[ ilegal_swe @ 21.09.2009. 10:50 ] @
Dakle, imam sledeci problem......Dobila sam prosle godine radnu i boravisnu dozvolu za Svedsku na godinu dana na osnovu sambo zajednice. Nije bila prevara u pitanju vec s moje strane ljubav i iskrena zelja za zivotom sa tom osobom. Posto mi je u junu isticao pasos dogovorili smo se da ja odem u Srbiju da izmenjam dokumenta a onda da dozvolu produzim u Svedskoj. Receno-ucinjeno, ja otisla u Srbiju, a on me bez mog znanja odjavio u migrationsverketu. Ja zamenim dokumenta, uspem i da prenesem dozvolu u novi pasos i vratim se u Svedsku misleci da nesto mogu uraditi, ali nazalost nista......
Sad boravim ilegalno vec tri meseca. Nasla sam drugu osobu koja ce me prijaviti na sambo opet, ali me zanima koje su sanse da ponovo dobijem dozvolu? Da li neko zna nesto o tome? I kako da izbegnem zzabranu za EU s obzirom da boravim ilegalno i sad ako bih sa svojim pasosem krenula nazad 100% bih dobila kod prve granicne kontrole zabranu u pasos. Koji bi postupak sada bio najbezbolniji....da li da odem u migrationsverket i trazim azil a onda kazem da imam momka i da cemo traziti spajanje ili kako????????
Pomagajte ako iko nesto zna sto bi moglo da mi koristi ili je imao slicnu situaciju!!!!!!!!!!!!!
UNAPRED ZAHVALNA!!!!!!!
[ mira123 @ 04.10.2009. 01:48 ] @
zdravo,

zivim u svedskoj ako nisi iz ugrozenih podrucja i vise ni kosovo nije ugrozeno po njima, ljudi imaju dosta problema da dobiju vizu, neces nikada dobiti azil.

kod tebe postoje dve sanse, jedna je da uzmes azil sto ti uopste ne preporucujem jer je to odlaganje muke na nekoliko meseci a time nista nisi posebno uradila a druga da ako si vec nasla tog coveka koji hoce da ti uradi vizu sto imati poverenja u takve ljude je veliki rizik jer se ta viza verovatno placa.
Cula sam za jednu zenu ovde da njen muz nije isao uopste dole da ceka papire ali oni imaju zajednicku decu mozda je to bio olaksavajuci faktor ali je stvarno cudo da nije morao da ceka papire dole.
Cekanje na dolazak ovde traje 3 meseca tako mislim mozda do 4 da dodjes iz Srbije. Barem neku zajednicke fotografije da uradite za pocetak da se upoznate malo bolje a ostalo mogu da se raspitam vec sutra ako nisi resila tvoj problem koji nije bas jednostavan. Koliko znam u 99 posto slucajeva ako ne i vise se cekaju papiri iz Srbije.

Srecno,



[Ovu poruku je menjao mira123 dana 04.10.2009. u 02:58 GMT+1]
[ Beltrammi @ 04.10.2009. 17:01 ] @
Citat:
Nasla sam drugu osobu koja ce me prijaviti na sambo opet


zar prijavljivanje na sambo ne garantuje dobijanje samba ?

Uzgred, po nekoj logici ova odjava u migracionom bi mogla biti veoma otezavajuca i bilo bi dobro da saznas sta je naveo kao razlog.
[ ilegal_swe @ 20.10.2009. 15:15 ] @
@Mira_ Ja bih sam dobila savet da azil trazim samo formalno, da bih zaobisla dobijanje neke zabrane u pasosu na putu nazad. sto se tice novog muskarca koji je voljan da mi pomogne oko dobijanja dozvole, tu sam sigurna i nikakve pare ili nikakav drugi vid nadoknade za tu uslugu ne dolazi u obzir. Jednostavno prijatelj koji zeli da pomogne.
A to sto kazes za tyaj slucaj muskarca koji je direktno u Swe dobio dozvolu, mislim da su tu ipak deca kljucni razlog.
Meni je sad najbitnije da sacuvam pasos "cistim". Da li je ovo sa belom sengen listom za Srbiju od januara 100% sigurno, jel zna neko?
Uglavnom hvala na pokusaju pomoci...ako neko zna nesto vise.....bila bih zahvalna da se javi.

@Beltrammi....Znam i ja da bi bilo dobro da znam koji je razlog naveo, ali ne postoji bas ni najmanja sansa da to saznam.
[ ciganovic @ 08.02.2010. 20:20 ] @
I? Ilegal_swe sta si uradila po tom tvom pitanju do sada? Gde se sada nalazis?
[ NSadjanin @ 20.02.2010. 10:00 ] @
Poštovani.......

Potreban mi je odgovor (savet) na par pitanja:

-pošto bi se oženio za papire,naravno da platim,koja je cena toga?
-kako da se obezbedim odn. osiguram da me žena neće zeznuti tipa da mi uzme pare i šutne pre isteka te dve godine,da neće tražiti izdržavanje i sve što ide uz jedan "brak"?
*slušao sam da ljudi imaju razna negativna iskustva....uzimaju kredit pa vraćaš i ti sa njom,uzme ti više para nego što je dogovoreno i sl.
-kako prolaze muški frizeri što se tiče posla?

Molim za ozbiljan i opširan savet ukoliko je neko upućen,hvala.

Možete mi odgovor poslati na mail


[email protected]
[ Vasojevic @ 02.04.2010. 14:00 ] @
Moje misljenje ti je da prijavis nestanak pasosa.....ili da se vratis autom sa nekim - odputujes van zemlje , po mogucnosti u najvecoj sezoni...a da imas pasos i dalje pri ulasku u svojoj zemlji....
[ Lazar P. @ 15.09.2014. 16:46 ] @
Cuo sam danas vest da su u Svedskoj bili izbori , pa ako moze neko ko je upucen da mi kaze sta ce se promeniti u odnosu na sadasnju politiku svedske prema strancima i uopste u zakonima dal ce se nesto menjati?