[ Dennis @ 08.11.2009. 15:42 ] @
Pozdrav,

Porebna mi je pomoć oko dekriptovanja sledećeg: (&89;X&28;&80;mⅆU&ce;&8a;&b0;iu&ff;). Ne želim da dosađujem, ali ako nekoga zaintrigira, neka proba. Pretpostavljam da je rezultat 8 karaktera, sastavljen od slova i cifara. Izbacivao sam zagrade, specijalne karaktere i ostavljao samo, da kažem hex, pa sam to pretvarao u svašta nešto, ali bez uspeha. Ako je neko raspoložen...

Hvala!
[ vladojko @ 06.01.2010. 10:22 ] @
Meni se cini da je ovo izvuceno iz telekomovog Pirelli modema, i da je to kriptovani ADSL password. Preko njihove tehnicke podrske i ja pokusavam da dobijem svoj username/password ali za sada bez uspeha.

Moj string je:


&86;W!&b2;l&e1;&28;&d0;&8e;&81;3l&cf;

Ako neko ima ideju koja vrsta enkripcije ovo moze biti, bio bih veoma zahvalan na pomoci.

Pozdrav
Vladimir
[ kotnik @ 08.01.2010. 16:22 ] @
Ukoliko se radi o Telekomovom Pirelliju, onda lozinka nije kriptovana, već samo "zamaskirana" jer je ruter baziran na OpenRG Linuxu.

Koristi ovaj Zibrijev jednostavni JavaScript deobfuscator:
http://www.zibri.org/2009/11/obfuscation-will-never-work.html

PS. Sve ovo je lepo objasnio qubaneros u ovoj temi.
[ Dennis @ 31.01.2010. 01:01 ] @
Hvala puno. To je sve što mi treba.
[ Dennis @ 25.04.2010. 09:23 ] @
Ima li neko aplikaciju koja se može koristiti umesto ovog web deobfuskatora? Sve se plašim prestaće sa radom, a često mi treba. :)
[ Hatori_henzo @ 28.04.2010. 18:34 ] @
Pa rek'o covek da je de-obfuskacija radjena u javascript-u...
Samo snimis kompletnu stranu na tvoju masinu i picis....
[ Dennis @ 29.04.2010. 08:27 ] @
Da sam znao ja ne bih pitao. Mada ne znam zašto se podrazumeva da svi treba da znaju ono što ti znaš. Ja, recimo, se ne bavim webom.

U svakom slučaju probao sam "Save As...", ako si na to mislio, i ne radi. Ima li neki drugi način?
[ Dennis @ 29.04.2010. 08:43 ] @
Snašao sam se.
[ Hatori_henzo @ 29.04.2010. 10:53 ] @
U pravu si, trebao sam malo lepse to da napisem...U svakom slucaju nisam mislio nista lose :)
Mada, ja sam za svaki slucaj proverio ovo sa "Save as..." i radilo je....
Aj napisi kako si se snasao, mozda ce nekom biti od koristi kasnije
[ Dennis @ 29.04.2010. 11:47 ] @
Sačuvao mi je htm fajl "Zibri's Blog Obfuscation will never work.htm" i folder "Zibri's Blog Obfuscation will never work_files". Ja sam prvo pokretao htm i nije mi lepo otvarao stranicu. Onda sam ušao u pomenuti folder i pokrenuo fajl "Deobfuscate.htm" i to je to.