[ bjov1498 @ 07.12.2009. 15:48 ] @
Pre grubo 4 godine sam kupio Bosch VW2xxx (trenutno nemam broj modela pri sebi, mogu po potrebi da napisem) masinu za pranje i susenje vesa (analogna sa programatorom, vrlo slicna trenutnom digitalnom modelu). Kao zaljubljenik u bosch-a (kvalitet pre svega), kupio sam i ostale kucne aparate bosch (high end frizider, etc..)..

Masina je minimalno koriscena do pre godinu dana kada sam dobio dete..

Elem, pre nedelju dana je crkao ventilator susilice. Bez ikakve zelje da se "petljam" sam pozvao ovlasceni servis (prvi sa liste bosch-ovog sajta), i gospoda su se najavila za 4-5 dana kasnije. Ja sam im odmah dao model masine i objasnio da se ne cuje ventilator susilice, i da programator susilice "ne napreduje"..

Danas je serviser uljudno dosao na vreme, otvorio masinu, i i sam konstatovao da ventilator ne radi (bez da ga je skinuo ili bilo sta drugo ucinio).

Ponudjena cena je bila 180e za ventilator (!!! - napomena da je cela nova stand-alone susilica gorenje 18000din, sto dodje grubo tih 180-190e), + ruke za "popravku" + 1600din dolazak.

Ja sam uradio jedino logicno, platio 1600din i zahvalio se serviseru..

On je bio dovoljno "ljubazan" da mi ostavi svoj broj mobilnog telefona (koji imam napisan na racunu njegovom rukom), i ponudi "polovni" ventilator, te da mu se javim ako budem zainteresovan.. Zahvalio sam se na ljubaznoj ponudi, platio i poslao ga kuci.

Otvorio sam masinu (2 srafa), skinuo ventilator (3 srafa), izvadio gomilu finih nagomilanih ostataka od odece, podmazao gumicu na ventilatoru, i sve radi kao novo..

Zakljucak:
- Sama konstrukcija konkretne masine je takva da se ostaci odece ("lint") skupljaju oko ventilatora i potrebno je cistiti kuciste istog...
- BOSCH je TOLIKO bezobrazan sa cenama delova (ovo je vec drugi put - prosli put su trazili 20000 din za amortizere za masinu za ves staru 15 god - toliko kosta nova), da DOBRO razmislite da li cete i kada da kupite BOSCH-ov uredjaj
- Dati servis je MAKSIMALNO bezobrazan jer oni navodno ne remontuju ventilatore (samo da mi jos neko objasni kako se ciscenje istog zove remont)
- Jos preko toga, verovatno imaju (ili serviser ima) ceo biznis "pozovite me van radnog vremena - imam "polovni" ventilator", gde podmazu datu gumicu i uzmu ozbiljan novac, te "vrte" jedan te isti ventilator svima...

Ukratko vrhunski lopovluk.. Ono sto je plus strana - moram priznati da je sama masina unutra uradjena besprekorno, ali dzaba kada bilo koji deo kosta kao i cela masina... BOSCH - izgubio si jednog vernog kupca zauvek..

Ukoliko imate datu bosch-ovu susilicu, prvo cistite ventilator barem jednom u godinu-dve dana, i ako stane, ne zovite servisera, nego sami to pazljivo uradite. Kupite samo mast za lezajeve visokog kvaliteta za gumicu (bila je i fabricki podmazana - vide se ostaci).. To je sve..
[ bjov1498 @ 10.12.2009. 04:06 ] @
Model je wvf2402, ali isti problem postoji i sa digitalnom koja je zamenila ovaj model..
[ test1234 @ 11.12.2009. 01:05 ] @
Ovo potpada pod ,,domaci,, problem. Mislim da Svabe vise nemaju zivaca da se ,,zezaju,, sa nasim servisima, a i stvari ti se brate mlogo linjaju.