[ Serbiankum @ 10.11.2009. 11:49 ] @
Da li svi ERP sistemi imaju podrsku za SOA arhitekturi ili ne? Odnosno da li su ERP sistemi zasnovani na SOA ili su samo neki zasnovani na SOA arhitekturi.

Ima li na internetu malo informacija o SOA na srpskom. Pretrazivao sam ali nisam nista nasao, nikakva detaljna objasnjenja.
[ Java Beograd @ 10.11.2009. 12:21 ] @
SOA nije arhitektura sa tehničkim backgroundom, već više logičkim.

Service Oriented Arhcitecture je izuzetno rastegljiv pojam. Do nebuloze. Tako, svaki od rasprostranjenijuh ERP sistema (SAP, Dinamic NAV, Infor, Oracle-ova rešenja) može istog momenta da nalepi etiketu da jeste SOA. A što ne bi bio ?!

Imaš relativno lep članak na Wikipediji, pročitaj. Ali, to je tako svojski zamuljeno, kao da je pisano uz pomoć bullsit generatora, kao uostalom i 99% članaka iz enterprise softvera.

http://www.erikandanna.com/Humor/bullshit_generator.htm
[ Serbiankum @ 10.11.2009. 12:35 ] @
Znaci svi ERP sistemi su razvijani koristeci SOA "logiku". Mene upravo zanima da li postoji neki erp sistem koji nije razvijan uz pomoc soa?

Za SOA i pitam, jer sve sto sam nalazio na internetu je objasnjeno nakaradno. Moze li neko u kratkim i razumljivim crtama da kaze nesto o SOA, najbitnije cinjenice?
[ Java Beograd @ 10.11.2009. 13:13 ] @
Ne. Razvijani su kako su razvijani, ali to ih ne sprečava da se deklarišu kao da su SOA arhitektura, jer je to sada IN.
Ili u prevodu: arhitektura orijentisana ka uslugama. WTF ?
[ Serbiankum @ 10.11.2009. 13:19 ] @
Kako neko moze da se deklarise kao SAO ako nema uslove za to.

Evo primer koji sam nasao na internetu



Sta vredi ako je nesto IN a taj ERP to ne podrzava.
[ sallle @ 17.11.2009. 00:00 ] @
korisniku je jedino vazno da taj informacioni sistem ZP