[ DejanMilicevic @ 07.12.2009. 16:56 ] @
Dobili smo u firmio Avaya IP 500 Office komplet: control unit, VCM 32, base karticu analog phone za analogne linije , i dve trunk kartice-ATM4 (analogni trunk portovi) i Dual BRI (za dve bazne ISDN linije). U setu je i nekoliko telefona IP 1608 i jedan 1616. E sad, treba da sve ovo osposobim da funkcionise. Sve je montirano, ubacen feature key, imam jednu izlaznu isdn liniju za probu, ubacio sam par korisnika, koje sam logovao na telefonima ( ubacio adrese file servera na telefonima i sve ih stavio u switch, pa na lan1 centrale). Sve to lepo radi u lokalu, ali nemam izlaz ka pstn, tj imam ali direktno. Treba mi pomoc oko sledecih stvari: kako da podesim da na telefonima izlaz bude recimo 9 i da dobijam ton pstn mreze, cemu sluze short codes, sta je ASR, kako da preusmerim dolazne pozive samo na jedan lokal, kako da aktiviram softphone Avaya... Nasao sam neke user guide-ove, ali bi mi dobrodosao neki manual sa primerima, ako neko slucajno ima...Nikad nisam radio sa IP centralama, jos proucavam SIP, H.323 protokole i ostalo, ali bih bio zahvalan na bilo kakvoj pomoci za bar ovaj basic setup.
Pozdrav,
Dejan
[ Dejan2003 @ 11.12.2009. 13:34 ] @
Taj koji je kupio Avaya-u treba da zna da u Srbiji ima autorizovanih Avaya centara koji to profesionalno rade
Nikad necu shvatiti direktore i menadzere koji takav posao dodele ljudima koji su zaduzzeni za IT u firmi, tipa to je posao onih klinaca kompjuterasa, oni bi to trebali da nesto "nabudze"
svaka tebi chast ako si se prihvatio tog posla, ali bez profesionalca to ne ide
zovi ti Avaya-u, a tvoji neka plate