[ Batadjero @ 17.10.2009. 01:28 ] @
Posto imam wireless net koji ide preko Ip adrese koju kucam na lan kartici zanima me da li moze da neko preko te adrese uz pomoc telneta ili vec cega da vidi sta ja imam u svom racunaru...?Hvala
[ magna86 @ 17.10.2009. 19:23 ] @
pa prvo...to nije tako lako kao sto vecina misli,i nije sve kao na filmovima...dva-tri klika i gotovo...
a kao drugo..koliko su stvarne sance da ce sad neko "hakovati" tvoj racunar i gledati sta ti imas na racunaru.
osim ako nisi bitna licnost koja ima sifru od trezora Srbije

[ Batadjero @ 17.10.2009. 22:51 ] @
Hahah zanimljivo pogotovo ono trezor Srbije ...pa imam svoje razloge sto pitam ali najvise informativno :))) u svakom slucaju hvala...
[ valjan @ 17.10.2009. 23:40 ] @
Nema to veze sa vrstom konekcije i kako unosis IP adresu i gde je unosis. Ako imas bilo kakav pristup Internetu, postoji mnogo nacina da neke informacije o tebi procure napolje. Ne zanima nikog da pretrazuje tvoj hard disk i pravi neki spisak svega sto ti imas, losim momcima su uglavnom zanimljive samo neke informacije o tebi (brojevi kreditnih kartica, PIN kodovi, i sl.), i to obicno znaju gde mogu pronaci, a vrlo cesto im i nevesti korisnici sami to dostave pa ne moraju ni toliko da se muce. Na modernim sistemima je jako tesko prici nekom racunaru spolja, tako da je sad glavna "fora" da se na sistem ubaci trojanac koji ce sam iznutra pokupiti ono sto treba i dojaviti svom gazdi, i zatim ukloniti svaki trag o svojoj aktivnosti na tom racunaru.
[ drag1c @ 01.02.2014. 16:26 ] @
Da li je moguce uci preko backdoora u neki udaljeni racunar? (racunar van mreze)
[ Mile-Lile @ 01.02.2014. 21:11 ] @
Mogu zloupotrebiti tvoj komp da napadnu neki treći i tako prikriju trag...
u poslednje vreme su sve učestalija pitanja na ovu temu. Treba napraviti jednu temu o mrežnoj zaštiti koja bi se redovno dopunjavala sa korisnim savetima...
[ Jing Jang @ 02.02.2014. 16:03 ] @
Podrzavam predlog u vezi mrezne zastite sa obaveznim korisnim savetima ili predlozima.