[ Mister Big Time @ 03.10.2009. 19:43 ] @
Nesto mi pade na pamet. Malo je problematicno gde spada pitanje/tema, pa sam stavio ovde.

Na drugom serveru (i domenu) sam postavio static dir u koji kacim bannere i i neke 'teze' stvari koje ce se brze ucitavati na blizem serveru.

Elem, da li je moguce da pod odredjenim okolnostima (OS, browser, AV, antiSpyware SW itd.) referrer ne prikaze pravu vrednost vec vrednost URL-a na kome se fizicki nalazi slicica banera?

Znaci primer: www.primarni.com je sajt na kome se nalazi IMG src bannera uz A href tag naravno. Fizicki banner je lociran na www.mojbrziserver.brzilink.rs. Sta se desava kada korisnik klinke na banner? Da li ce pokupiti referrer www.primarni.com kako se i ocekuje ili slucajno ovaj koji ne treba www.mojbrziserver.brzilink.rs ?

Pitam jer sam primetio par referrer-a za koje ne znam odakle poticu, osim ako neko nije isao na www.mojbrziserver.brzilink.rs/baneri/ pa izlistao sve banere, i odatle kliknuo.... zato stavih tu index stranu uz poruku 'hebem ti mater radoznalu'

Dakle da li je ovo dobra praksa, ili nosi i neke problema kao sto moze biti smanjen prikaz pravih klikova?



[ VVnoob @ 10.10.2009. 21:26 ] @
Hm.... zanimljivo pitanje. Licno mislim da ce nositi referrer od servera gde je fizicki baner, ali necu da tvrdim 100%
Mozda bi trebalo da proveris sa live headers u firefoxu, tamo ce ti reci sve...
[ Mister_rap @ 11.10.2009. 10:55 ] @
U koliko ja kapiram tvoje pitanje onda nema tu mnogo razmisljanja, jer je prilicno jasno da je referral primarni.com.
Kako? - Pa uzmi na primjer google images i pogledaj na kom domenu su smjesteni thubmovi kod njih a vidi u statistikama sta ti je zapravo referral.
[ Mister Big Time @ 12.10.2009. 20:46 ] @
Citat:
VVnoob: Hm.... zanimljivo pitanje. Licno mislim da ce nositi referrer od servera gde je fizicki baner, ali necu da tvrdim 100%
Mozda bi trebalo da proveris sa live headers u firefoxu, tamo ce ti reci sve...


Evo sa Firebug-om:

Request Headers
Host www.mojbrziserver.brzilink.rs
User-Agent Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3
Accept text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
Accept-Language en-us,en;q=0.5
Accept-Encoding gzip,deflate
Accept-Charset ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7
Keep-Alive 300
Connection keep-alive
Referer http://www.primarni.com



Sudeci po ovome, to je 'to'... referrer je ispravan iako se vuce sa drugog hosta.




Citat:
Mister_rap:
U koliko ja kapiram tvoje pitanje onda nema tu mnogo razmisljanja, jer je prilicno jasno da je referral primarni.com.
Kako? - Pa uzmi na primjer google images i pogledaj na kom domenu su smjesteni thubmovi kod njih a vidi u statistikama sta ti je zapravo referral.


Mislis li na to kada nadjes neku slicicu preko google images, kada kliknes odneces Referrer tom sajtu kao Google.com jer se tu slika zapravo i pojavila bez obzira gde je fizicki hostovana?

Bice da jeste onda sve OK, mada kao sto rekoh ne znam odakle neki gremlinski referrals koji ne bi trebali da budu tu..


Evo jos jedan primer iz prakse:

Request Headers
Host i166.photobucket.com
User-Agent Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3
Accept image/png,image/*;q=0.8,*/*;q=0.5
Accept-Language en-us,en;q=0.5
Accept-Encoding gzip,deflate
Accept-Charset ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7
Keep-Alive 300
Connection keep-alive
Referer http://www.mojglavnidomen.com/forum/index.php/topic,18631.0.html


[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 12.10.2009. u 22:02 GMT+1]
[ Mister_rap @ 13.10.2009. 00:24 ] @
Citat:

Mislis li na to kada nadjes neku slicicu preko google images, kada kliknes odneces Referrer tom sajtu kao Google.com jer se tu slika zapravo i pojavila bez obzira gde je fizicki hostovana?


Da, samo ne kao google.com vec images.google.com!

Opet ne kapiram ovaj tvoj drugi dio posta, kakve veze ima sto je "gremlinski ref" :D ?
[ Mister Big Time @ 13.10.2009. 17:59 ] @
Ima veze s' pocetka teme pitanje... nebitno sada :)

Glavno je da smo zakljucili i empirijski dokazali na vise primera da ne moze da se desi da manjka pravi referrer.

[ tnenad @ 23.01.2010. 18:16 ] @
A zasto nebi uradio fake referrer na main sajt? Onda bi bio 100% siguran :)