcijom na devizni racun u Intesa Banci?




[ gidraa1 @ 03.09.2009. 11:45 ] @
Pozdrav, imam slicna pitanja pa da ne bih otvoria novu temu nadam se da ce ovde neko odgovoriti:
1.U Intesi imam devizni racun na kojem mogu biti samo euri cini mi se, na moneybookersu imam 100$, sta bi se desilo kada bih pokusao tih 100$ da povucem na ovaj racun
2.Kolika bi bila provizija na 100$
[ aceall @ 03.09.2009. 14:12 ] @
1. Mozes, salje ti pravno lice MoneyBookers
2. Ne mogu da se sjetim da li je obaveza da ide na devizni racun na cije je ime otvoren monebookers nalog ili su to dvije nezavisne stvari, uglavnom unosis swift bilo koje banke i tvoj IBAN u toj istoj banci
3. Mozes dodati par deviznih racuna na MBakaunt, biras iznos i na koji nalog devezni racun se salje.
4. Ne, imena se ne navode.
5. zavisi od limita, limite podizes raznim verifikovanjima (adrese stanovanja, kartice, racuna itd.), imas nekoliko nivoa. MIslim da ces $1000 moci poslati sa prvim levelom.

Vazan savjet za tebe, ako budes imao kontakta sa supportomne spominji da naplacujes usluge, onda ces morati commercijalni nalog otvarat, kazi da je lova od prijatelja ili rodbine.

Ako ciljas na duge staze sa MB-om, mozes se totalno zapetljat sa verifikacijom bankovnog racuna. Negdje sam to objasnio (prije 3-4 mjeseca), pogledaj history mojih poruka. Uglavnom, MB sam morao batalit.


1. Bukvalno nista. Trazi u Intesi instrukcije za dolare.
2. MB ispod dva dolara, i koji euro u Intesi, daleko manje od 10% ukupno, iz mog iskustva.

[ XMistery @ 03.09.2009. 16:33 ] @
Hvala Aceall,

Moneybookersu u svakom slucaju stizu pare ( u stilu " pare dolaze same") tako da smo mi u situaciji da udovoljavamo njihovim zahtevima, tuzno ali tako je.

meni Moneybookers account treba da bih naplacivao usluge i prodavao svoju elektronsku publikaciju. Videcu sta sve odjednom da im posaljem od dokumenata za verifikaciju tako da me ostave na miru. Imam pravo da radim i naplacujem svoj rad.

Pitanje: Kako ide sa naplatom ? Da li ja nakon dogovora sa osobom koja zeli da kupi mogu proslediti njegovu email adresu i da MoneyBookers odradi posao? Ili ako ima neka bolja varijanta.

Da li se i taj covek koji kupuje od mene mora prijaviti na MoneyBookers i otvoriti svoj racun kod Moneybookersa ili moze da plati koriscenjem neke od kartica ( Visa i slicno)?


Pretpostavlja da se po izvrsenoj uplati moze dobiti uvid na MoneyBookersu da je uplata izvrsena, kada i ko je uplatio, molim ko ima iskustva sa ovim da nesto kaze o tome. Hvala

Pozdrav



[ gidraa1 @ 03.09.2009. 18:50 ] @
Mnogo hvala aceall!!
ali imam jos par hitnih pitanja
1.Novac bi povukao direktno na devizni racun, ubacio sam swift code intese i broj mog racuna tamo u banking account i sve je proslo OK, nadam se da ne moram da verifikujem ovaj racun nikako, posto mi verifikacija nije uspela za debitnu karticu odnosno nikako nije hteo da prihvati cifru koju mi je skinuo sa racuna i sad mi vise ne da da ukucam.Jesi li imao prilike da povlacis direktno novac na devizni racun na ovaj nacin i ako jesi koliko je trebalo vremena dok nije stigao?
2.Za svaki slucaj moram da pitam da li sam pravilno upisao broj racuna, posto mi nije dao "-" karakter da upisem.Broj deviznog racuna mi je u ovom formatu RS35-xxx-xxxxxxxxxxxxxx-xx E sada posto nisam mogao "-" da upisem upisao sam ovako RS35xxxxxxxxxxxxxxxx gde je x neki broj.Moneybookers je prihvatio ali bojim se da slucajno ne napravim transakciju na neki pogresni broj.Pozdrav, i zahvaljujem
[ aceall @ 03.09.2009. 21:23 ] @
XMistery


Da, i meni treba neki sistem za naplacivanje usluga... Za sada se snalazim kako umijem i znam.

"Imam pravo da radim i naplacujem svoj rad. "
Ako im das to do znanja, moras da otvoris komercijalni nalog. To se veze i za odgovog na tvoje drugo pitanje. Ako korsits obicni nalog, i druga strana (koja placa) mora imati njihov nalog. S druge strane ako imas komercijalni nalog, pravis sebi "prodavnicu" i ljudi mogu kupiti proizvode karticom ili paypal-om.

Za sve uplate imas detaljan uvid.




gidraa1

Da, na devizni racun stigne za 13 do 15 dana.


Moj IBAN pocinje sa BA plus 18 brojeva, nema minusa. Ne znam, trebalo bi da je to ok ako izbacis minuse.
[ XMistery @ 03.09.2009. 23:53 ] @
Hvala Aceall,

na stranici http://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=m_paymentoptions

se nalaze kao moguci metodi placanja Visa, American Express, Diners, Master Card sto znaci da kupac koji kupuje od mene moze da koristi svoju kreditnu karticu a ne mora da otvara Moneybookers racun? Nadam se da je to tako ?

Mozda je bolje da odmah otvorim komercijalni racun na Moneybookersu i da mogu da primam placanje i kreditnim karticama.

Ako neko ima informacije o ovoj temi molim neka napise nesto o tome. Hvala

Pozdrav
[ sasadjak @ 06.09.2009. 13:50 ] @
Citat:
XMistery 1= > Interesuje me da li prilikom podizanja sredstava sa svog MoneyBookers racuna mogu novac poslati putem SWIFT transakcije na devizni racun u Banci Intesa ? I kako se na primer u Banci Intesa ta transakcija vodi ? tj. da li se vodi kao da je fizicko lice poslalo novac ( Ime Prezime, adresa itd.) ili se vodi pravno lice MoneyBookers?
?

Kad dodje na devizni u intesi tamo se vodi da ti je pare uplatio MONEYBOOKERS LTD. 1/WELKEN HOUSE 2 (pravno lice) i tako je svaki put.
A kako si ti dosao do para na moneybookers trag postoji samo na moneybookersu.

Citat:
XMistery 2= > Da li putem SWIFT-a mogu poslati novac na bilo koji devizni racun fizickog lica u Srbiji. Pireus banka na primer ne naplacuje proviziju ako su sredstva na racunu vise od pet radnih dana.
Moja majka ima racun u Pireus Banci pa bih mogao na njen devizni racun poslati sredstva sa MoneyBookers account-a

Mislim da to nije moguce.
Otvori onda moneybookers na majku pa prebacuj sa svog moneybookers racuna racuna na njen a sa njenog povlaci na devizni racun u banci.

Inace Intesa uzima oko 3,2 evra kada ti stignu pare bilo da povuces 100 ili 500 eura.(plus 1,8 eura koje ti uzima moneybookers po transakciji) To je problem ako radis sa malim ciframa na recimo 100 evra dodje te 5% povlacenje para.

Citat:
XMistery 3=> da li se novac na Moneybookers racunu automatski salje na moj deviyni racun u Intesa Banci ili ja popunjavam online zahtev za podizanjem novca i slanjem na odgovarajuci deviyni racun?

Samo prvi put ides u banku i pises izjavu, kasnije sve ide automatski (nikada nisam cekao duze od 3 radna dana za pare na racunu)

Citat:
XMistery 5=> ako je stanje na MoneyBookers racunu na primer 1000 ( hiljadu) EURA koliko iznosi limit koji mogu uputiti SWIFT transakcijom na devizni racun u Intesa Banci?

Iznosi onoliko koliki ti je ukupan "outgoing transaction limit" na moneybookersu.
Ako je sve regularno oni ce ti odobriti koliko god ti je potrebano.













[ DrJale @ 05.10.2009. 14:45 ] @
Da bi se skinule pare sa MB, jedino što ti treba je devizni račun (Intesa, Raiffeisen, Alpha,...), SWIFT kod banke kod koje imaš račun i tvoj IBAN. Banka će ti dati na papiru sve te neophodne informacije sa tim što će ti naznačiti koju stranu banku da koristiš kao "Intermediary" ako vršiš transfere posebno za dolare, posebno za evre,... Ovo ti u suštini ne treba za MB. MB će ti jedino tražiti SWIFT i IBAN a ti brojevi su ti isti bilo da vršiš transfere u evrima ili dolarima,...

U kojoj valuti će novac stići zavisi od valute na MB.

Pare su od pravnog lica i čim stignu (ako si ti fizičko lice) banka će te obavestiti da imaš priliv iz inostranstva i da moraš da odeš do najbliže filijale da dostaviš osnov tog priliva. U suštini treba samo da potpišeš neki papir koji ti daju na kome napišeš osnov, ili imaš više opcija pa zaokružiš. Ja stavim kao osnov honorar. Čim potpišeš taj papir pare su ti dostupne i možeš da ih skineš sa računa. Većina banaka ovo zahteva samo za prvu transakciju a svaka sledeća od istog pošaljioca ti leže na račun automatski. Pare inače stižu nakon 3 dana od datuma iniciranja transfera na MR (bar u Intesi i Raiffeisen).

Pare sa MB možeš jedino prebaciti na svoj račun (mora da glasi na tvoje ime). Maximalni iznos koji možeš prebaciti ti određuje MB (pod uslovom da imaš toliko para na računu ;) ) i resetuje se na svaka 3 meseca. Kod nas u suštini nemaš limit koliko para možeš da primiš, samo vodi računa ako primaš veće iznose da banka može da te prijavi poreskim organima.

Tvoja banka nema uvid u to ko ti je uplaćivao pare na MB. Ima samo uvid da ti pare stižu od MB i u kom iznosu.

Koliko ja znam nije potrebno imati komercijalni račun na MB da bi se prodavale stvari preko Interneta. Ja sam to radio ranije i čak sam i na sopstvenom sajtu napravio interfejs za MB. Još sam ih i obavestio da ću to da radim da bi me stavili u njihov listing i nisu mi tražili komercijalni račun.

Ranije je svaki kupac morao da otvori nalog na MB da bi platio, ali je sada moguće i bez toga. Treba samo poslati e-mail MB i napisati im da ti omoguće interfejs za naplatu cc bez otvaranja računa. E za ovo možda treba komercijalni račun, mada ja to još nisam radio tako da ne znam.

Pozdrav!
[ aceall @ 10.10.2009. 17:41 ] @
Citat:
Koliko ja znam nije potrebno imati komercijalni račun na MB da bi se prodavale stvari preko Interneta.


Mene su onda zavlacili, a tako mi je i izgledalo. Imao sam solidan iznos na racunu kad su mi onemogucili da cimnem lovu na racun u banci, trebalo ga je verifikovati.
U nasim kilavim bankama NARAVNO nisu primili verifikacioni kod uz iznos manji od $20 koji se salje za verifikaciju.

Onda sam pokusao manuelno sa njima da verifikujem, trajalo je mjesec dana i jedan od zadnjih mejlova je bio ufazonu eto dokazo si da je to tvoj racun, jos nam samo kazi za sta koristis MB nalog. Ja kazem da naplacujem usluge i pravo se zeznem. Oho momce, pa ti si za komercijalni nalog, otvaraju mi novi tiket i prica pocinje iz pocetka. Opet ista verifikacija i vjerotavno novih 30 dana cimanja i svakodnevnog nerviranja. Nisam im se vise javio.

Pare sam poslao jednom klijentu koji je uspjesno skino lovu u banku.
[ vakaa @ 18.07.2013. 17:19 ] @
Molim vas za pomoć... otvorila sam svoj MoneyBookers nalog i treba sada da dam podatke o računu.. Stalno mi odbija SWIFT code banke- Moskovska banka ad- Beograd.. u banci su mi dali ovaj MBBGRSBG, i proveravala sam na netu, to je taj code, ali stalno mi piše Invalid entry, poslala sam i poruku njima tamo u help, ali prošlo je već 10 dana i nisam dobila odgovor...