[ Ivand @ 04.12.2009. 01:06 ] @
Aukcijski sajt http://www.limundo.com nedavno prodat za 500.000 EUR.

Source: (@varagic)

Nesto vise u saopstenju na sajtu:
http://www.limundo.com/Cafe/ca...-stari-LIMUDNO-JE-PRODAT-97415
Detalji na APRu
http://pretraga.apr.gov.rs/Rep...ode=20083301&rnd=120278449

Ako je ovo tacno, mislim da je ovo najvece dosadasnje preuzimanje - ulaganje u domaci web... ako se ispostavi tacno, predstavlja pravi uspeh na domacem internetu!
[ Nebojsa Milanovic @ 04.12.2009. 01:14 ] @
Mislim da je cifra od 500.000 van domena čak i najsmelijih snova (bivših, ako su bivši) vlasnika...

Raspitaj se malo bolje, pa napiši šta si sve saznao...
[ zugicm @ 04.12.2009. 10:59 ] @
Smatram da je ovo necija losa sala :)
[ zugicm @ 04.12.2009. 11:03 ] @
Ne znam, evo sad sam video APR sajt :)
[ Slobodan Miskovic @ 04.12.2009. 11:17 ] @
Nije istina najverovatnije nego cist spin ;)
[ Ivand @ 04.12.2009. 11:37 ] @
Prva izvorna informacija je potekla od gospodina Varagica - sto joj daje na tezini.
Osim ako neko nije haknuo APR sajt...

http://www.devprotalk.com/t816...odat-za-pola-miliona-evra.html
Evo teme na DPT sa malo vise informacija...
[ Slobodan Miskovic @ 04.12.2009. 11:39 ] @
Kapital je uplacen pre 5 meseci tako da to sto Varagic prica nije nikakva vest ili novost...
[ Miroslav Ćurčić @ 04.12.2009. 11:46 ] @
Liči na klasičnu dokapitalizaciju.
Nažalost čini mi se da će se investitor načekati da zaradi uloženo.

@Slobodan: može li pojašnjenje reči "spin", ne nađoh ni u rečniku ni na wikipediji (relevantno).
[ Slobodan Miskovic @ 04.12.2009. 11:51 ] @
Citat:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5

Spinovanje je u doslovnom značenju „zavrteti” priču ili informaciju koja će javnost okrenuti na onu stranu koja odgovara interesima onih u čijem se interesu plasiraju informacije.




[ drbogi @ 04.12.2009. 15:10 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic
Kapital je uplacen pre 5 meseci tako da to sto Varagic prica nije nikakva vest ili novost...


Kapital se sušio čak 5 meseci?
[ zugicm @ 04.12.2009. 15:18 ] @
Smatram da je prica istinita. Ali? Isto tako smatram da sajt ne vredi ni 30.000 eur . Tako da mozemo samo da nagadjamo sta se krije iza cele te price. Mozda ves masina?
[ drbogi @ 05.12.2009. 17:26 ] @
Mnogo toga tu nije kako izgleda, pa i ovaj moj post je u sferi nagađanja. Nekoliko stvari bode oči....

Ja koliko vidim, a to su i ostali primetili, sajt nije prodat, nego je investirano dokapitalizacijom u doo koji stoji iza sajta.
To je vrlo velika razlika, dosta govori o kredibilitetu onoga koji je plasirao tu vest, jer novac nije otišao vlasnicima, nego se nalazi na računu firme, na taj način je povećana vrednost firme, a ne imovina bivših vlasnika.

Sa druge strane, bivši vlasnici spominju nekakve interne ugovore, koji njima daju nekakvo fiktivno vlasništvo, pod izgovorom da to kod nas kao ne može da se prikaže na APR sajtu?! Ja koliko znam, od kada su Feničani izmislili novac, postoji jednostavan način da se iskažu udeli u nečemu što je zajedničko. Dakle, čemu nekakvi tajni ugovori, kada se jasno mogu definisati novčana i nenovčana ulaganja?

Skoro sam 100% siguran da veći deo uplaćenog novca neće biti utrošen za aukcijsku prodaju u Srbiji koju radi Limundo, jer jednostavno tu nema profita dovoljno da bi se vratila investicija, sve da ispromovišu ko zna kako postojeći sajt.

Ali, novac bi mogao da se povrati preko kupovina dobara, npr. nekretnina, a Limundo da se iskoristi kao medij za plasiranje tih dobara na tržištu, kao kada agencija za promet nekretnina kupi povoljno neku nekretninu, picne je, pa je onda preprodaje. To mi jedino u ovom trenutku pada na pamet, dozvoljavam mogućnost da uopšte nisam pogodio, jer prosto nagađam.

Puno bi lepša vest bila da je istina onako kako je objavljeno, da je sajt prodat, ali ni ovo nije negativno, dobro je da nekome uopšte pada na pamet da unese nekakav novac u posao u Srbiji, pa makar to bilo i privremeno. Kolko je to retko, ravno čudu, vidi se i po reakcijama okolo, ljudi ne razlikuju osnovne pojmove, prodaja i dokapitalizacija, a ni bivši vlasnici nisu dalje odmakli.
[ zugicm @ 06.12.2009. 18:15 ] @
U potpunosti se slazem.
[ Aleksandar Klickovic @ 07.12.2009. 23:38 ] @
Mozda planiraju da odrade procesor novca.. Intesa trazi tu sumu cini mi se..
[ SARKEC @ 10.06.2012. 13:27 ] @
Nije tacno da je prodat za 500 000evr. To je cist marketing. Ne bi mu dao ni 100E. To je cista prevara. Ja sam postavljao skorije neki laptop i nisam mogao da ga prodam preko limunda. A lopovi uzeli mi 120din za postavljanje. Ne slazem se sa njima. Vise oni zarade nego prodavac koji prodaje. Ima puno dobrih web sajtova na istom principu ali sve gratis. Od skorije je pusten www.kupitiprodati.com. Stavio sam isti laptop i prodao za tri dana. A nije mi sajt uzeo ni dinara. Kasnije i oni ce se iskvariti ali zasd su dobri.
A Limundu dog drze te cene necu da ga vidim mojim ocima. A preporucujem i svima ostalima. Pa kad budu videli da nemaju posla vide ce onda svoga boga.
Da li se slazete samnom?
[ 3way @ 10.06.2012. 13:37 ] @
Zasto lopovi?
Da li su bio upoznat sa tom cenom za postavljanje? Jesi, molim lepo. Dobrovoljno si dao te pare. Znaci niko te nije pokrao, sam si video sta je, sam si video koliko to kosta.
A to da li ce Limundo imati posla ili ne, zavisi od korisnika. Koliko mi se cini i dalje rade sasvim dobro, tako da mi se cini da im takvi uslovi odgovaraju.
[ SARKEC @ 10.06.2012. 15:17 ] @
Iskreno nemaju posla kao ranije. Sve manje i manje aukcija. Ja sam ogorcen sa njim. A i mnogo ljudi oko mene me podrzavaju.
Ali ne ce mo ih vise reklamirati posto ne zasluziju. Ima dosta boljih sajtova sa aukcijama.
[ 3way @ 10.06.2012. 15:42 ] @
Pa ako ima boljih, onda je stvar resena. Samo, nemoj da druge nazivas lopovima i prevarantima zbog sopstvenih gresaka.
[ SARKEC @ 10.06.2012. 15:55 ] @
Druze ti si jedan od njih. Provalio sam to na pocetu. Zapocnete temu na svim forumima pa onda ubedjujete ovaj narod kako i na koji nacin da prodaju i td. Provaljeni ste.Pozzz
[ 3way @ 10.06.2012. 16:04 ] @
Ova tema je zapoceta pre tri godine, a ti si onaj koji je digao iz mrtvih.
Ja nisam od njih, ali jesam od onih koji se zalazu da ljudi ne zovu lopovima bez potrebe. Forumi su puni onih koji su "prevareni", a u stvari nijedan od njih se nije ni potrudio da procita pravila sa kojima se saglasio.
[ SARKEC @ 10.06.2012. 16:08 ] @
Ok druze. Nemoj se uvrediti. Ja sam samo pisao moje misljenje.
[ panalati @ 10.06.2012. 22:09 ] @
bila sam clan limundo do jucer ,i to uspesan,cesto sam kritikovala limundo tim posebno clana lanu zbog bahatosti,nerada,jjucer me doceka zabrana,mislim da su izgubili kompas,trazila sam mesecima broj direktora da se pozalim na rad LT ali bezuspesno
[ panalati @ 10.06.2012. 22:11 ] @
lopovi,prevaranti najgore vrste
[ SlobaBgd @ 11.06.2012. 00:47 ] @
Citat:
SARKEC: Druze ti si jedan od njih. Provalio sam to na pocetu. Zapocnete temu na svim forumima pa onda ubedjujete ovaj narod kako i na koji nacin da prodaju i td. Provaljeni ste.Pozzz


Provaljen si, 3way!!! Džaba se foliraš, ti si pokupio deo od onih pesto soma evrića!
[ New Village DC @ 11.06.2012. 10:09 ] @
Citat:
panalati: lopovi,prevaranti najgore vrste
... vide da ne mogu da prodju na limundu, pa dodju na ES-u da blate Limundo.

Ja sam korisnik limunda, smetaju mi provizije, ali mi se svidja usluga koju Limundo nudi. Ta usluga se placa, kao i svaka druga. Kome se ne svidja, cao...

[ angelos @ 11.06.2012. 12:26 ] @
Samo mi nije jasno sto si dizo temu iz mrtvih. Tri godine je neaktivna !?
[ markantz @ 21.10.2012. 13:42 ] @
Ajde da se i ja prikljucim, smeta mi na Limundu sto naplacuju proviziju i kad postavljas aukciju (osim ako nije do 99din) i kad zakljucis aukciju. Provizije su im sve vece i vece. Pored toga CITAJU PORUKE KOJE JEDNI DRUGIMA SALJU KORISNICI sto je strasno zadiranje u privatnoost. Problem je sto trenutno ne postoji konkurentski sajt. Prijatelj je preko kupujemprodajem kupio graficku a dobio pokvarenu peglu, takav korisnik na Limundu vise nista ne bi prodao...
[ nm123456 @ 07.12.2012. 12:17 ] @
Meni jedino smeta to sto ja na kupindu nemogu da ponudim zamenu liku koji nesto prodaje iako bi taj lik, ili ja platili proviziju kao da je prodato, nista ne bi izgubili a clanovima bi bilo daleko lagodnije da posluju...malo naopaka politika...pravila...ali srbija je ovo sve je na stetu potrosaca...