[ Marko Enter @ 15.09.2009. 22:06 ] @
U pitanju je micro SD kartica od 1GB marke ScanDisk . Problem je u tome jer je zakljucana.Do toga je doslo kada sam je pozajmio prijatelju a on mi vratio pod sifrom (zakljucana) .
Da li neko zna na koji nacin mogu da je otkljucam i povratim meni bitne podatke ? ili nacin da je makar formatiram .
U napred zahvalan

pozdrav
[ Binary Mind @ 16.09.2009. 14:10 ] @
Mislim da mozes da formatiras karticu u samom mobilnom telefonu... Za povratak tebi vaznih podataka vec nisam siguran da li se i kako moze izvesti jer nikad nisam probao.
[ Marko Enter @ 16.09.2009. 21:26 ] @
Trebalo bi da moze sa nokiom komunikator , ali nemam takvu nokiu i ne znam ko je ima , cuo sam da moze sa nekim uredjajem , dali ima neko semu za pravljenje tog uredjaja ?

pozz
[ windows7 @ 16.09.2009. 21:55 ] @
Probaj kod servisa koji se bave spašavanjem podataka, verovatno imaju rešenje za to.
[ night-shift @ 16.09.2009. 22:13 ] @
Možda da formatiraš karticu, pa je ubaciš u čitač kartica na računaru i onda probaš nekim recovery programom da izvučeš podatke (GetData Back i slično).

Ovo je samo predlog, ograđujem se od nastale štete ili gubitka podataka tim postupkom.
[ Horvat @ 19.09.2009. 13:29 ] @
a da pozoves tog drugara i uzmes [pozajmis] njegov telefon da prebacis podatke? [ili da ti on kaze koji pin je upisao za sifrovanje,ako je takvo sifrovanje u pitanju]