[ BBS @ 14.12.2009. 18:35 ] @
Interesuje me postoje li pouzdani posredniciza kupovinu uredjaja preko neta.
Dakle na natu s eodabere proizvod, javi se posrednicima oni to naruce plate isporuc ena kucnu adresu i potom naplate
[ valajbeg @ 15.12.2009. 11:20 ] @
ako imas nesto konkretno javi mi na pp
pa da vidimo mozeli se
[ BBS @ 16.12.2009. 01:35 ] @
Hvala ti, trenutno nista konkretno ali me interesuje mogucnost da odaberem stvar, naruci je neko dostavi i to se plati.
[ tdjokic @ 16.12.2009. 08:33 ] @
Citat:
BBS: Hvala ti, trenutno nista konkretno ali me interesuje mogucnost da odaberem stvar, naruci je neko dostavi i to se plati.
Mislim da tako nesto ne postoji ili je ekstremno retko.

Ovde smo 'izgulili prste' pisuci na raznim temama o toj problematici, ali ne znam koliko si citao, pa samo kratko.

Postoji "vec poznato preduzece" kod koga odes, uplatis sta ti treba i onda oni odrade kupovinu i transport, pa kad roba stigne u Beograd jedno drugo preduzece odradi potrebne administrativne aktivnosti na aerodromu - carina + jos tam neke kerefeke, preuzme robu i doveze ti je na kucni prag i tom prilikom naplati svoje troskove (ono sa aerodroma + svoju proviziju). Dakle, delimicno platis unapred, delimicno platis prilikom preuzimanja robe.

Bilo je jos jedno, ali izgleda da su prekinuli sa radom.

Ovde je bilo reci i o jednom preduzecu u SAD, koje radi priblizno na istom principu kao prvo ovde navedeno, ali treba da imas mogucnost da im uplacujes novac karticom, a to je, kao sto znamo, ovde prilicno zamrsena stvar. Oni naplacuju unapred kupovinu i slanje, a sto se tice carine i slicnih stvari tu si prepusten sam sebi.
[ BBS @ 17.12.2009. 01:54 ] @
@tdjokic
To i jeste problem jer kljcna stvar je ako se nema kartica sta onda

mada imam st ose narucivanja knjiga tice mnogo ruzna iskustva sa Datastatusom