[ najdzel @ 04.12.2009. 22:15 ] @
Pozdrav Svima,

pojavljuje mi se gomila problema vezanih za Safari 4 i Gmail:

1. Prvi problem nastaje u samom pamćenju usernamea i šifre pri loginu koji nikako ne mogu da isključim. Tj. želeo bih da mi ne pamti šifru. Čačkao sam u Keychain Accesu ali nikako da mi zaboravi šifru. Ovo mi se dešava samo sa Gmail-om a ne sa ostalim sajtovima na kojima se loguje.

2. Što se tiče Gmail četa u samom browseru, dešava mi se da se na svakih par dana izgubi Voice i video, tako da moram ponovo da instaliram taj plugin.

3. Zatim mi se isto svakih par dana dešava da ne može da pristupi sajtu i izbacuje neku error grešku koju nažalost sada nemam.

4. Ne radi Gears. Ok ovo je opšti problem i valjda će se pojaviti zvanična podrška za Safari 4.

Generalno imam poverenja u Apple proizvode ali mi je ipak Gmail prioritet. Da li je neko imao slične probleme i kako ih je rešio?

Pozdrav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.12.2009. 22:34 ] @
Jesi probao da uradiš Reset Safarija? U meniju izabereš Safari -> Reset Safari... ili da u Safari Preferences pod Security izlistaš Gmail cookies pa ih obrišeš.

Možeš i da napraviš drugog korisnika, pa probaš da radiš iz njega, da vidiš da li možda nešto zeza samo tvog korinsika ili je na nivou Safarija.

A ne koristim Gears i Gmail chat, za to mi služe neki drugi programi, namenjeni baš za IM. Browser je ipak samo browser.
[ najdzel @ 04.12.2009. 23:39 ] @
Hvala na odgovoru. Prvo sam resetovao Safari, a zatim sam izbrisao iz Keychaina sve što ima veze sa Gmailom i uspelo je.
Da, kul su nezavisni IM programi, ali meni je nekako zgodno da bude sve na jednom mestu. Hvala još jednom.

Pozz
[ 123i @ 22.12.2009. 19:56 ] @
safari (pre)često zna da iznervira bolje za mail pređi na thunderbird (jednim klikom skidaš poštu) a za ostalo operu/mozilu/ie ...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.12.2009. 21:11 ] @
Omašio si forum za savet :) Safari na Macu savršeno radi, a ne znam kome je potreban Thunderbird pored Mail.app na Macu :)
[ madamov @ 23.12.2009. 09:42 ] @
Bolje i Thunderbird na Macu nego Entourage. B)