[ KAVAhr @ 21.09.2009. 15:57 ] @
pozdrav,

napravio sam portal o kavi i jos forum u okviru njega.
staro je sve skupa oko 2 mjeseca.
ako smijem evo link:
www.kava.hr/Forum
e sada me zanima kako najbolje reklamirati forum? tj. kako da se forum siri... jer ako ostane ovako onda tesko da ce ga itko naci... a forum je jedini forum takve vrste ovom djelu zemlje, znaci prevelike konkurencija nema.

mozda imate po koji savjet, kako ste vi poceli?


lp!
[ aceall @ 27.09.2009. 04:06 ] @
Jedna od ideja je da u pocetku 90% postova bude sa tvoje strane. Razmisli sta bi ljudima bilo zanimljivo i zapocni par tema. Nakon toga ocekuj posjetu sa pretrazivaca.
[ zeus4 @ 27.09.2009. 19:17 ] @
Iskoristi Social Networking. Kod nas je popularan facebook, twitter.. Recimo da napravis grupu ljubitelja kafe na facebook-u, i da navedes zanimljivosti za taj napitak koje mogu naci na tvom sajtu i forumu.. Gledaj da ih redovno informises, i odrzavaj njihovu pozornost (sa novim kafama npr.). I naravno moras poceti sam teme na forumu, ali ne samo sa pitanjem, vec da das i neki odgovor :)
[ KAVAhr @ 29.09.2009. 22:16 ] @
hmmm... da... znaci preko twitter-a i facebook-a? znaci napravim grupu i tamo stavim link i dodam uvijek svjeze informacije... dobra ideja.

a sta ako je vec postojeca grupa sa puno user-a? jel da se ulogiram i samo postam svoj link? hehe... nebi bas dobro bilo, ha? ili da se zamole moderatore da stave moj link? ne znam kako to inace ide....

a cuo sam da je dobro da kada imas svoj neki tekst da posaljes nekim jakim stranicama pa da stave tvoj tekst (kao sponzorni tekst tj. link) na njihovim nekim temama, pa ti smijes svoj link? ali to im moras platiti?


a da napravim sam postove... da, to sam isto napravio... ali nema bas neke rezultate...
[ Elektronn @ 03.10.2009. 16:58 ] @
Poseta sa pretraživača (čitaj Google) je nezamenjiva i odskače u odnosu na istu sa društvenih mreža 1000 posto, to su moja iskustva. Ovo naravno važi za skoro svaki web site pa i za forum. Ja sam forum razradio tako što sam uz njega na sajtu imao bazu od preko 100 tematski usko vezanih članaka. Potrudio sam se da članci budu indeksirani i dobro rangirani za skup relevantih ključnih reči. Kada je počela da dolazi organska poseta sa Google-a ljudi su prirodno počeli da se uključuju u diskusiju na forumu. Alternativa je naravno, kao što je već napomenuto, da sam popuniš dobar deo diskusija na tvom forumu i da se potrudiš da postovi budu dobro rangirani (znači, dolazni linkovi).

Organska poseta ima tu prednost, da su to posetioci koji su baš zainteresovani za datu temu ili oblast i spremni su da uzmu učešće u bilo kakvoj aktivnosti na sajtu, recimo da pišu na forumu, ili da kliknu na reklamu ako na sajtu ima reklama. Poseta sa društvenih mreža sa druge strane ne služi ničemu i i takvi posetioci vrlo često napuste sajt onoliko brzo koliko im je trebalo da dodju na njega.

[Ovu poruku je menjao Elektronn dana 03.10.2009. u 20:41 GMT+1]
[ Muharem Serbezovski @ 12.10.2009. 21:31 ] @
Resenje je upravo ovako kako si poceo. Pojavis se na svim mogucim forumima, pitas kako se ljudima dopada dizajn, tematika... Onda ljudi provire na tvoj forum, stotinu se nikad vise ne vrati, jedan ostane, ali povecavas posecenost, sto rekose otvori ti sto vise tema na svom forumu da te google sto cesce prepozna i puno srece.

I ostavljaj linkove svuda, na forumima i na FB, ne vidim sta ti se moze desiti strasnije od brisanja linka ili ponekog bana, a posle ti njima deli banove na svom forumu :).