[ a zo zo @ 17.09.2009. 09:08 ] @
Pozdrav!
Ako je sajt uradjen u Joomla, i ja odem u Global configuration u meniju Site, i u dijelu za meta keywords postavim sve varijacije na temu, "velika i mala slova" verziju a s obzirom da smo ogranak moram da naglasim nas u tim rijecima, ..., kako to da ne mogu da sajt pronadjem uopste kao sto je naslovljen, ni nakon par strana na google-u??? Postavim u google i adresu sajta i izbaci mi pocetnu stranu sajta umjesto naslov sajta. Kako da to sve postavim? Sigurno je neka glupost u pitanju. Nova sam u ovom pa, eto, ako neko ima slobodnog vremena da odgovori... Hvala!
[ ||NeX|| @ 22.09.2009. 15:12 ] @
1. Da bi bila indeksirana stranica, treba ti par linkova sa drugih stranica na tvoju. Ako želiš u top100 za neku riječ moraš se pobrinuti malo više oko SEO.
2. Ako ti je Joomla 1.5, meta tagove možeš mjenjati sa ovom componentom: http://www.rsjoomla.com/joomla-components/joomla-seo-sef.html
[ jeja7676 @ 19.10.2009. 11:39 ] @
Ako bi ti pronasla tvoj sajt nakon 5 strana, onda neko ciji je sajt na 6-toj strani to isto ne bi mogao da kaze :) zar ne?
Sada si ti ocigledno neko ciji sajt se nalazi na strani X, gde je X > par_strana
i to je normalno.
Da bi se popravio rejting sajta, odnosno njegova pozicija u google-u nije samo dovoljno postaviti neke meta tagove. A i da jeste, efekat te intervencije bi bio vidljiv nakon nekoliko dana do nekoliko nedelja.
Sa druge strane tvoj sajt mozda nije ni indeksiran odnosno i nema SERP.
Savet prethodnog clana je u sustini najbolji za resenje tvog problema :)

Srdacan pozdrav