[ nvukelic @ 19.10.2009. 11:43 ] @
Mislim da je iz pitanja jasno kakva mi pomoć treba. Postoji li neki program pomoću kojeg mogu da vidim koji proces mi upisuje/iščitava, tj. drlja po HD-u? Često se dešava da iz čista mira, dok recimo rade samo Chrome i jDownloader (trenutno), HD radi kao nenormalan.

U pitanju je Windows Vista x64 Ultimate, swap fajl je fiksne veličine na sistemskoj particiji (2GB), imam 2GB RAM-a (od čega je 1GB zauzet), indeksiranje je isključeno, system restore je isključen, CPU usage je ispod 5%.

I takođe, da li je normalno da svchost.exe konstantno jede više od 100MB RAM-a?
[ Binary Mind @ 19.10.2009. 12:50 ] @
Postoje programi pomocu kojih mozes da pratis sta je sve aktivno od procesa, fajlova itd. u Windows-u poput Process Monitor-a, Process Explorer-a, Tuneup Utilities i slicnih. Predlazem da skines Process Monitor za tu svrhu. Takodje predlazem skeniranje sistema za viruse i ostali malware. Ko zna. Mozda je upravo antivirus taj koji konstantno drlja po hard disku ili neki defragmenter ako si instalirao nesto poput O&O Defrag i slicno. Za Vistu je normalno da uzima dosta RAM-a i ima konstantno vise instanci svchost.exe otvorenih i kad se sve saberu uzimaju dosta RAM-a.
[ nvukelic @ 19.10.2009. 15:33 ] @
Imam ja TuneUP Process Explorer, ali on pokazuje samo aktivne procese i njihovo zauzeće RAM-a i CPU-a. Mislio sam da postoji nešto što će mi pokazati šta se u datom trenutku upisuje ili iščitava sa HD-a i ko to radi.
Viruse i trojance nemam, zaista redovno održavam sistem (dobro, ne mogu 100% da garantujem), ESET SS i Malwarebytes su zaduženi za to. O&O takođe imam, ali isključena mu je automatska defragmentacija, samo ide manuelno.
[ Miroslav Ćurčić @ 19.10.2009. 16:02 ] @
Ma običan TaskMenadžer ima gore u meniju View (valjda se tako zove, ovo pišem iz linuxa) opciju Columns gde uključiš koje te kolone zanimaju, tu uključiš IO..write i IO...read (tako nešto).

Ovo je inače za WinXP možda ima i za Vistu.
[ nvukelic @ 19.10.2009. 16:22 ] @
Vidi stvarno, majku mu! Ima (Vista na srpskom :-)) U/I učitavanja, U/I upisivanja, U/I ostalo, U/I učitanih bajtova, U/I upisanih bajtova, U/I ostalih bajtova. Šta da gledam? U principu, ESET dominira u manje-više svim kategorijama (osim poslednje gde je svchost 21.487.901.853, šta god to značilo), ali trenutno mi disk ne drlja, pa ću morati da pogledam šta se dešava kad krene.
[ i4004 @ 20.10.2009. 01:05 ] @
Citat:
dok recimo rade samo Chrome

uh, pa šte će ti više?
hehe..
chrome zna "thrash"-at hdd redovito i pošteno...

više od toga me jedino živcira kolko toga stavlja u cache na hdd-u(tj. kako brzo papa prostor ako je particija omanja).

jučer kad sam gasio chrome(koji je istinabog bio upaljen par dana, dosta u stby-u) sam se čudom čudio i smijao kolko mu je trebalo da se "isprazni".
milim da je trajalo oko pola minute...

probaj ugasit "Enable phishing and malware protection" pod Options->Under the Hood->Security.