[ Nevena79 @ 05.09.2009. 12:40 ] @
Ne znam gde tacno staviti ovu temu jer ima veze i sa PS i sa izradom sajta ali hade da probam ovde. Naime o cemu se radi. Manje vise znam napraviti sve sto mi treba u PS ali ne znam kako se to inplementira u web dizajn. Naime evo pocetnicki primer.

Pogledajte ovo http://psd.tutsplus.com/interf...-stunning-vista-inspired-menu/

To je jednostavan primer izrade menija. E sad sta je problem? Zardzala bih se na onom delu kada misem dodjem na odredjeni deo menija treba da se promeni boja tog menija tj onaj efekt kad je mis na njemu. To je nacrtano ali kao staticna slika a kako uraditi da se taj efekat desava kada mis dodje na neku stavku iz menija i da istog tog efekta nema kada se mis skloni? Efekat je na poslednjoj fotografiji a obelezena je opcija About. Nadam se da shvatate sta pitam. Da li se to radi u PS-u ili se to radi u alatu za WEB dizajn?
[ boskod @ 05.09.2009. 13:20 ] @
Ovo sto tebi treba jesu 2 .png sliceovana dela u photoshopu, a ostalo odradjujes css stilovima. Kad prevuces mis desi se to da se ucita "hoover.png" kad sklonis mis, vrati se prvobitna "defaultmenu.png".
Nadam se da sam pomogao.
[ koska @ 05.09.2009. 13:35 ] @
Isto tako, pre nego sto se upustis u CSS, mozes na laksi nacin u Dreamweaveru da ides na Instert -> Image -> Rollover Image... cisto da skontas kako sve funkcionise... (u ovom slucaju rollover se odradjuje preko java scripta)

U svakom slucaju, u PS-u pravis samo dve verzije iste slike, a ostatak radis van PS-a....
[ Nevena79 @ 05.09.2009. 14:03 ] @
Ok, toliko znam. Jasna su mi oba primera. Hvala