[ Radudzoni @ 13.11.2009. 15:24 ] @
Ovih dana sam gledao cene Samsung i900 telefona i pozivajuci brojeve prodavaca sam dobijao razne cene i duzinu garancije...
Naime najniza cena za ovaj model sa 8GB je oko 25000 din (6 mes garancije) dok najvise idu i preko 45000 din gde je i garancija 2 god.

Pri tome je prodavac (firma) koja ima ponudu za 25000 firma koja postoji i bavi se time bar 7 godina, mozda i vise (da ne pominjem naziv)...

Interesje me na sta bi trebalo obratiti paznju kada se kupuje telefon cije su cene toliko raznolike?
Ako zanemarimo razliku u garanciji (a nikada nisam telefon nosio na reklamaciju), gde jos moze da bude kvaka, i
razlog za ovolike razlike u ceni... ?

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.11.2009. 17:18 ] @
Taj ko ga naplati 45.000 se cenom odmah ogradi na veću verovatnoću da će jedna od 5 ili 10 kupaca za godinu ili godinu i po doći da reklamira telefon :)

Neko ih kupuje iz 6. ruke, neko iz prve, neko mora da otplati kiriju za ekskluzivan lokal u centru, nekom dupe gladno para, neko želi da navuče kupce koji ćé verovatno da za 2x više para dobiju bolje, neko se vodi logikom da je bolje da proda više, sa manjom maržom, nego da mu se proda jedan telefon dnevno i sl. Različiti preduslovi, različiti razlozi.

Svakako bi bilo dobro da je kutija neotpakovana. Mada, sumnjam da kod nas ima prodavnica koje će ti izneti neotpakovanu kutiju i otvoriti je pred tobom. Gledaj da nije korišćen. Kad sam kupovao neku bzvz Nokiju, zakleo bih se da sam dobio korišćen telefon.

Ako si dokon, možeš da pogledaš life timer, listu poziva, poruke, može se uvek desiti da ako i jeste bio korišćen, nisu obrisali tragove :) Vidi po ivicama ili šrafovima ili ispod baterije, vide li se možda neki tragovi otvaranja i sl.
[ JSN @ 16.11.2009. 10:51 ] @
ja sam pre jedno 5 meseci sigurno...u sred leta...usao u neku prodavnicu da kupim par DVD-a da narezem neke gluposti...i ispostavi se da je to i mobil shop i gledam ja tako neke telefone kad dolazi lik i trazi N97...i iznosi mu baja 97icu...u fulu sve...samo za nju ne da fiskalni racun ( sto je i napomenuo), i kostala je tad 450 Eura ( a sa fiskalom je bila ako se ne varam nesto preko 550 )....pa eto i to ti je jedan od faktora tolike razlike u ceni

e sad ne znam da li je dobio neku garanciju...verovatno jeste bar 6 meseci...ali i tako mozes da dodjes do boljeg telefona ustedom

ja sam prosle godine u ovlascenoj nokijinoj radnji uzeo 95icu i covek je izneo kutiju...predamnom otvorio otpakovao bateriju i tad ubacio u fon...
skinuo jednu od 3 trake sa strane sa IMEI brojem i ne znam cime vec i zalepio tamo sebi...valjda za reklamaciju ako se desi...a ostala 2 su ostala na kutiji
i to mi je bio dovoljan znak da je telefon original...i da nije koriscen

sad sto rece VOYAGER pamet u glavu i otvori cetvore oci...bolje malo da ih gnjavis dok ne kupis nego posle da se kajes
[ Radudzoni @ 18.11.2009. 08:38 ] @
Bio sam tamo gde je 25000... Naravno nema kutije jer je tako bilo "lakse za transport" kako kazu :-)
Sto ce reci ili da je kupljen negde van uz neki paket, pa skidan sa mreze ili je kraden pa je zato "transportovan" bez kutije,
uglavnom baterija je vec unutra, sto se naravno ne dogadja kada se kupuje telefon u originalnom pakovanju...
Tako da sam shvatio da je malo skupo da se igram za tolike pare da bih ustedeo 100E a na kocku stavio 300
[ JSN @ 18.11.2009. 10:17 ] @
ima i tih sema da se prenose preko grane bez kutije da se ne bi platila carina i sta znam ja vec i zato je baterija unutra i moze da se desi da to nije koriscen telefon...ali to tako samo preko preporuke....mislim relano kao i za sve ostalo moze da se desi da takav telefon radi godinama i da mu nikad ne fali nista a da je ovaj moj iz radnje kao sto se kolegi desilo 3x isao na servis u prvih 2 meseca i na kraju ga drzali 40 dana i zamenili...isto ovlascena radnja servis...sve regularno...
..jbg kao i svuda moz da naletis na dobar primerak i na kantu zescu...
to sto je van kutije ne mora nista da znaci...mogao je i da ga tako prenese preko grane i da ga stavi u neku kutiju i da vrati bateriju unutra i to je to....
koliko sam samo fush kutija za nokiju video u zivotu...to je smesno...