[ R A V E N @ 20.09.2009. 05:57 ] @
Da li postoji program koji može ovo obaviti? Dakle, nešto kao FLV Extract



samo što rukuje sa .MP4 datotekama.

Imam mnogo .MP4-a koje sam preuzeo sa Youtubea, ali koje za video imaju samo jednu sliku, čega bih se htio riješiti.
[ R A V E N @ 21.09.2009. 09:36 ] @
Besplatni Avidemux je obavio posao, mada je sirovi audio koji je izvučen beskoristan (sudeći po Avidemuxovoj dokumentaciji, takav audio i ne može samostalno egzistirati). Ali zato ekstrakcija u loseless PCM format radi bez problema.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 21.09.2009. u 11:00 GMT+1]
[ Stranger2 @ 21.09.2009. 13:00 ] @
pa audio u MP4 fajlovima sa YouTubea je verovatno u AAC formatu i moze biti pustan samostalno u Winampu, KMPLayeru i mnogim drugim plejerima.

Mozes demuxoavti audio sa MediaCoder-om. Kada stavis fajl na listu u prozor mediacodera otvori desni-klik meni i izaberi "Details Of Selected File". Procitaj sta pise koji je format za audio. Ako je AAC onda ces audio fajlu koji demuxujes dati ekstenziju .AAC

treba da podesis sledece:
Izaberi Task mode: Demux


Na kertici Demuxer podesi:
stavi kvacicu ispred "demux for auudio video source"
stavi kavcicu ispred "demux audio"

file ext. for audio stream stavi AAC ili drugaciju ako prethodno utvrdis da je drugaciji audio u pitanju.
[ R A V E N @ 22.09.2009. 16:50 ] @
Zapravo, našao sam jednostavniji i brži način da direktno dobijem čitljivu audio datoteku iz .MP4-a bez dodatnih konverzija. Potrebno je skinuti ovaj program http://yamb.unite-video.com/ i izabrati Editing > Click to extract streams from AVI/MP4/MOV/TS files. To je to.

Vjerujem da i MediaCoder može obaviti isto to, samo nešto ne počinje download, ali nije ni važno. Hvala, Stranger2!
[ R A V E N @ 29.09.2009. 21:02 ] @
Evo jednog još boljeg programa koji izgleda ozbiljnije od YAMB-a, besplatan je, ne zahtijeva instalaciju i iznad svega, ima minijaturnu veličinu: http://www.dvbportal.de/projects/mp4muxer/

Jedini problem koji sam opazio kod oba ova programa (YAMB i MP4Muxer) je to što neke kreirane datoteke prijavljuju netačnu vremensku dužinu u Winampu.