[ skevakler @ 10.10.2009. 04:34 ] @
D-link AirPlus G DWL -G510 Wireless PCI Adapter.

Imam problem da mi trenutna instalacija ubuntu-a 8.04....(iako nije problem da instaliram i 9.04) pronalazi wireless mrezu tj. stanicu. E sad kako ja da napravim nesto slicno kao iz xp-a da se konektujem na net. Znaci konektujem se na stanicu ali dok sam imao ap i ruter sve je funkcionisalo, dosuse buraz se bavi ubuntu-om, pa je znao to da podesi i radilo je ....... da li je moguce da ja to namestim bez ap-a i rutera da radi..........????? TNX
[ combuster @ 10.10.2009. 07:23 ] @
Malo podataka si dao a nisi ni lepo opisao problem.

Dakle da li se kacis na wireless providera, da li vidis njegov ESSID, da li uspevas da se nakacis na njega a nemas internet ili ne uspevas da se nakacis uopste...
[ skevakler @ 10.10.2009. 12:20 ] @
Nakacim se na wireless Network connection. Znaci pronadje mi vise wireless mreza i ja se konektujem na onu na kojoj placam net. Tj. Be....tel net S4....... znaci konektovan sam na tu mrezu...... e sad kad hocu na net .... on nece.... iz windows-a pravim pppoe konekciju gde ukucavam svoj user name i password i tako se konektujem. Kako da tako nesto napravim u ubuntu i da li je to izvodljivo. Znaci on meni u meniu kad podesavam mreze ponudi pppoe ...... bla bla.... ali kad hocu da ga aktiviram ne uspeva mi...... kao modem pronalazi( Pogresicu) eth0 i trazi mi user name i password ......
[ combuster @ 10.10.2009. 14:12 ] @
Desni klik na ikonicu networkmanager-a (pored sata) i idi na edit connections. Idi na Wireless tab pa klikni jednom na ime tvoje wireless mreze tj provider-a pa klikni na edit, klikni na tab Wireless security i izaberi za security LEAP, otkuucaj username i password i to je to. I molim te bez ........... ;-)