[ JackW @ 10.12.2009. 17:08 ] @
Kako ovo utiče na SEO napore? Ja mislim da će biti mnogo teže napraviti sajt nego ikada. Jer ono što je za nekoga spam za nekoga je korisno a oni mogu sedeti za istim računarom!
[ ||NeX|| @ 14.12.2009. 08:33 ] @
Ne mjenja se tu mnogo stvari. Prvi put kada otvoriš SERP za određenu riječ, dobiti ćeš isto kao sad, a onda tvoje ponašanje (klikovi) utiču na to kako će slijedeći put izgledati kada je otvoriš. Vjerovatno je da Google neće odvojiti pers. search od Google accounta, ako ipak uradi to, vidjeti ćemo šta će biti. Međutim danas je rijetka pojava da više ljudi koristi isti računar, osim u int. klubovima. A možda i griješim ...
[ ||NeX|| @ 14.12.2009. 09:08 ] @
Ne mjenja se tu mnogo stvari. Prvi put kada otvoriš SERP za određenu riječ, dobiti ćeš isto kao sad, a onda tvoje ponašanje (klikovi) utiču na to kako će slijedeći put izgledati kada je otvoriš. Vjerovatno je da Google neće odvojiti pers. search od Google accounta, ako ipak uradi to, vidjeti ćemo šta će biti. Međutim danas je rijetka pojava da više ljudi koristi isti računar, osim u int. klubovima. A možda i griješim ...
[ JackW @ 15.12.2009. 13:56 ] @
Mislio sam na činjenicu da programer pretražuje reč Java a onda mu za računar sedne brat i pretražuje vesti o ostrvu Java jer ide tamo kao turista.

Mislim da će tu dosta stvari biti izmešano a ostaje i pitanje privatnosti.

Zašto bi neko zaradjivao na meni od kontextualnih reklama? Moja pretpostavka - ovaj put reklame neće zavisiti od sadržaja na Web strani već od toga šta si unosio u search box.