[ tedi97 @ 14.12.2009. 00:10 ] @
Jeste da tema datira od pre-ohohoj- ali ne nalazim odgovor za moje trenutno pitanje, pa da ne otvaram novu:

kad uradim screenshot , sliku pastujem u fotošop da bih uradio resize ili crop i ništa dalje...

pitanje:
ima li za Mac OS neki simple program za ove dve - tri akcije da ne moram da pokrećem adobeov ps3 , jer mi to traaajee...

vidim da ima gimp, ali ne bih sada da ga instaliram, ne znam koliko je brz u pokretanju , a kažem , potrebe su samo za dva tri koraka...


Jing imam, ali opet fotku moram da doteram, resize i crop, u fotošopu...

imao sam i resizere, ali nije to ono što mi treba , nego u koji program da pastujem snimak ekrana ?

Meni zapravo treba neki simple program za Mac OS kao što je Paint u Windowsu.

Hvala unapred za savet :)






[ Darko Selakovic @ 14.12.2009. 00:26 ] @
Preview
[ MacOS @ 14.12.2009. 00:30 ] @
>> ima li za Mac OS neki *simple* program za ove dve - tri akcije da
>> ne moram da pokrećem adobeov ps3 , jer mi to traaajee...

Preview?
[ tedi97 @ 14.12.2009. 00:35 ] @
Znam za preview, ima crop i resize, samo mi još fali da mogu nešto i da upišem, a u preview mi je ta opcija nedostupna...

a ima i još jedan način za screenshot, sa cmd+alt+shift+4 , i onda tačno mogu da uokvirim šta snimam sa ekrana, e onda moram to negde da pastujem, to je ono što me muči...tada moram da pokrećem Adobe PS...
izvinjavam se što nisam bio potpun !

Veliko hvala za odgovor :)

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.12.2009. 00:38 ] @
Znatno je logičnije otvoriti novu temu, nego podizati neku staru 6 godina, pogotovo ako ista tema nema ama baš nikakve veze sa tvojim pitanjem.

Prebacujem ovo u zasebnu temu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.12.2009. 00:41 ] @
Možeš i Cmd+Shift+4 pa Space, pa ćeš tako slektovati ceo prozor, precizno.

Reženje su ti programi poput LittleSnappera i Skitcha. Oba imaju i opciju uploada modifikovane fotke na net.
[ madamov @ 14.12.2009. 07:32 ] @
A za još bolje baratanje screenshotovima, tj. menjanje formata i destianciej istog tokom snimanja ima Snapz Pro.
[ tedi97 @ 14.12.2009. 14:29 ] @
Hvala svima za odgovor.

-V-O-Y-A-G-E-R: hvala za prebacivanje teme. Iskreno, ne volim da otvaram nove teme, jer onda padaju kritike ,,šta otvaraš novu?”

A ova beše ,,Apple i grafički programi,, i gde bih nego tu postavio pitanje jer je grafički program u pitanju.Naravno da uvek prvo po pola sata i više pretražujem ES pa tek onda odlučujem gde ću šta pisati. Htedoh reći- previše se strogi i zahtevni i prema nama starim članovima, a šta je kome logično , pitanje je posebno.



Skitch sasvim idgovara , hvala još jedanput.




[Ovu poruku je menjao tedi97 dana 14.12.2009. u 16:03 GMT+1]