[ Oksimoron @ 23.10.2009. 10:55 ] @
„JobFair 09 – Kreiraj svoju budućnost!”
2. i 3. novembar 2009.
Zgrada Tehničkih fakulteta, Bulevar kralja Aleksandra 73, Beograd




Jubilarni, peti po redu, sajam poslova za studente i diplomce tehničko-tehnoloških fakulteta „JobFair 09 – Kreiraj svoju budućnost!” održaće se 2. i 3. novembra ove godine.

Kompanije će imati priliku da predstave svoj potencijal i način poslovanja sadašnjim i budućim inženjerima. Kroz direktan kontakt sa zainteresovanim mladim stručnjacima, kompanije će imati priliku da pronađu i odaberu mlade ljude najboljih kvalifikacija koji će doprineti njenom daljem napretku i razvoju.

Studentima će biti omogućeno da ostave lične i profesionalne podatke (CV) u elektronskoj bazi biografija, koja će biti dostavljena kompanijama učesnicama Sajma. Kao i proteklih godina, planirana su brojna predavanja, tribine i treninzi koje će držati renomirani stručnjaci iz oblasti ekologije, obrazovanja i zapošljavanja.

Ovogodišnji Sajam će biti orijentisan ka aktuelnim pitanjima održivog razvoja i zaštite životne sredine. Organizovanjem tribine iz oblasti ekologije, JobFair 09 se direktno pridružuje inicijativi za podizanje ekološke svesti u Srbiji. Pored primarnih ciljeva, dodatni zadatak ovogodišnjeg JobFair-a jeste da u vremenu ekonomske krize vrati optimizam na srpsko tržište rada i pošalje poruku da su upravo u ovakvim trenucima za kompanije ljudi najvažniji.

Elektronska baza ličnih i profesionalnih podataka (CV), koji će biti dostavljeni kompanijama učesnicama Sajma, je otvorena za unos. Vaš CV možete ostaviti na www.jobfair.rs/cv/.

Za više informacija posetite www.jobfair.rs.

[Ovu poruku je menjao Oksimoron dana 24.10.2009. u 10:44 GMT+1]
[ mikal @ 28.10.2009. 14:35 ] @
Pre par godina sam prisustvovao nekom "vašaru poslova" i na jednom od štandova sa druge strane sreo starog druga. Rekao mi je da su dobili naredbu sa vrha de se pojave na vašaru i da samo prave bazu potencijalno zanimljivih radnika. Odustao sam od daljeg lutanja po sajmu i otišao na pljeskavicu i pivo. Videvši ovaj topik pade mi na pamet da proverim da li me je stari drug izlagao. Odnosno da li neko zna koliko se poslova podeli na ovakvim vašarima taštine?
[ Majstor_Pućko @ 28.10.2009. 14:53 ] @
Znaci, kako sam i mislio, najobicniji publicity stunt, i prikupljanje potencijalnih radnika. Vrlo malo zaposlenja zaista...
[ Oksimoron @ 10.11.2009. 12:26 ] @
Kompanije koje dođu na sajam bazu biografija koriste tokom cele godine. Znam ljude koji su preko JobFair-a dobili posao (neki od njih su ove godine radili upravo kao predstavnici kompanija na štandovima), nešto više njih koji su dobili plaćenu praksu, ali mi nemamo način da obavežemo kompanije učesnice da nam šalju informacije o tome koliko su ljudi iz baze koju smo im mi obezbedili zaista i zaposlili, jer se to ne desi na samom sajmu, već nedeljama, a ponekad i mesecima posle njega. U svakom slučaju, ako tražite posao ili praksu kao student ili diplomac tehničko-tehnološkog ili prirodno-matematičkog fakulteta, najveća šansa da u tome uspete dolaskom na neki sajam je JobFair, zato što na njega poslodavci dolaze upravo i samo radi takvog kadra, što nije slučaj sa drugim sličnim sajmovima.

Elem, info deo:

---

"JobFair 09" je završen - baza za unos biografija otvorena do 15. novembra

Svi zainteresovani studenti i diplomci još uvek mogu da ostave svoju biografiju u elektronskoj bazi podataka. Baza će biti otvorena za unos biografija do 15. novembra 2009. godine, a po zatvaranju, pa u narednih godinu dana postaje raspoloživa svim kompanijama učesnicama.

Izveštaj o ovogodinjem sajmu i komentare učesnika možete pogledati ovde.