[ Tr0pIcAn0 @ 16.12.2009. 17:50 ] @
Pozdrav

Imam sledecu graficku karticu (EN8600GT SILENT/HTDP/512M): http://www.asus.com/product.as...sdo7ofSHmF5wXfY&templete=2
Maticna ploca: MSI KA790GX

Hteo bih da kloknem malo graficku, pa ako moze neko da mi kaze najlaksi nacin. Jel iz biosa ili preko nekog programa? Moze preko Asus Smart Doctor?
Kad bih OC, koliko bi se povecala temperatura? Sa default podesavanjima, temperatura u loadu ne prelazi 60 stepeni.
[ Ha-Nocri @ 16.12.2009. 23:43 ] @
Da, ASUS Smart Doctor je odličan program za OC, ja ga koristim stalno i preporučujem ga. Samo ne uključivati "HyperDrive" opciju jer sam čuo da se događaju neki problemi oko kompatibilnosti sa nekim igrama, mada je po meni ta opcija više marketing nego što može da koristi. Program GamerOSD takođe treba izbegavati, mada nisam imao problema sa njim dok sam koristio Win XP. Tek sa Vistom je pravio proobleme u kombinaciji sa nekim igrama. Ali kao što rekoh, Smart Doctor je program koji ne prestajem da koristim od prvog dana kada sam kupio grafičku, već skoro godinu i po.
[ Binary Mind @ 18.12.2009. 13:19 ] @
@Tr0pIcAn0

Nemoj da overklokujes graficku bez nekog aktivnog hladjenja jer se i ovako mnogo greje.
[ Ha-Nocri @ 18.12.2009. 19:25 ] @
ako je temp u loadu ispod 60 onda moze.

@Tr0pIcAn0

Ne možeš menjati napon na GPU-u osim ako ne flešuješ bios grafičke, ali i to je pitanje za tvoju grafičku, što ti ne preporučujem iz više razloga. Možeš pokušati overklok, ali pazi temperaturae...
[ Binary Mind @ 19.12.2009. 10:53 ] @
Tesko mi je da poverujem da u loadu na toj kartici temperatura ne prelzi 60°C. Dosta sam montirao te Asusove, Gigabyteove a kasnije i MSI 8600GT kartice sa pasivnim hladjenjem i recimo da je pri loadu, kad se potera neki sinteticki benachmark za grafiku ili zahtevnija igrica, temperatura uglavnom oko i preko 100°C barem za taj Asus. Oko 60°C bude tek kad se direktno na hladnjak prishrafi 8cm ventilator ili slicno. Mozda ako se namesti neki veliki 12cm ventilator da duva direktno u karticu sa strane i to samo u situacijama kad su supljine u kucistu adekvatne, sto znaci bez filtera za prasinu koji dodatno ometaju ulazak malaza hazduha koji duva direktno u karticu (Takodje vec isprobana varijanta koja ne daje rezultate sa Codegen Briza kucistem na kojem sam sa na filtere dodao vent od 12cm da duva direktno bas u takvu karticu, ali bez rezultata sto se tice smanjenja temperature u loadu. Rezultati su tek bili postignuti dodavanjem 8cm ventilatora direktno na pasivni hladnjak kad su se temperature pri loadu stvarno spustile na oko 60°C.). Inace te Asusove kartice se secam i po tome sto ih je dosta stizalo na reklamacije ne bez razloga. Ljudi ih kupe da se igraju a one se pregrevaju itd.
[ Tr0pIcAn0 @ 20.12.2009. 15:46 ] @
@Ha-Nocri Cisto informativno sam pitao za napon GPUa, ne planiram da flesujem bios graficke..

@Binary Mind Juce sam posle 2h igranja PES 2010, izmerio 75 stepeni. Stavicu uskoro 12icu da bije direktno na grafu..ako ne pomogne, stavicu 8icu na hladnjak graficke..pomocice nesto..nadam se :)