[ xxmatrixx @ 07.09.2009. 00:04 ] @
imam ispit i hitno mi treba zadatak ovaj iz asemblera zato molim vas pomozite mi

Napišite program u asembleru za x86 arhitekturu koji oduzima broj 16 od broja 18.


AKO IKO ZNA DA GA URADI NEK MI ODGOVORI NA OVO ILI NEK MI POSALJE EMAIL na [email protected]



unaprijed zahvalan
[ Srđan Pavlović @ 07.09.2009. 00:08 ] @
ES forum ne funkcionise po principu izrade domacih zadataka po porudzbini :)

Mozes da krenes da radis, a onda da ti se pomogne ako je negde zapelo.
[ xxmatrixx @ 07.09.2009. 00:11 ] @
eheh e moj brate pokusavao sam ja al ja ovo jednostavno ne kontam molim te ako mozes da ga uradis ti ili bilo ko bio bih duboko zahvalan usput ovo mi je uslov za drugu godinu a ja pojma nemam molim te pomozite
[ combuster @ 07.09.2009. 00:36 ] @
SUB 12,10 ???

Valjda imas nesto od materijala sto ste radili iz programskih jezika i asemblera?

http://www.emu8086.com/dr/asm2..._source_code/2_sample.asm.html

Evo ti jedan example, prilagodi ga onome sto ti treba...
[ xxmatrixx @ 07.09.2009. 00:48 ] @
sve bih ja to uradio jos kad bih znao kako to ide hehehe zato sam i trazio pomoc al tebi ipak hvala najveca al ja se ondje ne snalazim ako mozes da uradis to sa brojem 81 i 16 oduzimanje bio bih beskrajno zahvalan
[ xxmatrixx @ 07.09.2009. 01:27 ] @
pa zar je moguce da niko nezna napisati zadatak a joj ima da grohnem sutra ko sa jabuke
dajte ako iko zna nek uradi platicu mu
[ Majstor_Pućko @ 07.09.2009. 01:41 ] @
A zar je moguce da ti nisi to naucio ili otisao na konsultacije kod profesora? A ovamo si se setio bukvalno sate pred ispit da radis zadatak, uostalom to je gradivo za srednju skolu. Ja se secam da sam to s***** radio, i toliko sam mrzeo da sam zaboravio. Samo cini mi se da je to trik pitanje, jer koliko me secanje sluzi asm nema oduzimanje, vec se radi nekako pomocu sabiranja, cini mi se ono preko komplemenata, jer ALU ne moze da oduzima, pa se sabira sa komplementom.
[ Srđan Pavlović @ 07.09.2009. 01:46 ] @
Jel moguce da ne moze da se snadje sa linkom koji je dobio? :)

Ja ne znam asembler, ali ovaj gore primer koji je linkovao combuster
mi izgleda tako jednostavno... samo stavis svoje vrednosti umesto onih u primeru.

A i ne vidim sto ne bi pao ispit kad ne znas gradivo? ;)
[ Majstor_Pućko @ 07.09.2009. 01:48 ] @
Evo ovde imas primere, ovo sto sam ja naveo je valjda oduzimanje sa pozajmljivanjem i nesto se radi sa onim Carry bit-om za odrdjivanje znaka. Uglavnom ako imas bilo kakvu predstavu o asembleru onda ce ti ovo biti dovoljno.
http://www.embeddedrelated.com/usenet/embedded/show/18957-1.php

Uzmes knjigu i gleds u ove primere i izmozgas, ako nisi u stanju to sam da uradis, onda cu ti dati prijateljski savet ispisi se iz skole na vreme, uvek ima posla pored mesalice.
[ combuster @ 07.09.2009. 01:52 ] @
Em sam dao link sa kompletnim zadatkom samo sa drugim vrednostima em sam mu napisao SUB 12,10 tj hex vrednosti 16 i 18 pa ako ne moze da se snadje e onda neka padne, bice dovoljno profanu da ga pita bilo sta i ima da tropi. A i decko je sav u fazonu ma mene mrzi to da gledam napisi mi zadatak :D
[ Majstor_Pućko @ 07.09.2009. 01:56 ] @
Mene samo interesuje sta takvi likovi kazu poslodavcu, i gde se oni uposte zaposle? Zato i imamo ovde na Balkanu toliko "strucnjaka" :D
[ combuster @ 07.09.2009. 02:23 ] @
movl $18,%eax
movl $16,%ebx
subl %ebx,%eax
nop


Eto...
[ burex @ 07.09.2009. 13:04 ] @
E, sad si mu odvalio AT&T sintaksu, gotov je pred profom...
(još kada ga pita šta znači ono "nop"... c c c)
[ combuster @ 07.09.2009. 13:18 ] @
Neka mu samo kaze "nista" :D
[ Lacika.1991 @ 07.09.2009. 21:33 ] @
koliko ja znam,moraš prvo da nadješ komplemente od ta dva broja,znači imaš a i b,onda nadješ komplement tako što samo obrneš sve.i onda sabiraš te komplemente,ima tu još forica ako je negativan na kraju,i tako
[ EArthquake @ 16.09.2009. 20:02 ] @
to sa kompementima i sl sluzi za slucaj da tvoj procesor nema instrukciju za oduzimanje ,
pa oduzimanje predstavljas preko sabiranja u komplementu ....

ako je vec asembler , a ne cisto logickim funkcijama , onda verovatno vec postoji instrukcija za oduzimanje