[ kopex @ 18.12.2009. 22:08 ] @
Imam problem sa primanjem poruka na g-mailu.Poruke sa fejsa mi stižu bez problema.Imam primarni e-mail preko outlook expresa i pomoćni na g-mailu.Podešeno je tako da sve poruke koje primim preko outlook expresa odmah primim i na gmail.Od prije par dana to se više nedešava.
Šta može biti???
[ Aleksandar Vasic @ 20.12.2009. 10:43 ] @
Daj nam malo vise informacija, da li je ta adresa na OE i GMail-u ista ili se radi od dve razlicite adrese?
[ kopex @ 20.12.2009. 12:43 ] @
Adrese su iste i na OE i na G-mailu.Zaboravio sam pomenuti da su mi se povremeno javljale poruke kada otvorim G-mail da moram da ostavim adresu,broj telefona,i jošneke podatke.Mislio sam da to nije neophodno ali izgleda da je bilo neophodno.Možda i griješim.Neke poruke sa fejsa mi stižu ali one koje mi stižu na OE više mi ne stižu na G-mail kao ranije.
Hvala na trudu svima koji se angažuju.
Biću odsutan 7-8 dana pa Vam se neću javljati.
Citat:
Aleksandar Vasic: Daj nam malo vise informacija, da li je ta adresa na OE i GMail-u ista ili se radi od dve razlicite adrese?
[ Aleksandar Vasic @ 20.12.2009. 12:55 ] @
Tools->Accounts->Izaberes Account za GMail->Properties->Advanced, oznaci kucicu "Leave copy on server"
[ kopex @ 20.12.2009. 14:23 ] @
Malo mi pojasni.
Dali to da uradim u OE ili G-mailu
[ Aleksandar Vasic @ 20.12.2009. 15:19 ] @
u OE
[ kopex @ 20.12.2009. 15:37 ] @
Uradio sam.Hvala
Dali to znači da ću dobijati istu poštu na G-mailu?
[ Aleksandar Vasic @ 21.12.2009. 13:36 ] @
To znaci da kada OE skine postu sa GMail-a ne brise je, nego ostavi kopiju na serveru...
[ 123i @ 22.12.2009. 23:17 ] @
i još nešto - oe je olupina od programa - najbolji za gmail ti je thunderbird ...
[ kopex @ 24.12.2009. 23:03 ] @
Poštovana gospodo.
Ajde sada mi objasnite zašto sam na mojoj primarnoj adresi na Outlook expresu primio 14 poruka a na G-mail samo 2 poruke.
Bio sam odsutan par dana i niko nije otvarao poruke.
To se nije prije dešavalo.Nego sve poruke koje sam primao na OE sam primao istovremeno i na G-mail.Nekada su prije stizale na G-mail nego na OE.
[ enthusy @ 25.12.2009. 02:09 ] @
Ili si menjao neka podešavanja (da Gmail briše poruke koje preuzimaš preko POP3) ili si ti primio 2 poruke i poslao 12 poruka sa web-based Gmail-a pa ti Outlook svih tih 14 poruka skinuo u Inbox.
[ kopex @ 25.12.2009. 12:15 ] @
Ne razumijem te ,,enthusy".
Mislim da sam bio jasan u ranijim porukama.
Ništa nisam dirao niti mijenjao.Kada sam otvarao G-mail zadanja 2-3 puta su mi se javljale poruke sa tog servera,valjda, da moram da im dam svoj e-mail,adresu stana,broj telefona i još po nešto.To nisam popunjavao.Posle toga mi se desilo to što sam naveo kao problem.
Samo mi nije jasno kako to da neke poruke primam i na outlook i na G-mail,a neke stižu samo na outlook.
[ 123i @ 25.12.2009. 17:59 ] @
ma zameni autluk thunderbirdom i nećeš više imati takve probleme ....
a možda se i outlook koči ili šta već brlja ...
[ kopex @ 28.12.2009. 06:56 ] @
Evo i nove informacije.
Pošta koja je direktno adresirana na moju gmail adresu uredno stiže.Takođe pošta adresirana na OE uredno stiže samo nema kopije te iste pošte na gmailu,kao ranije.
Ako ovo ikome nešto znači.
OE je odličan barem za mene i koliko meni treba.Nema smetni i ne koči.
Ne mogu vjerovati da niko nezna caku.
[ Take 5 @ 28.12.2009. 08:01 ] @
Email nalog za Gmail ima svoje određene postavke u Outlook Expressu, kao i svi ostali nalozi (Accounts).
Proveri da li je u postavkama podešeno da nakon preuzimanja pošte sa servera ostavlja kopiju poruke na serveru.
Glavni meni / Tools / Accounts / Gmail Nalog / Properties / Advanced: Leave a copy of message on server

?
[ kopex @ 28.12.2009. 11:52 ] @
Take 5,
to sam uradio to je dobro,ali ja i dalje ne primam na gmail poruke koje su stigle na OE.
Sijećam se da sam davno negdje upisao kao pomoćnu adresu (bekup) na OE ovu adresu na gmailu,ali gdje i kako sam do toga došao više se nesijećam.
Koliko vidim da niko još nemože da se sjeti kako se to radi.
Nadam se da će se ipak neko pojaviti.