[ NoAngel @ 29.10.2009. 17:05 ] @
Upravo sam dobio od telekoma novi ruter pod gornje navedenim nazivom,i zeleo bih da podesim port forwardnig na njemu ali mu nemogu pristupiti kao admin,pa ako neko ima slican ruter i zna admin sifru neka javi.
I ako ima neko upustvo za port forwarding!

Inace net ide preko telekoma...
[ NeoDesign @ 29.10.2009. 21:55 ] @
Kod mene je user/pass telekom/telekom. Nego ne znam kako na ovom budjavom routeru da promenim tu sifru ... i kako da iskljucim dhcp, kako da promenim adresu routera sa 192.168.1.1 na neku drugu ... zasto nema neku dyndns podrsku? Mnogo im je bre glup ovaj wireless router.

Nego ... posto imam wireless router i adsl modem ... kako bih mogao to da iskoristim i da ovaj njihov krsh vratim u kutiju ??
[ yAxOr @ 30.10.2009. 02:00 ] @
I ja sam dobio isti router i od tada tragam za IP changer-om ili nekom skriptom koju bih mogao da iskoristim u jDownloader-u da crpem rapidshare.

BTW, izvalio sam sasvim sluchajno da je user/pass - telekom/telekom, ali chini mi se da se tako dobija pristup kao user a ne kao admin.
Mogutje je da su promenili i admin user/pass pa ne mozhemo vishe da ga iskopamo nigde. xD

Ako neko ima gore pomenuti IP changer/restarter/renew, skriptu za restart ili bilo kakav slichan sh*t, neka me obavesti. :))

ZzZz :P
[ saintos @ 30.10.2009. 06:50 ] @
Pazite ovako, sa tim telekom/telekom passwordom je jaaako malo opcija otvoreno...

Ja sam takodje pre neki dan dobio ovaj ruter od telekoma,.. cini mi se da radi kao zmaj, samo sto treba malo vremena da izvalimo koji je admin pristup...


evo pogledajte kako izgleda full advanced menu:



[ NoAngel @ 30.10.2009. 09:05 ] @
Znaci nema sanse da podesvamo ruter po nasem ukusu,nemogu da verujem da su tolika g**na.
[ saintos @ 30.10.2009. 09:14 ] @
pogreshno si shvatio, kao sto je na HUAWEI (belim) ruterima bio password koji su davali korisnicima: telekom/telekom , a mogao si da se logujesh sa administrator/ztonpk (Zastita Telekoma Od Neovlascenog Pristupa Korisnika) i otvorish sve opcije, tako i ovde cekamo da neko iz telekoma izbaci na net taj admin login... pa cemo otvoriti sve. :)
[ miltenr @ 30.10.2009. 12:19 ] @
I jas dobio od Telekoma ovaj ruter. Nazalost sa pristupnim podacima ne mogu da uradim puno toga. Molio sam da mi ljudi iz Telekoma Zajecar daju admin password, i dobio sam odgovor da ga i oni neznaju, jer im kolege iz Nisa ili Beograda nisu dali. Cuvaju ga kao sluzbenu tajnu.
Da li je neko uspeo da sazna user/password?

Pozdrav
[ yAxOr @ 30.10.2009. 15:00 ] @
Procuretje ta informacija kad-tad... A mi smo tu... Chekamo... xD

Mislim da smo mi medju prvima koji su dobili te modeme, tako da tje tek da se pricha o njima. :)
[ Milos Maglov @ 30.10.2009. 17:12 ] @
Probajte nesto od ovoga mozda upali.

admin microbusiness
user password
admin smallbusiness
admin mu
user password
user user



[ yAxOr @ 30.10.2009. 17:19 ] @
Mislim da su standardni logins
za usera: user/user
i za admina: admin/admin

Ali telekom je sredio to pa je
za usera:
telekom/telekom
a za admina tek trebamo da saznamo :) :) :)

BTW, nishta od gore navedenih kombinacija nije TA koju trazhimo :)
[ saintos @ 30.10.2009. 17:50 ] @
Za sada mi se cini da radi kao zmaj!

Extra mi je fora sto mogu da nakacim flashdisk ili usb disk, i postavim lan/web file ili web server,...

Sto znaci da postoji mogucnost postavljanja nekog web servera sa remote access-om i torrent klijent na njega... right?
pa da radi sam bez kompa...
[ rako @ 30.10.2009. 17:53 ] @
Takođe sam vlasnik ovog rutera, međutim iskoristiću priliku da postavim drugo pitanje vezano za ruter. Naime, kako ruter ima mogućnost kačenja eksternog diska probao sam sa usb flashom memorijom i sve radi kako treba osim što je brzina transfera oko 1 MB/s iako piše da je usb 2.0 port. Nisam imao priliku da probam eksterni HDD pa me interesuje da li je neko još ovo isprobavao i njegove utiske.
Hvala unapred .
[ Slobodan Milivojevic @ 30.10.2009. 18:06 ] @
Zamislite uzmete paket sa statickom IP, a niko vam ne da da prosledite portove na svoj racunar kome bi pristupili preko interneta, ili vam treba bilo koja vrsta remote assistence-a, sta god, nema sanse da to uradite, a Telekom vam ne dozvoljava da svoj internet koristite u potpunosti. Bez mogucnosti direktnog pristupa vasem racunaru, bez mogucnostui da prilagodite potrebama svoje lokalne mreze?

Mislim da to sto telekom vrsi "Zastitu Telekoma Od Neovlascenog Pristupa Korisnika" (admin/ztonpk na HG510/520) znaci da oni vama prodaju polu-internet Uzas.
[ yAxOr @ 30.10.2009. 18:18 ] @
Ja mislim da time pokushavaju da ograde sebe cimanja ako neki "mali haker" pokusha neshto da "skarabudzi" pa se za*ebe i onda zove tehnichku podrshku i naravno ne zna da objasni problem jer je izmenjao sve zhivo. :)

Isto kao shto su u pochetku firme koje su prodavale vetj sklopljene konfiguracije stavljale pass na BIOS da se ne bi nashao neko pametan da podizhe napon procesora pa posle "ne znam shta se desilo, ja sam doshao kutji i kompjuter se zapalio". :) :) :)

Ali ne odobravam naravno to shto prodaju "ogranichene" rutere. :)
[ NoAngel @ 30.10.2009. 20:53 ] @
Ruter je ok stvarno,ima bas mnostvo opcija ali malo me smorilo sto ne mozem uci u njega i podesiti sto me ni odgovara za moj nacin prsitupa na net.
Ali opet oni su upravu,njihova je oprema i cuvaju je od pametnjakovica koji mogu da ga onesposobe.
Ja sam citao na netu da je default za njega admin/admin ali to je za njegov fabricki firmware,ali u ruteru je telekomov modifikovani firmaware sa promenjenim pristupom.Ja se nadam da ce da se sazna uskoro pass za pristup full podesavanjima.
[ calexx @ 30.10.2009. 21:08 ] @
Nešto sam načuo da je port forwarding u osnovnim podešavanjima, jel to tačno?
[ NoAngel @ 30.10.2009. 21:33 ] @
Jeste,ruter sam odradi port forwarding za aplikacije koje su povezane sa netom.Ali ako zelis mozes podesavati da li da ide isti port ili da bude port forward na neki drugi itd.Stvarno je ok ruter,ali cilj ovog posta je bio da saznam pristup admin nalogu za jos neke opcije koje zelim da odradim za moju kucnu mrezu.
[ yAxOr @ 31.10.2009. 00:49 ] @
Poshto su se ovde vetj skupili ljudi koji poseduju dotichni modem, iskoristio bih i da pitam ako neko zna neki IP restarter ili skriptu za njega koju bih mogao da iskoristim u jDownloader-u.

[Ovu poruku je menjao yAxOr dana 31.10.2009. u 04:09 GMT+1]
[ miltenr @ 31.10.2009. 10:08 ] @
Ja sam uspeo da prokljuvim nacin da se kao "admin" ulogujem u Pirelli ruter. Koja je sifra nisam uspeo da otkrijem, mada je i to moguce, ali nacin za postavljanje sopstvene admin sifre postoji. Nadam se da ce ovo biti od koristi. Dobro zastitite ovaj ruter jer je Telekom ostavio otvorene ssh, http i druge portove kako bi samo oni mogli da administriraju ruter preko web-a. Iskljucite telnet, ssh,http,https i drugo sto vam ne treba za normalno koriscenje.

Pozdrav
[ NoAngel @ 31.10.2009. 10:35 ] @
E svaka cast,sad bas gledam....pametno!
E sad nam treb neko ko se razume u ovakve stvari pa da nam decriptuje sifru
inace ovo je sifra " &ca;n[&bb;&9d;&1d;^&d9;&c5;&b6; " XD


[Ovu poruku je menjao NoAngel dana 31.10.2009. u 11:46 GMT+1]
[ miltenr @ 31.10.2009. 10:57 ] @
Sadrzaj polja koje sadrzi "admin" sifru, zamenite sadrzajem polja koje sadrzi "telekom" sifru, i vratite u ruter. Nakon toga se logujete kombinacijom "admin/telekom".

Ko ima vremena moze doci i do prave sifre jer imamo kljuc za niz karaktera koji cine telekom sifru.

NAPOMENA:

Obavezno obrisite korisnika "telekom" , dobro pregledajte sve ocije i isljucite mogicnost da se ruteru pristipi preko web-a ssh, http i telnet protokolima, jer je ovim Telekom sebi omogucio da bez naseg znanja radi sto god im je volja u ruteru.

Ako procitate ugovor koji ste potpisali sa Telekomom, videcete da su sebi dali za pravo da mogu bez prethodne najave i naseg pristanka da udju u nase domove kako bi ustanovili da li se ADSL koristi na dozvoljeni nacin. Sta reci.....

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao miltenr dana 31.10.2009. u 12:08 GMT+1]
[ rako @ 31.10.2009. 11:40 ] @
interesuje me da li je dovoljno u advanced - remote administration isključiti sve opcije kao i brisanje usera telekom kako bi sprečio upad telekoma u moj ruter ili postoje još neka podešavanja?
Hvala unapred
[ Slobodan Milivojevic @ 31.10.2009. 12:04 ] @
Gledam nesto ovaj konfiguracioni fajl, i mislim se, ako bi ovaj deo gde su prava, neko uzeo da prekopira dole kod korisnika telekom/telekom, da li bi onda taj korisnik dobio sva prava na sistemu?
[ saintos @ 31.10.2009. 12:42 ] @
Hm, kontam da admin pass ima 7 znamenki....

koliko bi vremena trebalo da neka scripta za pass otvaranje obradi 7 znamenki, a da pri tome uzmemo u pretpostavku da nisu stavljali nista osim slova i brojeva?
[ NoAngel @ 31.10.2009. 12:56 ] @
a sta ce ti sifra kad samo odradis sto je rekao miltenr,ja taman isto to skontao ali vidim da me preduhitrio.
[ saintos @ 31.10.2009. 13:04 ] @
Zato sto ce opet "ONI" ili bilo ko znati da je password za admin - telekom zbog ovog topic-a :)

LapTop, wifi-on, komsiluk, access u ruter... (mozda gresim)
[ Slobodan Milivojevic @ 31.10.2009. 13:18 ] @
Backupujete staru konfiguraciju, ulogujete se kao admin, izmenite admin sifru na sta god, i kad Telekom treba nedaj boze nesto da dolazi kod vas da sredjuje, samo vratite staru.
[ NoAngel @ 31.10.2009. 14:08 ] @
a sto bi znali,kad ti dobijes pristup admin nalogu promenis u koji god zelis i to je to.Bitno da smo saznali kako uci sa admin nalogom
[ saintos @ 02.11.2009. 06:10 ] @
Citat:
E svaka cast,sad bas gledam....pametno!
E sad nam treb neko ko se razume u ovakve stvari pa da nam decriptuje sifru
inace ovo je sifra " &ca;n[&bb;&9d;&1d;^&d9;&c5;&b6; " XD


Pa, sad moze se napraviti jos 4-5 user accounta, i u svaki staviti redom 10 slova abecede, i na jedan sve brojeve 0-9 pa pogledati ima li ikakvog smisla i povezivanja sa poznatim "telekom" i onim kriptovanim delom u config file-u..
[ NeoDesign @ 03.11.2009. 09:28 ] @
Hvala puno drugari ... life saver :)

p.s. Sad tek vidim da ima i DYNDNS podrsku (DDNS u Advanced) ... jos jednom ... puno hvala ;)
[ mast3r @ 03.11.2009. 10:15 ] @
Citat:
saintos: Pa, sad moze se napraviti jos 4-5 user accounta, i u svaki staviti redom 10 slova abecede, i na jedan sve brojeve 0-9 pa pogledati ima li ikakvog smisla i povezivanja sa poznatim "telekom" i onim kriptovanim delom u config file-u..



To jeste zanimljiva ideja... ali...
Ne zna niko koja je vrsta kripcije, i da li je u pitanju jedan znak = jedan znak. (ako me razumeš)


Inače, načuo sam da može remote održavanje uređaja.

Iskren da budem, ni meni se ta ideja ne sviđa ni malo...
Zašto bi dao access bilo kome, mom internetu... jer ruter nije moj :)


[ Maverickso @ 04.11.2009. 13:10 ] @
REKONEKT PROBLEM RESEN

DRG A226G

Code:

http://jdownloader.org/knowledge/wiki/reconnect/tools/upnp

skinite fajl ,zatim u jdw-u idite u opcije nadjite gde je reconect opcija izaberite external uputite ga na doticni skinuti exe fajl i uzivajte Rekonekt radi ko Avi(J)on!


[Ovu poruku je menjao Maverickso dana 04.11.2009. u 15:54 GMT+1]
[ yAxOr @ 04.11.2009. 19:01 ] @
omFg, Reconnection failed.
Meni ne radi kao aviJon. :/
Jel ima josh neka dodatna podeshavanja koja bi trebala da se nameste...
Ili bi mozhda neko mogao da pretpostavi sha bi mogao da bude problem... :/
[ Maverickso @ 04.11.2009. 20:46 ] @
Prvo proveri dali zaista imas A226G ili mozda imas A225G razlika je velika
drugo pokreni dos promt i kucaj recimo ping www.google.com -t
zatim rucno pokreni RouterReconnect.exe koji si skinuo sa linka od gore tu ces videti da li alatka radi.

trece ,ne nema drugog podesavanja







P.S
ovo sve naravno TEK kada uradis ono od gore (iz prethodnih postova),tj otkljucavanje admin acounta
[ pasi @ 04.11.2009. 20:59 ] @
226 i 225 , nije li samo razlika u isdn i pots ?????
[ mast3r @ 05.11.2009. 00:22 ] @
Citat:
pasi: 226 i 225 , nije li samo razlika u isdn i pots ?????


Ne znam samo shta je mislio onim, velika je razlika...

:D
[ Maverickso @ 05.11.2009. 02:40 ] @
mm nisam mislio u samom hardweru kao razlici nego u nasoj situaciji rekonekt batch kazu da radi na 226 a ne na 225 meni i pristup modemu su drugaciji
za 225 ima druga skripta

Code:


[[[HSRC]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET / HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /setupa_top.stm HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /nat.stm HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /routine_data.js HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /nat_main.stm HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /menu.stm HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /proj.js HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /menu_prep_ti.js HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /tree.js HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /main.js HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /routine_data.js HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
POST /cgi-bin/nat_eb.exe HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%

Nat_enable=1&savesetting=SAVE+SETTINGS
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /wait.stm HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /nattemp.stm HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /menu.stm?n=nat_main.stm HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /nat_main.stm HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /tree.js HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /proj.js HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /routine_data.js HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /menu_prep_ti.js HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /main.js HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]

[[[/HSRC]]]



Stim sto ova skripta za 225 istovremeno pali i NAS,stoga ako vam je NAS na off(tj ne koristitte ga) onda samo zamenite string dole na :
Code:

Nat_disable=1&savesetting=SAVE+SETTINGS


Licno nisam testirao 225,Mozda gresim....?
[ manguparija @ 08.11.2009. 23:19 ] @
Sadrzaj polja koje sadrzi "admin" sifru, zamenite sadrzajem polja koje sadrzi "telekom" sifru, i vratite u ruter. Nakon toga se logujete kombinacijom "admin/telekom".

Ko ima vremena moze doci i do prave sifre jer imamo kljuc za niz karaktera koji cine telekom sifru.

NAPOMENA:

Obavezno obrisite korisnika "telekom" , dobro pregledajte sve ocije i isljucite mogicnost da se ruteru pristipi preko web-a ssh, http i telnet protokolima, jer je ovim Telekom sebi omogucio da bez naseg znanja radi sto god im je volja u ruteru.

Ako procitate ugovor koji ste potpisali sa Telekomom, videcete da su sebi dali za pravo da mogu bez prethodne najave i naseg pristanka da udju u nase domove kako bi ustanovili da li se ADSL koristi na dozvoljeni nacin. Sta reci.....

Pozdrav




bio bih ti zahvalan kad bi to malo bolje objasnio hvala
[ manguparija @ 09.11.2009. 00:02 ] @
dobio sam email ali koji sadrzaj admin kad nemogu da pristupim uopste admin sifri
samo mogu da se logujem sa user telekom , password telekom i to je to . ako bi bio malo precizniji... hvala.
[ Jbyn4e @ 09.11.2009. 08:53 ] @
http://www.elitesecurity.org/p2426993
sta ti nije jasno? Imas sve slike u zip fajlu - snimis (save) konfiguraciju, izmenis gde sta treba, vratis nazad na ruter (load). Restartujes. Logujes se kao admin/telekom i posle menjas sta ti treba (korisnike npr.). Snimljenu konfiguraciju cuvas ako ti zatreba da ti dodje neko iz telekoma i onda je vratis na ruter privremeno :)
[ pasi @ 09.11.2009. 22:37 ] @
uuuuuuuupppsssss nisam gledao po netu 225 i 226 su totalno razliciti ali rekoh da razlika samo u jednom broju oznacava razliku u tel liniji jer recimo Netopia ima 3347w 3357w rutere i razlika je samo u pots i isdn respektivno. Moja greska slabo guglam
[ GSM_electronic @ 11.11.2009. 22:58 ] @
Postoji li mogućnost 'otvaranja' sva 4 LAN porta na ovom ruteru? Ne treba mi VoIP ni IPTV...
[ pietronni @ 12.11.2009. 16:52 ] @
Ljudi,jel radi nekom rekonektovanje na ovom "cudu tehnike",u Cryptloadu ili JDownloaderu? Meni nece uopste iako se vec par dana zezam s tim - probao sam sve zive IP changere,pravio skripte i CRL fajl,citao forume i nece pa nece.Kad sam bio kod Sezama i imao budjavi Conexant ruter sve ferceralo ko ludo.Pomozite,unapred hvala.
[ qubaneros @ 12.11.2009. 16:54 ] @
Izgleda da sam zeznuo stvar... Pozurio sam sa promenom konfiguracionog fajla pa sam umesto da zamenim sifre zamenio user name "telekom" sa user "admin" i tako onemogucio sebi ulaz u konfigurisanje i sa "telekom, telekom"...
Sad mi naravno treba admin shifra, ako neko moze da dekriptuje bilo bi odlicno ali se razmisljam na jos jednu soluciju...

Nasao sam uputstvo za updateovanje firmware-a preko lan-a, bez pristupa conf strani...

evo celog uputstva: http://pliki.interprojekt.pl/w.../Opis%20upgrade%20firmware.pdf
i firmware-a: http://www.interprojekt.pl/dow...rnecie%5Cwan+na+ethernecie.zip

Pretpostavljam da bi ovo resetovalo dinamicku memoriju modema/routera i nadam se user i pass

U zip arhivi sa firmware-om je dodat i conf file u kome su podeshavanja i izmedju ostalog password za admin koji je sigurno "admin", odnosno:

(username(admin))
(password(&b7;X&5c;&b9;&a2;))

Tako da sada znamo i da je "&b7;X&5c;&b9;&a2;" = "admin"

Sto se tice update firmware-a da li bi neko mogao da mi pojasni kako se modem identifikuje na mrezu, tj. da li koristi sertifikate i mac adresu za identifikaciju na mrezu ili nesto 3ce...
Odnosno da li ce se modem registrovati na mrezu ako mu promenim firmware ili conf... Imam jako malo iskustva sa ADSL-om, dugo godina koristim cable pa me nije ni interesovalo...


Jos jedna misao!

Zasto ne bi neko ko je vec pristupio modemu sa admin nalogom, tj na ovu foru "admin/telekom" i ubacio jednog usera sa pass-om "abcdefgh....", iscitao conf i postavio ovde da bi mogli da provalimo kako dekriptuje koji karakter i naravno uspeli da saznamo "fabricku" admin sifru....

Hvala

[Ovu poruku je menjao qubaneros dana 12.11.2009. u 18:06 GMT+1]
[ anon33851 @ 13.11.2009. 01:06 ] @
Evo jednostavnog nacina kako da podesite sopstveni admin, username i(ili) password po svom izboru.

Prvo promenite Admin pass kao sto je to opisao "miltenr".
Onda se ulogujete kao admin i u opciji "User Setting" promenite user-a telekom u zeljeno ime i lozinku :)
Tako u .conf fajlu dobijate kriptovane reci :)
[ qubaneros @ 13.11.2009. 11:57 ] @
To bi bilo super reshenje da ja nisam zakljucao sam sebi pristup modemu :(
Ajde ljudi jel moze neko da provali shifru ili da ga fleshujem...

Thx
[ milmarc @ 13.11.2009. 12:47 ] @
sta se lomite oko telekomove sifre ,sta vas briga koja je
ocu reci kada po opisanom pristupu ,pristupite modemu kao admin jednostavno u web browsveru promenite admin-sifru
i samim tim ste zaustavili telekom (ako je to bitno) i sebi napravili novi password za admin pristup, a mozete da kreirate i novi user nalog sa sve svojim imenom i passwordom
[ milmarc @ 13.11.2009. 12:53 ] @
ako nekom nije jasno poslacu mu conf-file i pride username i pasword za isti
mozda je i tako lakse
qubaneros nebi ga ja bas fleshovao pre bi ga samo mozda resetovao


[Ovu poruku je menjao milmarc dana 13.11.2009. u 14:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao milmarc dana 13.11.2009. u 14:28 GMT+1]
[ qubaneros @ 13.11.2009. 13:40 ] @
Da li znas da li postoji neki hard-reset ili nesto slicno? Da mi vrati default podesavanja, odnosno telekom/telekom nalog.
reset dugme mi ne resava problem...

I jos jedno pitanje, da li neko jos ima problem da podesi port forwarding za 3389 i 5900, remote desktop i vnc?
Meni nikako nije uspevalo da se povezem sa spoljnog net-a na komp...

[Ovu poruku je menjao qubaneros dana 13.11.2009. u 16:21 GMT+1]
[ milmarc @ 13.11.2009. 15:10 ] @
mozda duze zadrzati ili izvuci napajanje i dok drzis reset dugme vratiti ga nazad
mada nemoj me drzati za rec ,ja ionako nemam ADSL a kamoli ovaj modem
to je praksa sa drugim slicnim uredjajima
ubedjen sam da mogu i 2 i 3 eth.port da se ukljuce ,probacemo pa cu javiti
[ qubaneros @ 13.11.2009. 15:50 ] @
Moze sigurno da se ukljuce! Ovaj flesh i conf koji sam postovao su poljaci provalili bas za tu namenu...
Aj mozda se okurazim uskoro da ga isfleshujem, pa ako ga ubijem skoknucu do telekoma i onako naivno reci "Samo se ugasio..." :))
[ yAxOr @ 13.11.2009. 19:04 ] @
I josh uvek nismo izvalili kako podesiti restarter za program poput jDownloader :))
Nishta od ponudjenih reshenja ovde vidjenih nije pomoglo :))
Idemo dalje ;)
[ milmarc @ 13.11.2009. 19:57 ] @
jDown ima u sebi skriptu za neki Pireli discus koja nepije vodu
u sustini nikad se ovim nisam bavio ali po mom nahodjenju bilo bi najbezbolnije da znamo sami napraviti skriptu, bilo bi od koristi da neko ko ima uvid u tematiku malo pogura ...
mada sam siguran da ce se u dogledno vreme skripta obelodaniti na internetu,
nemam pravu informaciju ali mi deluje da su ovi modemi relativno novi barem kod nas ,tako da treba situacija samo malo da sazri
ali ko ce da ceka
usput pitanje dali reconect moze sa wireless strane?
[ jolly1 @ 13.11.2009. 23:14 ] @
Za reconect Discusa provereno radi RouterReconnect.exe kako je naveo Maverickso, kod mene radi i preko wireles-a bez problema
Inače puno mi je pomogla ova tema za menjanje skripte radi otključavanja rutera na admin nalog.
Hvala
[ milmarc @ 13.11.2009. 23:28 ] @
ojha
dira ko sat
nisam bio pazljiv tj prvo sam obracao paznju za admin pristup a nisam konstatovao da je Maverickso vec i reconect odradio
hvala svima koji su doprineli u ovoj temi
inace i portovi se mogu ukljuciti preko admin pristupa

jos samo balansiranje i mirni smo 50000 km.Pirelli je to
[ qubaneros @ 14.11.2009. 02:31 ] @
E moji forumashi, zar sve moram sam :)
Salim se evo je shifra:

tzlkisonpk

Koristeci ovaj deobfuskator:
http://www.zibri.org/2009/11/obfuscation-will-never-work.html

Sifra srecom nije kriptovana vec obfuskovana i izgleda da ovaj sistem koristi dosta rutera jer je baziran na OpenRG Linux-u...

Sad napokon imam pristup svom modemu :)

Pozz za sve

[Ovu poruku je menjao qubaneros dana 14.11.2009. u 04:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao qubaneros dana 14.11.2009. u 04:53 GMT+1]
[ calexx @ 14.11.2009. 08:40 ] @
Kratko im je trajalo ovo skrivanje. ;)
[ GSM_electronic @ 14.11.2009. 18:03 ] @
Zibri se obogatio na iPhone dekripciji pa se sad igra sa ruterima...

Ima li neko resenje za remap VoIP i IPTV portova za obican LAN?
[ deltans @ 18.11.2009. 13:25 ] @
Pozdrav !
Jel neko uspeo da podeli protok na 2 racunara 50 %/50 % ? Ja pokusavam pa ne ide ....
QOS opcijama sam probao sve kombinacije
[ mcore @ 20.11.2009. 23:49 ] @
@GSM_electronic

Ja sam uspeo otvoriti portove 2 i 3 kod drugara na ovom ruteru i koliko se sećam, u meniju "switch" za portove 1 i 4 stoji jedan (1), a za portove 2 i 3 su trojke (3). Samo treba i za portove 2 i 3 zameniti vrednosti, tj.upisati jedinice (1) i proradiće. Ako se ne budeš snašao otićiću do drugara da uradim neki screenshot.
[ mcore @ 24.11.2009. 01:02 ] @
Ovako treba podesiti za remap 2 i 3 porta za LAN:

[ chika spec @ 24.11.2009. 20:10 ] @
A kako otvoriti portove? Njakao sam se malo, ali nisam hteo nešto da zeznem pa sam odustao dok se ne pojavi neko slikovotio uputstvo.

Ako bi neko okačio isto bio bih zahvalan :]
[ niki 67 @ 01.12.2009. 12:50 ] @
Ljudi meni nece da radi reconnect-sta je sad ovo-i ja sam dobio juce PIRELLI DRG A226G ali ubih se probajuci i nece pa nece.Molim za pomoc!
[ jolly1 @ 01.12.2009. 21:38 ] @
Jos da znamo sta si sve probao pa bih mogli da ti pomognemo. Koji program koristis za dowload koji reconect itd. Pomozi nam da ti pomognemo
[ newtesla @ 02.12.2009. 00:35 ] @
A da probaš da pirelli premestiš u bridge mod, pa da se PPPoE konektuješ sa računara? I onda valjda postoji program koji extra lako može da ti radi prekidanje/uspostavljanje konekcije, kad je na kompu?

...u bridge modu ti ne radi net na portu 4, kao ni na wifi-ju - uređaji dobijaju adresu od ruterovog DHCP-a, ali saobraćaj ne napušta ruter :(
[ niki 67 @ 02.12.2009. 22:40 ] @
Imam router Pirelli DRG A226G -Telekomov-crveni-koristim Jdownloader i sve u vezi reconnecta sto sam nasao po forumima za ovaj model router-a je sa onom verzijom exe- reconnect 1.3 pa external -mod.Do sad sam imao skripte i podesavao za razne modele-Conexant,Huawei hg 510,520,tp link 8810 , mt 822 i jos neke i nije mi bas nepoznata ova tema pomagao sam i drugima ali o ovom modelu ima jos uvek malo po forumima pa nisam nasao nista pouzdano.To sto ima probao sam i ne funkcionise -za sad?
[ newtesla @ 03.12.2009. 01:43 ] @
Verovatno ti ne radi, jer...

...taj reconnect.exe "proziva" ruter da se rekonektuje - a tebi to u mom predlogu ne bi trebalo, već program koji bi rekonektovao pppoe konekciju ostvarenu sa tvog računara... mislim da bi neki najprostiji .bat fajl završio posao.

...a pošto me nije mrzelo, evo i sadržaja .bat fajla:

Code:

@echo on
rasdial konekcija /disconnect
rasdial konekcija username password


...pod uslovom da ti se pppoe konekcija zove "konekcija", da ti je user=username, pass=password, ovaj .bat će ti prekinuti konekciju, i odmah je ponovo uspostaviti. Verovatno u tom downloaderu koji koristiš možeš da namestiš koji program će ti raditi ponovno konektovanje na net - pa usmeriš na ovaj .bat koji si negde kreirao.

Naravno, ruter u bridge mod.

Koga zanima, pali i za VPN. Verovatno i za dial-up.

Molim, nema na čemu - dođeš mi pivo

edit: počeću da pravim konekcije u .bat fajlu, sa rasdial komandom - samo dvoklik, i ne moram da se zlopatim sa onim "dial" dugmetom kada klasično pokrećem konekciju... manje klikova

edit2: obrati pažnju!! koristiš user i pass za ostvarivanje PPPoE konekcije, oni što pišu u ugovoru - NE ONAJ za pristup ruteru!
[ calexx @ 03.12.2009. 08:58 ] @
Zašto da se ruter ne restartuje? Mislim, u redu je da se ruter pretvori u modem ako je prikačen za neki drugi bolji ali pretpostavlajm da većina ipak hoće da ga koristi kakav jeste pa da na njega prikači još neki komp, bilo žicom ili bez nje. Da ne pominjem da Telekom opet ne daje PPPoE username i password a da još manje pominjem da će vrlo uskoro prebacivanje rutera u bridge mod i nazad biti vraški težak posao. ;)

Meni restartovanje nije potrebno pa se ne zanimam ali sam to svojevremeno za TP-Link rešio na lakši način, jedna ekstenzija za Firefox je pokupila tačne komande koje restartuju ruter, onda sam to uvalio na http://www.cryptload.info/clr/ i dobio gotov .clr fajl. Nema potrebe za traženjem raznih ko zna čijih rešenja, naročito zato što ona obično ne važe posle promene firmvera pa mora da se traži ponovo.
[ niki 67 @ 03.12.2009. 09:11 ] @
Sve je super samo sto ovo nece raditi jer ja imam automatsku konekciju cim upalim comp i ne bih prebacivao u PPPoE zato sto je router wireless i ako ugasim comp-prekinucu vezu drugom comp-u (naravno reconnect ne smeta toliko) ali veca pauza je problem.
Imam skripte ovakvog tipa i sam sam probao juce ali nece nikako.Znaci ostaje da trazim pomoc za nekim malo ozbiljnijim podesavanjem a i router je problematican jer mu prilikom podizanja konekcije potrebno bar 3 minuta.Trebace veoma brzi reconnect.
Jasno mi je sve ovakvu skriptu sam koristio za modem Conexant-sezampro-ali ovaj put to ne pali.U svakom slucaju puno hvala a za pivo nema problema-UVEK!!!
[ niki 67 @ 03.12.2009. 09:30 ] @
Slavoljube hvala i tebi u pravu si ali na sajtu CRYPTLOAD ne poznaje jos uvek model PIRELLI pa sam ostao bez skripte-probao sam juce ja i to.I Jdownloader ima u sebi dosta modela modema i rotera ali ovaj nema.A sto se tice extenzije u firefox-u ja sam je sinoc skinuo i nisam umeo da uradim record reconnect-kao sto pise na sajtu-Cryptload.u svakom slucaju hvala.
[ calexx @ 03.12.2009. 09:40 ] @
Pretpostavljam da još nema skripti za nove rutere, zato sam i predložio da se napravi. Ako se dobro sećam, pokrene se ona ekstenzija pa se onda ode u podešavanja rutera i klikne na reboot. Ekstenzija snimi komande koje idu ruteru i onda se one prebace u ono polje na Cryptload sajtu pa se tamo generiše .clr fajl. Nažalost nemam Pirelli ruter pa ne mogu da probam.
[ niki 67 @ 03.12.2009. 10:25 ] @
Ma ja sam probao ali nisam uspeo nista da dobijem-i dalje nemam resenje za reconnect PIRELLI DRG A226G.Ako neko ima resenje neka pomogne.
[ yAxOr @ 04.12.2009. 02:18 ] @
Citat:
calexx: Pretpostavljam da još nema skripti za nove rutere, zato sam i predložio da se napravi. Ako se dobro sećam, pokrene se ona ekstenzija pa se onda ode u podešavanja rutera i klikne na reboot. Ekstenzija snimi komande koje idu ruteru i onda se one prebace u ono polje na Cryptload sajtu pa se tamo generiše .clr fajl. Nažalost nemam Pirelli ruter pa ne mogu da probam.


Probao sam na tu foru da napravim script preko jDownloader-a, ima pod restart opcijama "Create reconnection script".
Sve on to lepo odradi kad kliknem "Reboot", i restartuje modem i pishe da je uspeshno sachuvao skriptu. Ali kad probam restart iz jDownloader-a, on samo sacheka nekih 3 min, i posle kazhe failed... :/

Probao sam i RouterReconnect.exe, ali bez uspeha.
[ niki 67 @ 04.12.2009. 07:20 ] @
I ja sam probao obe varijante ponovo ali bezuspesno-Ne mogu da verujem da jos niko nema pravo podesenje za reconnect a toliko ljudi je ovih dana uzelo novi PIRELLI preko Telekom-a.
Ajde ljudi dajte skriptu za PIRELLI DRG A226G!
[ calexx @ 04.12.2009. 12:49 ] @
Da se vratimo na početak, da li ti ona ekstenzija daje neke komande za restartovanje rutera? Ako daje, prepiši to ovde pa da tražimo rešenje.

Možda nisu baš svi Rapid zavisnici a možda su se otvorili za Premium. ;)
[ niki 67 @ 04.12.2009. 19:24 ] @
Ne znam na koju exstenziju mislis na onu iz firefox-a ili na router reconnect exe?
Ni jedno ni drugo nista ne cini-Mrtvo-nista se ne dogadja kao da ga nema-Naravno na kraju failed reconnect.
[ calexx @ 04.12.2009. 19:57 ] @
Na onu iz FF. Pogledaj uputstvo na http://www.cryptload.info/wiki_en/wiki/Recording_a_reconnect pa probaj da odradiš taj deo. Praktično ekstenzija beleži sve tvoje poteze, na taj način će da zna koje komande restartuju ruter pa će to dalje da upotrebljava.
Nije valjda da ovaj deo ne prolaziš?
[ niki 67 @ 04.12.2009. 21:13 ] @
Slavoljube ja sam ti vec napomenuo o tome a kako vidim u temi jos neko je to probao.Sve odradim do kraja medjutim sa dobijenom skriptom se nista ne dogadja-mrtva je.To sam probao i sa JDownloaderom ali nista......
[ calexx @ 04.12.2009. 21:41 ] @
Ako ti nije teško, prepiši ovde rezultate koje daje FF ekstenzija i .clr fajl koji pravi cryptload sajt. Moguće da su novi ruteri imuni i ne daju se tek tako.
[ niki 67 @ 05.12.2009. 16:59 ] @
Evo Slavoljube sta dobijem ali to pojma nema.Nece da radi pa to ti je.Ubih se trazeci i nema reconnect-a za PIRELLI.


<CryptLoad>
<Router name="Pirelli DRG A226G" />
<Command method="POST" action="index.cgi">
<Parameter name="active_page" value="140" />
<Parameter name="page_title" value="Reboot" />
<Parameter name="mimic_button_field" value="submit_button_ro_submit%3A+.." />
<Parameter name="button_value" value="140" />
<Parameter name="strip_page_top" value="0" />
<Parameter name="scrollbar_x_pos" value="0" />
<Parameter name="scrollbar_y_pos" value="0" />
</Command>
<Command method="GET" action="index.cgi">
<Parameter name="active%5fpage" value="850" />
<Parameter name="req%5fmode" value="0" />
<Parameter name="mimic%5fbutton%5ffield" value="submit%5fbutton%5fro%5fsubmit%3a+%2e%2e" />
<Parameter name="strip%5fpage%5ftop" value="0" />
<Parameter name="scrollbar%5fx%5fpos" value="0" />
<Parameter name="scrollbar%5fy%5fpos" value="0" />
<Parameter name="button%5fvalue" value="140" />
</Command>
<Command method="GET" action="index.cgi">
<Parameter name="is_waiting_page" value="1" />
</Command>
<Command method="GET" action="index.cgi">
<Parameter name="is_waiting_page" value="1" />
</Command>
<Command method="POST" action="index.cgi">
<Parameter name="active_page" value="850" />
<Parameter name="page_title" value="" />
<Parameter name="mimic_button_field" value="submit_button_login" />
<Parameter name="button_value" value="140" />
<Parameter name="strip_page_top" value="0" />
<Parameter name="scrollbar_x_pos" value="0" />
<Parameter name="scrollbar_y_pos" value="0" />
<Parameter name="after_reboot" value="1" />
</Command>
<Command method="GET" action="index.cgi">
<Parameter name="active%5fpage" value="9108" />
<Parameter name="req%5fmode" value="0" />
<Parameter name="mimic%5fbutton%5ffield" value="submit%5fbutton%5flogin" />
<Parameter name="strip%5fpage%5ftop" value="0" />
<Parameter name="scrollbar%5fx%5fpos" value="0" />
<Parameter name="scrollbar%5fy%5fpos" value="0" />
<Parameter name="button%5fvalue" value="140" />
</Command>
</CryptLoad>
[ newtesla @ 06.12.2009. 00:17 ] @
Osim što malo duže traje (par minuta), šta fali opciji reboot?
[ niki 67 @ 06.12.2009. 00:47 ] @
Kako to mislis duze traje-nije valjda da si ovo probao i da radi-kod mene ne radi-nece pa nece.molim te javi nije mi jasno sta si hteo da kazes.
[ niki 67 @ 09.12.2009. 01:03 ] @
Pa nije valjda da jos niko nema IP changer za Telekomov PIRELLI DRG A226G ???Ne mogu da verujem.
[ h4q4b1x @ 09.12.2009. 16:58 ] @
Skontao sam kako da otvorim portove za ovaj ruter,ali sta kad pise od 2300-2400 necu valjda otvarati svaki od tih sto posebno?
[ niki 67 @ 09.12.2009. 17:07 ] @
Ako si provalo sve pomozi mi za reconnect-nikako da resim problem-Pirelli DRG A226G.
[ h4q4b1x @ 09.12.2009. 17:10 ] @
Neki lik je u ovaj temi (2-3) strana okacio sliku i uputstvo kako to da uradis za jdownloader.Ako si sve uradio i opet ti ne radi,onda samo ugasi windows faervol i trebalo bi da radi...
[ niki 67 @ 09.12.2009. 18:51 ] @
Ma nece ni tako-to je trenutno jedino tesenje za ovaj router a veoma je zanimljivo da ovo podesavanje reconnecta nekima radi a nekima ne na potpuno istim modelima sa istom verzijom software-a.Trazio sam i na drugim forumima i problem je svuda identican.Ovaj reconnect exe nekom radi nekom ne sa istim podesavanjima u Jdownloaderu i Cryploadu.Kad ne radi ne radi nigde kad radi radi na oba downloader-a.
Nikako ne mogu da otkrijem u cemu je problem?
[ newtesla @ 10.12.2009. 01:10 ] @
Probaj da ugasis i antivirus, samo za probu. Može biti da AV blokira.
[ niki 67 @ 10.12.2009. 01:20 ] @
Reseno sve-Napokon radi reconnect-Iskljucio sam firewall i skroz i uspelo je-a zanimljivo da sam to do sad radio sto puta.Evo sad sam nasao sta na visti treba chekirati u firewall opcija exceptions da radi reconnect.To je NETWORK DISCOVERY.
Hvala svima na pomoci-Napokon radi reconnect za Pirelii DRG A226G.
[ yAxOr @ 10.12.2009. 20:52 ] @
Znachi nikad se ne bih setio za Firewall... Sada radi, hvala svima :))
[ dzordank @ 11.12.2009. 05:41 ] @
Ljudi, pomagajte mi

Uspeo sam da se ulogujem u router kao admin bez problema...spojio sam ovaj pirelli router sa mojim tp link routerom,a tp link sa kompom i sve radi...radi kao wlan... sve podesio, sve radi, ali ne znam nikako kako da podesim da mi router otvori port 23232

Sad sam i otvorio port scanner na netu da vidim da li su mi otvoreni portovi, nijedan port nije otvoren....router mi automatski otvara portove samo za utorrent i skype..dakle, port koji mi je otvoren je 31000 i nista vise

Molim dobre ljude da mi pomognu

Hvala :)

[Ovu poruku je menjao dzordank dana 11.12.2009. u 08:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dzordank dana 11.12.2009. u 08:40 GMT+1]
[ kotnik @ 11.12.2009. 16:19 ] @
Citat:
dzordank:
Uspeo sam da se ulogujem u router kao admin bez problema...spojio sam ovaj pirelli router sa mojim tp link routerom,a tp link sa kompom i sve radi...radi kao wlan... sve podesio, sve radi, ali ne znam nikako kako da podesim da mi router otvori port 23232


Port forwarding podešavaš u Firewall sekciji.

Imaš gore tab Port Forwarding, pa klikni na New entry.
[ dzordank @ 11.12.2009. 17:26 ] @
Uspeo sam da otvorim port 23232

Jos mi je samo ostalo da otvorim portove 21,23,80 ali to nesto nece....valjda cu skontati kako treba
[ no_game @ 12.12.2009. 00:03 ] @
E ljudi pomagajte , ja sam malo "Hakerisao" pa sam pokarabasio nesto u modemu, da vas sad ne smaram sta sam hteo da uradim, u jedno momentu mi je modem Pirelli Discus DRG A226G zakucao, ja sam ga ugasio na prekidac iza sanekao oko 1 min, i onda sam ga ponovo upalio, onda su pocele led diode cudno da svetle , nisam nista radio sacekao sam kontao sam da tako treba kada se upali, e sad problem je u tome sto onda nisam imao net, svasta sam probao, al nista, e onda sam skontao mali mikro prekidac na zadjem delu, resetovao sam modem , vrati se net..... ali nisu mi otvoreni portovi za uTorrent i Skype. Eto....
[ kotnik @ 12.12.2009. 12:05 ] @
Citat:
no_game:ali nisu mi otvoreni portovi za uTorrent i Skype. Eto....


Vidi da nisi slučajno isključio uPNP. Ideš na Advanced, pa Universal Plug n Play, i proveri da li je štiklirana opcija "Allow Other Network Users to Control Discus's Network Features".

Ako jeste, onda uTorrent podesi da koristi uPNP, Skajp će već sam skontati da može.
[ no_game @ 12.12.2009. 14:29 ] @
Ta mi je opcija ukjucena, ali torrenti jos uvek ne rade kako treba


[ kotnik @ 12.12.2009. 17:19 ] @
Citat:
no_game: Ta mi je opcija ukjucena, ali torrenti jos uvek ne rade kako treba


Uh, onda će ti morati pomoći neko drugi, ja nikad nisam koristio uTorrent.
[ no_game @ 12.12.2009. 20:07 ] @
Ne mora to biti u uTorrent, mozes mi objasniti u bilo kom torrent programu,, zvao sam danas telekom, a oni me ubedjuju da portovi nisu otvoreni i da to Telekom ne otvara portove, a ja sam video da su otvoreni za uTorrent.
[ kotnik @ 12.12.2009. 21:30 ] @
Citat:
no_game: Ne mora to biti u uTorrent, mozes mi objasniti u bilo kom torrent programu,, zvao sam danas telekom, a oni me ubedjuju da portovi nisu otvoreni i da to Telekom ne otvara portove, a ja sam video da su otvoreni za uTorrent.


Ok.

Ovako se podesava UPNP u Deluge torrent klijentu:



Odstiklira se UPnP opcija kod Network Extras. Slicno je jednostavno i u uTorrentu, pretpostavljam.
[ potta20 @ 18.12.2009. 03:59 ] @
Portovi se sami otvaraju kada insatliras uTorrent. Probaj sa reinstalacijom programa.

Ajde jedno pitanje i od mene. Ako sam dobro skapirao funkcije ovog routera, prostim recima, ja na njega mogu da nakacim usb flash i da mu pristupim sa bilo kog kompa koji je na netu (kao file server)? Ili je to onaj princip: "Sto je babi milo, to joj se i snilo"? Ako to moze da se odradi, bio bih zahvalan na nekim instrukcijama.
[ newtesla @ 19.12.2009. 07:58 ] @
Citat:
dzordank: Ljudi, pomagajte mi

Uspeo sam da se ulogujem u router kao admin bez problema...spojio sam ovaj pirelli router sa mojim tp link routerom,a tp link sa kompom i sve radi...radi kao wlan... sve podesio, sve radi, ali ne znam nikako kako da podesim da mi router otvori port 23232

Sad sam i otvorio port scanner na netu da vidim da li su mi otvoreni portovi, nijedan port nije otvoren....router mi automatski otvara portove samo za utorrent i skype..dakle, port koji mi je otvoren je 31000 i nista vise

Molim dobre ljude da mi pomognu

Hvala :)


Da li sam ja dobro shvatio tvoj post - ti si za rutera stavio ruter? Dva puta si uradio NAT??

Ako jesi, javi koji je taj TPLINK, pa da vidimo kako da povežeš.
[ kotnik @ 20.12.2009. 09:45 ] @
Citat:
potta20Ako sam dobro skapirao funkcije ovog routera, prostim recima, ja na njega mogu da nakacim usb flash i da mu pristupim sa bilo kog kompa koji je na netu (kao file server)?


Da, ali ne možeš sa bilo kog računara na internetu, već samo iz lokalne mreže u kojoj je Discus.
[ VMilos @ 22.12.2009. 00:13 ] @
Ajde jos jednom detaljno ako neko ume da objasni kako se otkljucavaju port 2 i 3 onaj screen sto je neko okacio pokazuje samo kako izgleda kada je stvar zavrsena. Takodje kako podesiti Bridge i sl. Dajte ljudi detaljnije malo.

Unapred Zahvalan,
VMilos
[ VMilos @ 24.12.2009. 09:58 ] @
Sta bi ??? Niko nezna ili niko nece da kaze kako se posupno portovi 2 i 3 otkljucavaju da budu LAN ???
[ newtesla @ 26.12.2009. 09:11 ] @
Taj pireli ruter sam vratio telekomu, pa nemam pred ocima, ali ovako napamet: Ako dođeš do podešavanja kao na onoj slici, potrebno je samo da izmeniš broj konekcije tako da za svaki port bude 1 - to jest za svaki port da bude VPI/VCI 8/35.

A taj ruter sam vratio jer mi je prekidao internet bar po jednom dnevno - internet lampica postane narandžasta, i nema dalje! A pritom je i dalje pokazivao da je ostvarena PPPoE konekcija, sa sve dodeljenom IP - rešavalo se tako što se izresetuje na fabrički, pa ponovo uključi wifi i dodeli WEP - neka neko pokuša to da objasni radnicama kako da to urade kad ja nisam tu... Pozvao prijatelja iz Telekoma, on mi zamenio za Thompson 546v6, koji je samo žičani ruter, prebacio ga u bridge, kupio mikrotik RB750, koji košta oko 50-tak evra, kupio tplink 601 wireless AP 108mbit extended range, koji je oko 40-tak evra, napravio PPPoE u mikrotiku, dodelio DHCP, DNS zapise u lokalu za mašine i sajtove koje najčešće otvaraju, Queue-ove, pootvarao portove ka mašinama koje treba da budu vidljive spolja, usmerio logove ka linux mašini u lokalu (da bi se smejao kako neki Indijac svako jutro greši login ka mikrotiku), za DNS servere izabrao sekundarni telekomov i sekundarni OpenDNS, uključio cache proxy na serveru i usmerio browsere da ga koriste...

...Internet tek sada radi kako treba. Po ceo dan, bez prekida. A sajt firme, hostovan kod hostgator-a u Dalasu, Texas, prvu stranicu koja je 629k i prepuna flash-a (gore od ES-a ) otvara za manje od sekunde u default firefoxu. (malopre testirano od prijatelja - ista ta stranica, SBB 3mbit/s, isti latency - ping, winXP direktno na sbb-ov modem, isto mozilla browser - 9 sekundi najkraće vreme, najduže 15)

A u pitanju je običan Telekomov ADSL. Click 16, doduše. Uspeo sam jednom prilikom da izvučem 14 mbps, i to mislim da je bilo kada sam skidao ubuntu sa RC ETF Nikola Tesla servera. Prosek je 12.5mbps, sem uveče kada se sroza debelo...

Cena? Mene, tj. firmu kojoj sam to radio je trošak sve skupa manji od 100 evra, ne računajući mene, naravno RB750 je oko pedesetak evra, a svi znamo da mikrotik može i od starog PIII računara, za kućne potrebe. Ako je potreban i wireless, TP-Link 601 je najjeftinije rešenje za AP Bridge, on je oko 35-40 evra - možda je mogao i onaj tplink 340 da se namesti (on je oko 2500 din), ali nisam hteo da rizikujem, hteo sam DHCP da bude mikrotikov.
Caching proxy server, marke Squid je na mašini koju su već imali - dakle, cena nula. Za kućne potrebe, pravio sam ga na P3 računaru sa 256 rama i 1GHz procesorom - ubrzavao je fejzbuk učitavanje bar 3-4 puta, sa 15 sekundi na 4.

Moja poenta je sledeća: sa telekomovim igračkama nisam mogao ni da priđem toj brzini, a o kvalitetu ni da ne pričam. A o drugim provajderima ni da ne pričam - svi oni daju na korišćenje rutere koji su bili najpovoljnija kupovina na tržištu, znači - krš. Na -90dB nisam mogao ni da pingujem onaj hg520, a tplink koristim i na -96dB....

Ako želite da prođete besplatno, onda koristite ono što vam da telekom - ako ne, uz malo vremena, a ako imate koji stari kompjuter onda i džabe možete dovesti svoju mrežu da maksimalno iskoristi internet.

BTW, onaj pirelli ruter dozvoljava telekomu da vidi koje računare imate u mreži, kako se zovu i koje portove koriste za saobraćaj, kao i koliko saobraćaja ostvaruju po portovima - tako da, ako je saobraćaj na portu 23399 velik, to je Skype, ali ako je dolazni saobraćaj na portu većem od 20000, a odlazni na tridesetak-osamdesetak portova većih od 20000, to je ipak mikrotorrent Da li želite da vam Telekom njuška po lokalnoj mreži?

Moj savet svima koji su dobili Pirelli - prebacite ga u bridge mod (ili ga menjajte za neki kvalitetan žičani - ne hg510, ima problem sa dhcp serverom) i dodajte mu tplink 340 koji će se konektovati PPPoE, i nat-ovati sve konekcije iz lokala, ne koristiti UPnP, jer je bušan kao rešeto, mikrotorentu dodeliti jedan port, najbolje neki iz liste poznatih portova (wiki port list), uključiti enkripciju kompletnog saobraćaja u mikrotorentu, otvoriti port za skype, msn i slično po potrebi... i to će da radi! Neprestano, i neprekidno, bez mogućnosti da vam neko njuška dalje od WAN porta TP-Link-a.
[ medvedic @ 01.01.2010. 18:34 ] @
Tek sada se ukljucujem u temu jer sam slucajno kod prijatelja video ovaj ruter. Isti u 85% sistem na ruteru ima i usr 8200, jedini ruter koji sam rodio mecku da ga podesim. Inace mislim da je napisan u jungu. To je toliko ocajan sw za jedan ruter jer se sve radi kroz utvrdjivanje pravila da je bogu plakati... Inace US Robotics je samo jednom angazovao jungo i nikada vise. Mislim da je to dovoljan podatak o upotrebnoj vrednosti ovog rutera.
[ D@NGER @ 02.01.2010. 01:53 ] @
Reconnect je objasnjen, ali....

Problem: skinuo sam Router Reconnect 1.3 i na win7 mi odlicno radi, ali na XP-u program puca i izbacuje RouterReconnect.exe has encountered a problem end need to close......... i sam programcic neca pa nece da se pokrene (mozda zato sto sistem nije odavno reinstaliran ali sad sam u nekom poslu pa ga jos ne bih obarao).

Pitanje: da li postoji mogucnost da se pokrene Router Reconnect 1.3 i odradi neki capture i da se izvuku komande za reconnect ovog Pirelli-a i da se to posle prebaci u neki .bat ili sta vec?

Pozdrav
[ kiseli48 @ 02.01.2010. 17:47 ] @
Jel moze neko da mi pomogne kako da dignem mrezu izmedju dva kompjutera koji su na ovom ruteru!?
Jedan je konektovan preko LAN-a drugi wireless i nikako ne mogu da nadjem podesavanja da se vide racunari u mrezi medjusobno, moj racunar je na Win7 trenutno a drugi ima XP... HELP!!!
[ newtesla @ 05.01.2010. 00:21 ] @
Ako ti oba računara najnormalnije idu na net, otvaraju gugl i slično...

...onda nema šta više da podešavaš ruter - njegov wire i wireless deo su u bridge-u, i rade ravnopravno.

Tvoj problem se zove Windows Networking :)

guglaj za "how to setup windows networking xp win 7" - recimo, a odgovor bi mogao biti i u firewall-u, a i da li si za mrežu izabrao Home, Work ili Public kada si priključio sedmicu na ruter? (pravi odgovor je Home:))

opet, gugl je tvoj prijatelj.

@medvedić: Vidim da se taj Jungo OS koristi na KORG aranžerima - kao nekadašnji serviser Korg-a, odgovorno tvrdim da je taj operativni jedno veliko go*ance!
[ easyyu @ 06.01.2010. 10:15 ] @
Vlasnici Telekomovog Pirelli routera:
Imam pitanje za sve vas..
Kako se pokazao u exploataciji?
Koliko je max bandwidth koji ste mogli postici sa njime?
Da li prebacuje vrednost od 950kbps?

Sve ovo pitam posto imam lose iskustvo sa smrtdljivim Huawei HG520 routerom kod kojeg nisam uspeo da uspostavim veci trnsfer od 880kbps ni kod jednog korisnika na teritoriji Vojvodine, sto su iz teh podrske i priznali!
Trenutno imam Huawei HG822t koji je odlicno radio 2 god, ali je sada zakazao i nude mi zamenu u telekomu..pa ne znam da li da prihvatim!
Btw koji se router jos deli sada u telekomu i kakav je transfer sa njime?
Thx.
[ calexx @ 06.01.2010. 11:12 ] @
Šta ti znači max bandwidth? Ako je to ono što meri linija, kod mene je recimo trenutno 18284/1285 a ako misliš koliko se realno izvuče onda me čudi da zaboravljaš na adsl overhead po kome je apsolutno realno da se sa click 1 izvuče 880kbps. Sve što se preko toga dobije je zbog loše (namerno ili slučajno) podešenih parametara, Telekom može da podesi više da bi realno bilo 1024 ali je to onda drugačiji paket. Mislim, mogu oni da podese i 16mbps za click 1 ali onda to ne može da se zove tako. ;)
Koliko se sećam, Telekom je prvih meseci pustio malo veće brzine a valjda i oni koji se prijave za speed up dobiju nešto slično ali je sve to izuzetak.
[ easyyu @ 06.01.2010. 12:08 ] @
Citat:
calexx: Šta ti znači max bandwidth? Ako je to ono što meri linija, kod mene je recimo trenutno 18284/1285 a ako misliš koliko se realno izvuče onda me čudi da zaboravljaš na adsl overhead po kome je apsolutno realno da se sa click 1 izvuče 880kbps. Sve što se preko toga dobije je zbog loše (namerno ili slučajno) podešenih parametara, Telekom može da podesi više da bi realno bilo 1024 ali je to onda drugačiji paket. Mislim, mogu oni da podese i 16mbps za click 1 ali onda to ne može da se zove tako. ;)
Koliko se sećam, Telekom je prvih meseci pustio malo veće brzine a valjda i oni koji se prijave za speed up dobiju nešto slično ali je sve to izuzetak.

Paaaa..ne bih bas rekao..
Overhead nisam zaboravio..i znam tacno koliki je...stoga je brzina od 880kbps neprihvatljiva.
Svi koji imaju roze beli Huawei imaju bandwidth od 950-980kbps..pa eto cak i ja!
Znaci iz tvog zakljucka sledi da svi modemi osim huawei roze beli ne daju vece protoke od 880kbps?
Pa to je 10% i to meni nije maloo!!!!
[ calexx @ 06.01.2010. 12:48 ] @
Onda se nešto promenilo, overhead je bio reda 15% što u odnosu na 1024 daje 870. Ja nisam poredio roze i novije nego i ostale modeme/rutere, tri godine sam koristio TP-Link sa Sezamom i nikad nije bilo više od 85% od nazivne brzine. Ostaje varijanta da je Telekom uz te prve pakete/rutere pustio malo veću brzinu ili da postoji nešto što niko ne zna pa bi bilo dobro da to i otkrijemo. A ovo ću da prihvatim kao činjenicu kada neko ko ima bilo koji ADSL proba da koristi roze modem i dobije 100% ili bar blizu a ne ~85% kao što je uglavnom kod svih.
[ easyyu @ 06.01.2010. 13:11 ] @
U pravu si.
Overhead nije konstantan i krece se od 85-87,13%.
Ne verujem da se nesto promenilo jer mi je protok oduvek bio u granici od 930-980kbps a najcesce 970kbps.
Ocito da je to do roza belih modema a ne do pretplatnicke linije, posto sam probao burazov Tomphson-ov modem koji je isao sa 10% manjom brzinom na mojoj pretplatnickoj liniji.
[ calexx @ 06.01.2010. 13:26 ] @
Možeš li da probaš kod nekoga ko uopšte nije kod Telekoma kako će da radi roze ruter? Naravno, nemoj da meriš Speedtest ili rapid nego uzmi neki provereni DL i meri realno vreme. Ako bude i dalje brže, onda da pokušamo da provalimo zašto je tako.
[ easyyu @ 06.01.2010. 14:43 ] @
Citat:
calexx: Možeš li da probaš kod nekoga ko uopšte nije kod Telekoma kako će da radi roze ruter? Naravno, nemoj da meriš Speedtest ili rapid nego uzmi neki provereni DL i meri realno vreme. Ako bude i dalje brže, onda da pokušamo da provalimo zašto je tako.

Mislim da bi mogao..
Ali zar taj Huawei nema ugradjene parametre od telekoma koji se ne mogu promeniti?
Mislim nikada nisam probao da trazim ADSL parametre drugih ISP-ova...
[ calexx @ 06.01.2010. 16:26 ] @
Mogu da se promene ako ih znaš a inače ostali provajderi uglavnom daju sve podatke. Važno da ti znaš svoje pošto to ponekad nije išlo uz opremu.
[ easyyu @ 06.01.2010. 20:05 ] @
Paaa ako nadjem nekoga..probau.
Sobzirom da koga kod poznajem koristi Telekom..bice teze..ali valjda cu naleteti na nekoga vec.
[ D@NGER @ 07.01.2010. 01:18 ] @
Citat:
Reconnect je objasnjen, ali....

Problem: skinuo sam Router Reconnect 1.3 i na win7 mi odlicno radi, ali na XP-u program puca i izbacuje RouterReconnect.exe has encountered a problem end need to close......... i sam programcic neca pa nece da se pokrene (mozda zato sto sistem nije odavno reinstaliran ali sad sam u nekom poslu pa ga jos ne bih obarao).

Pitanje: da li postoji mogucnost da se pokrene Router Reconnect 1.3 i odradi neki capture i da se izvuku komande za reconnect ovog Pirelli-a i da se to posle prebaci u neki .bat ili sta vec?

Pozdrav


Zanimljivo pitanje.........i mene isto ovo interesuje. Da li neko mozda zna odgovor?

[ abyss @ 08.01.2010. 22:35 ] @
Kod mene pirelli daje celih 7 od 8mbit/s na click 8...
parametri linije su:

Download SNR Margin 30.2 dB
Upload SNR Margin 27.8 dB
Download Attenuation 23.0 dB
Upload Attenuation 9.2 dB
Download Output Power 14.2 dBm
Upload Output Power 12.4 dBm
Download Attainable Rate 23880 kbps
Upload Attainable Rate 1235 kbps

zamerke na ruter nemam, vec 15ak dana radi bas kako treba,
jos samo da prokljuvim qos i bice sve ok!
[ ZoxNSW @ 08.01.2010. 23:25 ] @
Pozdrav svima!

Hteo bi da predocim moje pitanje\problem...
Da li pomenuti Pirelli DRG A226G ima opciju da se podesi static DHCP server? Trazim to vec nekoliko dana, i ne nalazim tako nesto ni u admin pristupu. Dosad sam koristio ovislink 1120 gde je sa ceskim FW moglo lepo da se podesi static DHCP, i koji je delio staticnu IP adresu po MAC-u svakom racunaru.
Povezao sam LAN kablom pirelli sa switch-em koji ima 8 portova, u njega ulazi 5 racunara i hteo bi da podesim pirelija da mi po mac adresi svaki od tih 5 masina uvek dobije istu IP adresu. Na tih 5 masina je setovano da automatski dobija IP adresu od DHCP servera. Ako je neko skontao kako to da se uradi, molio bi ga da isto podeli :)

Zox.

[ D@NGER @ 09.01.2010. 00:33 ] @
Citat:
ZoxNSW:Povezao sam LAN kablom pirelli sa switch-em koji ima 8 portova, u njega ulazi 5 racunara i hteo bi da podesim pirelija da mi po mac adresi svaki od tih 5 masina uvek dobije istu IP adresu. Na tih 5 masina je setovano da automatski dobija IP adresu od DHCP servera. Ako je neko skontao kako to da se uradi, molio bi ga da isto podeli :)


Advanced > IP Address Distribution > Connection List (pored "close") > U prozoru "DHCP Connection" dodeljuj "Reserved IP" kako hoces,kome hoces. Sledeci put kada se komp poveze na mrezu dobice predefinisanu IP adresu.

Nadam se da sam razumeo sta ti treba i da sam ti pomogao.

Pozdrav
[ Zvrrr... @ 10.01.2010. 10:36 ] @
Sifra za admin
user: admin
password: tzlkisonpk
[ ZoxNSW @ 10.01.2010. 20:26 ] @
D@nger,
hvala za pomoc, verovatno je to resenje, jos nisam probao, ubishe ovi praznici... :)

Zox
[ novy @ 11.01.2010. 20:33 ] @
Pozdrav Nemam nikakvog iskustva sa forvardovanjem portova,a iskreno,ne mogu sam da provalim kako se to radi u ovom A226G-u
Da bih potpuno konkretizovao pitanje-zelim da u dc++ namestim aktivan status i za to mi je potreban port forwarding (TCP i UDP).Pristupim svom routeru kao admin odem u "security"-"port forwarding"-"new entry" i onda sta? Da li da stikliram opciju "specify public IP adress" i sta ona uopste znaci? Zatim "local host" ? Je li tu unosim svoj local IP (192.168.1.***) ? Ovo "forward to port" pretpostavljam da moze tako da mi ostane kako je "same as incoming port",ali sta treba da izaberem u "protoco' i gde se tu uopste unosi broj porta? Izvinjavam se ako je pitanje laicko,ali ne razumem se u problematiku Hvala unapred.
[ Jbyn4e @ 11.01.2010. 21:12 ] @
^^ Kao i milijardu puta dosad, odgovor se krije na portforward sajtu:
http://www.portforward.com/eng...ing/Pirelli/DRG-A226G/DC++.htm
[ calexx @ 11.01.2010. 21:12 ] @
Isprati ovo uputstvo pa će valjda da ti bude jasnije. Upiši sve što te pitaju i na kraju ćeš da vidiš šta i gde upisuješ.

E trebalo bi da se ispisuju i sekunde slanja poruke da vidim koliko sam zakasnio. ;)
[ Jbyn4e @ 11.01.2010. 21:19 ] @
Verovatno vrlo malo :) ali nebitno, sad ima DVA uputstva :P pa moze oba da procita
(verovatno sam bio brzi zbog nekoriscenja url tagova).
[ novy @ 11.01.2010. 23:07 ] @
Hvala vam mnogo obojici,sve sam uradio detaljno kao iz uputstva (pocevsi od formiranja staticke IP adrese),ali ne vredi.Dc++ mi i dalje ne izbacuje rezultate pretrage.Kada prebacim na passive status sve je ok,sto znaci da nije do podesavanja u dc-u.Uneo sam te portove koje sam forvardovao,ali nista se ne dogadja.Nemam pojma sta je.Btw.....ima dva forvardovana porta (11000 i 14000) jer sam pokusao dva puta,ali nije uspelo ni za jedan ni za drugi.
URL=http://img193.imageshack.us/i/discusmanagementconsole.png/][/URL]
[ Jbyn4e @ 11.01.2010. 23:16 ] @
A zasto imas dve lokalne IP adrese? 192.168.1.11 i 214? Dva racunara?
[ novy @ 11.01.2010. 23:24 ] @
Ne,sada je namesten staticki IP pa ona koja pise za e-mule vise ne vazi.Koristim samo jednu.
[ novy @ 13.01.2010. 16:41 ] @
Joj....ima li neko predstavu sta radim pogresno ? Uopste mi ne uspeva forvardovanje portova.Sve uradim po uputstvu ali su mi forvardovani portovi i dalje zatvoreni.KOnkretno mislim na portove za dc++ i apex dc++.
[ Jbyn4e @ 13.01.2010. 18:10 ] @
DA li imas i ukljucen firewall na racunaru? Moras da i tu "propustis" portove.
[ calexx @ 13.01.2010. 18:38 ] @
Proveri firewall a onda obriši sve što si natrpao i podesi po jedno forvardovanje po programu.
[ novy @ 13.01.2010. 18:56 ] @
Windows firewall mi je iskljucen,jedino mi radi AVG Antivirus Free.a tamo ne znam gde se to namesta i da li se uopste namesta ? Iskljucio sam drugi port za dc++ tako da nema nigde duplih portova.
[ Jbyn4e @ 13.01.2010. 21:37 ] @
A da je port zatvoren znas po cemu?

Meni deluje ok, ako ti je stvarno 192.168.1.11 ip adresa i port 11000, 14000 i 11111.

Sta dobijes kad probas na
http://www.canyouseeme.org/
da uneses neki od ovih portova (dok ti radi dc++) i da nam uslikas sta kaze L:)
[ novy @ 14.01.2010. 02:01 ] @
Pa nemestio sam static IP i kada poteram ono cmd i ipconfig/all pokazuje mi tu adresu,a i u konekciji sam namestio tako,inace ne bih ni mogao na net da je pogresna.Dakle to bi trebalo da je ok.To da su mi portovi zatvoreni kontam po tome sto sam isprobao vise programa za kontrolu portova i svi mi kazu da su zatvoreni (mislim na ta 2 za dc++ klijente) dok mi za one ostale koji inace rade kazu da je sve ok.Nemam nikakav firewall,sem ako ga AVG Free ima u sebi,ali tamo nigde ne mogu da pronadjem opcije koje se odnose na propustanje portova ili nesto slicno.Napravio sam za svaki slucaj izuzetak za dc++ u AVG-u da ne bi pravio problem pristupu netu.A ovako mi izgleda na http://www.canyouseeme.org/

Isto obavestenje mi je i kada pokusam sa drugim portom (11111).
Jos jedno pitanje (takodje laicko :D)-zasto mi se menja exernal IP ? Je li to uobicajeno? Bas na tim sajtovima za proveru portova mi je prvo detektovana jedna IP,pa druga pa sada neka sasvim deseta.
Btw......isprobao sam na http://www.canyouseeme.org/ da ubacim na test portove koji su mi inace otvoreni za e-mule i skype (oba programa dobro rade i u mulinom port testu kaze da je sve ok),ali sam dobio isto obavestenje kao i za ona druga dva ?
Izvinite ako vas mucim,ali ne mogu nikako da skontam u cemu je stvar.

[Ovu poruku je menjao novy dana 14.01.2010. u 03:12 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 14.01.2010. 07:02 ] @
Da li su ti svi ti programi bili ukljuceni prilikom testa? Oni obezedjuju odziv, tako da ako nisu ukljuceni, bice "neotvoren" port. Ako jesu, onda je stvarno nesto cudno.

Mozes li da iskljucis potpuno taj avg dok ovo radis? I jesi li siguran da nemas jos nesto sto brani? Moze iz cmd jedan "netstat -na" copy/paste?

Spoljni IP treba da ti se menja, ali ne svaki cas, vec posle nekog vremena koje provajder odredi.
[ novy @ 14.01.2010. 12:54 ] @
Isto mi je sve i kada iskljucim AVG:

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Novica>netstat -na

Active Connections

Proto Local Address Foreign Address State
TCP 0.0.0.0:80 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:135 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:445 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:2672 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:2869 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:3011 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:11000 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:11111 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:21000 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:48525 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:1029 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:2056 127.0.0.1:2057 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2057 127.0.0.1:2056 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2058 127.0.0.1:2059 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2059 127.0.0.1:2058 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2871 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3075 127.0.0.1:3076 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3076 127.0.0.1:3075 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3077 127.0.0.1:3078 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3078 127.0.0.1:3077 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3079 127.0.0.1:3080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3080 127.0.0.1:3079 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3275 127.0.0.1:3276 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3276 127.0.0.1:3275 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3277 127.0.0.1:3278 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3278 127.0.0.1:3277 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3332 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3334 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:3342 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:5152 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:5152 127.0.0.1:2061 CLOSE_WAIT
TCP 127.0.0.1:6880 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:10080 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2871 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:3332 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:3334 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:3336 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:3342 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:3344 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:3346 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:3349 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10110 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:13128 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:18080 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:45100 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 192.168.1.11:139 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 192.168.1.11:2872 209.85.227.154:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:3014 82.165.194.208:411 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:3016 85.230.138.38:550 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:3017 78.70.232.29:411 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:3316 87.96.173.170:666 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:3333 209.85.227.166:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:3335 66.102.13.113:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:3343 209.85.227.157:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:3354 85.230.138.38:550 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 24.102.63.77:4496 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 24.165.50.179:2530 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 41.204.60.222:3065 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 41.211.1.114:10575 SYN_RECEIVED
TCP 192.168.1.11:21000 58.7.207.68:3607 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 60.50.72.222:51606 FIN_WAIT_1
TCP 192.168.1.11:21000 61.142.112.45:4217 FIN_WAIT_1
TCP 192.168.1.11:21000 66.191.102.17:33271 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 67.191.205.110:61115 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 68.0.109.164:50014 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 68.2.130.131:58717 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 68.33.110.86:56167 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 68.104.82.251:2363 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 68.229.32.33:3583 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 69.9.119.83:51002 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 69.68.181.60:29729 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 69.196.167.242:33338 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 69.221.62.48:57175 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 70.24.72.172:65082 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 70.53.139.56:60176 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 70.76.70.221:60324 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 71.179.204.167:50755 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 71.207.129.20:54875 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 72.12.170.217:60335 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 72.12.170.217:64943 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 72.24.248.4:59110 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 72.27.27.34:10478 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 72.146.5.74:65156 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 72.150.218.176:61148 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 72.153.240.100:60554 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 72.196.151.118:2104 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 74.15.64.32:1600 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 74.130.34.174:55017 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 74.244.211.117:50311 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 75.34.59.154:56041 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 76.71.152.177:57494 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 76.90.106.21:59481 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 76.108.133.93:49456 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 76.120.70.146:37725 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 76.124.120.19:56572 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 77.101.218.7:2607 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 78.2.37.140:2706 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 78.100.32.227:21133 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 79.78.82.148:57638 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 79.138.161.144:58809 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 79.150.237.204:64186 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 80.202.175.155:35291 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 81.193.180.214:3139 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 82.32.108.108:65410 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 82.46.174.178:64701 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 82.170.35.59:11984 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 82.176.163.40:2130 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 83.6.253.235:15967 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 83.41.136.101:55091 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 83.71.78.169:65335 FIN_WAIT_2
TCP 192.168.1.11:21000 83.95.113.84:63107 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 83.108.195.12:12375 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 83.240.25.96:54487 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 85.27.31.112:40402 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 85.127.97.88:60574 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 85.145.238.77:62411 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 85.241.200.224:3225 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 86.66.232.121:47385 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 86.136.15.197:54357 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 86.140.152.144:64083 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 86.172.63.199:1337 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 87.8.51.140:63142 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 87.221.46.154:2797 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 87.221.46.194:59183 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 89.34.162.5:1189 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 89.160.130.122:32883 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 89.166.110.190:59389 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 89.238.156.68:38037 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 90.200.109.166:53081 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 92.24.71.71:55556 LAST_ACK
TCP 192.168.1.11:21000 93.157.81.17:62026 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 94.8.95.156:52458 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 94.10.93.138:62597 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 94.30.202.161:55381 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 94.96.84.96:25241 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 95.96.19.129:64654 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 95.148.125.103:57028 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 96.30.152.36:4279 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 96.234.154.57:4090 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 98.193.210.72:59747 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 99.240.138.99:62116 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 99.246.231.101:4536 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 99.255.194.86:57347 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 110.164.245.196:61882 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 114.46.208.46:58242 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 119.152.16.240:2277 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 119.153.160.183:51616 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 121.1.57.22:3836 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 121.96.111.110:56296 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 122.167.99.104:54967 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 123.192.66.44:3525 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 123.235.195.224:35091 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 123.243.242.246:3493 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 124.169.94.251:4371 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 156.34.29.140:60225 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 173.171.56.3:57680 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 173.179.197.237:57034 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 174.28.26.15:53010 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 188.115.2.5:15984 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 189.10.124.46:56208 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 190.135.195.32:4510 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 193.255.46.230:59262 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 203.43.133.131:4224 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 203.59.94.221:59066 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 204.237.36.87:11691 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 209.172.14.199:1834 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 212.72.117.219:52965 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 213.132.104.130:55471 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 216.66.133.23:35840 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 216.196.172.242:50070 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 218.186.178.138:2516 LAST_ACK
TCP 192.168.1.11:21000 220.245.77.211:55593 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 221.6.56.2:61839 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 221.133.35.34:37277 ESTABLISHED
UDP 0.0.0.0:445 *:*
UDP 0.0.0.0:500 *:*
UDP 0.0.0.0:1900 *:*
UDP 0.0.0.0:4500 *:*
UDP 0.0.0.0:11000 *:*
UDP 0.0.0.0:11111 *:*
UDP 0.0.0.0:16680 *:*
UDP 0.0.0.0:21000 *:*
UDP 127.0.0.1:123 *:*
UDP 127.0.0.1:1900 *:*
UDP 192.168.1.11:123 *:*
UDP 192.168.1.11:137 *:*
UDP 192.168.1.11:138 *:*
UDP 192.168.1.11:1900 *:*
UDP 192.168.1.11:2672 *:*
UDP 192.168.1.11:3875 *:*

C:\Documents and Settings\Novica>
[ Jbyn4e @ 14.01.2010. 17:23 ] @
Obrisi emulac na ruteru jer on izgleda sve prosledjuje na dva porta (ko zna koja od ta dva, cini mi se da pravi problem, a i nemas nista na portu 21209), podesi torent na port 11000 ili port forwarding na 21000, posto koliko vidim sa tog porta ostvarujes konekcije:

Citat:


TCP 192.168.1.11:21000 189.10.124.46:56208 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 190.135.195.32:4510 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 193.255.46.230:59262 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 203.43.133.131:4224 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 203.59.94.221:59066 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 204.237.36.87:11691 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 209.172.14.199:1834 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 212.72.117.219:52965 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 213.132.104.130:55471 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 216.66.133.23:35840 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 216.196.172.242:50070 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 218.186.178.138:2516 LAST_ACK
TCP 192.168.1.11:21000 220.245.77.211:55593 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 221.6.56.2:61839 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 221.133.35.34:37277 ESTABLISHED


[ novy @ 15.01.2010. 02:55 ] @
Pa emulac mi koristi ta dva porta (37810 i 21209) i kada obrisem sa routera oni se ponovo pojave tamo kada pokrenem mulca,a svejedno moram forvardovati neke portove za njega da bi radio kako treba.Port 21000 je vec rezervisam za Azureus,pretpostavljam da sljaka jer ne dobijam NAT error obavestenje i radi mi download........jedino mi ne rade portovi za dc++ klijente.Evo ovako mi izgleda router i ono drugo (netstat -na) kada su mi svi programi otvoreni (pokusao sam da forvardujem druge portove za dc++ i apex dc++ ali ne vredi.


Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Novica>netstat -na

Active Connections

Proto Local Address Foreign Address State
TCP 0.0.0.0:80 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:135 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:445 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:1850 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:2672 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:2869 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:21000 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:21209 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:31000 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:48525 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:50000 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:1029 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:1216 127.0.0.1:1217 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:1217 127.0.0.1:1216 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:1218 127.0.0.1:1219 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:1219 127.0.0.1:1218 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:1220 127.0.0.1:1221 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:1221 127.0.0.1:1220 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:1296 127.0.0.1:1297 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:1297 127.0.0.1:1296 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:1298 127.0.0.1:1299 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:1299 127.0.0.1:1298 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2256 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2265 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2267 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2271 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2273 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2287 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2293 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2295 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:2316 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:2331 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:2337 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:2345 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:2347 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:2355 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:2365 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:2369 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:2383 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:2389 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:2403 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:4474 127.0.0.1:4475 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:4475 127.0.0.1:4474 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:4477 127.0.0.1:4478 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:4478 127.0.0.1:4477 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:5152 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:5152 127.0.0.1:4476 CLOSE_WAIT
TCP 127.0.0.1:6880 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:10080 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2256 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2265 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2267 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2271 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2273 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2287 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2293 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2295 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2319 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2320 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2323 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2325 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2327 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2329 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2333 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2335 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2340 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2343 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2345 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2349 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2351 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2357 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2359 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2361 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2363 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2367 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2371 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2373 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2375 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2377 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2379 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2381 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2385 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2387 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2391 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2393 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2395 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2398 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2401 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2403 ESTABLISHED
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2409 TIME_WAIT
TCP 127.0.0.1:10110 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:13128 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:18080 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 127.0.0.1:45100 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 192.168.1.11:139 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 192.168.1.11:1185 173.45.75.146:4511 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1532 24.17.153.200:42059 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1537 75.15.222.220:49157 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1549 115.186.113.245:22160 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1582 98.145.85.18:37149 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:1596 74.210.54.233:52741 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1708 79.41.196.226:62434 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1754 125.238.172.59:62018 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:1842 173.50.253.140:55398 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1851 212.117.176.149:1411 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1853 82.165.194.208:411 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1854 85.230.138.38:550 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1855 78.70.232.29:411 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1860 99.34.56.109:5333 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1862 87.96.173.170:666 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1863 84.10.33.178:26810 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:1890 24.85.249.14:59375 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2070 76.235.134.105:62188 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2254 84.90.90.190:24686 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2257 209.85.227.139:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2266 209.85.227.138:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2268 209.85.227.138:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2272 209.85.227.138:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2274 209.85.229.157:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2288 62.156.238.58:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2294 62.156.238.25:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2296 62.156.238.25:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2297 206.248.158.95:46636 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2300 77.54.215.97:27025 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2304 90.207.68.238:27789 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2339 74.66.27.135:51413 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2390 217.163.21.36:80 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:2404 209.85.227.165:80 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2414 116.72.86.73:38138 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2415 68.47.172.76:34441 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:2416 124.125.245.210:52653 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 24.18.248.239:37960 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 24.107.124.207:34418 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 24.215.85.17:52683 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 41.130.31.183:21393 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 41.232.147.14:3968 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 41.237.123.164:55771 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 41.237.139.109:3055 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 58.167.4.175:61548 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 58.178.24.97:2216 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 60.242.103.78:56184 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 64.30.106.5:41989 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 66.108.20.55:48809 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 67.165.154.11:60575 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 67.180.192.142:57547 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 67.201.128.201:61966 FIN_WAIT_1
TCP 192.168.1.11:21000 67.201.128.201:62728 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 67.246.222.32:58783 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 68.43.123.236:2773 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 68.59.143.228:37763 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 68.59.143.228:40147 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 68.59.143.228:40178 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 68.204.16.158:56725 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 69.232.45.73:1104 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 70.24.72.172:56734 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 70.31.42.34:4217 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 70.31.249.161:12063 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 71.22.214.43:55150 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 71.22.214.43:55197 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 71.207.129.20:62516 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 72.12.170.217:57127 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 72.42.65.29:64008 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 72.160.138.233:50419 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 72.188.102.90:65488 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 74.59.81.210:55646 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 74.210.82.46:39298 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 76.4.101.2:12066 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 76.65.122.54:3531 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 76.90.106.21:63651 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 76.120.70.146:36153 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 76.168.69.178:51790 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 76.182.159.55:1726 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 77.31.134.14:58729 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 78.100.32.227:15502 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 78.144.184.199:21868 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 79.52.203.195:1670 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 80.101.40.134:63350 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 81.71.182.186:33671 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 81.104.214.207:2829 LAST_ACK
TCP 192.168.1.11:21000 81.154.209.228:4160 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 81.157.133.138:64658 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 81.168.181.2:13473 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 81.193.176.9:1253 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 82.169.112.8:24072 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 83.205.96.63:48313 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 85.240.181.17:22648 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 86.4.6.55:51990 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 86.66.232.121:45398 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 86.128.8.76:55136 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 86.140.152.144:54841 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 86.143.66.212:52120 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 86.143.66.212:62221 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 86.168.83.224:1516 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 88.26.106.109:53327 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 88.149.111.168:22689 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 88.175.210.14:60727 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 89.136.21.167:3733 LAST_ACK
TCP 192.168.1.11:21000 89.166.110.190:51633 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 90.220.143.115:59474 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 91.140.139.82:3692 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 92.22.108.28:50363 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 92.96.173.13:3724 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 92.96.173.13:4478 FIN_WAIT_1
TCP 192.168.1.11:21000 93.96.159.136:57968 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 97.95.143.115:24443 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 98.85.34.50:65305 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 99.146.9.64:59463 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 99.173.183.216:50907 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 99.241.194.122:60401 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 113.22.208.34:50793 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 117.254.153.59:4631 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 122.163.102.222:3202 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 124.78.186.47:39672 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 125.236.172.5:53533 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 142.167.223.149:61580 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 156.34.38.13:61194 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 156.111.165.146:64998 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 165.228.153.116:53366 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 165.228.230.94:52179 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 186.88.138.36:65508 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 189.169.8.123:65032 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 190.8.44.99:60027 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 202.63.47.82:50184 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 202.156.84.53:53934 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 203.82.91.104:37063 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 203.82.91.104:38420 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 207.6.151.87:61559 TIME_WAIT
TCP 192.168.1.11:21000 208.120.68.179:60289 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 212.120.245.3:4633 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 216.232.191.25:61514 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 218.174.16.85:4225 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 218.212.217.162:59096 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21000 219.74.155.124:4690 SYN_RECEIVED
TCP 192.168.1.11:21209 91.171.39.80:3211 ESTABLISHED
TCP 192.168.1.11:21209 190.206.116.66:2977 ESTABLISHED
UDP 0.0.0.0:445 *:*
UDP 0.0.0.0:500 *:*
UDP 0.0.0.0:1139 *:*
UDP 0.0.0.0:1900 *:*
UDP 0.0.0.0:4500 *:*
UDP 0.0.0.0:16680 *:*
UDP 0.0.0.0:21000 *:*
UDP 0.0.0.0:31001 *:*
UDP 0.0.0.0:37810 *:*
UDP 0.0.0.0:50001 *:*
UDP 127.0.0.1:123 *:*
UDP 127.0.0.1:1144 *:*
UDP 127.0.0.1:1900 *:*
UDP 192.168.1.11:123 *:*
UDP 192.168.1.11:137 *:*
UDP 192.168.1.11:138 *:*
UDP 192.168.1.11:1900 *:*
UDP 192.168.1.11:2672 *:*
UDP 192.168.1.11:3875 *:*

C:\Documents and Settings\Novica>
[ Jbyn4e @ 15.01.2010. 21:53 ] @
A sta ti je ovo sto ima random portove od 1000 do 3000?

Ajmo ovako, prvo obrisi sve osim DC++ na ruteru (lako ces ih ponovo napraviti), ostavi samo DC++ da radi (iskljuci emulac i azureus), pa uradi jedan "netstat -ban" da vidimo da li ima sta. Prosto mi je nemoguce da ne moze da pristupi portu spolja, ako je sve forwardovano i nema firewall-a na kompu ili nesto drugo sto ga koci. Mozes li da nam das screenshot-ove podesavanja DC++ i ovoga port forwardinga sa rutera i sa onog canyouseeme u tom trenutku?

Sta ti kaze canyouseeme za azureus i emule portove?
[ novy @ 15.01.2010. 23:35 ] @
Nemam pojma sta je to od 1000-3000,ja to nisam nista namestao.Izbrisao sam sve sem dc++ u routeru,pokrenuo dc++ i evo sta kaze za netstat -ban:

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Novica>netstat -ban

Active Connections

Proto Local Address Foreign Address State PID
TCP 0.0.0.0:135 0.0.0.0:0 LISTENING 1092
c:\windows\system32\WS2_32.dll
C:\WINDOWS\system32\RPCRT4.dll
c:\windows\system32\rpcss.dll
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
-- unknown component(s) --
[svchost.exe]

TCP 0.0.0.0:445 0.0.0.0:0 LISTENING 4
[System]

TCP 0.0.0.0:2869 0.0.0.0:0 LISTENING 1352
C:\WINDOWS\system32\httpapi.dll
c:\windows\system32\ssdpsrv.dll
C:\WINDOWS\system32\RPCRT4.dll
-- unknown component(s) --
[svchost.exe]

TCP 0.0.0.0:2903 0.0.0.0:0 LISTENING 1556
[DCPlusPlus.exe]

TCP 0.0.0.0:31000 0.0.0.0:0 LISTENING 1556
[DCPlusPlus.exe]

TCP 127.0.0.1:1029 0.0.0.0:0 LISTENING 1160
[alg.exe]

TCP 127.0.0.1:5152 0.0.0.0:0 LISTENING 1268
[jqs.exe]

TCP 127.0.0.1:10080 0.0.0.0:0 LISTENING 2468
[avgnsx.exe]

TCP 127.0.0.1:10110 0.0.0.0:0 LISTENING 2624
[avgemc.exe]

TCP 127.0.0.1:13128 0.0.0.0:0 LISTENING 2468
[avgnsx.exe]

TCP 127.0.0.1:18080 0.0.0.0:0 LISTENING 2468
[avgnsx.exe]

TCP 192.168.1.11:139 0.0.0.0:0 LISTENING 4
[System]

TCP 127.0.0.1:1136 127.0.0.1:1137 ESTABLISHED 3932
[firefox.exe]

TCP 127.0.0.1:1137 127.0.0.1:1136 ESTABLISHED 3932
[firefox.exe]

TCP 127.0.0.1:1151 127.0.0.1:1152 ESTABLISHED 3932
[firefox.exe]

TCP 127.0.0.1:1152 127.0.0.1:1151 ESTABLISHED 3932
[firefox.exe]

TCP 127.0.0.1:2918 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED 3932
[firefox.exe]

TCP 127.0.0.1:2920 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED 3932
[firefox.exe]

TCP 127.0.0.1:2922 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED 3932
[firefox.exe]

TCP 127.0.0.1:2924 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED 3932
[firefox.exe]

TCP 127.0.0.1:2934 127.0.0.1:10080 ESTABLISHED 3932
[firefox.exe]

TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2934 ESTABLISHED 2468
[avgnsx.exe]

TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2920 ESTABLISHED 2468
[avgnsx.exe]

TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2918 ESTABLISHED 2468
[avgnsx.exe]

TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2922 ESTABLISHED 2468
[avgnsx.exe]

TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2924 ESTABLISHED 2468
[avgnsx.exe]

TCP 192.168.1.11:2905 212.117.176.149:1411 ESTABLISHED 1556
[DCPlusPlus.exe]

TCP 192.168.1.11:2907 82.165.194.208:411 ESTABLISHED 1556
[DCPlusPlus.exe]

TCP 192.168.1.11:2908 85.230.138.38:550 ESTABLISHED 1556
[DCPlusPlus.exe]

TCP 192.168.1.11:2909 78.70.232.29:411 ESTABLISHED 1556
[DCPlusPlus.exe]

TCP 192.168.1.11:2919 74.125.77.101:80 ESTABLISHED 2468
[avgnsx.exe]

TCP 192.168.1.11:2921 74.125.77.101:80 ESTABLISHED 2468
[avgnsx.exe]

TCP 192.168.1.11:2923 74.125.77.101:80 ESTABLISHED 2468
[avgnsx.exe]

TCP 192.168.1.11:2925 209.85.229.156:80 ESTABLISHED 2468
[avgnsx.exe]

TCP 192.168.1.11:2935 209.85.227.166:80 ESTABLISHED 2468
[avgnsx.exe]

TCP 127.0.0.1:2606 127.0.0.1:10080 CLOSE_WAIT 136
[Explorer.EXE]

TCP 127.0.0.1:5152 127.0.0.1:1138 CLOSE_WAIT 1268
[jqs.exe]

TCP 127.0.0.1:2914 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:2932 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:2942 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:2948 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:2950 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:2962 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:2964 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:2968 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:2972 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:2990 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:2994 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:2998 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:3006 127.0.0.1:10080 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2978 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2996 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2946 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2960 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2988 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2944 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2966 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2948 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2982 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2952 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2916 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2984 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:3000 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2936 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2954 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:3002 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2938 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2970 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2986 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2992 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:3008 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2974 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2958 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2930 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2976 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2926 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2940 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2956 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:3004 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2980 TIME_WAIT 0
TCP 127.0.0.1:10080 127.0.0.1:2928 TIME_WAIT 0
UDP 0.0.0.0:445 *:* 4
[System]

UDP 0.0.0.0:500 *:* 824
[lsass.exe]

UDP 0.0.0.0:4500 *:* 824
[lsass.exe]

UDP 0.0.0.0:2912 *:* 1556
[DCPlusPlus.exe]

UDP 0.0.0.0:31001 *:* 1556
[DCPlusPlus.exe]

UDP 127.0.0.1:1900 *:* 1352
c:\windows\system32\WS2_32.dll
c:\windows\system32\ssdpsrv.dll
C:\WINDOWS\system32\ADVAPI32.dll
C:\WINDOWS\system32\kernel32.dll
[svchost.exe]

UDP 127.0.0.1:1039 *:* 1188
c:\windows\system32\WS2_32.dll
c:\windows\system32\WINHTTP.dll
C:\WINDOWS\system32\upnp.dll
C:\WINDOWS\system32\RPCRT4.dll
C:\WINDOWS\system32\ole32.dll
[svchost.exe]

UDP 127.0.0.1:123 *:* 1188
c:\windows\system32\WS2_32.dll
c:\windows\system32\w32time.dll
ntdll.dll
C:\WINDOWS\system32\kernel32.dll
[svchost.exe]

UDP 192.168.1.11:137 *:* 4
[System]

UDP 192.168.1.11:1900 *:* 1352
c:\windows\system32\WS2_32.dll
c:\windows\system32\ssdpsrv.dll
C:\WINDOWS\system32\ADVAPI32.dll
C:\WINDOWS\system32\kernel32.dll
[svchost.exe]

UDP 192.168.1.11:123 *:* 1188
c:\windows\system32\WS2_32.dll
c:\windows\system32\w32time.dll
ntdll.dll
-- unknown component(s) --
[svchost.exe]

UDP 192.168.1.11:138 *:* 4
[System]


C:\Documents and Settings\Novica>



dc++ connection settings screenshot:




Router port forwarding screenshot:




Canyouseeme (portovi za dc++):

URL=http://img40.imageshack.us/i/openportchecktool1.png/][/URL]



(portovi za emule):





Zanimljivo da mi pokazuje da je TCP port otvoren a UDP nije ?

(portovi za Azureus):



Za Azureus su takodje ok.
I ovako izgleda router kada su sva tri programa ukljucena:



Eto....to je to.
[ novy @ 15.01.2010. 23:41 ] @
Hvala za trud

[Ovu poruku je menjao novy dana 16.01.2010. u 01:48 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 17.01.2010. 19:33 ] @
Tebi nesto definitivno blokira taj port. Samo zbog tebe sam skinuo dc++, isntalirao, podesio dc++ (slika) na port 11000 za tcp i udp, podesio ruter (slika), kliknuo na ok za podesavanja dc++, pojavio mi se prozor od firewall-a. Probao da vidim dok jos nije to omoguceno sta kaze canyouseeme (slika), video da ne moze, kliknuo na allow access kod firewall-a,nakon toga probao canyouseeme - sve u redu, port se vidi (slika) i to bez povezivanja na neki hub. Netstat ima ovako nesto:

TCP 0.0.0.0:11000 0.0.0.0:0 LISTENING
[DCPlusPlus.exe]


Evo i slika:





I da, jos nesto - mislim da cenayouseeme gleda samo tcp portove.

[Ovu poruku je menjao Jbyn4e dana 17.01.2010. u 20:50 GMT+1]
[ novy @ 18.01.2010. 01:36 ] @
Nemam predstavu sta bi mi moglo blokirati te portove,iskljucio sam sve zivo sto bi moglo smetati.Pada mi na pamet samo da nisam nesto dobro uradio kod port forwardinga,ali to sam uradio sve prema uputstvu i cini mi se da u routeru izgleda sve ok.Na isti nacin sam forwardovao i za Vuze (torrent) i tu nema problema.ponovo sam instalirao dc++ i forvardovao nove portove,ali isti je rezultat.Nista.....hvala puno za trud i za pomoc,ali ostaje mi izgleda da koristim dc++ u passive statusu (siromasan search results).
[ TraitoR @ 04.02.2010. 16:10 ] @
Ovde mozete skinuti reconnect skriptu za ovaj modem ==> http://www.4shared.com/file/21.../692f5d3d/RouterReconnect.html = napominjem skripta nije virus !!!!!!!!!!!
[ Smotorolana @ 09.02.2010. 12:14 ] @
Imam čudan problem sa ovim ruterom pa bih molila da mi neko pomogne, jer je problem od juče a sve je bilo u redu pre toga...radio je JDownloader i reconnect.exe sve bez problema ali se to dešavalo u periodu kad sam imala i IPTV koji sam vratila u petak a od ponedeljka je ruter počeo da pravi probleme...a to je da radi sve dok JDownloader ne pokuša da uradi reconnect i nakon toga zadnja donja lampica postane crvena i nemam uopšte vezu sa internetom, sve ostale su zelene ali ova ostane crvena i kad ja ručno resetujem ruter na dugme, sve se lampice upale i svetle zeleno a ova se upali i bude crvena i onda restartujem i windows i ruter ponovo i po čitav sat nemam vezu sa netom i ne znam kako jedva ponovo uspostavi vezu. Možda ima veze to što sam vratila IPTV u probnom periodu i napisala da je razlog vraćanja to što SBB ima bolju ponudu a možda je i to što sam do pre tri dana imala jedan XP instaliran na kompu a onda sam taj obrisala i instalirala drugi xp na c particiji i na d particiji windows 7, svaka ima po 80 GB ako to ima veze a imam i treću particiju od 300 GB ali to sigurno nema veze. Dakle, isti problem imam i kad radim u XP i u Win7, ruter se isto ponaša, pa ne znam da li se možda pokvario ali on ipak posle dužeg vremena ili uz moju pomoć uspe da uspostavi vezu, mada, ranije mu nikad nije crveno svetlela nijedna lampica osim jednom kad sam uzela IPTV opremu pre mesec dana i zvala da prijavim da mi ne radi iptv a sledećeg dana sam zatekla kad sam došla s posla da JDownloader ništa ne radi jer je upaljena bila ta crvena lampica, što sam tom prilikom rešila restartom rutera na dugme i nikad više se to nije desilo sve do juče. Dakle u petak sam vratila opremu a juče u ponedeljak su počeli problemi tako da uopšte ne smem da isključim ruter jer nisam sigurna da će uopšte moći da uspostavi vezu sa netom
[ zajec @ 21.02.2010. 22:07 ] @
E s nadom da cu naci neshto o forwardingovanju portova na ovom chudu od modema prelistavao sam tako redom stranice 1,2,3... i reko al ide u offfffffff ova tema onako najstrashnije i eto na toj poslednjoj nadjoh barem malo nekog razgovora na tu temu...znachi strashno...

e sad kad sam bacio malo hejta na temu morao bih da poredstavim svoj problem.

ukratko meni ne radi portforwarding na utorrentu.

nashiroko:

1. kachim se na ovaj modem preko wirelessa (s naravno laptopom) paket 2mb open iptv kuratz palac i da, ne smem da menjam one portove za iptv i shta god vezano za njih jer se koristi. osim ako menjanje tih parametara ne remeti rad dotichnog iptv-a a pomaze radu utorrenta.
2. koristim utorrent vec dosta vremena i na raznim modemima sam odradjivao f.portova sa tutoriala sa sajta za verovali ili ne portf.com ili kako vec ide. nashao sam i sad tutorial za dotivhni modem i za dotichnu aplikaciju i jednostavno nishta se ne deshava. reinstalirao sam ga i opet ista pricha. ne prepoznaje ga sam...
3. ne mogu da proverim da li funkcionishe preko lana iz nekih odredjenih razloga pa tako da ne mogu da znam da li preko kabla funkcionishe s toga me ne vreti to ni pitati
4. da napomenem da znam shifru administratora i da se skrati cela pricha na neke normalne savete i odgovore i da ne ide previshe u off

zahvaljujem
[ calexx @ 22.02.2010. 08:20 ] @
Kakvo prepoznavanje i kakva aplikacija? Port forward ne zavisi od toga da li je komp na kablu ili bez pa ni to nema veze. Jednostavno se ode u podešavanja rutera, nađe NAT pa pod virtual servers, ili kako se već to zove na nekom ruteru, preusmeri port koji koristi neki od programa na određenu IP adresu. Nema tu šta da se prepoznaje i bilo koja aplikacija samo može da iskomplikuje posao.
Da bi sve bilo lakše, postoje nacrtana uputstva na http://www.portforward.com/eng...ort_forwarding/routerindex.htm pa je dovoljno da se isprati procedura i portovi forvarduju. Ako si to odradio a port nije otvoren, ostaje da proveriš da li ga je možda firewall na kompu ili antivirus blokirao.
[ zajec @ 22.02.2010. 11:11 ] @
kao shto rekoh

aplikacija - utorrent prochitao sam negde da utorrent novi prepoznaje sam portove(?!) sve u svemu meni ne
napisao sa da znam na ostalima a ne na ovome tako da tvoje nagadjanje ne pomaze stvarno

napisao da sam pratio uputstva sa tog sajta i da se nishta ne deshava

ugasheni su i firewall i AV

na siteu canyouseeme.com kaze Error: I could not see your service on bla.bla.bla.bla on port (45986)
Reason: Connection timed out


[ calexx @ 22.02.2010. 12:32 ] @
Program ne prepoznaje portove, jedino ako se misli na UPnP ... mada je bolje rešenje ručno forvardovanje. Isključi UPnP i forvarduj port 45986 na IP adresu laptopa. Osim ako taj ruter nema neki problem sa forvardovanjem, ipak ga ne koristim.
[ zajec @ 22.02.2010. 15:11 ] @

ovo je slika posta odozgo samo da vidish kako izgleda router. prvo zbog chega sam se zabagovao je shto je postojalo i nat i port forwarding. ispratio sam uputstva s onog sajta i nishta. probao sam da napravim i TCP i UPD kao sa slike (znam da je za dc++) ali chisto onako i ni to ne funkcionishe. aj nek neko ko je ovo podeshavao napishe neshto ili cu da batalim i ko ga he8e
[ calexx @ 22.02.2010. 18:46 ] @
Ajde podesi port forward za uTorrent i za svoju IP adresu pa prenesi screenshot da vidim kako izgleda u konkretnom slučaju.
[ zajec @ 22.02.2010. 23:21 ] @
da se ne smaram pogledaj na slici trecu stavku i umesto emula pishe u torrent i umesto tog porta pishe onaj moj nishta vishe nishta manje
[ Jbyn4e @ 23.02.2010. 09:40 ] @
Da li za DC++ radi kako treba?
Tj. da li na tom portu (kad je ukljucen DC++) onaj sajt za proveru portova vidi otvoren ili zatvoren port?
[ bciric @ 28.02.2010. 12:22 ] @
Kako da na ovom ruteru (DRG A226G) podesim da mi moj localhost bude vidljiv sa interneta, ovako kad ukucam u browser moj ip prema internetu meni otvori admin panel DRG A226G, kako da to promenim da mi umesto toga otvara localhost?

uputstvo kako to uraditi na d link ruteru je ovde:
http://braindamage.gatesoftart...et/?p=80&cpage=1#comment-9

ja sam zaglavio kod kreiranja virtuelnog www servera.

unapred hvala
[ Jbyn4e @ 28.02.2010. 15:10 ] @
Ne mozes videti da li si otvorio port sa svog kompjutera u lokalnoj mrezi. Kao sto rekoh - iskoristi canyouseeme ili neki online proxy ako zelis da vidis da li ti se vidi port 80.
[ bciric @ 28.02.2010. 18:10 ] @
na www.canyouseeme.org/ mi javlja sledece:

Error: I could not see your service on _________ on port (80)
Reason: Connection timed out

sta bi dalje trebalo da uradim da bi mi local host bio vidljiv na domenu mojdomen.no-ip.com

sad kad u addres polje browsera ukucam taj moj domen meni otvori admin panel za moj ruter Discus DRG A226G.
[ Jbyn4e @ 28.02.2010. 18:41 ] @
A sto bi koristio uputstvo za d-link kad imas uputstvo za svoj ruter?
http://www.portforward.com/eng...g/Pirelli/DRG-A226G/Apache.htm

Ajde podesi pa javi ako bude nikih problema.
[ bciric @ 28.02.2010. 19:24 ] @
sad na portchekeru mi javlja

Error: I could not see your service on 93.87.152.62 on port (80)
Reason: Connection refused

podesio sam to ovako:


meni je 192.168.1.65 adresa racunara na kome je apache

a adresa samog localhosta je http://127.0.0.1/

i sad kad sam ovo uradio i dalje mi umesto localhosta otvara admin panel modema

gde gresim?

[Ovu poruku je menjao bciric dana 28.02.2010. u 20:34 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 28.02.2010. 21:40 ] @
Nazalost, nisam u tvojoj mrezi pa ne znam. Pogledaj firewall-ove ako ih koristis, pogledaj konfiguraciju web servera (mozda slusa samo na 127.0.0.1? A trebalo bi i na 192.168.1.65). Vise od ovoga necemo znati da ti kazemo jer ne znamo sta ti imas na tom racunaru (ako si sve podesio po portforward uputstvu) niti koji je OS i ostalo instalirano na njemu.
[ bciric @ 28.02.2010. 23:07 ] @
Ma ovo ostalo cu i da se snadjem da podesim, nego kako da omogucim da kad ukucam moji ip adresu prema internetu ne otvori mi admin za modem. to je mislim nesto uradjeno da telekom moze da pristupa modemu preko interneta, e to ja treba da iskljucim kako bi meni kad posle ukucam tu jip otvorilo nesto sto sam ja podesavao na modemu, tj, ovo sto ste mi rekli da podesim.
[ Jbyn4e @ 01.03.2010. 07:53 ] @
Citas li ti sta ja pisem? Iz lokalne mreze uvek ces dobiti admin rutera.Probaj preko proxy-ja, iskljuci firewall, antivirus itd pa probaj.
[ vprelovac @ 05.03.2010. 15:31 ] @
Cao drugari,

hvala na lepoj temi. I ja sam korisnik ovog nesrecnog rutera.

Imam problem sa wi-fi brzinama, nikako ne prebacuje 1Mb/sec bez obzira da li se radi o prenosu sa interneta ili izmedju lokalnih kompjutera. Preko kabla sve radi ok.

Ima li neko brzo resenje za ovaj problem?
[ zajec @ 12.03.2010. 01:07 ] @
uf nikad kraja sa ovim nesretnikom od rutera. dakle nov preblem...wireless...
s vremena na vreme zezne se net i nigde ne mogu da idem. ukucam default gateway nece ni na ruter, a konektovan sam. proverim koji mi je default gateway kad tamo pishe umesto prilejevog 192.168.1.1, 192.168.0.1 odem tamo kad tp link... rebootujem ga i stoji mi za wan obtaining network parameters. i tako par sati i onda odjednom ponovo sve funkcionishe...

u chemu je fazon...
[ tajgercomputers @ 12.03.2010. 02:03 ] @
http://www.pirellibroadband.co.../attachments/pdf/DRG-A226G.pdf
[ streetstyle91srb @ 14.03.2010. 04:28 ] @
Port forwarding na Discus DRG A226G? isti krs od uredjaja... Ljudi nikako da uspem da uradim to. njakam se sa njim jos od januara i nikako da otvorim port koji mi treba. Pitao sam i ljude koji se nenormalno razumeju u racunare (ne bih da izgovorim njihov naziv) da mi pomognu preko Teamviewer i nisu uspeli... Prosao sam sva uputstva koja sam nasao, mada sva su ista, ali ajde. Probao sam i Simple Port Forward program, ni on nije nista uspeo... Pokusao sam da program koji mi treba "provucem" kroz uTorrent, ni to nije uspelo... Dajte neki savet 'leba vam
[ branko8777 @ 31.07.2010. 13:10 ] @
Imam problem,ne razumem se bas ponajbolje.Imam DRG A226G i od kad imam adsl nijedna igrica nece da mi radi online.Doznao sam od jednog radnika iz servisa da mi je zakljucam port.Kako to da otkljucam?Hvala unapred.Odgovor moze i ovde,a moze i na [email protected]
[ branko8777 @ 01.08.2010. 16:52 ] @
Jel moze odgovor?????????
[ zokivs @ 23.09.2010. 13:28 ] @
Neznam da li pitam na pravom mestu , dobio sam ovakav PIRELLI modem DRG A 226G od prijatelja , pošto moj nema wireles , kako i šta da radim da proradi kod mene , da li je dovoljno ga samo resetujem i da li će sam pokupiti moju sifru i pasvord u samom modemu??? ili treba da je unosim ( imam je na papiru ????!!!!!
[ el ing @ 13.11.2010. 13:03 ] @
kako se forvarduje port za qutorent na pirelli drg a226g????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ nikolic.kv @ 17.11.2010. 19:52 ] @
da li je neko čitao ovo!!!!
to bi podrazumevalo da se ne koristi ono user defined
kada sam to pokušao reako mi je ruter da sve adrese mogu da budu konfliktu.pa zato nisam ni radio

http://www.open.telekom.rs/hom...?temp=0&sid=203&id=610
[ viss02 @ 26.11.2010. 12:35 ] @
Danas sam zvao jednog lika koji radi za telekom da ga pitam gde mogu da dodjem do firmware-a za pirelli. Zna da nesto eksperimentisem sa 2 pirelli modema.

Rekao mi je da to telekom krije kao zmija noge. Takodje upozorio me je da ne cackam mnogo sa admin account-om jer iz nekog telekomovog centra vide da se neko logovao kao admin i da posle njima nesto tupe, a da je bilo slucajeva da su neke korisnike isljucili zbog toga. Pitao sam ga li to isto vazi i za hg* i mt882. Rekao mi da ne, to je samo za pitelli-ja i jetspeed.

Sta mislite da li je ovo realno ili je hteo da me zaplasi jer zna da sam se menjao sa nekom likom (pirelli za hg) pa posle uzeo jos jedan pirelli, flashovao ga i prepravio da bude broadband router (ide na net preko ehernet-a)
[ zokivs @ 26.11.2010. 13:43 ] @
Ja neverujem..oce da te plaši !!1
Nego kako si ga flešovao imas firmver??? i meni treba !
Pozdrav
[ viss02 @ 26.11.2010. 14:28 ] @
Imam 2!

Jedan je neki stariji (iz 2008me) i tu imam onaj flajl bas za flashovanje i onaj za "update" koji se instalira nakon logovanja na sistem

i noviji od toga imam (isto 2008) ali za njega imam file samo koji se instalira preko advanced -> fw update (nakon logovanja na sistem).

Oni su svi stariji od telekomovog tako da ne znam da li ti znaci nesto.
[ zokivs @ 26.11.2010. 14:43 ] @
Moj je PIRELLI DRG A226G !?
[ Dr. X @ 01.10.2011. 19:08 ] @
Potrebna mi je pomoć. Danas sam se menjao sa drugarom, dao moj Huawei HG 520C, a dobio Pirelli DRG A226G. Razlog za zamenu je bio što Huawei ima internu antenu za WLAN veoma slabog dometa, dok Pirelli ima čak dve spoljne. Na ovom forumu sam pročitao da je user/pass telekom/telekom. Ukucavao sam to bar jedno 30 puta i ništa, dok sam 31. put nekako uspeo da uđem u podešavanja. :-) Mislio sam da sam rešio problem, ali nakon jedno sat vremena kada sam ponovo seo za računar da izvršim neka podešavanja, router se ponovo zaključao i sada ne mogu da se ulogujem.
Dali neko ima ideju o čemu se radi, sam sebi ne verujem da je nekada moguće se ulogovati sa osnovnim user/pass-om, a nekada ne!
Takođe, ako ovo uspe da se reši, dali postoji administratorska lozinka, kao što je bila za HG 520C admin/ztonpk?

Nadam se da će mi neko pomoći da izađem iz ove Zone sumraka! :-D
[ Jbyn4e @ 01.10.2011. 19:28 ] @
Ima, admin/tzlkisonpk.

Imaj u vidu da sa admin lozinkom ima opcija koliko ti srce zeli (svega i svacega) pa ako zeznes nesto...

Btw. sad se ti kacis kao tvoj drugar, a on kao ti (username i pass koji je u ruteru). Ako nemate iste pakete, i to bi moglo da bude problem...
[ Dr. X @ 01.10.2011. 23:03 ] @
Zona sumraka se nastavlja! Ne radi ni telekom/telekom, a ni admin/tzlkisonpk. Znam za administratorsku lozinku, koristio sam je na Huawei-ju i nisam imao problema sa gomilom podešavanja. U pravu si za različite pakete, drugar ima samo IPTV bez interneta i njemu moj Huawei radi OK, dok ja imam Click 4 net + IPTV i još uvek se patim sa lozinkama.
Pročitao sam nešto na temi da Telekom može da promeni lozinku, ne znam dali sam dobro ukapirao. Uglavnom, ne mogu nikako da uđem u podešavanja, ni u osnovna (telekom). :-(
Pomoć!!
[ Dr. X @ 08.10.2011. 13:19 ] @
Izgleda da je tema zamrla ili niko ne zna kako da reši moj problem. Elem, delimično sam ga rešio. Router i dalje ne dozvoljava da se svaki put logujem, tako da sam imao velikih problema kod restarta jDownlaoder-a i menjanja IP adrese. Ne funkcioniše ni CLR skripta ni skripta u LiveHeader/Curl koju sam napravio, jer je tamo potrebno user/password logovanje, a to na mom Pirelli-ju neće da šljaka. Poslednja solucija je bilo restartovanje preko RouterRecconect.exe fajla i to nekako radi, jer logovanje nije potrebno.
Svarno ne znam šta je sa ovim routerom, dali da zovem Telekom i da se žalim, prepostavljam da takav slučaj ni oni nisu imali. A možda i jesu, videćemo...
[ trajceski @ 18.10.2011. 09:31 ] @
Ne znam da li ima ovo veze sa podatkom da tom modemu treba od 3 - 4 minuta
nakon resetiranja da dodje u funkcionalno stanje.