[ PPZ @ 10.09.2009. 22:22 ] @
Treba da pomognem jednom drugaru ovde, koji traži rešenje za Logo Insertion ("lepljenje" logo-a na sliku, za malecnu TV-stanicu).Mi u firmi imamo skupa rešenja tipa GrassValley, Chyron ili Kramer, ali njega interesuje nešto što bi lepilo logo na kompozitni signal, koji bi se dalje slao u predajnik.Znači ne interesuje ga digitalni signal već analogni.Trenutno postoji nekakav kućni uređaj tipa Pinnacle koji jako degradira sliku, a on bi da to malo poboljša, a budžet je jako ograničen.

Interesuje me da li postoji neko jednostavno rešenje, tipa softver+kartica za PC, ali da nije tipa Character generatora, nego specifično samo da prikazuje logo, i da ima mogućnost pamćenja i promene do 10 logo-a maksimum.

Znam da u Srbiji ima dosta malih TV stanica pa me interesuje sa čim one rade, i generalno ako neko zna kakvo rešenje da ne košta mnogo...
[ Fac Ut Vivas @ 19.09.2009. 23:22 ] @
Došao si na pogrešan forum :) Televizija je odmah tu pored...

To što tebi treba kod nas radi Sams, nadam se da neko neće shvatiti ovo kao reklamu. Mislim da je najjeftinije rešenje bilo ispod 500 € a radi posao korektno. Radi kao eksterni keyer ima relej, GPI.... Mislim da Pink koristi Samsov inserter za logo a i za sat takođe.

Pogledaj detaljnije na:

http://www.sams.rs/new/_sr/index.php
[ PPZ @ 22.09.2009. 08:44 ] @
Da, ovo mi izgleda privlacno.Kontaktiracu ih da vidim kako se to moze kupiti, i koje su cene.Meni bi radio posao i onaj najlosiji, bez SDI ulaza....

Hvala puno na odgovoru!
[ BozaLaki @ 27.09.2009. 08:27 ] @
Evo da se i ja ukljucim malo...
Ja sam taj problem resio programcicem koji se zove "text ticker". Odlicno zavrsava posao, moze se podici vise puta i sluziti i za crowl i jos po nesto a cena je smesna. Naravno, nije savrsen. Javi mi se na pp ...