[ rapaya @ 05.10.2009. 07:55 ] @
Proslo je mozda tri godine kako sam se poslednji put bavio optimizacijom, u medjuvremenu sam radio neke druge stvari i potpuno zanemario i prestao da pratim novosti u ovoj sferi ...

Da ne duzim ... zamolio me komsija da mu uradim optimizaciju sajta, na sta sam i pristao i sad imam jedno pitanje:

Kada sam ranije radio optimizaciju, kada promenim title tag neke stranice google updatuje tu promenu vrlo brzo, sada mi se desava da ni posle dve nedelje od promene title taga te promene nema u rezultatima...

Sta predlazete da uradim?

Inace sajt je potpuno staticki, nema serverske strane i svaka html strana (ima ih negde 20-tak) je lepo imenovana tako da se kljucne reci pojavljuju i u imenu strane i na samoj stranici. Trenutno ima 40-tak poseta dnevno. Domen na kome se nalazi sajt je co.rs, i postoji nekih cetiri godine (ranije je bio na co.yu). za neke ciljane kljucne reci sajt se vec nalazi u top10, ali cilj mi je naravno broj 1
[ old @ 05.10.2009. 10:07 ] @
Moj predlog je da nabavljaš linkove i čekaš Google bot-a. "Jake" sajtove posećuje svakodnevno kao i ranije.
(Frekvencija posećivanja može se regulisati u "Google webmasters tools")

Poz
[ rapaya @ 05.10.2009. 12:08 ] @
na webmaster tools jesam podesio ucestalost poseta, ali to za sada nije uticalo na promenu.

Sto se linkova tice, uradio sam nekoliko prijava ne neke direktorijume, postavili smo nekoliko blogova itd...

Ukoliko neko ima "jak" sajt neka mi se javi na privatni mail da vidimo da li mozemo da se dogovorimo oko razmene linkova ili $$$ za link.
[ ||NeX|| @ 06.10.2009. 11:34 ] @
Ne brini, ne indeksira Googlebot pri svakoj posjeti sve. Kada naleti ponovo, on će izmjeniti title. Nemoj se brinuti oko toga, već radi dalje.