[ Max Payne @ 17.09.2009. 18:09 ] @
Da li neko zna zasto se ovo desilo? Znaci u pitanju je nov sajt, a webalizer ako neko ne zna je program za pracenje statistike sajta.

Kod nekih hosting provajdera, webalizer folder se automatski dodaje u root sajta, tako je bilo i u ovom slucaju. I u pocetku je sve bilo dobro. Onda nakon nekih 15 dana, odjednom se u rezultatima pretrage pojavljuje umesto pocetne stranice sajta, jedna od stranica iz webalizera. Znaci url izgleda ovako

sajt.com/webalizer/usage_200909.html

a title je takodje preuzet sa ove webalizer stranice, pa sada umesto naziva sajta u rezultatima pretrage pojavljuje se

Usage Statistics for sajt.com - September 2009

Naravno, ni jedan jedini link ne ide ka toj stranici. Inace sajt ima oko 10-ak linkova sa raznih mesta, svi gadjaju pocetnu stranicu.





[ srlexic @ 18.09.2009. 23:21 ] @
Najjednostavnije bih ga ''sakrio'' od pretraživača sa robots.txt fajlom?
[ Max Payne @ 19.09.2009. 00:10 ] @
Ma potpuno sam obrisao ceo taj folder sa servera i vise se ne pojavljuje. Pronasao sam tamo na jednom mestu u podesavanjima hostinga, opciju da se potpuno iskljuci ta statistka, koja i nije potrebna.
I dalje se jos uvek pojavljuje kao sto sam naveo, s tim sto se sada pojavljuju dva rezultata, prvi onako kako treba, a drugi odmah posle njega ovaj webalizer, kao sto sam naveo.
Mislim da je pravo pitanje zasto se ovo desilo?
A pretpostavljam da ce uskoro da se sredi situacija...
[ ||NeX|| @ 22.09.2009. 15:15 ] @
Ako si sklonio folder, onda će nestati kad-tad iz SERP-a. A možeš i preko GWC da izbaciš pojedine URL-ove ručno iz indexa.
[ Max Payne @ 22.09.2009. 20:18 ] @
Citat:
||NeX||: A možeš i preko GWC da izbaciš pojedine URL-ove ručno iz indexa.


Da, to sam se bas danas setio :) pa sam i uradio. Jos uvek se pojavljuje, ali verujem da ce uskoro nestati...
Pozdrav