[ websurfer @ 22.11.2009. 09:45 ] @
Posto je izbor dobrog domena jako bitna stvar za uspeh sajta predlazem da u ovoj temi komentarisemo kvalitet domena.

U ovoj temi mozete navesti svoj domen (ili domene, ukoliko ih imate vise) kako biste dobili misljenje drugih clanova foruma o kvalitetu domena pre nego sto se upustite u razvoj sajta jer los domen najcesce znaci gubljenje vremena i uzaludno ulaganje truda a cesto nam se neki domen ucini kao dobro resenje pa tek dosta kasnije vidimo da to resenje i nije tako dobro kao sto je izgledalo.

Smatram da tema moze biti veoma korisna pa predlazem moderatorima da je postave za jednu od TOP tema u podforumu "Domeni".

Evo, da probijem led - mene trenutno zanimaju misljenja o auto-moto.rs

P.S.

Pre komentara o odredjenom domenu upisite

@ ime domena

kako bi se znalo na koji se domen vas komentar odnosi (posto pretpostavljam da ce u temi vremenom biti navedeno dosta domena).

[ view @ 22.11.2009. 11:29 ] @
auto-moto.rs

Nije mi zanimljiv domen zbog srednje crte.Pre bi registrovao am.rs (slobodan)

Sta mislite o domenu radiostriming.com trebalo bi po pravopisu da bude radiostreaming ali taj je zauzet a ovaj je moj.U srbiji se kaze striming a vuk je rekao kako govoris tako i pisi :-)
[ srpsko gradjevinarstvo @ 22.11.2009. 12:16 ] @
radiostriming.com- deluje korektno, većina kaže striming.

Domen je najbolji ako je auto.com, auto.net, posao.net, gradjevinarstvo.com, masinstvo.com, dakle prosta reč koja sve opisuje..teško ih je naći jer su većina davno zauzeti.

putokaz.net je lep domen npr. odmah znamo da je reč o nekom usmerenju itd..

am.rs je stvarno bolje od auto-moto.rs . Slobodan je automoto.in.rs
[ websurfer @ 22.11.2009. 12:41 ] @
Citat:
view: auto-moto.rs

Nije mi zanimljiv domen zbog srednje crte.



Upravo sam zbog te srednje crte i pitao. Hvala na misljenju.
[ websurfer @ 22.11.2009. 12:45 ] @
@ radiostriming.com

Po mom misljenju solidan domen.
[ zugicm @ 23.11.2009. 11:21 ] @
DajMiDom.com domen za sajt o nekretninama

GradimDom.com - gradjevinarstvo u Srbiji
[ srpsko gradjevinarstvo @ 23.11.2009. 12:19 ] @
www.gradjevinarstvo.com domen za sajt gradjevinarstva u Srbiji.

www.gramak.com za sajt građevinskih mašina
[ websurfer @ 23.11.2009. 14:19 ] @
@ DajMiDom.com - Ne svidja mi se uopste (osim ukoliko tema sajta ne bude besplatna dodela stanova a ne ponuda i potraznja nekretnina). Tesko da bi mogao dobro da se upotrebi Sigurno ima boljih slobodnih domena, preporucujem ti da ne gubis vreme i trud sa ovim.

@ GradimDom.com - Za nijansu srecnije odabran domen nego prethodni ali daleko je od dobrog domena.

@ Gradjevinarstvo.com - 'De ces bolji domen u vezi gradjevinarstva od ovog
[ Ivand @ 23.11.2009. 14:54 ] @
U neki slucajevima domen sa crticom je ok.
Mada samo ime domena nema neke preterane veze kasnije.
Tj postoji 3. puta koje mozes izabrati pri biranju imena...

Genericko ime, kao sto je gradjevinarstvo.com - ali imas problem sa brendingom - ili jos bolji primer http://muskimagazin.com/
ajde pokusajte da nadjete taj magazin na googlu - ma nema sanse. Primer da se to ipak moze recimo putovanja.info

Drugi keyword domeni, koji u sebi sadrze nekoliko reci jakih keyworda koji mogu predstavljati razliku u rangiranju na pretrazivacima.
Tipa http://www.nadjihosting.com ili http://www.photostockblog.com - nije lose ali keyword u samom imenu domena nema vise toliko uticaja u rangiranju.
A opet imas slican problem sa brandingom.

Treci tip domena su kombinacija reci - ili nove izmisljene reci koje su prosto idealne za stvaranje brenda, Google.com kao jedan od primera ;)
Ili recimo http://www.fotomanijak.com

Test za kvalitet domena treba da bude recimo, telefonski razvor, gde mozete ljudima reci poseti moj sajt na www.tristasvasta.com, ako morate da kazete domen ima srednju crtu www.trista-svasta.com, donju crtu trista_svasta.com ili recimo broj u imenu koji menja slova (300svasta.com) to je vec bezvezna komplikacija, i velika je sansa da ce krajnji korisnik imati problema da ga zapamti nadje i posle opet ukuca.
[ zugicm @ 23.11.2009. 14:56 ] @
A domen mojkvadrat.rs
[ Ivand @ 23.11.2009. 15:01 ] @
Takodje imate problem ako na .com sajtu postoji drugi sajt ili taj domen nije u vasem vlasnistvu...
Svaki put ali svaki put ukucam pcberza.com - dok se sajt koji trazim nalazi na pcberza.rs domenu

A opet uz dobar brending - reklamu neki sajtovi(domeni) nemaju ovakav problem, kao sto su recimo b92.net - koji ne poseduju b92.com domen ili naslovi.net koji je tek kasnije dosao u posed naslovi.com domena.
[ websurfer @ 23.11.2009. 15:12 ] @
Citat:
Ivand
Treci tip domena su kombinacija reci - ili nove izmisljene reci koje su prosto idealne za stvaranje brenda, Google.com kao jedan od primera ;)
Ili recimo http://www.fotomanijak.com


Ovaj... Mozda nisi primetio tvoj domen fotomanijak.com se sastoji od 2 genericke reci: "foto" i "manijak" i pre je genericki nego brend naziv.

Citat:
Ivand
ako morate da kazete domen ima srednju crtu www. trista-svasta.com, donju crtu trista_svasta.com ili recimo broj u imenu koji menja slova (300svasta.com) to je vec bezvezna komplikacija, i velika je sansa da ce krajnji korisnik imati problema da ga zapamti nadje i posle opet ukuca.


Priznajem, nisam jos uvek video domen sa donjom crtom.
[ Ivand @ 23.11.2009. 15:13 ] @
@mojkvadrat.rs

Po meni bolji nego GoHome.rs - ali GoHome je medjunarodni brend koji posluje u celom svetu a ne samo u Srbiji.
MojKvadrat.rs ima problem recimo tesko da ikada moze da izadje sa balkana - bar ne pod tim imenom - ali vlasnik ocigledno ni nema takve planove.


[Ovu poruku je menjao Ivand dana 23.11.2009. u 16:23 GMT+1]
[ srpsko gradjevinarstvo @ 23.11.2009. 15:14 ] @
Realno u 2009, treba da se oteliš dok otmeš nešto lepo a da je "com".

mojkvadrat.rs je lep domen, kvadrat.rs još bolji.
[ Ivand @ 23.11.2009. 15:18 ] @
fotomanijak.com
Jesu dve reci ali nisu keywordi - vec jedinstvena kombinacija reci koje se inace retko kada mogu naci zajedno.
Primer keyword domena bi bio recimo digitalnifotoaparati.com ili fotografija.com ili recimo jos jedan licni domen www.photostockblog.com
[ srpsko gradjevinarstvo @ 23.11.2009. 16:37 ] @
Citat:


Genericko ime, kao sto je gradjevinarstvo.com - ali imas problem sa brendingom


Nije to brend. Građevinarstvo samo po sebi ne pripada nikome. Nema ni kompanija "Građevinarstvo". Deset godina je bio na prodaju i neupotrebljen.

Sada ja skupljam ideje i ljude da bih napravili nešto što će služiti gradjevinarstvu Srbije i regiona. Biće to nešto kao enciklopedija. Već su mi se javili ljudi koji hoće da rade na toj adresi. I ko sme da položi pravo na to ime sem građevinara, koji će ionako biti na njemu.

Brend je Energoprojekt, Planum, Gemax...
[ zugicm @ 23.11.2009. 19:58 ] @
Misli se da ce biti tesko napraviti brend od sajta gradjevinarstvo.com, jer ima naziv sirokog znacenja, nije specifican.

U svakom slucaju, jedno je domen, a drugo profitabilnost projekta.

Sta znaci godaddy.com ? Koja je to kljucna rec??
[ srpsko gradjevinarstvo @ 23.11.2009. 20:13 ] @
naprotiv, domen je vrlo lak za pamćenje. Ja trenutno imam svoje sajtove i prijateljske, koji će ga u datom momentu pogurati. Sadržaj je ono što će odlučiti trku na pretraživačima.

Pravilna postavka sadržaja, rubrike, tematika uopšte...

Nije isto da li ća sajt biti gradjevinarstvokodpere.com ili gradjevinarstvo.com. Uspeh zavisi od investicija pre svega. Koliko novca i truda, toliko muzike.

Domen je samo prvi uspešan korak....

[Ovu poruku je menjao srpsko gradjevinarstvo dana 23.11.2009. u 21:29 GMT+1]
[ websurfer @ 23.11.2009. 20:58 ] @
Dobro genericko ime domena najcesce znaci i jako dobre sanse za uspeh sajta. Gradjevinarstvo.com je dobro genericko ime domena da bolje ne moze da bude na srpskom jeziku za sajt o gradjevinarstvu. Dobro genericko ime domena stedi i novac za reklamu jer ima velike sanse da se dobro probije na pretrazivacima.
[ websurfer @ 23.11.2009. 21:01 ] @
Citat:
srpsko gradjevinarstvo
Domen je samo prvi uspešan korak....


Ili sto bi gradjevinci rekli - temelj.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 23.11.2009. 21:10 ] @
Citat:

Dobro genericko ime domena najcesce znaci i jako dobre sanse za uspeh sajta. Gradjevinarstvo.com je dobro genericko ime domena da bolje ne moze da bude na srpskom jeziku za sajt o gradjevinarstvu. Dobro genericko ime domena stedi i novac za reklamu jer ima velike sanse da se dobro probije na pretrazivacima.



Apsolutno tačno. I ako npr. u 2011 ne bude sajt visoko rangiran krivac ću biti isključivo ja i moji potencijalni saradnici.
[ websurfer @ 23.11.2009. 22:17 ] @
novi-sad.co.rs
[ srpsko gradjevinarstvo @ 23.11.2009. 22:20 ] @
dobar je. Ovde crtica ne smeta.

www.aero.rs
[ mp3men @ 24.11.2009. 11:08 ] @
Citat:
srpsko gradjevinarstvo: Realno u 2009, treba da se oteliš dok otmeš nešto lepo a da je "com".



eeee.... tu si upravu srpsko gradjevinarstvo skoro su se razgrabili dobri i jednostavni domeni.

Bas sto ti kazes moras da "otmes" domen

I treba dooOOobro mućkati glavom za neki lep domen jednostavan domen,da se lako upamti.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 24.11.2009. 11:33 ] @
www.jat.com možda naš najkraći .com domen
[ websurfer @ 24.11.2009. 11:45 ] @
Citat:
srpsko gradjevinarstvo: dobar je. Ovde crtica ne smeta.


Ako kod domena novi-sad.co.rs ne smeta crtica zasto onda kod auto-moto.rs smeta? Cesto se pise upravo Auto-Moto tj. sa crticom dok se Novi Sad pise uvek bez crtice.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 24.11.2009. 16:14 ] @
pa sad ni sam baš nisam siguran. Tvrde da generalno crtica ne treba. Sada Novi Sad se piše odvojeno..
[ KZL @ 26.11.2009. 01:26 ] @
ClearShapes (dot) com ?
web/print design sajt (int. tržište)


ujedno može i komentar na logo :)
[ srpsko gradjevinarstvo @ 26.11.2009. 09:12 ] @
ClearShapes.com Ok kovanica..
[ websurfer @ 26.11.2009. 22:35 ] @
Citat:
KZL: ClearShapes (dot) com ?


Meni nekako nije bas zvucan taj naziv. Mozda je to samo moj utisak.

Citat:
KZL:
ujedno može i komentar na logo :)


Prva asocijacija je logo koji je do nedavno bio na Symbolics.com (prvom registrovanom .com domenu) dok nije promenio vlasnika. Sadrzaj sa tog domena je prebacen na domen symbolics-dks.com pa tamo mozes videti taj logo koji me podseca na logo sa tvog sajta.
[ KZL @ 27.11.2009. 00:08 ] @
Citat:
websurfer: Meni nekako nije bas zvucan taj naziv. Mozda je to samo moj utisak.

Poštujem :)

Citat:
websurfer: Prva asocijacija je logo koji je do nedavno bio na Symbolics.com (prvom registrovanom .com domenu) dok nije promenio vlasnika. Sadrzaj sa tog domena je prebacen na domen symbolics-dks.com pa tamo mozes videti taj logo koji me podseca na logo sa tvog sajta.

Nikada pre nisam video taj logo... Ali stvarno liče :)
[ mr. ako @ 27.11.2009. 10:18 ] @
@KZL
Domen mislim da je dobar i dosta lako pamtljiv.
Zato ti je logo uopsten i neprepoznatljiv! :P Nekako su mi kombinacije tih geometrijskih tela i suvise "common". ...samo moje misljenje...
[ websurfer @ 27.11.2009. 19:23 ] @
NetVesti (dot) com
[ srpsko gradjevinarstvo @ 27.11.2009. 20:06 ] @
netvesti.com ima perspektivu i to dobru sa jakim sadržajem..
[ srpsko gradjevinarstvo @ 27.11.2009. 21:19 ] @
evo domejneri dobar domen www.dajebeoca.com :)
[ websurfer @ 28.11.2009. 09:01 ] @
Citat:
srpsko gradjevinarstvo: netvesti.com ima perspektivu i to dobru sa jakim sadržajem..


Ali treba naci i dovoljno vremena za to - tako da ce to malo da priceka...
[ mr. ako @ 28.11.2009. 11:30 ] @
Citat:
srpsko gradjevinarstvo:netvesti.com ima perspektivu i to dobru sa jakim sadržajem..

Citat:
websurfer: Ali treba naci i dovoljno vremena za to - tako da ce to malo da priceka...

Slazem se sa @srpsko gradjevinarstvo u vezi netvesti dot com.
A nedostatak vremena razumem potpuno... kod mene nekoliko ideja stoji i ceka da bude realizovano. :/
[ srpsko gradjevinarstvo @ 28.11.2009. 12:01 ] @
srpskogradjevinarstvo.com i to je brend :) Nemoj da neko registruje tužiću ga :)
[ srpsko gradjevinarstvo @ 28.11.2009. 15:45 ] @
RadaManojlovic.com dobar za fan klub, koga zanima Rada, u fazi Pending Delete.

Solidan domen za njene fanove..
[ Stefan Jocic @ 28.11.2009. 19:31 ] @
Molim vas da komentarišete samo registrovane domene, jer je to osnovna ideja pokretača ove teme.
Hvala!
[ websurfer @ 30.11.2009. 14:18 ] @
HovvTo (dot) com (sa "vv" umesto "w") :/
[ Miroslav Ćurčić @ 30.11.2009. 19:17 ] @
"Molim vas da komentarišete samo registrovane domene.."
da ne prođete kao nesretni kaspersky.rs
:D
[ srpsko gradjevinarstvo @ 01.12.2009. 02:11 ] @
Peca je ispravno postupio, i ja bih isto učinio, da npr. da neko hoće da registruje domen koji pripada Željku, Jocketu, Luki ili nekom sa kim sarađujem.I još se pri tom javno hvali da ga je poručio. Normalno da bih ga spasio za svoje drugare sa web-a i pokupio domejneru.
[ websurfer @ 04.12.2009. 17:50 ] @
A da se vratimo na temu?
[ srpsko gradjevinarstvo @ 13.12.2009. 22:58 ] @
ajde da se vratimo na temu:

večeras sam pokupio www.gradjevinarstvo.net, tu ću instalirati direktorijum industrije, tj. bazu firmi da čovek može brzo naći građevinske kompanije.
[ websurfer @ 16.12.2009. 00:26 ] @


Sta reći? Domeni gradjevinarstvo.net i gradjevinarstvo.com su najbolji u toj oblasti a ti imaš oba...
[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.12.2009. 12:38 ] @
imam i www.gradjevinarstvo.org, www.gradjevinarstvo.eu (na ujaka u Nemačkoj), www.gradjevinarstvo.mobi, www.gradjevinarstvo.tel, www.gradjevinarstvo.in, a uhvatiće se još neki.

Treba mnoge da otpustim, sada kada imam glavne..

Evo radim po par sati dnevno i još nisam ceo okvir gradjevinsarstvo.com bacio na papir.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 27.01.2010. 11:07 ] @
www.itprojekti.com jutros registrovao..ima mnogo opcija zar ne?
[ Union.rs @ 31.01.2010. 22:23 ] @
Dobar internet domen uvek mora da sadrzi kljucne reci. A kljucne reci su one reci koje ce neko ukucati kada koristi google...ne mogu da zamislim da ce neko ukucati u google gradjevinarstvo ako trazi konkretnu gradjevinsku uslugu ali je dobar naziv za informativni sajt. Sto se tice brendinga kad je u pitanju domen - potpuno je nebitno navoditi naziv firme u domenu - osim ako ste bogati kao Coca-Cola i reklamirate taj sajt na svim televizijama. Ali postoji kompromisno resenje. Ja sam za svoju prevodilacku agenciju registrovao dva domena:

www.union.rs i www.prevodilacka-agencija.net

Prvi naziv je lep kratak i svako ga odmah upamti cim ga vidi. A dobar je i zbog e-mail adrese jer mogu da je izdiktiram preko telefona i svako ce razumeti ispravno (npr. [email protected]). Sa te adrese redirekcija upucuje na www.prevodilacka-agencija.net koja je indeksovana u google pretrazivacu.

Uglavnom su sve domene sa veoma trazenim kljucnim recima kupili preprodavci i prodaju ih po nekim nerealnim cenama.
A na primer domen frkazbrka.com je odlican ako ce ga neko iskoristiti za sopstvene potrebe ali ekonomska vrednost mu je 0!

[Ovu poruku je menjao Union.rs dana 31.01.2010. u 23:35 GMT+1]
[ srpsko gradjevinarstvo @ 01.02.2010. 04:11 ] @
lepa konstatacija.

Samo sam siguran da će neko kucati gradjevinarstvo.com tražeći nešto o gradjevinarstvu, a kada ukuca union.rs verovatno će tražiti Fakultet.

prevodilacka-agencija.net ova crtica sreću kvari.

frkazbrka.com nema nikakvu vrednost i ničemu ne služi. Isto kao i www.trolovanje.com

Sinoć sam kupio www.fundiranje.com
[ Union.rs @ 01.02.2010. 08:07 ] @
Pa direktnu adresu neće ukucati niko osim ako je vidi u mojoj reklami. Ko još surfuje po internetu i ukucava nasumično adrese? :)
Sto se tiče povlake - yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man...;)

Pokazi mi neki ozbiljan negativan tekst o povlaci u nazivu domena? ;)
[ srpsko gradjevinarstvo @ 01.02.2010. 09:34 ] @
Ko god ukuca na google Union, tražiće Fakultet, a završiti na sajtu za knjigovodstvo, jer je verovatno union.rs prvi na listi.
[ Union.rs @ 01.02.2010. 10:48 ] @
Neće doći niko na moj sajt ako ukuca union jer ja to ne želim i ne vidim nikakav smisao u tome. A ako neko baš ukuca moju adresu sta da mu radim...neka dođe i nek se čudi. :-D
[ srpsko gradjevinarstvo @ 05.02.2010. 12:05 ] @
kupio sam za partnera www.fmserbia.com, vezano za Facility Management, i vidim regovali ekstenziju net pre, pa čak i fm-serbia i slično..ima još dobrih domena slobodnih.
[ websurfer @ 21.02.2010. 00:24 ] @
Citat:
Union.rs: Ko još surfuje po internetu i ukucava nasumično adrese? :)


Ja to radim ponekad.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 21.02.2010. 13:43 ] @
ako mi se ime svidja ili uglavnom pogađam kakav bi sajt mogao biti kucam i ja.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 26.02.2010. 22:34 ] @
mojasrbija.com uhvatio mi Namejet večeras, treba da im platim do 5 marta i preuzmem.
[ MPesic @ 27.02.2010. 19:15 ] @
www.virtuelnisajam.com
[ view @ 27.02.2010. 20:17 ] @


Pa mislim da je malo predugacak i ono sto mi pada na pamet da bi bila tema sajta mislim da ne moze da uspe u srbiji
[ websurfer @ 03.03.2010. 08:32 ] @


Citat:
view
Pa mislim da je malo predugacak


Za razliku od View mislim da je domen dobar, kraci domen nije uvek i bolji domen (kraci je je i npr: vrtlnsjm.com ).

Citat:
view
i ono sto mi pada na pamet da bi bila tema sajta mislim da ne moze da uspe u srbiji


Mislim da bi moglo da uspe nesto slicno sajtovima kao sto su npr. efair4u.com , virtualfair.co.uk i sl.

VirtuelniSajam.com je najbolji domen za takav srpski sajt.
[ Union.rs @ 03.03.2010. 15:28 ] @
Svakako bi najbolji domen bio sajam.com
[ websurfer @ 08.03.2010. 21:39 ] @
zoo (dot) rs

webs (dot) rs
[ view @ 08.03.2010. 23:23 ] @
Citat:
websurferzoo (dot) rs

webs (dot) rs


Mislim ali to je samo moje misljenje da .Rs domeni na engleskom imaju slican efekat na google kao .info .ws... u odnosu na popularne com,net,org... tako da ce se pre na googlu probiti neka nasa popularna rec u rs domenu jer ce je ljudi koji znaju nas jezik vise traziti i imace bolji rezultat.
mozda sam malo zakomplikovao priucu ali pricam teoretski da ce npr popularniji domen biti sajtovi.rs nego webs.rs opet ima dosta faktora ali ako pricam teoretski mislim da sam u pravu.
[ websurfer @ 09.03.2010. 16:12 ] @
Sta mislite o tzv. 3d domenima? npr 3dnesto.com? Bacanje para ili ne?
[ IvanBeograd @ 12.05.2010. 13:57 ] @
Da pitam,posto citajuci ovu temu,ovakav domen naprimer otpada php-experts.com,zbog crtice.
Pitanje,da li moze spec umesto experts,da li bi to mogao biti pravi sinonim?Ili neki drugi slican?Sta bi vi predlozili?
[ websurfer @ 12.05.2010. 14:50 ] @
Citat:
IvanBeograd: Da pitam,posto citajuci ovu temu,ovakav domen naprimer otpada php-experts.com,zbog crtice.


Domen php-experts.com je dobar iako ima crticu u nazivu. Ja na tvom mestu ne bih cekao - registrovao bih ga.
[ websurfer @ 12.05.2010. 14:51 ] @
Sad vidim za domen php-experts.com:

Creation Date: 31-jul-2000

Tako da je neko za 10-tak godina bio brzi od tebe.
[ websurfer @ 12.05.2010. 14:55 ] @
Citat:
IvanBeograd: Da pitam,posto citajuci ovu temu,ovakav domen naprimer otpada php-experts.com,zbog crtice.
Pitanje,da li moze spec umesto experts,da li bi to mogao biti pravi sinonim?Ili neki drugi slican?Sta bi vi predlozili?


Sad vidim da si navedeni domen naveo samo kao primer. Ako je domen .com a reci u domenu engleske onda ta crtica nije tako veliki minus, posto su najkvalitetniji domeni odavno zauzeti.
[ IvanBeograd @ 12.05.2010. 20:11 ] @
Hvala,to je bio samo primer,na zalost,com je zauzet,net mi je ostao za domen koji ja zelim.
Recu su na eng,posto ciljam strane korisnike,a za .net doment,moze crtica?Mozda vremenom kupim i .com domen.
A sto je uopste ta crtica problem?
[ baranjac @ 12.05.2010. 20:39 ] @
interesira me vaše mišljenje o domenu Snagator.com.
Krenuo sam u razradu brenda vezanog za riječ snagator, nadajući se da ću nakon nekog vremena imati neke koristi od toga, tnx.
[ websurfer @ 13.05.2010. 01:05 ] @
Citat:
IvanBeograd
Recu su na eng,posto ciljam strane korisnike,a za .net doment,moze crtica?


Vise se cene domeni bez crtice ali ako su kljucne reci u domenu dobre (tj. dovoljno trazene) i ako vec nemas bas neki izbor onda moze da bude dobar tj. dovoljno upotrebljiv i .net domen sa crticom.
[ websurfer @ 13.05.2010. 01:19 ] @
Citat:
IvanBeograd:
Mozda vremenom kupim i .com domen.
A sto je uopste ta crtica problem?


Crtica moze i ne mora da bude problem. Kao i .net domen.

Ako u svom nazivu domen ima kvalitetne kljucne reci i ako ti je sajt dovoljno dobro optimizovan bice verovatno dobro rangiran na pretrazivacima i pokupice dosta poseta iako je .net i sa crticom.

Medjutim, zbog navika velikog broja ljudi postoji velika opasnost da npr. domen neki-domen.net potencijalni posetioci zapamte kao "neki domen" i kad kasnije pokusaju ponovo da dodju na tvoj sajt zaborave tu crticu i .net i ukucaju nekidomen.com (posto su navikli uglavnom na .com domene koji nemaju crtice). Ili bi mogli da umesto tvog sajta posete neki-domen.com ili nekidomen.net. Kad bi umesto neki-domen.net imao nekidomen.com smanjio bi sansu za takve greske (a verovatno bi dobio i neke posete onih koji su hteli da odu na neki-domen.net, nekidomen.net neki-domen.com, nekidomen.biz i sl.).

[Ovu poruku je menjao websurfer dana 13.05.2010. u 02:36 GMT+1]
[ websurfer @ 13.05.2010. 01:25 ] @
Citat:
baranjac: interesira me vaše mišljenje o domenu Snagator.com.


Po mom misljenju domen je odlican ako ce tema sajta biti npr. bodybuilding.
[ IvanBeograd @ 13.05.2010. 12:19 ] @
Ne znam sta bi jos mogao umesto experts,probao sam i guru,i wiz,samo je spec slobodno za com domen koji zelim.
Sta mislis websurfer moze li phpspec da bude dobar domen?php je samo primer.
[ websurfer @ 13.05.2010. 14:03 ] @
Meni to spec u domenu ne izgleda kao dobro resenje
[ IvanBeograd @ 13.05.2010. 14:56 ] @
Pa i meni nesto nije posebno,aj daj neku ideju,ako imas?
[ websurfer @ 13.05.2010. 16:32 ] @
Citat:
IvanBeograd: probao sam i guru


Uh, u 2010. godini nije lako da pronadjes dovoljno dobar .com domen.
Mozda umesto zauzetog guru moze da ti posluzi gurus (ako ti se uklapa ta rec u mnozini sa onim sto si zamislio)??
[ IvanBeograd @ 13.05.2010. 17:02 ] @
Pa poklapa se,meni i treba mnozina,posto je nas vise,...,ali opet guru i gurus ono s,da li ce zapamtit ljudi da li je mnozina ili jednina.
A sta mislis za ovo resenje gurusforphp.com ili expertsforphp.com to sam sa drugarom mallo pre prodiskutovao,to i nije toliko lose resenje?
[ websurfer @ 13.05.2010. 17:55 ] @
Citat:
IvanBeograd
A sta mislis za ovo resenje gurusforphp.com ili expertsforphp.com to sam sa drugarom mallo pre prodiskutovao,to i nije toliko lose resenje?


Uh... Meni cak i php-experts.com izgleda bolje resenje od expertsforphp.com i sl. jer deluje predugo cak i kod navedenog primera za rec od 3 karaktera (php) a kako li bi bilo tek kod neke druge reci koju si hteo u domenu (a koja pretpostavljam ima vise od 3 karaktera)...
[ websurfer @ 13.05.2010. 17:58 ] @
Citat:
IvanBeograd: Pa poklapa se,meni i treba mnozina,posto je nas vise,...,ali opet guru i gurus ono s,da li ce zapamtit ljudi da li je mnozina ili jednina.


Pa po meni mnogo bolje je da stavis to s nego da izvodis akrobacije sa ubacivanjem crtica, "for" i sl.
[ baranjac @ 13.05.2010. 17:59 ] @
mislim da crtica neigra toliku ulogu koliko se ovdje spominje, pošto vjerujem da 99% ljudi će dolaziti preko tražilica, a i kad se sajt razvije u smjeru da ima posjetitelja i da je indeksiran crtica nema nikakvog značaja. Upisao u pretragu sa ili bez crtice google će vjerojatno prije izlistati onu s crticom na oba upita. U svom iskustvu znam da bi mi crtica bila bolja nego što ju nisam imao u slučaju fengshui. mokricki. info . Googlu je podosta trebalo da mi odvoji te riječi i tako ih gleda na upite po izrazu Feng shui.
sad kad imamo novu domenu feng-shui-dom.com sve je sasvim drugačije i ne samo zbog bivše info .domene a sada com. . I na .info domeni smo bili dobro indeksirani, za one koji misle da je com nešto posebno. Posebno je imati dobru stranicu i dobro ju optimizirati (SEO).
[ baranjac @ 13.05.2010. 18:03 ] @
jesi možda razmišljao nešto poput phptricks.com ili php-tricks.com
j. zauzete su sloboda je na .org
U svakom slučaju php bi stavio na prvo mjesto u nazivu domene.
ps: moram se nadopuniti- naziv domene je po meni. ko boja auta , ideš u trku i dali ti to nešto znači?
[ websurfer @ 13.05.2010. 18:25 ] @
Citat:
baranjac:
mislim da crtica neigra toliku ulogu koliko se ovdje spominje, pošto vjerujem da 99% ljudi će dolaziti preko tražilica, a i kad se sajt razvije u smjeru da ima posjetitelja i da je indeksiran crtica nema nikakvog značaja.


@baranjac

'Ajde da citiram sebe:

Citat:

Ako u svom nazivu domen ima kvalitetne kljucne reci i ako ti je sajt dovoljno dobro optimizovan bice verovatno dobro rangiran na pretrazivacima i pokupice dosta poseta iako je .net i sa crticom.


Problem je u navikama ljudi. Prvi put ce verovatno doci uz pomoc pretrazivaca, sledeci put ce mozda (tj. vrlo verovatno) pokusati da direktno ukucaju ime sajta u address bar. Ljudi (vecina) kada direktno upisuju domen po navici pisu bez crtice a na kraju stave .com a navika je cudo.

Citat:
baranjac:
Upisao u pretragu sa ili bez crtice google će vjerojatno prije izlistati onu s crticom na oba upita.


Pretrazivaci evoluiraju.

Nekad je mozda bilo pravilo da se samo zbog domena bolje rangira neki-domen.com od nekidomen.com kao sto je mozda bilo pravilo da se bolje rangira 1nekidomen.com od nekidomen.com.

Zapitaj se zasto se na trzistu domena tj. aukcijama vise cene (znatno vise placaju) domeni bez crtice.

Citat:
baranjac
ps: moram se nadopuniti- naziv domene je po meni. ko boja auta , ideš u trku i dali ti to nešto znači?


Poredjenje domena sa nekakvom nevaznom bojom automobila ti nije dobro. Domen je pre kao temelj prilikom izgradnje kuce, dakle - veoma je bitno da bude kvalitetan.

P.S. Zar feng shui (kojim se bavis) ne uci da ni boja nikako nije beznacajna i da moze imati veliki uticaj na okruzenje i nas same?

A i demantovao si sebe po pitanju vaznosti domena:

Citat:
baranjac:
sad kad imamo novu domenu feng-shui-dom.com sve je sasvim drugačije
[ baranjac @ 13.05.2010. 18:39 ] @
ja sam postavio retoričko pitanje, naravno da je bitna boja i reklama koja se nalazi na npr. formuli 1. Što sam ja hteo reći, da apsolutno je super kupiti domenu phpguru.com , ali nikako manje nije vrijedna php-guru.com po mojem mišljenju Ako se može kupiti a ova prva ne!
ps: što se tiče upisivanja direktno linka (to su sve teorije i hioteze) a kreni od sebe što ćeš upisati pa ono što znaš da upisuješ a ono što neznaš ideš preko googla?!
[ baranjac @ 13.05.2010. 18:48 ] @
Još jedna stvar što se tiče crtice, laik sam al imam par iskustava a jedno je radio sam u firmi koja se zove Tehno filter.
_U našoj zemlji zanimljivo postojala je firma prije nas pod nazivom tehno filter al nije zaštitila svoje ime.
Imala je web stariji 2 godine od našeg, naša domena je šta misliš koja?, tehno-filter.hr i nije dugo trebalo da ih pregazimo u indexu googla.
Nismo nikakve seo vratolomije izvodili.
Možeš to i sad provjeriti.
ps: ako treba crtica stavi crticu!
ps: što se tiče aukcija pa nisam lud da dam parsto dolara za domenu, a drugo da li više možeš izmisliti domene takve kvalitete (bez crtice il s crticom)

[Ovu poruku je menjao baranjac dana 13.05.2010. u 20:02 GMT+1]
[ baranjac @ 13.05.2010. 18:59 ] @
Što se tiče poređenja boje auta i domene, boja ti ni u kom slučaju neće pomoći da budeš prvi u utrci (osim onih aerodinamičkih boja niskog trenja i blaa al na to nisam mislio već čisto boju).
Stavi šućmurastu na auto budi prvi i svi će polako početi farbati bolide u šućmurasto, tako je i s domenama google, flikrk, bulshit itd.
[ websurfer @ 13.05.2010. 19:28 ] @
Citat:
baranjac: ps: što se tiče aukcija pa nisam lud da dam parsto dolara za domenu


Mora da su ludi oni sto su dali a mnogi od tih "ludih" se i prilicno obogatili.
[ baranjac @ 13.05.2010. 19:43 ] @
Da li su ludi ili nisu to je opet analitičko retoričko pitanje na čiji bi odgovor trebalo napraviti istraživanje kolko je uludo bačeno novaca u zvučne domene a sad stoje u 'budžaku', mada ne kažem 'neki' su se i obogatili -ogromna manjina.
Što se tiče jednog normalnog prosječnog domena te hipoteze o vrednosti bi trebalo staviti po strani, jer kao prvo, čovjeki koji ovdje pitaju za ime domene ne kupuju ju i samo nju zbog zarade na njoj i nekog 'kapitalskog ulova' nego jednostavno prave svoj sajt i zbog toga ulaze u raspravu što je u svakom slučaju dobro.
Kao drugo to ime njima vjerojatno neće poboljšati položaj na 'web-u' ako sajt ne bude kvalitetan i seo optimiziran, može malo pomoći al, crtica nikako neće odmoći.
[ websurfer @ 13.05.2010. 21:29 ] @
Citat:
baranjac: Stavi šućmurastu na auto budi prvi i svi će polako početi farbati bolide u šućmurasto, tako je i s domenama google, flikrk,


Pa nije bas tako. Mozes slobodno ofarbati automobil u istu boju ali ne smes registrovati domen koji ugrozava neciji trademark jer bi to predstavljalo cybersquatting sto je veoma kaznjivo.

Drugacija situacija je sa generickim nazivima domena, tu te niko ne moze optuziti za cybersquatting ali onda nije tacna tvoja tvrdja da je takav domen neko registrovao imitirajuci druge vec je registrovao genericki domen koji najvise odgovara nameni ili temi sajta pa tako nece registrovati npr. Google.xyz, Yahoo.xyz i sl. (sto bi predstavljalo cybersquatting) vec ce umesto toga registrovati npr. pretrazivac.xyz, trazilica.xyz, pretraga.xyz i sl. (umesto .xyz zamisli bilo koji domen: .org, .com, net, .biz, .bilosta, itd).
[ baranjac @ 13.05.2010. 22:14 ] @
nemojmo biti bukvalni u zaključivanju tuđih izreka a slobodni u svojim.
Mislim ovako: Jedan kaže nevaljaju crtice----svi počinju pričat nevaljaju crtice, crtice su beeed itd., zašto!?
Kaže bog i bi nebo i bi nebo.
Nemoj sada brkat ono što sam ja napisao i ubacivat protuteze u osnovnu misao.
Izvini ako sam malo neugodno to sve izneo, al me već poprilično nervira priča o crticama u domenama i o tome kako one s crticom ne valjaju!?
Jednostavno da ponovim još jednom
Crtice su dobre za vaše domene ako možete bez crtica idite bez, ako je zgodno sa c r t i c o m s l o b o d n o ju ubacite u svoju novu domenu isto tako je dobra ko i domena bez crtice. Kad nekom govorite svoju novu domenu reći će te: moja minus domena točka kom, inače bi to zvučalo bez crtice ovako: moja domena zajedno se piše točka kom.

[ IvanBeograd @ 13.05.2010. 22:41 ] @
Trenutno,domen koji ja zelim,samo je .net slobodan,mozda vremenom .com bude slobodan,pa ga kupim.
Ne znam,uzecu sa crticom,uradicu seo,realno gledano mislim da cu najvise poseta imati preko googla,a ne direktno.
[ websurfer @ 13.05.2010. 23:35 ] @
Citat:
baranjac:
Izvini ako sam malo neugodno to sve izneo, al me već poprilično nervira priča o crticama u domenama i o tome kako one s crticom ne valjaju!?


Covece, ti bas sve pogresno shvatas. Cinjenica je da se uglavnom vise cene domeni bez crtice (to nisam ja izmislio vec je realnost takva). Niko nije rekao da domeni sa crticom obavezno ne valjaju (i da ih nikako ne treba registrovati ukoliko su zauzeti oni bez crtice) vec da crtica cesto moze biti nesto sto smeta (crtica u domenu ponekad moze biti i korisna a jako retko i neophodna kod domena gde bi izbegavanjem jasnog odvajanja reci moglo doci do velike zabune npr. s-exchange.com).

Cak imam utisak da podsvesno nisi zadovoljan svojim domenom feng-shui-dom.com pa zelis da iskonstruises raspravu u kojoj bi javno odbranio kvalitet svog domena, samo postoji jedan problem - ne mozes se braniti ako te neko ne napada! Tvoj domen nije bas tako los izbor a za oblast koju si odabrao mislim da nemas neku preterano jaku konkurenciju tako da na pretrazivacima mozes biti solidno rangiran iako za kljucne reci "feng shui" na google.hr i google.rs na prvih nekoliko stranica ne nalazim tvoj sajt (nisam imao vremena ni volje da listam previse) sto takodje ne mora da znaci nista - mozda ti je za neke druge kljucne reci sajt dobro rangiran (ali to bi vec bila tema o SEO a ne o domenima).
[ websurfer @ 13.05.2010. 23:41 ] @
@IvanBeograd

Ako nije problem nakon registracije domena napisi u ovoj temi koji je domen u pitanju (ili mi javi na pp).
[ baranjac @ 14.05.2010. 00:20 ] @
čovječe božji ko je uopće spominjao moj sajt u zadnjim postovima,
kao drugo u toku je premještanje sajta (redirekcija 301 točnije) sa stare domene na novu
Idi pa se uvjeri www.fengshui.mokricki.info na www.feng-shui-dom.com
treće da mi smetaju crtice ne bi ih stavljo u domenu.
i ko opet poteže neobjektivno crtice Kažeš činjenica je da se uglavnom više cene domeni bez crtice, ko ih cijeni, zašto, jer ima razloga za to, kome je to uopće u interesu da cijeni i necjeni domenu s crticom.
Manimo se marketinških trikova i dubioza.
[ websurfer @ 14.05.2010. 00:52 ] @
Citat:
baranjac: Kažeš činjenica je da se uglavnom više cene domeni bez crtice, ko ih cijeni, zašto, jer ima razloga za to, kome je to uopće u interesu da cijeni i necjeni domenu s crticom.


Trziste ih vise ceni.

Citat:
baranjac:
sa stare domene na novu
Idi pa se uvjeri www.fengshui.mokricki.info na www.feng-shui-dom.com


Mislis sa starog poddomena na novi domen.

Citat:
baranjac:
treće da mi smetaju crtice ne bi ih stavljo u domenu


Kao sto sam ti vec napisao (procitaj moje ranije postove) crtice ne moraju nuzno da budu lose. U tvom slucaju kad imas cak tri reci u domenu crtice mogu biti i korisne jer kad se u domenu gomila vise reci onda crtice koje razdvajaju te reci cak mogu i da olaksaju pamcenje jednog takvog duzeg domena.
[ baranjac @ 14.05.2010. 08:20 ] @
tako je sa subdomene na domnu selimo sajt.
Al to nema nikakve veze sa ovom trenutnom pričom i
'nekvalitetnim' (kome nekvalitetnim) domenima.
Da vidimo objektivno zašto su domene s crticom manje kvalitetne !?
1. jel teže pročitati riječi u domeni,
2. jel programima za indexiranje 'teže' baratati s minusom ili bez u domeni,
3. kad se izgovora domena s više riječi što je lakše reći sa ili bez crtice domenu,
4. pri seo optimizaciji što je sad trenutno bolje (manimo se futurističkih hipoteza)
5. cijena zbog pogrešnog mišljenja
6. manje ce cijeniti moj sajt zbog minusa ili neće
7. Da li je tržište domena bitno kad neko traži naziv svoje domene( jel ju kupuje da bi ju prodo ili izgradio sajt na njoj)
8. nemam više ideja
[ websurfer @ 14.05.2010. 11:31 ] @
Citat:
baranjac: (manimo se futurističkih hipoteza)


Nisu u pitanju futuristicke hipoteze.
[ baranjac @ 14.05.2010. 12:05 ] @
Debata je bila stvarno kvalitetna i kulturna, sory ako sam te kojim slučajem uvrijedio to mi nije bio cilj.
[ websurfer @ 14.05.2010. 12:08 ] @
Citat:
baranjac:
7. Da li je tržište domena bitno kad neko traži naziv svoje domene( jel ju kupuje da bi ju prodo ili izgradio sajt na njoj)


Neko kupuje domen da bi na njemu razvio sajt a neko da bi ga preprodao nekome ko bi na njemu razvio sajt. Ono sto diktira cenu domena jeste njegov kvalitet tj. potencijal samog domena da vlasniku sajta poveca prihode (domen koji se lako pamti, domen koji nije predug, domen koji je genericki i zbog toga najbolje opisuje sustinu sajta, domen koji nema suvisnih crtica itd). Crtice nisu garancija za propast sajta (cak ima i vrlo uspesnih) kao sto domen bez crtica nije garancija da ce sajt biti uspesan. Crtice cak mogu biti i neophodne (procitaj moje ranije komentare - vec sam naveo promer domena s-exchange.com).

Kvalitetan domen uvek mozes pokusati da kupis na nekoj aukciji (sve je teze pronaci slobodan a kvalitetan domen) ali kako to moze biti ulaganje vece sume novca nije uvek izvodljivo pa se ljudi cesto odlucuju za manje atraktivan domen koji ce im najcesce doneti manju zaradu ali ce time izbeci vec spomenuto vece ulaganje novca u startu.

Opcije koje imas prilikom odabira domena:

1. Da ulozis vise novca i otkupis kvalitetan domen od nekoga ko je bio brzi i registrovao ga pre tebe.
2. Da registrujes domen koji nije genericki i da pokusas da ga ucinis popularnim (najcesce je potrebno vise novca za reklamu).
3. Da registrujes manje kvalitetan genericki domen koji je slobodan (npr. duzi domen sa vise reci (i npr. sa vise crtica sto dodatno domen cini duzim) ili sa nekom manje popularnom ekstenzijom umesto .com i sl.). Ovo je dobra opcija ako nemas namere da ulazes preterano novca u reklamiranje sajta jer ces mozda sa pretrazivaca dobiti broj poseta kojim bi mogao da budes zadovoljan (ali najverovatnije ne tako zadovoljan kao kada bi imao kvalitretniji domen).
4. Da registrujes neki od tzv. typo domains tj. neki od domena koji predstavljaju pogresno napisane popularne domene pa sa tog domena radis preusmerenje na svoj drugi sajt (sto je po meni veoma lose jer na taj nacin bukvalno na prevaru dovodis na svoj sajt posetioce koji su hteli da posete neki sasvim drugi sajt ali su pogresili u kucanju).
5. Njbolje resenje - da imas dovoljno srece da pronadjes kvalitetan a slobodan genericki domen (sto je malo verovatno da ces uspeti).
[ websurfer @ 14.05.2010. 12:10 ] @
Citat:
baranjac: Debata je bila stvarno kvalitetna i kulturna, sory ako sam te kojim slučajem uvrijedio to mi nije bio cilj.


U redu je, tu smo da razmenimo misljenja.
[ baranjac @ 14.05.2010. 12:14 ] @
Mislim da se u princupu apsolutno slažemo, mene samo nervira 'priča' o crticama.
[ baranjac @ 14.05.2010. 12:23 ] @
Da se još malo nadopunim konkretnim primjerima, preprodavači me također nerviraju jer imaš super sajt a nemožeš postaviti domenu u skladu s tim.
Zadnji moj projekat s domenom me toliko iznenadio piccolo-mondo.hr da sad više apsolutno nemam loše mišljenje o crticama u domeni.
Sajt je nekih mjesec dana u opticaju.
[ websurfer @ 14.05.2010. 12:24 ] @
Citat:
mene samo nervira 'priča' o crticama.


U redu je, imam i ja nekoliko domena sa crticama.
[ IvanBeograd @ 14.05.2010. 13:50 ] @
Garant da ste bili u nekoj kafani,potukli bi se zbog crtice xD
[ websurfer @ 14.05.2010. 14:08 ] @
Citat:
IvanBeograd:da ste bili u nekoj kafani


U nekojkafani ili nekoj-kafani?
[ baranjac @ 14.05.2010. 14:09 ] @
prije mislim da bi se zapili i plesali po stolovima.
ps: Volim dobre rasprave i kulturno ophođenje s argumentima, a ovo je po meni bilo tako.
[ baranjac @ 14.05.2010. 14:09 ] @
e sad to je stvarno pitanje na mjestu :)
[ ZanLepen @ 15.05.2010. 10:48 ] @
www.pokrenise.com
[ zoksula @ 17.05.2010. 00:15 ] @
Ne znam sto tolio price oko jednostavne stvari.

Generalno .com je najbolji a google manje vise slicno ceni .net i .org

Dakle postoje 2 vrste domena:
1) Za brendiranje ako je u pitanju veliki sajt onda tipicni primeri mogu da budu zappos.com ili shoebuy.com. Dakle ako je veliki niche koji obuhvata puno tema koja ne moze da se izrazi sa jednom reci onda ide ime kompanije koje se lako pamti - npr zappos. Za isto veliki generalni niche shoebuy.com je takodje idealno jer sadrzi i kljucnu rec koja opisuje generalnu temu sajta. Kada su u pitanju veliki domeni .com je obavezno.

2) Za male domene je najbitnije da sadrze tacni kljucnu rec za koju covek zeli da se rangira ... npr cheapusafloverdelivery.com (org ili net). Ako je tema malo sira onda moze da se koristi i samo deo kljucne reci. Exact match uvek ima prednost nad nesto+exact match koji ima prednost u odnosu na okrnjeni exact match.
[ websurfer @ 18.05.2010. 14:56 ] @
Citat:
zoksula: Dakle postoje 2 vrste domena


Postoji vise vrsta (tj. bitnih karakteristika) domena, ne mozes stvari posmatrati tako usko (a najmanje kao velike i male (?!) domene).

Citat:
zoksula: Kada su u pitanju veliki domeni .com je obavezno.


Kao npr. bbc.co.uk?
Ili npr. wikipedia.org, yandex.ru, mail.ru, craigslist.org, vkontakte.ru, thepiratebay.org...
[ Goran Radovanovic @ 20.05.2010. 13:15 ] @
Ako je moguce, najbolje ja da ime domena sadrzi kljucnu rec u sebi.
Cilj je da sajt bude posecen a ne da ima lep domen, a najbolje je ako moze oba.
[ ZanLepen @ 20.05.2010. 15:09 ] @
da, ali je ipak lepo kada pišeš o tehnici a imaš www.tehnika.com :)
[ o2seo.com @ 21.05.2010. 11:45 ] @
Nekad ni to ne pomaze, kao toj tvojoj ruskoj tehnici sa linka
[ ZanLepen @ 22.06.2010. 08:39 ] @
vozdovac.net
[ baranjac @ 22.06.2010. 22:45 ] @
Evo ja u svom stilu s crticom, kupio domenu www.problem-eliminator.com te krećem u razradu projekta.
Mislim da sam uzeo bez crtice - bila bi pomalo zbunjujuća, ovako se jednostavno nadopunjuje smisao sajta imaš problem - imam rješenje.
da se nadopunim, domena ima dvije riječi koje isto znače na tri jezika i isto se pišu engleski, njemački i naš
[ ZanLepen @ 23.06.2010. 09:31 ] @
ja sam kratko i jasno kupio www.medijana.com
[ Dejan Bizinger @ 09.07.2010. 17:46 ] @
Voleo bih da cujem misljenje o domenima ispod, mozete navesti koji od navedenih su po vama domeni sa najvecim i srednjim potencijalom.

Fotke.com
Serbiaonline.com
Bihol.com
Bizteh.com
Blogovi.com
Digitalnimarketing.com
Ljubavniblog.com
Svetionik.com
Knowbies.com
Webvodic.com
Lobiranje.com
Serbiantourism.com
Studije.com
Imagingphones.com
Paidimages.com
Privateflicks.com
Razgovori.com
Vreva.com
Sprega.com
Seksologija.com
Tinejdz.com
Neuol.com
Webinari.com
Belegrad.com
Tajmaut.com
Najke.com
Ocenjivanje.com
Garsonjere.com
Rangiranje.com
Salonci.com
Klikovi.com
Djaci.com
Gurmanluk.com
Gedzeti.com
Osnovci.com
Profesije.com
Saopstenja.com
Oznake.com
Sexoglasi.com
Dzidzabidze.com
Licitiranje.com
Nadmetanje.com
Rivalitet.com
Rentijer.com
Bebioprema.com
Babyoprema.com
Opremazabebe.com
Obavestenja.com
Srednjoskolci.com
Mirodjija.com
Kucnivideo.com
Poreklo.com
Ocijeni.com
Ocjeni.com
Vidji.me
Seksofon.com
Gastarbajteri.com
Razmenjivanje.com
Multiplejer.com
Studenjak.com
Takmicenja.com
Dostavljac.com
Novibgd.com
Novibg.com
Varnice.com
Privezak.com
Menadzeri.com
Medalja.com
Kolevka.com
Zrnce.com
Zrnca.com
Definicije.com
Zenskimagazin.com
Bodovi.com
Poeni.com
Sampionat.com
Rekreativci.com
Svetskikup.com
Bukiranje.com
Poklapanje.com
Videoprofili.com

[Ovu poruku je menjao Dejan Bizinger dana 09.07.2010. u 20:59 GMT+1]
[ ZanLepen @ 09.07.2010. 19:19 ] @
moje mišljenje

Blogovi.com - mogla bi blogerska mreža..imaš bar 500 ljudi koji te znaju na webu i koristili bi tvoj blog servis

Studije.com - potencijal za globalnu studentsku mrežu

Dostavljac.com- ovaj si trebao ranije pokrenuti, servis za dostavu robe ili slično...
[ Onaj @ 18.07.2010. 15:51 ] @
Citat:
Dejan Bizinger
Najke.com


Ups, problem sa trademark-om!?

"Nike" se kod nas često izgovara "najke". Osim ako nije u pitanju neki drugi pojam koji znači nešto sasvim drugo a da ja nisam čuo za tu reč.
[ Ivan Popov @ 24.09.2010. 17:17 ] @
Dobri ljudi sta mislite o ovom domenu : www.jqmagician.com ?
jq je skracenica od jquery,a ja radim kao jquery programer,nisam ga jos zakupio,hteo sam prvo vase cenjeno misljenje,nadam se me neko nece zeznuti pa zakupiti :D
[ baranjac @ 24.09.2010. 17:52 ] @
Ja bih u svakom slučaju uzeo punu riječ jquery u svom domenu, koliko poznajem tematiku za one koji neznaju i koji traže informaciju sigurno će tražiti po punoj riječi. Ako nema ništa slobodno bez crtica u domeni ja bih uzeo s crticom.
S druge strane nekakav zvučni domen bez riječi vezanih za njega uz dobar sadržaj također će biti dobra stvar, sve zavisi od posjetitelja na koje pucaš.
[ o2seo.com @ 24.09.2010. 17:54 ] @
Nije los, ja bih ga registrovao.

.com je
nema crte
imas kljucnu rec na pocetku
druga rec je ok, smislena, moze se napraviti brend
kratak je

bolje da je ceo jquery ceo, ali onda domen postaje duzi jqureymagician.com

domene sa crticom licno ne volim, i ako ga razradi ogroman traffic ce ti odlaziti na taj domen bez crtice.
[ Ivan Popov @ 24.09.2010. 19:06 ] @
Radim sajt zbog novih klijenata,postavicu neke plugine sto sam radio,neke radove,nista veliko,neocekujem veliku posetu,a jquerymagician.com,mnogo mi je dugacak domen,ovako sa jqmagician.com je jednostavnije i krace,
bitno mi je da je com domen i da je po necemu originalan.Hvala,bice onda jqmagician.com :)
[ Onaj @ 25.09.2010. 19:07 ] @
Citat:
Ivan Popov: Hvala,bice onda jqmagician.com :)


A ti čekaš da te neko prestigne? Požuri, registruj ga kad ti već odgovara da ne ostaneš i bez tog i bez ovog drugog domena. Cccc....
[ lasvegas @ 26.09.2010. 22:13 ] @
Hvala na ideji, evo upravo sam registrovao oba... :-)
[ o2seo.com @ 27.09.2010. 08:17 ] @
Da li to znaci da su Ivan Popov i lasvegas jedna ista osoba ili si ga ti preduhitrio?
[ lasvegas @ 27.09.2010. 23:59 ] @
Citat:
o2seo.com: Da li to znaci da su Ivan Popov i lasvegas jedna ista osoba ili si ga ti preduhitrio?


Ma salim se, a vidim da oba domena jos uvek nisu registrovana...

Izgleda da kod nas nema mnogo tih madjionicara, pa ih zato niko i ne registruje... :-)
[ maxaha @ 03.12.2010. 13:21 ] @
Šta mislite o ovim imenima domena:

www.hdGiant.com


www.MintShape.com
Ja mislim da je super ime za prodaju svega i svačega. A moze biti i za neki dizajnerski sajt?

www.LastActivity.com
Ne znam za sta bi mogao, ali Esti ga procenjuje na 780$.

Komentari dobro došli jer sam nov u ovome.
[ Stefanović Nikola @ 10.12.2010. 18:10 ] @
Šta mislite o
www.contructown.com
[ darkoj82 @ 06.02.2011. 01:17 ] @
apartmani-srbija.com

ili

apartmanisrbija.com

?
[ Dusan Filiferovic @ 06.02.2011. 14:43 ] @
Bez crtice.
[ darkoj82 @ 22.03.2011. 22:27 ] @
forholiday.net
forholiday.info
forholiday.org
?
da li su kvalitetni domeni?