[ Dejan2003 @ 10.10.2009. 17:44 ] @
Najzad, posle ovoga cene bi trebalo da padaju, ali kako tje biti u praksi, jedno je sigurno, gradjani Srbije ce to osetiti na svojoj kozzi

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=114915

Pretplata ce biti ili ce se ici na to da bufe minimum oko 5€ uz besplatne minute, pakete, chuda, svasta nesto... e sad moja keva ili bilo koji penzioner ima rachun mesechni od 150 RSD, sta ce njoj (penzionerki) donete drugi provider fixne telefonije, btw populacija penzosa je 50% u SRB, znam masu ljudi koji ne trose vise od 200 dinci za fixni

Osvrnuo bi se samo jos na PRI ISDN i njegovu pretplatu, iskoristitju ovaj post za jedno 6 meseci pa cemo uporediti cene pretplate PRI ISDN-a

pozzz
[ cozmo_im @ 11.10.2009. 12:18 ] @
Ovo ce samo doneti ogromno poskupljenje za penzose i veliko pojeftinjenje za nas koji trosimo fiksni... mi cemo ustedeti mozda 10-20% al ce penzosima koji imaju 200 din racune cena sigurno skociti jer ce svi da bubnu cene tipa 500 dinara za odredjeni broj minuta i slicno.. znaci njima moze samo da poskupi jedno 200%...
[ musicmaster @ 11.10.2009. 12:56 ] @
Ih otkad je naš dragi telekom trebao da dobije društvance....
Jeste li sigurni da se neće dolazak društva odložiti za nekih 2 do 3 godine?

Izvin' te ali ja sam eto malo skeptičan.. šta ćeš.. :)
[ Marenović Slaviša @ 11.10.2009. 14:50 ] @

S dobrim razlozima si skeptik...

SBB je pre nekoliko godina pokusavao da udje u vode fiksne telefonije ali su odbijeni.

Videcemo sta ce sada biti.
[ MyWay @ 11.10.2009. 16:43 ] @
Citat:
Predviđeno je da se radi na postojećoj infrastrukturi, kako bi operater koji je dobio licencu mogao odmah da počne da nudi svoje usluge, a pošto je izgradnja telekomunikacione infrastrukture u našoj zemlji slobodna, što znači da svako može da gradi infrastrukturu, pretpostavlja se da će doći do izgradnje neophodnih kablova", ukazala je ministarka
Zapamtite/zapišite ove reči ;-)
Citat:
Marenović Slaviša: S dobrim razlozima si skeptik...

SBB je pre nekoliko godina pokusavao da udje u vode fiksne telefonije ali su odbijeni.

Videcemo sta ce sada biti.
Recimo da sam ja skeptik da će SBB da bude taj drugi operater, a ako bude, onda će shodno rečima ministarke biti slobodan da gradi infrastrukuru. Pa vi pravite spisak želja :-)))))))))))
[ DR83 @ 11.10.2009. 17:02 ] @
Zivi bili pa videli ...

Nadam se da vise bar dvojnika nece biti ...

[ Dejan2003 @ 12.10.2009. 08:42 ] @
Citat:
musicmaster: Ih otkad je naš dragi telekom trebao da dobije društvance....
Jeste li sigurni da se neće dolazak društva odložiti za nekih 2 do 3 godine?

Izvin' te ali ja sam eto malo skeptičan.. šta ćeš.. :)


ovaj put stvarno im treba kinta, bez obzira sto sada telekom Srbija ima nizzu trzzisnu vrednost nego pre, a i mora da se proda po EU
Citat:



MyWay: Recimo da sam ja skeptik da će SBB da bude taj drugi operater, a ako bude, onda će shodno rečima ministarke biti slobodan da gradi infrastrukuru. Pa vi pravite spisak želja :-)))))))))))


Pa SBB ili Media works,
naravno ovo je samo moja pretpostavka a nije iskljuceno da nas neko treci iznenadi

ja samo ne bi zeleo da taj II provider provlachi kablove kao SBB preko stubova edb, pa vise kao da neko treba da ssiri ves, (metalne kanalice po dijagonali zida hodnika, na bagremovu granu pa hop na kutju, na rog od krave pa na zgradu itd), niti da kachi nove PCM po mrezio kao telekom , pa da se hvali kako je mrezza digitalizovana 99,95%

Mesec dana

Sta o numeraciji, da li to znaci da cemo dobiti jos jednu cifri ispred 2 ili 3?
[ zexoni70 @ 13.10.2009. 08:31 ] @
Citat:
MyWay: Recimo da sam ja skeptik da će SBB da bude taj drugi operater, a ako bude, onda će shodno rečima ministarke biti slobodan da gradi infrastrukuru. Pa vi pravite spisak želja :-)))))))))))


Koje crne zelje?:-) Kao sto rece MyWay :)
Ljudi pa zar vi stvarno mislite da ce drugi novi operater zaista da ulaze u infrastrukturu i opremu,da ce da kopa i polaze nove kablove a kamo li da instalira nove centrale!?
Gledace samo da sto pre uzme neku paricu uz minimalna ulaganja!Poz!
[ scylerx @ 13.10.2009. 12:24 ] @
Mislim da će se sve skoncentrisati na wi-max, mislim da nema tog novog operatera koji će da se muči s kablovima.
Čak i telekom je počeo da pušta wi-max po Srbiji, a primer vam je i ćerka firma telekoma u mne, koja od samog početka dobila licencu za fixnu telefoniju i odmah je krenula sa wi-max-om, tako će i novi operator sa bezičnom telefonijom, ako već nepostoji infrastruktura kablovskog operatora.
[ deki77 @ 16.10.2009. 11:28 ] @
Telenor i SBB u trci za licencu

Citat:
16. oktobar 2009. | 09:49 | Izvor: Blic
Beograd -- Kompanija Telenor i kablovski operater SBB biće glavni konkurenti u trci za licencu novog operatera fiksne telefonije u Srbiji.

Dojče telekom neće se odazvati na ovaj tender, koji će biti raspisan do kraja godine, jer je ambicija nemačkog giganta i dalje kupovina Telekoma Srbija, čiju je prodaju Vlada odložila zbog svetske ekonomske krize, piše Blic.

Tender za drugog fiksnog operatera biće raspisan do kraja godine, a potom će za dva najbolja ponuđača biti organizovana aukcija. Početna aukcijska cena biće najviša koja je ponuđena na tenderu.

Po važećem Zakonu o telekomunikacijama, monopol Telekoma Srbija u fiksnoj telefoniji istekao je u junu 2005. godine.

Jasna Matić, ministarka telekomunikacija u Vladi Srbije, potvrdila nam je da je u poslednjih godinu dana rastao interes za fiksnu telefoniju pre svega kod kompanija koje su već prisutne na našem tržištu telekomunikacija, kao i u drugim segmentima, kablovskoj televiziji, mobilnoj telefoniji. Matićeva je odbila da konkretno govori o pregovorima, ali veruje da će se norveški mobilni operater i vodeća domaća kablovska kompanija javiti na tender.

"Postoji šansa da se na tender javi Telenor ako se to uklopi u njihovu globalnu strategiju. Ima i domaćih operatera koji su pokazivali interesovanje, velike su šanse da se i SBB pojavi kao ponuđač", navodi Jasna Matić.

U SBB ne kriju da su zainteresovani, ali su Blicu rekli da ne mogu da tvrde da će učestvovati, jer još ne znaju uslove.

U „Telenoru” su odbili da se izjasne da li će učestvovati na tenderu. "Nismo upoznati sa uslovima tendera za drugog operatera fiksne telefonije. U skladu s tim, za sada nemamo komentar", rečeno nam je u ovoj kompaniji.

Ministarka Matić kaže da očekuje da će se na tender javiti operateri već prisutni u Srbiji „kako bi korisnicima mogli da ponude paket usluga koji obuhvata fiksnu telefoniju, mobilnu, internet i eventualno televiziju peko aj-ti protokola”.

Ona ne veruje da će se na tenderu pojaviti Dojče telekom, prisutan indirektno na našem tržištu kroz suvlasništvo u grčkoj kompaniji OTE koja je vlasnik 20 odsto Telekoma Srbija.

"Dojče telekom ima veće ambicije, kupovinu Telekoma", kaže ministarka.

U trci za novog fiksnog operatera neće učestvovati ni „Telekom Austrija” koji već posluje na našem tržištu preko mobilnog operatera Vip.
"Nismo zainteresovani za dobijanje licence novog fiksnog operatera u Srbiji", kaže Dragana Roter, rukovodilac korporativnih komunikacija u Vip-u.

Nepoznata suma po kojoj će biti prodata licenca

Koliko novca će se sliti u budžet uvođenjem novog operatera za fiksnu telefoniju još nije poznato. Matićeva kaže da ne postoje tačne procene kolika će biti cena licence, i da je ponuđen dijapazon isuviše širok da bi se mogla pogoditi cena.

"Cena će se izdiferencirati na tenderu. Prepustićemo to tržištu", kaže ona.

Iako još nisu definisani tenderski uslovi, zna se da će oni sadržati odrednicu da licencu može da dobije samo telekomunikacioni operater, a ne, na primer, investicioni fond. Uslove tendera odrediće Republička agencija za telekomunikacije (Ratel).
[ hexter @ 16.10.2009. 12:30 ] @
Ako dobije Telenor eto cene od .05 din za minut razgovor uz tarifiranje na 10+10 minuta. I naravno uz uspostavu veze za 3.9877564858758 din. Odrzavanje linije ce biti simbolicnih 250,00 din mesecno. A moci ce da se kupe paketi prenesi_me, vise_pricaj, posle_24h, itd. Sve ce to da isprati Telekom da slucajno ne zaostane za nekim....

Ako dobije SBB eto flat prikljucka za brzine pricanja od 10 reci/minuti, 50 r/m i 100 r/m. Bice i drugi paketi sa tim brzinama ali ograniceni na 10.000, 20.000, ili 30.000 reci mesecno. Razgovor u lokalu sa drugim korisnicima SBB-Tela moci ce da se odvija po cak 4 puta vecim brzinama. Naravno, sve ce to da isprati Telekom da slucajno ne zaostane za nekim....
[ zexoni70 @ 16.10.2009. 16:07 ] @
Citat:
hexter: Ako dobije Telenor eto cene od .05 din za minut razgovor uz tarifiranje na 10+10 minuta. I naravno uz uspostavu veze za 3.9877564858758 din. Odrzavanje linije ce biti simbolicnih 250,00 din mesecno. A moci ce da se kupe paketi prenesi_me, vise_pricaj, posle_24h, itd. Sve ce to da isprati Telekom da slucajno ne zaostane za nekim....

Ako dobije SBB eto flat prikljucka za brzine pricanja od 10 reci/minuti, 50 r/m i 100 r/m. Bice i drugi paketi sa tim brzinama ali ograniceni na 10.000, 20.000, ili 30.000 reci mesecno. Razgovor u lokalu sa drugim korisnicima SBB-Tela moci ce da se odvija po cak 4 puta vecim brzinama. Naravno, sve ce to da isprati Telekom da slucajno ne zaostane za nekim....


Kako god okrenes telefoniranje ce nam sigurno biti skuplje a nikako jeftinije!!
Fixni telefon koristim nije da nije,sa mobilnog zovem ljude na mobilni ali za neke svakodnevne razgovore i duze razgovore sa familijom ipak je fixni telefon ne zamenljiv!
Pozzz!
[ ljubac @ 19.10.2009. 21:15 ] @
Citat:
Dejan2003: Pa SBB ili Media works,
naravno ovo je samo moja pretpostavka a nije iskljuceno da nas neko treci iznenadi

ja samo ne bi zeleo da taj II provider provlachi kablove kao SBB preko stubova edb, pa vise kao da neko treba da ssiri ves, (metalne kanalice po dijagonali zida hodnika, na bagremovu granu pa hop na kutju, na rog od krave pa na zgradu itd), niti da kachi nove PCM po mrezio kao telekom , pa da se hvali kako je mrezza digitalizovana 99,95%

Mesec dana

Sta o numeraciji, da li to znaci da cemo dobiti jos jednu cifri ispred 2 ili 3?


Lično sam upućen u to da je Media works polagala optiku (128 vlakana) od Beograđanke do Novog Beograda još pre 4 godine, sa račvama prema svim većim poslovnim zgradama u NBG-u.Stoga zaključujem da će oni ako dobiju licencu biti bazirani prema IP tehnologiji,prema biznis korisnicima,i prema VOIP-u ka inostranstvu.
Što će reći nema tu leba za obične smrtnike ili penzose.

A šta reći o Soroševim Srpskim kablovskim mrežama.....Slažem se sa Dejanom u potpunosti i dodao bih grohotom ha,ha,ha (dobro poznata replika)

Uostalom šta će tender kad ovog momenta dosta wirelles provajdera nude telefonske brojeve(fixne) svojim korisnicima.Zakupe PRI koji pomoću recimo Asteriska(CISKO im je malo skup) uguraju u IP i ćapaju kintu bez licence i ostalih tričarija
[ kime1 @ 20.10.2009. 15:00 ] @
hm, mislim da sam čuo podatak da je prosečan račun za fiksni oko 800 din, tako da ja očekujem da će biti bolje za korisnike, a ne gore... ne mogu da shvatim one koji smatraju da je mobilni sad nepovoljniji nego pre vip-a, kad je sada duplo jeftiniji (postpaid)...
[ DR83 @ 20.10.2009. 15:43 ] @
Naravno da je SADA nepovoljniji nego pre vipa ...
[ Dejan2003 @ 27.10.2009. 14:17 ] @
Da nije tragicno kriminalno bilo bi smeshno

http://www.b92.net/biz/vesti/s...10&dd=27&nav_id=388997
Kriza odlaže drugog operatora?
27. oktobar 2009. | 12:30 | Izvor: B92, Tanjug
Beograd -- Proces uvođenja drugog operatora fiksne telefonije bi zbog ekonomske krize mogao da bude odložen za neko vreme, kaže ministarka telekomunikacija Jasna Matić.[/quote]

Ponovo, pa dokle...
[ Dejan2003 @ 20.11.2009. 08:46 ] @
Telenor može, SBB izbačen iz igre?
20. novembar 2009. | 00:13 | Izvor: Danas
Beograd -- Između Telenora i SBB kao pobednika na tenderu za drugog fiksnog operatora u Vladi bi radije videli norvešku kompaniju, piše beogradski dnevni list Danas.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...11&dd=20&nav_id=393655
[ zoranpr @ 20.11.2009. 12:56 ] @
Ministarka za telekomunikacije:

"Kako je ocenila, konkurencija na tržištu neće dovesti do direktnog pada cena fiksne telefonije u domaćem saobraćaju, ali bi mogle da se
smanje cene medjunarodnih razgovora i na tržištu će biti ponuđeni takozvani "triple-play" paketi telekomunikacionih usluga koje obuhvataju mobilnu i fiksnu telefoniju i Internet."

Deo izjave ministarke sa prethodnog linka.

[ dusan2309 @ 20.11.2009. 19:22 ] @
SBB neće učestvovati na tenderu!
Vise informacija na http://www.b92.net/biz/vesti/s...11&dd=20&nav_id=393655
[ dusan2309 @ 21.11.2009. 14:34 ] @
SBB je ljut na državu zbog tendera.
Vise informacija na http://www.blic.rs/drustvo.php?id=121656
[ ljubac @ 22.11.2009. 01:24 ] @
Citat:
dusan2309: SBB je ljut na državu zbog tendera.
Vise informacija na http://www.blic.rs/drustvo.php?id=121656


- Realnost je takva kakva jeste i mi se nadamo da će doći trenutak kada će SBB moći da pokaže da je apsolutno sposoban za pružanje usluga fiksne telefonije. Vlasnici SBB-a investirali su više od 150 miliona evra u razvoj telekomunikacionih kompanija u regionu i, zbog ovakvih, otežavajućih uslova poslovanja u Srbiji, nažalost, verovatno će nastaviti da ulažu na drugim tržištima – poručio je Šolak.

Čitaj;Soroš i kompanija

Daleko im lepa kuća i nek investiraju na drugim tržištima.Verovatno misle na albaniju.Samo tu još mogu
[ Tform @ 24.11.2009. 12:56 ] @
Sva sreca sto SBB ne moze da ispuni uslove. Ogromne zamerke ovde imamo na njihovu tehnicku podrsku pre svega, no jedva cekamo konkurenciju telekomu.
[ dzigilibonglica @ 26.11.2009. 07:17 ] @
Ma opusteno, nije bitno ko nas shisha, i dalje ce da nas shishaju....

A lelekom je vec dobio neki vid konkurencije u vidu MediaWorks-a.
Cekam da krenu sa radom, pa da vidim sta su to oni smislili, ili su te price o zdravoj konkurenciji samo prodavanje magle.
[ dusan2309 @ 26.11.2009. 11:09 ] @
Već u petak, 4. decembra, biće poznato koliko je kompanija zainteresovano da uđe u trku za licencu, ali ne i koliko su spremne da je plate.
Otvaranje ponuda u kojima će zainteresovani, ako ih bude, navesti koliko za početak nude za licencu biće 12. januara. Nakon toga, dva kandidata s najvećom ponudom ulaze u konačnu trku za licencu na aukciji, gde će početna cena biti maksimalna ponuđena na javnom nadmetanju.
Za učešće, odnosno otkup dokumentacije, koje će trajati sledeće nedelje potrebno je uplatiti 25.000 dinara na ime troškova za obradu prijave i 500 evra za otkup. Za podnošenje ponude valja uplatiti 10.000 evra, s tim što će ovaj novac biti vraćen ukoliko kompanija ne dobije licencu.

Izvor informacija: http://www.smedia.rs/biznis/detalji.php?id=7719
[ owim @ 26.11.2009. 12:41 ] @
"A lelekom je vec dobio neki vid konkurencije u vidu MediaWorks-a"

MediaWorks je isto što i Telekom, privatna firma dobro povezana sa
Telekomom (lični interesi nekada zaposlenih i sadašnjih zaposlenih).
MW nije konkurencija, samo na papiru.
[ dzigilibonglica @ 27.11.2009. 07:12 ] @
Pa kao sto rekoh:
Citat:

Cekam da krenu sa radom, pa da vidim sta su to oni smislili, ili su te price o zdravoj konkurenciji samo prodavanje magle.


Nadam se da nismo u pravu, u suprotnom nastavice da nas shishaju...
[ dusan2309 @ 04.12.2009. 21:26 ] @
RATEL je danas objavio spisak kandidata za drugog operatera. Kandidati su:
Telenor
VIP mobile
Kerseyco Trading Limited
Konsing Group


Vise informacija na http://www.blic.rs/drustvo.php?id=123958
[ Gojko Vujovic @ 04.12.2009. 21:29 ] @
Zanimljivo je da nema SBB-a, i da je Kerseyco --> vlasnik Verat-a.
[ dusan2309 @ 04.12.2009. 21:43 ] @
SBB je odustao zbog 3. tacke oglasa koja glasi:


Ceo oglas mozete procitati na strani:
http://www.ratel.rs/editor_fil...oglasa_-_licenca_za_fiksnu.pdf
[ StORM48 @ 04.12.2009. 23:38 ] @
Sve dok se licenca ne bude mogla dobiti poput licence za bilo šta drugo, dotle ćemo trpeti monopol.
Svejedno je da li je u pitanju pojedinačni (kao sada) ili kartelski - čim konkurencija nije na zdravim osnovama ("nek radi ko hoće, ako ima računa"), to nije prava konkurencija.

Ja bih stvarno voleo da mi neki od državnika pojasni to "licenca za drugog operatera", "licenca za trećeg operatera".

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 05.12.2009. u 00:52 GMT+1]
[ deepwhite @ 05.12.2009. 00:28 ] @
U ovoj prici je veliki novac, ne moze da dodje Pera iz MML-a i da uzima pare politicarima koji sisaju Telekom.
[ svedok @ 05.12.2009. 00:31 ] @
Pored svih ovih operatera na kraju ce se pojaviti Dojce telekom, koji je inace pokupovao sve u nasem okruzenju kao i Grcku OTO koja ima nekih 20 posto udela u Telekom Srbije... kada se to zna racunica je jasna ko ce biti drugi operater.
[ deepwhite @ 05.12.2009. 12:27 ] @
Dojce Telekom ce kupiti vecinski udeo u Telekomu i zato mu ne treba da bude drugi operater. Mislim da ce drugi operater biti jedan od gore navedenih.
[ zgas @ 05.12.2009. 13:50 ] @
Videcemo.
[ zemun88 @ 05.12.2009. 18:12 ] @
A zasto ne bi ponudili licencu svakome ko je zatrazi. Pa kad bude bilo vise od dva operatera koji budu nudili usluge, onda ce to biti pravo trziste. A ne da korumpirana Vlada ovako namesta tendere njihovim sponzorima, a mi da placamo lopovske usluge

[ dhcp_max @ 05.12.2009. 19:52 ] @
Mislim da ovi gore navedeni razlozi nisu tacni zasto je SBB odustao od licence.
Sbb ima toliko prometa po racunu i vise nego sto treba, a drugo ima vise od milion korisnika jel uslovi se ne odnose samo na Srbiju vec i na sve zemlje u kojima posluje operater.Broj korisnika Sbb-a je daleko veci od trazenog.
Glavni razlog neucestvovanja Sbb-a po meni je cena licence koja ce po svemu sudeci biti sumanuta, pa mi lici na povlacenje zbog toga. Mislim da clanak u novinama nije bas tacan.

Inace sto se tice tog drugog operatera nadam se da necemo proci kao sa III iz mobilne telefonije VIP koji je dosao i nakacio opremu na Telekom infrastrukturu,
pokrio samo neophodno i usluge su im najgore od svih kao i kvalitet. Posebno sam se odusevio sam "EXTRA" ponudom sa milion sms-ova za 2010 ali kad kupis
karticu i dopunis shvatis da se poruke odnose samo na VIP mrezu:). Hhaha poruke samo u mrezi, bas (ne)prijatno iznenadjenje :)

Nadajmo se najboljem.

[ Zeleni zub @ 05.12.2009. 23:39 ] @
Dokle se doslo sa onom najavom da ce korisnik bilo kog broja moci preci kod bilo kod mobilnog operatera ?
(Npr. imam 064 karticu, a predjem da placam Telenoru i postanem njegov korisnik ?)
[ newtesla @ 06.12.2009. 00:06 ] @
Ako se ne varam, zadržavanje broja uz promenu operatera je stopirano do nekog trenutka 2011. godine...
[ Zeleni zub @ 06.12.2009. 00:19 ] @
Maler :(
[ tarek @ 06.12.2009. 12:02 ] @
Citat:

Čitaj;Soroš i kompanija

Daleko im lepa kuća i nek investiraju na drugim tržištima.Verovatno misle na albaniju.Samo tu još mogu(

Soros odavno nema nista sa sbbom. Vecinski vlasnici su EBRD (Evropska banka za obnovu i razvoj) i MEP (Mid Europe Partners).
[ djyova @ 07.12.2009. 15:50 ] @
Po meni i nije neophodno da cene idu dole, koliko da ponudjene usluge budu dobrog kvaliteta. Takodje bih voleo da vidim neke nove usluge, koje lelekom smatra da "nisu pootrebne" korisnicima. Na primer ADSL bez telefonskog prikljucka i slicne.

A i cudi me sto EPS nije ucestvovao na tenderu, kad koliko je meni poznato vec imaju razvucenu opticku infrastrukturu po dalekovodima.

Meni na primer objedinjenje tih usluga mnogo primamljivije delovalo (struja, telefon, internet, televizija). A morate i priznati da sve prakticnije deluje. Stekere za struju morate imati svuda po kuci, i na taj nacin nije potrebno dodatno razvlacenje kablova.

[Ovu poruku je menjao djyova dana 07.12.2009. u 17:08 GMT+1]
[ NenadSM @ 08.12.2009. 00:03 ] @
Ako budu uradili infrastrukturu kao na slikama sa ovog sajta:
Code:
http://www.vibrant.com/cable-messes.php

ima da radi ko zmaj i Telekom ima da pukne ko zvecka.
[ dzigilibonglica @ 09.12.2009. 12:26 ] @
Citat:

Ako budu uradili infrastrukturu kao na slikama sa ovog sajta:
Code:
http://www.vibrant.com/cable-messes.php

ima da radi ko zmaj i Telekom ima da pukne ko zvecka. :):):):)


Pa sta je tu cudno, u bilo kojem selu (pa cak i u nekim stambenim zgradama) kod nas, kablovi su tako razvucheni...

Bitno da fercera i da je majstor Pera rekao da tako treba :)
[ dusanissimus @ 14.12.2009. 16:39 ] @
Citat:
djyova: Po meni i nije neophodno da cene idu dole, koliko da ponudjene usluge budu dobrog kvaliteta. Takodje bih voleo da vidim neke nove usluge, koje lelekom smatra da "nisu pootrebne" korisnicima. Na primer ADSL bez telefonskog prikljucka i slicne.

A i cudi me sto EPS nije ucestvovao na tenderu, kad koliko je meni poznato vec imaju razvucenu opticku infrastrukturu po dalekovodima.

Meni na primer objedinjenje tih usluga mnogo primamljivije delovalo (struja, telefon, internet, televizija). A morate i priznati da sve prakticnije deluje. Stekere za struju morate imati svuda po kuci, i na taj nacin nije potrebno dodatno razvlacenje kablova.

[Ovu poruku je menjao djyova dana 07.12.2009. u 17:08 GMT+1]


ili zeleznica i ona ima neku optiku...doduse pitanje je da li ima milion korisnika....juce je voz za sarajevo krenuo sa 6 (slovima: sest) putnika. a prvi od 1991 ili 92...bezveze...
:)
[ dusan2309 @ 09.01.2010. 13:40 ] @
U utorak 12. januara ce se znati koliko ce biti ponuda za novog operatera fiksne telefonije.
Citat:
Ministarka za telekomunikacije i informatičko društvo Jasna Matić ocenila je da će prema prvim znacima interesovanja, biti makar dve ponude za licencu za drugog operatera fiksne telefonije, do utorka, 12. januara, kada ističe tender.
"To znači da ako do roka stigne više od jedne ponude, ući će se u drugi krug, što podrazumeva aukcijski deo procesa, koji treba da se održi za sedam dana, odnosno 19. januara", istakla je ona.

Vise informacija na
http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=22968
[ mr. ako @ 11.01.2010. 02:23 ] @
Bilo je reci da ce tender biti produzen zbog perioda proteklih praznika...
[ MilanTarot @ 12.01.2010. 12:07 ] @
Telenor jedini predao ponudu za drugog fiksnog operatera. Blago nama.
[ easyyu @ 13.01.2010. 01:16 ] @
Citat:
MilanTarot: Telenor jedini predao ponudu za drugog fiksnog operatera. Blago nama.

Katastrofa!
[ dusan2309 @ 15.01.2010. 11:41 ] @
Telenor Srbija je ponudio 1.050.000 evra za licencu za fiksnu telefoniju.
Vise informacija na http://www.elitesecurity.org/t...du-za-drugog-fiksnog-operatera